» »

PS4 vs. Xbox One

PS4 vs. Xbox One

Temo vidijo: vsi
««
11 / 18
»»

Pesimist ::

VPN se za te stvari ne uporablja vec. Unotelly in unblock.us mas ze nekaj caja za 5$ na mesec.
Trenutno imam netflix na PCju vendar je za silo, Samsung smart TVju, I want it on Xbox now.
Trenutno je smart tv najbolsa opcija, ker deluje image smoothing oz te fore z 400Hz kak se ze imenuje da je slika smooth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

St235 ::

mal dvomim, da bi delalo na ps/xboxu. Bom pa sprobal in poročam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tr0n ::

Al pa zastonj mediahint. :)

mn ::

Unotelly in unblock.us


Sem na brzino pogledal in zgleda isto kot SmartDNS pri OverPlay. To bi v teoriji moralo delat.

Mavrik ::

Offtopic ste. O temle mamo debato v drugi temi in ni treba VPNjev ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tr0n ::

Pesimist ::

in dobene nisem dobo se do zdaj...

Pesimist ::

ludi moji, ki vi kupujete, igre, prepaid karte....

Jaz sem ze vido vse, od prodajanja 50€ karte za 40€, drugi prodajajo 3€ drazje, tretji pa točno za njeno vrednost amazoon.

Sam imam drugače US account in so vse igre po 43,8€ samo me zanima, ce se se najde kaka trgovina ki us preaid karte prodaja pod nominalno vrednostjo kot ta https://www.g2a.com/xbox-live-50-euro-c...

medenko ::

St235 ::

dolarji in euri pač ni isto. Za dolarje še nisem videl, da bi se dobili pod nominalno vrednost. Včasih ima best buy akcijo, samo moraš spremljat, ker že lep čas ni blo nič, ali sem pa jaz spregledal.

kratos ::

Da malo oživim temo, že skoraj 2 meseca so new gen konzole zunaj in če se prav spomnim smo se pred časom pogovarjali tukaj o igrah in grafiki na xbox one ter ps4, ko so hojnikb in ostali bili prepričani da bo superiorna moč ps4-ke naredila ogromno/opazno razliko (tako kot so fanboyi govorili za ps3 davnega leta 2006), sem napisal da počakajmo na izzid konzol in comparison iger preden pametujemo, no glede da so se vsi poskrili in so ponovno dokazali da prodajajo zrak upam da sem vam dokazal da se konzol ne kupuje glede na napisani hardware.
Imate ogromno comparison videov in reviewov kjer lahko vidite to "ogromno" razliko, če vam youtube ne zadošča si lahko snamete tudi uncompressed raw primerjave.
Preden pa začne kdo spet kaj prodajat naj polista malo nazaj po temi, ker je vse napisno črno na belem.
No podajte komantarje da užgemo debato :)

vaščan ::

kratos Počak da sploh začnejo delat špile za nove konzole. Zdej vse kar je vn pršlo je blo še za stare konzole nrjen in so pač zrihtal da deluje tud na novih konzolah ter pcjih. Večinoma kar je razlike so višje resolucije ter high res texture pa mogoče kakšen svetlobni efekt. Počakat je treba da uletijo novi optimizirani pogoni za nove konzole take igre vrjem ne bodo več nazaj združljive s starimi konzolami ker jih tud poganjat nebi mogle.

Zdej še en cajt bodo pa itak ožemal kravatarji na obeh poljih in bodo špili deloval na domala vseh platformah ampak taki špili žal niso pokazatelj kaj novi hardware zmore. 8gb rama ,7850 grafa in 8 jedrni apu bo marsikaj iz sebe iztisnil samo dobr engin je treba nrdit.

kratos ::

No res da je nekaj špilov multiplatform vendar so tudi ekskluzive za ps4 ter x1 kjer je seveda grafika res next gen. Govorili so pa tudi za multiplatform igre - češ da bodo izgledale boljše na ps4ki zaradi boljšega napisanega hardwara, vsaj tako je izjavljal hojnikb.


recimo ryse son of rome je res špil ki mu lahko rečemo next generation, grafika je tako huda da sem se pri igranju kar ustavil ter občudoval okolico par minut na vsake tolk časa, res state of the art grafika. Gameplay je ponavljujoč, bi ga lahko bistveno izboljšali vendar je še vedno užitek igrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

galu ::

Uhm. Jaz sem v Mediamarktu igral novo Forzo on XBONE in se mi je grafika sploh ni dopadla. Predvsem moteči so bili robovi oz. odstonost glajenja robov (na kar sem sicer prav alergičen). Videl sem tudi enega igrati Knack na PS4, ki pa tudi ni bil noben grafični presežek.

No, to je mnenje človeka z grafo v vrednosti PS4 konzole... torej nič čudnega, da me je "next-gen" razočaral. Za gamerja, ki ni (raz)navajen za takšno kvaliteto grafike in poleg tega sedi še par metrov od zaslona pa verjamem, da je/bo grafika precej fina.

To je grafika zdaj. Nedvomno se bojo prihodnji engini tako optimizirali, da bo izgled iger čez par let na rangu sedanjega GTX 780 Ti.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

opeter ::

Posodobljena grafika špilov za te nove konzole se bo pokazala šele čez čas - 2, 3 leta pozneje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vaščan ::

CRYENGINE(R) supports development on current and next generation consoles (Xbox One, PlayStation(R)4, and WiiU™), alongside PC, with further platforms to be added in the near future. Recimo to je nek začetek ryse son of rome deluje na tem enginu ampak kot je opeter rekel ornk zadeve šele pridejo.
Poglej kaj so iztisnili iz starih konzol pa tam je deticated grafična vrjetno slabša kot v novih samo v procesorju.

Pesimist ::

ryse dela 900p 30fps. Bf4 720p 60fps. Xbox je swoh, mimo tega dejstva negre. Vseeno mi pa ni zal nakupa.
Ps4 verjetno to leto nabavim tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

taddeo ::

Ps4 ima boljši hardware od Xbox one...trenutne multiplatforme izgledajo lepše na ps4..bolj spolirane in skoraj nič "nažaganih" robov.Glede nato, da imam ps4 in sem imel sposojen X1 sem imel možnost videt razliko.Primerjava preko youtube itd. je nesmiselna! Torej PS4 ponudi "več" iz grafičnega stališča in igra izgleda lepše.Seveda zmore tudi 1080p...realno gledano dobiš za manj denarja boljši hardware od X1 in rajši igram igre na ps4, ki lepše zgledajo pa čeprav ne z extremno razliko, ampak vidno opazno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

kratos ::

Taddeo spet fanboy talk? ne nabijaj da si videl side by side konzole in da si opazil tako razliko (nažagani robovi?), malo poglej po internetu ko dejansko delajo side by side comparisone in vse razlike pokomentirajo zraven in ni nobenih stvari ki jih ti opisuješ. Si star 10 let da misliš da si edini ki zna uporabljat internet in bodo kar vsi verjeli tvojim bučam ?

Mogoče se bo razlika pokazala čez čas, vendar zdaj je še ni, pravtako ima najlepše ekskluzive xbox One (ryse ter forza 5) in ne trosim buč ampak so to velikokrat objavili v člankih.

vaščan ::

Pa sej je skoraj enak hardware notr mogoč je xbox za malenkost švohnejši na papirju.

taddeo ::

@Kratos jaz te ne razumem nikakor!Poglej, če ti povem da sem testiral CoD,B4 probal forzo 5 itd..torej primerjal ure in ure iz radovednosti in vrnil X1..HDMI 2 (ps4) HDMI 3 (X1) in sem zamenjal vhod preko daljinca, ko so bile igre v teku..menda ja nisem slep!Poglej sposodi si PS4 in probaj..nisem edini tega mnenja..predvsem FORZE! Verjetno pa imam nekje deset let več od tebe :-) Prepričaj se na štiri oči in primerjaj eno in drugo..ostalo ne šteje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

kratos ::

Hardware ps4ke ter xbox one je veliko bolj kompliciran kot si ti misliš taddeo. Nevem sicer kaj delaš na konzolah če ti je grafika najpomembnejši faktor iger vendar grafika multiplatform iger je skoraj identična (placebo efekt sicer naredi svoje) medtem ko zaenkrat pri ekskluzivah prevladuje xbox one (ja čeprav ima na papirju slabši hardware) zdaj mi pa to argumentiraj z dokazi in brez "tvojih" primerjanj za katere mimogrede mislim da so izmišljene saj si pred časom ravno v tej temi govoril kako si sprobal xbox one pri nekem prijatelju in ti je bil porazen, nato pa si si ga še sposodil ? nekaj mi smrdi tukaj. No ampak nima veze, pač če imaš fetiš na ps4 ti bo vsekakor boljši in se boš na vsak način trudil opravičit svoj nakup, dejstva so vsa na dlani in živimo v svetu kjer lahko vsak preveri podane informacije.

Pa da nebo pomote, ne poveličujem nobene konzole in pravtako ne trosim lažnih informacij ps4-ke, ravno obratno, konzola je vrhunska in sem pri nakupu imel izbiro med xbox one ter ps4 pri kateri bi še prišparal 100€ vendar sem se odločil za x1 na podlagi večjega števila plusov (zame) ki jih ima.

taddeo ::

Lahko samo to rečem, da mi ni več do teh debat...sprobaj eno in drugo pa se prepričaj na lastne oči!Enako je bilo za Iphone in Galaxy..imel sem eno in drugo v hiši oz. imam, ter dejansko videl kaj je TOP! Torej Iphone..naj ti dobro služi slej, kot prej bom nabavil tudi X1 že zaradi dolgoletne tradiciije zbiranje konzol pa čeprav bo v uporabi skoraj nič, kot ps4! Naj ti dobro služi sej je roba, da mu ni para!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

St235 ::

kratos je izjavil:

Hardware ps4ke ter xbox one je veliko bolj kompliciran kot si ti misliš taddeo. Nevem sicer kaj delaš na konzolah če ti je grafika najpomembnejši faktor iger vendar grafika multiplatform iger je skoraj identična (placebo efekt sicer naredi svoje) medtem ko zaenkrat pri ekskluzivah prevladuje xbox one (ja čeprav ima na papirju slabši hardware) zdaj mi pa to argumentiraj z dokazi in brez "tvojih" primerjanj za katere mimogrede mislim da so izmišljene saj si pred časom ravno v tej temi govoril kako si sprobal xbox one pri nekem prijatelju in ti je bil porazen, nato pa si si ga še sposodil ? nekaj mi smrdi tukaj. No ampak nima veze, pač če imaš fetiš na ps4 ti bo vsekakor boljši in se boš na vsak način trudil opravičit svoj nakup, dejstva so vsa na dlani in živimo v svetu kjer lahko vsak preveri podane informacije.

Pa da nebo pomote, ne poveličujem nobene konzole in pravtako ne trosim lažnih informacij ps4-ke, ravno obratno, konzola je vrhunska in sem pri nakupu imel izbiro med xbox one ter ps4 pri kateri bi še prišparal 100€ vendar sem se odločil za x1 na podlagi večjega števila plusov (zame) ki jih ima.


Razlika je sicer majhna ampat trdit, da je ni je absurdno, pa četudi to počneš zato, da sam sebe opravičiš ker si kupil xone. Poglej si primerjave BF4 na 900 ali 1080p. Razlika je na ustreznem tvju (ki ga večina seveda nima) očitna.

Sta pa trenutno obe konzoli softwarsko tako zaostali, da iz principa ne bi kupil ne ene ne druge. 3/4 samoumevnih funkcij manjka, špili so bolj kot ne prebarvane različice iger za ps3/x360. Tako, da pred naslednjim dedkom mrazom ni resno za razmišljat o menjavi z ps3/x360.

Trupl0 ::

Končal COD Ghosts, BF4, Knack in Killzone na PS4. Nabijanje Resogun mi več ne odgovarja.
Assassin mi ni všeč.

Spet se vrnil nazaj na PS3 (GT6, Borderlands2 ) in PS4 sedaj počiva.
Nakup prehiter za 3-4 mesece :(

Čakam Division, Dragon Age .....

Kreganje xbox in playstation je pa primerjat banane iz mercatorja in špara. Razlika je minimalna (ena za stopinjo bolj kriva ) na konc koncu še vedno banana...
If you are going through Hell, keep going !

medenko ::

itaq da je prehiter nakup.

kratos ::

@Lakotnik29 kdo pa trdi da je ni ? ne obračaj mojih besed. Nikoli nisem napisal da razlike ni, razlika vedno je in vedno bo pri vseh konzolah. Govorim da razlika ni taka kot govori taddeo (kaki nažagani robovi ter neizpopolnjeni špili) in je minimalna.

Zaenkrat je na voljo seveda tistih nekaj par bogih špilov za next gen ki niso nevem kaj in vsekakor ne pridobiš veliko če prešaltaš na next gen, osebno sem kupil zato da imam mir za naslednjih 5+ let in pravtako nisem konzole prižgal že nekje 2 tedna, ker me noben špil ne pritegne dovolj. Edini špil na katerega čakam je witcher 3 potem pa še destiny ter mogoče watch dogs, drugo me ni pritegnilo.

St235 ::

sorry ampak to je zame definicija impulzivnega, da ne rečem neumnega nakupa. Kupit next gen konzolo na lunch day zato, da boš čez pol leta lahko začel uporabljat. Pač vsakomur svoje.

Pesimist ::

jah to pa je zato ker je xbox en velik hrom kaj se vseh ostalih funkcij tice. Niti kot media player ga nemores uporablat ce nimas lih narocenih ameriskih vsebin oz filmov iz stora.

Edini nacin kako predvajati datoteke je da gres za Window 8 PC in kliknes push to XboxOne. Kar je zelo nepratkicno in meni osebno zelo neuporabno.

St235 ::

ps4 žal ni nič boljši. Res ne vem kakšne traume iz otroštva imajo eni in drugi, da niso ob splovitvi vključili teh funkcij.

kratos ::

Marketing Lakotnik29, temu se reče marketing. Če vključiš vse funckije v neko stvar že v začetku se stvar nebo tako prodajala kot če jih vključuješ sproti. Moram res to razlagat?
Konzolo sem pa kupil ker sem jo lahko, nebi bilo nobene razlike če jo kupim danes ali čez 1 leto (ceno bo držal le dodajali mu bodo špile v bundlu ter ostale storitve), nevem zakaj bi bil to neumen nakup, po tvoje bi moral igrat konzolo konstatno ? Me ne spraviš, ko mi zapaše se usedem in zaženem kak špil za sprostitev in mogoče bi moral povdarit da obstajamo tudi casual gamerji, ki ne igramo iger neprestano.
Aja če bi bral bi spet opazil da je konzola že bila v uporabi. Daj najprej preberi kar napišem potem pa odgovori, če ti ni jasno potem pa 2x,3x preberi. Že drugič si napisal traparijo.

Trupl0 ::

ni impulzivni nakup...v mojem primeru imel denar pripravljen za PS4 in ga za to tudi zapravil.

Če bi računal na nakup čez pol leta ne vem, če bi si lahko privoščil saj bi verjetno imel druge stroške
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

hojnikb ::

kratos je izjavil:

Hardware ps4ke ter xbox one je veliko bolj kompliciran kot si ti misliš taddeo. Nevem sicer kaj delaš na konzolah če ti je grafika najpomembnejši faktor iger vendar grafika multiplatform iger je skoraj identična (placebo efekt sicer naredi svoje) medtem ko zaenkrat pri ekskluzivah prevladuje xbox one (ja čeprav ima na papirju slabši hardware) zdaj mi pa to argumentiraj z dokazi in brez "tvojih" primerjanj za katere mimogrede mislim da so izmišljene saj si pred časom ravno v tej temi govoril kako si sprobal xbox one pri nekem prijatelju in ti je bil porazen, nato pa si si ga še sposodil ? nekaj mi smrdi tukaj. No ampak nima veze, pač če imaš fetiš na ps4 ti bo vsekakor boljši in se boš na vsak način trudil opravičit svoj nakup, dejstva so vsa na dlani in živimo v svetu kjer lahko vsak preveri podane informacije.

Pa da nebo pomote, ne poveličujem nobene konzole in pravtako ne trosim lažnih informacij ps4-ke, ravno obratno, konzola je vrhunska in sem pri nakupu imel izbiro med xbox one ter ps4 pri kateri bi še prišparal 100€ vendar sem se odločil za x1 na podlagi večjega števila plusov (zame) ki jih ima.

obistvo je dost simpl in primerljiv med seboj, za razliko od prejšnega gena, ki je bila samo skupna PPC arhitektura.
#brezpodpisa

St235 ::

kratos je izjavil:

Marketing Lakotnik29, temu se reče marketing. Če vključiš vse funckije v neko stvar že v začetku se stvar nebo tako prodajala kot če jih vključuješ sproti. Moram res to razlagat?
Konzolo sem pa kupil ker sem jo lahko, nebi bilo nobene razlike če jo kupim danes ali čez 1 leto (ceno bo držal le dodajali mu bodo špile v bundlu ter ostale storitve), nevem zakaj bi bil to neumen nakup, po tvoje bi moral igrat konzolo konstatno ? Me ne spraviš, ko mi zapaše se usedem in zaženem kak špil za sprostitev in mogoče bi moral povdarit da obstajamo tudi casual gamerji, ki ne igramo iger neprestano.
Aja če bi bral bi spet opazil da je konzola že bila v uporabi. Daj najprej preberi kar napišem potem pa odgovori, če ti ni jasno potem pa 2x,3x preberi. Že drugič si napisal traparijo.


to da si zadevo priklopil v elektriko in potem pozabil na njo za dva tedna pove vse. Sploh ker je govora o high tech novodobni konzlo. Nihče ne govori o temu, da treba konzolo igrat neprekinjeno, je pa moje mnenje, da je neumno kupit 400€ drago igračko, na kateri se po treh dneh nabira prah zato, ker polovico funkcij ne deluje izbor iger pa je slabši kot na Atari Jaguarju.

Razlika med tem da kupiš konzolo danes in čez eno leto? hmmm... res ne bi vedel v čem je bila razlika med xbox 360/ps3 day one in tistimi čez leto dni. Razni RROD in YOLD so seveda nekaj za na kruh namazat. Ampak ja, smo že slišal mantro, da zdaj so se pa ja nekaj naučil in so nove naprave sinonim za vzdržljivost in kvaliteto.

Če vključiš vse funckije v neko stvar že v začetku se stvar nebo tako prodajala kot če jih vključuješ sproti. Moram res to razlagat?

ROFL, kaj tako neumnega pa še ne... Imaš prav, stvar, ki jo prodaš na pol narejeno se boljše prodaja... Sploh xone je legendaren, ker sploh ne dela ko ga vzameš iz škatle. Vrhunski marketing...

kratos ::

@Lakotnik29 upam da se hecaš oz. trolaš. Zakaj je potem garancija ? za okras ? Naj crkne kadar hoče, imam 2 leti garancije ampak ni zdaj o tem govora.

Po čem sklepaš da se na njemu prah nabira zaradi neuporabnih funkcij ? večina dodatnih stvari ki mi jih x1 ponuja že imam in jih ne potrebujem oz. ne uporabljam na xboxu.

še tatretič opozarjam, upam da se boš že enkrat naučil brati oz. preberi stvar 10x če je treba. Kdo je rekel da se boljše prodaja če je izdelek nepopoln ? iz kje ti to stalno vlečeš ? 3x zapored v vsakem komentarju nekaj iz riti potegneš.
Stvar dajo na police nepopolno in dodajajo stvari čez čas, da se lahko čez vsa leta še vedno prodaja. Ti moram res še par stvari napisat kako se to prakticira ?

springfield ::

@kratos, ti pa si en troll. Najprej napišeš, da si kupil xbox one, ker ima boljše funkcionalnosti kot ps4, potem napišeš, da ga ne uporablaš, ker ni pametnih iger(kljub vsem funkcionalnostim, ki jih ima), zdaj pa še napišeš, da vse funkcionalnosti, ki jih ima xbox one, že imaš. Daj malo preberi kaj pišeš no:D

Kdo je rekel da se boljše prodaja če je izdelek nepopoln ?

Če vključiš vse funckije v neko stvar že v začetku se stvar nebo tako prodajala kot če jih vključuješ sproti.

Še enkrat...tu pa tam tudi svoje poste preberi:)

kratos ::

Pa kaj ste ljudje čist slepi ? Daj mi povej kje sem napisal da sem kupil xbox zaradi boljših funkcionalnosti ? pa saj je vse črno na belem, ne mi zdaj tukaj bedarij govorit. Rekel sem da sem se odločil za x1 zaradi meni osebno večjega števila PLUSOV (Kontroler, kamera, velikost, ekskluzive).

ok, verjetno bi za malce bolj počasne moral razložit na drugačen način - to sprejmem in sem sam kriv da sem tako napisal. Izdelek kateri bo dobival nadgradnje čez vsa leta (nove stvari, funkcionalnosti, grafiko, design,...) sem označil za nepopolnega in če temu izdelku dodaš vse stvari ki bi jih drugače dobil čez čas, se nebo tako dobro prodajal kot če ga postopoma nadgrajuješ ter dodajaš nove stvar (recimo lep primer so designi - ps3 slim, ultra slim, xbox fat/slim,...). In če prebereš moje odgovore še nekajkrat opaziš da nisem nikjer trdil da se nepopoln izdelek bolje prodaja, prodaja se DLJE in v obeh postih sem govoril o prodaji v prihodnjosti oz. o prodaji v večjem časovnem obdobju in posledično se nasplošno izdelek prodaja bolje z to "taktiko", ker recimo o xbox fat ter xbox slim govorimo o "xboxu" in ga ne opredeljujemo.

Zdaj sem pa tako napisal da bi še primitivnež vedel o čem se gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

taddeo ::

Kratos ti ga tudi lomiš zadnje čase :D

St235 ::

Izdelek kateri bo dobival nadgradnje čez vsa leta (nove stvari, funkcionalnosti, grafiko, design,...) sem označil za nepopolnega in če temu izdelku dodaš vse stvari ki bi jih drugače dobil čez čas, se nebo tako dobro prodajal kot če ga postopoma nadgrajuješ ter dodajaš nove stvar


tole je neumnost, da glava peče. Izdelek bi se seveda boljše prodajal, če bi prišel na police s polno funkcionalnostjo, poštenim naborom iger itd. Še več če bi to imel samo x1 ali pa samo ps4 bi gladko zgazil konkurenco. Tako pa ne eni ne drugi niso tega dosegli. Kar je rešilo predvsem x1, ker če bi izzdi diktiral ps4 bi x1 povozil po celi črti. Tako pa si pri sonyju niso mogli privoščit enoletnega zamika (lekcija z ps3) in smo dobili dva kriplasta kosa elektronike, ki ne upravičita svoje cene in sta po funkcionalnosti krepko slabša od svojih 7 let starih predhodnikov.

kratos ::

No potem se strinjava da se ne strinjava. Še vedno sem mnenja da se jim tak marketing kot ga imajo pri konzolah veliko bolj izplača kot če bi prodajali na tvoj način, ampak dobro spoštujem tvoje mnenje in se lahko motim.

St235 ::

Banalno se vprašaj katero konzolo bi danes kupil če bi ena imela:

20 konkretnih iger
DNLA podporo
nativ predvajanje vsega od mkv, avi, mp3
HDMI Video Capture
podporo za prejšnje generacije (strojno ali streaming)

druga pa bi bilo eno od zmenet, ki smo ga dobili.

Če bi v dani situaciji katera koli od izdanih konzol imela zgoraj naštete funkcije bi bila razlika v prodaji ene in druge vse prej kot zanemarljiva. Kakorkoli obračaš, konzole so izdane leto dni prehitro in ne eni ne drugi niso imeli časa implementirat določeni funkcij, ki bi morale bit samoumevne. Enako niso programerske hiše imle časa, da bi napisale konkretne igre.

Marketing ki ga ti zagovarjaš pa nima popolnoma nobene zdravo razumske osnove. A misliš, dače bodo čez leto dni dodali DNLA podporo, da bo konzolo kupilo kup ljudi, ki ne bi kupili, če bi konzola imela to že ob izidu?

Si kar predstavljam povprečnega potrošnika:
A. ne bom kupil konzole, dokler ne dodajo teh in teh funkcij
B. nikoli v življenu nisem mislil kupit konzole, ampak jo bom ker so po enem letu dodali funkcijo, ki bi morala biti samoumevna.

opeter ::

kratos je izjavil:

No potem se strinjava da se ne strinjava. Še vedno sem mnenja da se jim tak marketing kot ga imajo pri konzolah veliko bolj izplača kot če bi prodajali na tvoj način, ampak dobro spoštujem tvoje mnenje in se lahko motim.


Ne vem, no ... mene nobena od njiju ne zanima, ker enostavno nimata primernega nabora iger. Samo zaradi ene igre in to konkretno Ryse pa ne bom šel in brezglavo kupoval XB1. K
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kratos ::

Seveda bi bilo za potrošnika bolje to kar ti opisuješ vendar za njih je bolje to kar delajo, res da bi vsi ki mislijo kupili x1 oz. ps4 če bi imeli vse našteto, vendar potem bi se prodaja ustavila oz. drastično upočasnila medtem ko z tem ko dodajajo funkcije, igre, nove oblike,... prodajo pospešujejo ter posledično na ta način prodajo več konzol, ko bom imel malce več časa bom pobrskal po internetu za kako statistiko prodaje konzol kjer se bi moglo lepo vidt povečano prodajo ob neki novosti (recimo ob prelomu iz xbox fat v xbox slim).

springfield ::

Jaz bi pa rekel, da na dolgoročno prodajo vpliva bolj padanje cene, kot nove funkcionalnosti. In tvoja teorija nima nobenega smisla. Mogoče da jih prodajo malenkost več, ko pride nova funkcionalnost, ampak bi ti ljudje, če so res svoj nakup vezali na določeno funkcionalnost, kupili konzolo ob izidu, če bi bila ta funkcionalnost že zraven, tako da bi število prodanih konzol ostalo bolj ali manj enako. Pa še eno malenkost, da te popravim, izdajanje "slim" variant konzol ima finančni pridih, ker izboljšujejo procese izdelave in so te "slim" konzole cenejše za izdelavo in jih lahko posledično ceneje prodajajo.

kratos ::

Evo, še dokaz sem našel o tem kar govorim:
 Console sales

Console sales



Vidite tiste povečane prodaje ? no o tem ves čas govorim in "moja" teorija kaže da ima nek smisel.

hojnikb ::

to kar ti kažež je black friday in nasplošno holiday nakupi. Vsaka stvar ima takrat spike v prodaji :)
prodajaj bi bla identična, če bi takrat prodajal fat verzijo brez vsega :)

Še en razlog, ki potrjuje mojo izjavo je viden ravno na tem grafu :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

springfield ::

Zdaj bo pa kratos prišo z idejo, da so vse tri firme izdajale update na isti dan v letu:D

kratos ::

hojnikb odstrani se, tebi več ne komentiram odkar smo izvedeli da si poln bullshita v vsakem komentarju, pojdi v druge teme pametovat in prodajat zrak.

ostali:

Recimo še en dokaz je izdaja kinecta.
http://www.techradar.com/news/gaming/xb...

http://www.gamasutra.com/view/news/3434...

Drastično je povečal prodajo xbox 360, vendar smo šli malo iz teme, govora je bilo o večji količini prodanih konzol. Če bi konzolo naredili "izpopolnjeno" se prodaja nebi tako konstantno vlekla čez vsa leta, zakaj bi uporabniki kupovali eno in isto stvar brez posodobitev 8 let ?
Potem bi apple lahko izdal Iphone 1 in ga prodajal 10 let brez nadgradenj in bi se enako prodajal kot njegovi predhodniki oz. vsaj prvi IOS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

hojnikb ::

Da neboš taval v temi.. Wii je lep dokaz, ki izpodbija tvojo teorijo. Stvar ni mela nobenga omembe vrednega redizajna, featursi so bli praktično vsi day one, nabor iger je pa konsistentno prihajal čez celo leto.

Seveda nihče ne zanika, da kake nove spremembe ne pomagajo pri prodaji (slim varjante, novi dodatki) ampak v taki hudi meri na dolgi rok pač ne in prodaja Wiija to dokazuje.

kratos je izjavil:

hojnikb odstrani se, tebi več ne komentiram odkar smo izvedeli da si poln bullshita v vsakem komentarju, pojdi v druge teme pametovat in prodajat zrak.

ostali:

Recimo še en dokaz je izdaja kinecta.
http://www.techradar.com/news/gaming/xb...

http://www.gamasutra.com/view/news/3434...

Drastično je povečal prodajo xbox 360, vendar smo šli malo iz teme, govora je bilo o večji količini prodanih konzol. Če bi konzolo naredili "izpopolnjeno" se prodaja nebi tako konstantno vlekla čez vsa leta, zakaj bi uporabniki kupovali eno in isto stvar 8 let ?
Potem bi apple lahko izdal Iphone 1 in ga prodajal 10 let brez nadgradenj in bi se enako prodajal kot njegovi predhodniki ?

nesramen pa spet nerabiš bit.

kratos je izjavil:

hojnikb odstrani se, tebi več ne komentiram odkar smo izvedeli da si poln bullshita v vsakem komentarju, pojdi v druge teme pametovat in prodajat zrak.

ostali:

Recimo še en dokaz je izdaja kinecta.
http://www.techradar.com/news/gaming/xb...

http://www.gamasutra.com/view/news/3434...

Drastično je povečal prodajo xbox 360, vendar smo šli malo iz teme, govora je bilo o večji količini prodanih konzol. Če bi konzolo naredili "izpopolnjeno" se prodaja nebi tako konstantno vlekla čez vsa leta, zakaj bi uporabniki kupovali eno in isto stvar brez posodobitev 8 let ?
Potem bi apple lahko izdal Iphone 1 in ga prodajal 10 let brez nadgradenj in bi se enako prodajal kot njegovi predhodniki oz. vsaj prvi IOS?

Igre igre in še enkrat igre. Za razliko od mobilcev in podobnih hecov je konzola le medij (lahko rečeš orodje) za gaming. Iz tega razloga se tudi konzole prodajajo pod ceno in majo tak lifespan.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kratos ::

Ne pelje tole nikamor tako da imate prav vsi samo jaz pa imam popolnoma narobe. Na prodajo konzol updejti, renovacije, grafika,.. ne vplivajo niti malo in to delajo za brezveze. Celoten marketing team je potrebno zamenjati pri Microsoftu saj izgleda da nimajo pojma kaj delajo in vas not vključit in prodaje konzol bodo zacvetele.
Ste me razsvetlili jap.
««
11 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347297100 (16814) filip007
»

Izšel je Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8524369 (10149) Machete
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113930 (11592) dope1337
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5622159 (17401) Doc123

Več podobnih tem