» »

PS4 vs. Xbox One

PS4 vs. Xbox One

Temo vidijo: vsi
««
3 / 18
»»

Pesimist ::

lahko bi MS naredo p2p cloud. Sosedov off/idle xbox, racuna teren za mojo igro.
Meni pa odšteval $ od naročnine. ;P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

oo7 ::

Je kar težka odločitev ampak bom po vsej verjetnosti kupil Playstation 4. Kar se tiče exluziv mi je zaenkrat pri xbox one všeč Ryse in Quantum Break in pri Ps4 Order 1866.
Metal gear solid 5 ne bo več exluziva za Ps sedaj bo na voljo tudi za xbox.
Kar je pa največji povod za nakup Playstation je pa Naughty Dog oni nikoli ne razočarajo;)
Bom pa počakal 1 leto ali 2 in potem kupil novo konzolo po vsej verjetnosti če bo že slim na voljo, do takrat pa bo tudi še Ps3 dober;)

opeter ::

To konzole se itak ne splača kupit ob izidu. Počakaš, da odpravijo probleme v softveru itn., predvsem pa, da namesto tebe nekaj stotisoč ali milijon uporabnikov zaigra beta testiranje.

Ti pa potem čez ene tri leta kupiš odraslo konzolo, pri kateri naj bi odpravili večino napak, mogoče pa se bo rahlo nagradilo v strojnem smislu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

opeter je izjavil:

To konzole se itak ne splača kupit ob izidu. Počakaš, da odpravijo probleme v softveru itn., predvsem pa, da namesto tebe nekaj stotisoč ali milijon uporabnikov zaigra beta testiranje.

Ti pa potem čez ene tri leta kupiš odraslo konzolo, pri kateri naj bi odpravili večino napak, mogoče pa se bo rahlo nagradilo v strojnem smislu.

not gonna happen. Vsaj ne tisti del strojne opreme, ki vpliva direktno na igre.
#brezpodpisa

opeter ::

Ne, ne ... mislil sem na kakšno SLIM varianto, torej varčnejša/manjša obliko, drugačno prezračevanje, ohišje, CPU/GPU v manjšem proizvodnem procesu, drugi vmesniki na konzoli (npr. HDMI 2.0, več/manj USB-jev itn.) ...

Kot smo to lahko videli pri npr. Xbox-u 360: Premium/Arcade/Elite, SLIM, E ... ali PS3 Fat/Slim/Superslim ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

Pri Ps3 so izhajali na 3 leta se pravi Ps3 2006 Ps3 slim 2009 in Ps3 super slim 2012. Najbrž bo na štirki isto.

NejcSSD ::

opeter je izjavil:

To konzole se itak ne splača kupit ob izidu. Počakaš, da odpravijo probleme v softveru itn., predvsem pa, da namesto tebe nekaj stotisoč ali milijon uporabnikov zaigra beta testiranje.

Ti pa potem čez ene tri leta kupiš odraslo konzolo, pri kateri naj bi odpravili večino napak, mogoče pa se bo rahlo nagradilo v strojnem smislu.

Špilaš pa lahko GTA V na vseh treh
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Pesimist ::

opeter je izjavil:

To konzole se itak ne splača kupit ob izidu. Počakaš, da odpravijo probleme v softveru itn., predvsem pa, da namesto tebe nekaj stotisoč ali milijon uporabnikov zaigra beta testiranje.

Ti pa potem čez ene tri leta kupiš odraslo konzolo, pri kateri naj bi odpravili večino napak, mogoče pa se bo rahlo nagradilo v strojnem smislu.


To je najbolj glupa izjava cele teme. Ce si pripravlen cakat tak dolgo je po mojem mnenju sploh ne rabis in nevem kaj pises tu. Medtem bom pa zamudil 2-3 izdaji igre ki jo spilam vsak dan.

opeter ::

Kaj bi pa zamudil? 3 leta stare špile lahko kupiš po tretjini/četrtini/desetini prvotne cene.

Battlefield in COD pa itak izideta vsako leto, torej, zakaj bi igral BF4, če boš lahko čez tri leta igral BF6 ali 7? Sicer pa boš takrat lahko BF4 kupil za 10 evrov ... pa serverji bodo še vedno delovali.

Za drugo te igre itak niso uporabne, saj je single-player način zanemarjen in kratek kot lulek od cucka.

NejcSSD je izjavil:

Špilaš pa lahko GTA V na vseh treh


Morda, ampak ne vemo, koliko delujočih Xbox360 Premium/Elite/Arcade oz. FAT PS3 konzol je danes še vedno delujočih oz. uporabnih ... razen, če se je na njih nabiral prah in niso bili aktivno uporabljeni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Pesimist ::

Zgleda da bo to prehodna generacija konzol iz high power usage na low bol kot kaj druga.

Looooooka ::

Pesimist je izjavil:

opeter je izjavil:

To konzole se itak ne splača kupit ob izidu. Počakaš, da odpravijo probleme v softveru itn., predvsem pa, da namesto tebe nekaj stotisoč ali milijon uporabnikov zaigra beta testiranje.

Ti pa potem čez ene tri leta kupiš odraslo konzolo, pri kateri naj bi odpravili večino napak, mogoče pa se bo rahlo nagradilo v strojnem smislu.


To je najbolj glupa izjava cele teme. Ce si pripravlen cakat tak dolgo je po mojem mnenju sploh ne rabis in nevem kaj pises tu. Medtem bom pa zamudil 2-3 izdaji igre ki jo spilam vsak dan.

Odraslo konzolo? :))))
Pa kaj mislis, da so ble tiste 2-3 verzije pred tem? "Alfa testiranj", da vidijo, ce jim bo uspelo?

puginho ::

Pesimist je izjavil:

Zgleda da bo to prehodna generacija konzol iz high power usage na low bol kot kaj druga.



Čaki to je komaj začetek, nekaj ful cajta developerji niso imeli in so na hitro dodali nekaj stvari, malo dvignili teksture,.... Ko bo pa v osnovi igra razvijana za PS4 bo pa to druga pesem. Vsaka generacija ima isti potek. Poglej si launch igre za xbox 360 pa zdaj primerjaj.

dolenc ::

Pa sej konckoncev ravno to rabijo zdej konzole, večino stvari so poštimal že sedanjo generacijo, zdej bodo dodali še bumb v grafiki, še posebej ločljivost, ki je zdej nekako standardna 1080p, da bo lepo native resolucija, višji fpsji pa bo zmaga.

Koker vem mata obe konzoli zdej vgrajen/priložen mikrofon, kar je super, ker prej ga casual gamerji niso mel(jst recimo :D), mal več povdarka na "motion" kontrolah pa socialnih zadevščinah, ps3 je šele zdej ponesreč dobil opcijo print screen(pri odklenjenih).
Pa bomo videl kako bo xbox pokombiniral s tvjem.

Neke hude revolucije niso naredil, premik v pravo smer pa je, vmes bo zadeva še ziher napredovala, ko bodo en od drugega skopiral ideje, kej več pa že težko pričakuješ od konzole.(jaz osebno se sicer ne bi branil možnosti miša+tipkovnice, da bi še strategije gor zaživele).

Za revolucijo bi pa rabli priložil oculus rift, pa bi bli vsi srečni in bi še manj hodil v naravo :D

Pesimist ::

V glavnem, ni omembe vrednega napredka v sami grafiki v tej igri, v primeru xbox one niti resolucija ni visja kot xbox360.
Edini napredek je 64players online na racun dedicated serverov.
Drugace pa mocno dvomim da bo z leti taksni napredek kot je v current gen bil.
To pa je taki da se kosajo z next gen.

Mr.B ::

Pesimist, ja res pri zabačenem svetu ki še vedno uporablja HD resolucijo, pa res ne pričakuješ da bodo zaradi cca 0.01% prebivlastva ki uporablja 4K, tehnologijo dali ven hardware, ki bo to podpiral danes. Vmes se bo zagotovo še najmanj ena ali dve konzoli dogodile. Sej res, glede na "ne" poplavo 3D televizorjev, koliko pa je zunaj 3D iger z očali na 3D TV-ju. tudi te se kot kaže ne splača delati za konzole.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pesimist ::

Ti si pravi 4k.
XboxOne je na 720p!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

St235 ::

xbox teoretično podpira 1080p tudi pri igrah, zdaj morajo samo še kakšno igro v tej ločljivosti pripravit. Zaenkrat je to bolj kot ne teorija.

Je pa absurdno pričakovat, da se bodo špili,ki so razviti tudi za obstoječo generacijo bistveno boljši na novih konzolah. Tukaj sem mnenja, da sta tako sony kot ms brcnila v temo, da se več naslovov ne razvija izključno za next gen. Tako bi bil preskok bolj očiten in opazen.

Trupl0 ::

oo7 je izjavil:

Je kar težka odločitev ampak bom po vsej verjetnosti kupil Playstation 4. Kar se tiče exluziv mi je zaenkrat pri xbox one všeč Ryse in Quantum Break in pri Ps4 Order 1866.
Metal gear solid 5 ne bo več exluziva za Ps sedaj bo na voljo tudi za xbox.
Kar je pa največji povod za nakup Playstation je pa Naughty Dog oni nikoli ne razočarajo;)
Bom pa počakal 1 leto ali 2 in potem kupil novo konzolo po vsej verjetnosti če bo že slim na voljo, do takrat pa bo tudi še Ps3 dober;)


Ja jaz bom tudi kupil PS4 ampak čez 3-4 leta... Halo?!
To je isto kot, da bi pisal kateri procesor je trenutno best buy od Intel saj mislim ga nabavit čez 2 leti...
Ne leti direktno nate ampak berem in večina isto piše...vzemi konzolo, ko bo "starejša" leto dve pa bodo igre zunaj pa hrošči poštimani pa itd. itd.

Napišite, da nimate denarja in gotovo...
If you are going through Hell, keep going !

Pesimist ::

Mr.B je izjavil:

Display
Video output formats
HDMI (1080p and 2160p)


ccc na papir lahko napisejo kaj cejo. Trenutno ni dobenega nasllova za xbox one ki laufa 1080p.

BF4 ps4 900p
BF4 XONE 720p
Ryse Son of Mama 900p ali se majn pa je xbone exclusiv.

To je pac za to ker to kaj ma xbone ne sodi v kategorijo gaming gpu.

St235 ::

Trupl0 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Je kar težka odločitev ampak bom po vsej verjetnosti kupil Playstation 4. Kar se tiče exluziv mi je zaenkrat pri xbox one všeč Ryse in Quantum Break in pri Ps4 Order 1866.
Metal gear solid 5 ne bo več exluziva za Ps sedaj bo na voljo tudi za xbox.
Kar je pa največji povod za nakup Playstation je pa Naughty Dog oni nikoli ne razočarajo;)
Bom pa počakal 1 leto ali 2 in potem kupil novo konzolo po vsej verjetnosti če bo že slim na voljo, do takrat pa bo tudi še Ps3 dober;)


Ja jaz bom tudi kupil PS4 ampak čez 3-4 leta... Halo?!
To je isto kot, da bi pisal kateri procesor je trenutno best buy od Intel saj mislim ga nabavit čez 2 leti...
Ne leti direktno nate ampak berem in večina isto piše...vzemi konzolo, ko bo "starejša" leto dve pa bodo igre zunaj pa hrošči poštimani pa itd. itd.

Napišite, da nimate denarja in gotovo...


mešaš hruške in jabolka. Konzola ti nudi praktično enak performance če jo kupiš danes ali čez tri leta. Pri tem čez tri leta ne bo na trgu konzole kibo bo boljša/hitrejša itd. Znotraj življenjske dobe konzole se dogajajo zgolj manjši popravki ponavadi v smeri manjše porabe in odpravljanje porodnih težav.

Predvsem pa je idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več.

Kar ljudje, ki uporabnost računalnika vidijo skozi datum nakupa, ceno in takšne in drugačne številke niso sposobni dojet je to, da je za racionalnega posameznika bistveno vodilo kaj lahko igra. Tako, da dokler ne bo pravih next gen iger je first day nakup bolj kot ne metanje denarja skozi okno za kup plastike, ki jo bodo težile porodne težave.

puginho ::

Konzol še niti zunaj ni eni pa že govorijo da napredka ne bo. Jao

opeter ::

St235 je izjavil:

Kar ljudje, ki uporabnost računalnika vidijo skozi datum nakupa, ceno in takšne in drugačne številke niso sposobni dojet je to, da je za racionalnega posameznika bistveno vodilo kaj lahko igra. Tako, da dokler ne bo pravih next gen iger je first day nakup bolj kot ne metanje denarja skozi okno za kup plastike, ki jo bodo težile porodne težave.


Lakotnik je napisal bistvo. Ni kaj za dodat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

Pesimist , samo to je problem razvijalca igre ne konzole...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Trupl0 ::

Killzone: Shadow Fall ni pravi next gen naslov?
Potem pravite, da so vsi D1 kupci idioti saj lahko isto konzolo kupijo čez 3 leta, ko bo zadeva 10% manjša in porabila 40W manj elektrike?
Čez tri leta boste igrali naslove, ki izidejo letos ali na začetku prihodnjega leta?
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

St235 ::

jap, shadow fall zna bit next gen naslov. Zna bit pa tudi hi res igra za ps3, tako da dokler ne vidimo zadeve je vse jako dosti nabijanja.

In ja, na konzoli se ti tič ne posuši in odpade, če igraš igre tri leta po izidu. Jaz sem se ravno god of war 3 lotil, ker prej pač ni bilo časa, pa začuda ni nič grši/slabši kot je bil ob izidu.

Predvsem pa mi ne polagaj besed v usta, ker nisem trdil, da so D1 kupci idioti, je pa IMO metanje denarja skozi okno, če na D1 menjaš konzolo zato, da igraš enake igre na malenkost višji resoluciji in z dvema teksturama več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pesimist ::

Mr.B je izjavil:

Pesimist , samo to je problem razvijalca igre ne konzole...


ja res je. Z xbox original gfx bi mogoce dosegli 1080p.

Trupl0 ::

Kot kupec PS4 na dan izida se mi zdi neumno, da mojo potezo nekdo označuje kot idiotsko.
Si sam napisal:"Predvsem pa je idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več."

Mlatite prazno slamo o zadevi, ki ste jo videli samo na Youtube.

PS: Če bi PS4 ponujali zastonj se ga ne bi noben branil, tudi, če bi bile razlike v igrah samo 2 teksturi.
Tako je pa 400EUR, kar je samo 100EUR več od PS3 kompleta, in je treba najti razlog zakaj je to pfuj in pfej...
Just sayin...
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

St235 ::

in spet dokazuješ nepismenost. Nihče ne trdi, da je ps3 v tem trenutku boljši nakup od ps4. Sploh ker je razlika samo 100EUR.

Je pa idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več.

Če konzolo kupiš zato, ker konzole nimaš, ker so zraven next gen špili (ne samo po imenu) potem je to nekaj. čisto nekaj drugega pa je skeširat 400EUR samo zato, da dobiš dve teksturi več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mavrik ::

Trupl0 je izjavil:

Kot kupec PS4 na dan izida se mi zdi neumno, da mojo potezo nekdo označuje kot idiotsko.
Si sam napisal:"Predvsem pa je idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več."


Jah lej, kupiti konzolo na dan izida, ko je daleč najbolj draga, ima daleč največ problemov in daleč najmanj iger pač... ni pametno :)
The truth is rarely pure and never simple.

Trupl0 ::

Če mački stopiš na rep, se zavrti ;)

Mavrik je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

Kot kupec PS4 na dan izida se mi zdi neumno, da mojo potezo nekdo označuje kot idiotsko.
Si sam napisal:"Predvsem pa je idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več."


Jah lej, kupiti konzolo na dan izida, ko je daleč najbolj draga, ima daleč največ problemov in daleč najmanj iger pač... ni pametno :)


to je že bolje ;)
Označevati človeka kot idiota pa pač ni ... Edino, če se ob tem počutiš superiornega...
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

St235 ::

z drugimi besedami, te moti če ti nekdo reče, da si idiot, ne moti pa če ti to pove opisno? svašta in potem se čudiš, da se najdeš v zgornjem opisu.

Trupl0 ::

Mavrik je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

Kot kupec PS4 na dan izida se mi zdi neumno, da mojo potezo nekdo označuje kot idiotsko.
Si sam napisal:"Predvsem pa je idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več."


Jah lej, kupiti konzolo na dan izida, ko je daleč najbolj draga, ima daleč največ problemov in daleč najmanj iger pač... ni pametno :)


PS: Samo pa težko verjamem, da je veliko takih na slo-tech, ki se bojijo kupovati opremo, ki je "nova" in "nepreizkušena".
Če grem brat temo o SSD diskih je polna tem kako so krmilniki fuč, diski ne delujejo, crkujejo...ampak ljudje so jih še vedno kupili takoj, ko so bili na voljo. Tako so nastala mnenja, testna orodja, itd.

To ni več slo-tech temveč joker mn3njalnik volumen 15, kjer 15 letniki debatirajo kaj je bolje PS4 ali Xbox. Vse bi kupili čez 3 leta, ko bodo igre in "sproban" hardware zunaj....resnica je pa v tem, da fotr ne da 400EUR za nakup in tako drka indie igre na PCju, ker drugo mu na predpotopni mašini tudi ne deluje...

PS: Lakotnik29, si mogoče Slavist? Verjamem, da si visoko izobražen saj je čut superiornosti viden že iz tvojih postov ampak me zanima, če se najdeš v tem?
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

puginho ::

Ta debata je popolnoma nesmiselna. To je isto ko da nekoga prepričujem zakaj si kupuje nov avto če se lahko s starim isto na cilj pripelje. Zato nekaj označevat za idiotsko, za nekaj kar se enemu zdi škoda denarja je še bolj idiotsko!

kratos ::

Bravo @Nuclear_ sem mislil napisat enako stvar. Najlažje je blatit stvari in samega sebe prepričevat da je stvar zanič če ti mamica pa očka nočeta dat denarja. Nevem zakaj potem še druge prepričujete v take bedarije, prav neboš imel konzole, po tvojem je zanič in slaba grafika, ločljivost... potem se pa poberi iz teme in ne piši otroških neumnosti in obdrži mnenje za sebe saj te tukaj tisti ki imajo namen nakupa konzole nebodo upoštevali.

Tukaj imate en članek zakaj so se odločili za 720p namesto 1080p pri cod ghost na xone, in je daleč od tega kar govorite da je preslab, če bi imeli malce več izkušenj bi bil to tamal problem, medtem ko ps4 sloni na x86 arhitekturi kar bi mogl developerji obvladat glede na to da so stvar razvili že leta 2005/6 :
http://www.oxm.co.uk/65474/native-1080p...

Je pa res da se neda imet kulturnega pogovora o konzolah, vedno nekdo začne pisat traparije in se kregat ter zmerjat, tako kot na menjalniku kjer se tisti otroc kregajo medtem ko jih pol itak nebo moglo kupit konzole.

Ps:Admina pa prosim da ne briše prispevkov za brez veze, ker mi potem tile jokasti otroci smetijo po zasebnih sporočilih ker tukaj ne morejo, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

St235 ::

približno tako kot otroci, ki jih starši obmetavajo z denarjem in je edino merilo, da imajo vsako neumnost prvi na vasi pa naj stane kolikor hoče.

Lahko se na glavo postaviš, ampak za nekoga, ki ima xbox 360/ps3 menjava na D1 nima smisla in je prvovrstno namenjena temu, da kažeš svoj epenis sošolcu.

Dejstvo je, da dosedaj videno ni niti približno next gen, kar je nenavsezadnje tudi logično, saj dadanes težko privoščiš popolnoma ločen razvoj za različne platforme. Nenavsezadnje je ravno to omejevalo tudi številne igre za PC v zadnjih letih. Ko bo enkrat prišlo do prehoda zgolj na nove konzole, pa je vsekakor pričakovat kaj več. Žal trenutno kaže, da to niti pod razno ne bo D1.

Tudi izkušnje z RROD in YLOD so pokazale, da nakup nove konzole na D1 ni pametna ideja. Dodatno o temu govori razbitost trga na dva tabora.

Tako, da ja menjava konzole na D1 zgolj zaradi dveh tekstur ostaja znak omejene inteligence in potrebe po merjenju epenisa pred sosedi.

Ampak nenavsezadnje Kratos in Nucler je vse kar šteje to, da pokažeta, da si konzolo lahko privoščita? V takšnem primeru pa je tako ali tako vseeno kako oziroma, če dela.

taddeo ::

Jaz že pridno odštevam ,da nastopi 29.11! Danes sem malo pogledaval na 60inčnem tv-ju razliko med BF4 na PS4 in na Xbox One..opazil sem predvsem pri Xboxu ,da je od začetka igre kjer se začne trailer in začetni gameplay po hodniku neke stavbe temno "prenasičeno" kot ,da se dogaja v popolni temi. Najbolj se pa opazijo zelo izraziti "žagasti robovi" nevem kako se reče v rač. žargonu.Ampak PS4 ima hodnik in "temni del" zelo lepo detajliziran in opazit je sicer nekaj teh robov ,ki jim jaz pravim žagasti :-) ampak zanemarljivo! Šlo je za fajla H264 mislim pa da z velikostjo okoli 2gb.Seveda sem probal tudi Killzone in zgleda prava fantazija! Bi še pogledal z veseljem kak gamplay ampak na žalost nimam.Sem nutralni ,da se razume in ne poveličujem ps4, ker itak prej ko slej še prispe X1. Kot 20 letni gamer z veseljem rad nabavim konzole na dan izida in si tako nahranim dušo! Žal pa tudi nimam več kaj extra časa za špilarijo ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Pesimist ::

jaz bom probo xbox one day one dobit z fifo. Imam rezervirano v avstriji. Ce failne oz se kajkoli zaplete da ni fifa verzija +70EUR pa PS4 nabavim. Kaj bo mozno dobit takoj z igro. Druga bo pa cakala na 2014 ali pa forever, cisto odvisno. Fanboyizem wooohoo.

obe mata slabosti in prednosti, trenutno cenim bol xbox zato je preordena.
Kinect, TV, Voice, dolocene igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Looooooka ::

Mavrik je izjavil:

Trupl0 je izjavil:

Kot kupec PS4 na dan izida se mi zdi neumno, da mojo potezo nekdo označuje kot idiotsko.
Si sam napisal:"Predvsem pa je idiotsko kupit novo konzolo zato, da igraš enake igre kot na sedanji generaciji z dvema teksturama več."


Jah lej, kupiti konzolo na dan izida, ko je daleč najbolj draga, ima daleč največ problemov in daleč najmanj iger pač... ni pametno :)

Khm...sam mam 2 xboxa doma in bom tud tega novga nabavil. In to samo zaradi kinecta...mene briga za teksture.
Ce bo pa slucajno kinect za winse PREJ zunaj pa baje xbox tako ali tako dobis zraven...torej ni vedno razglog samo v teksturah :)

kratos ::

lakotnik29 že ves čas prodajaš buče in govoriš nesmisle , sam bom kupil tanovega xboxa zato da mam za naslednjih 5 let+ mir kar se tiče gaminga in lahko se zgodi da ga tudi po kakšno leto nebom prižgal (kot zdajšnega) vendar če pride kakšen epic špil (kot je bil recimo gta5) ga preigram, pred gta-jom xboxa 360 nisem prižgal kar lep čas.

glede porodnih težav so se lahko precej naučili in glede na tvoje neznanje ti lahko povem da bo xone imel senzor ki bo spremljal temperaturo in glede na to bo prilagajal hardware tako da so odstranili možnost pregretja konzole. Pa tudi če dobiš defektno konzolo obstaja nekaj kar se reče garancija kjer ti trgovec garantira delovanje izdelka za določeno dobo, nevem če si že kdaj slišal vendar zlo dobra pogruntavščina.

taddeo ::

Kako pa je s tem , če kupiš konzolo Ps4 np. v Franciji ,Italiji,Nemčiji..glede garancije? Ali velja, da ob primeru okvare daš na servis v Sloveniji?(evropska garancija) Kako pa je v tem primeru z X1, če ga nabaviš iz tujine ? Kje je servis ali..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Pesimist ::

ce najde kdo kako primerjavo grafike v cod ghost nej prilepi ker minimalne zahteve na pc so ubitačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

oo7 ::

Pesimist je izjavil:

ce najde kdo kako primerjavo grafike v cod ghost nej prilepi ker minimalne zahteve na pc so ubitačne.


Si mogoče mislil tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Pesimist ::

mislo sem bol na pc vs xbox360 in ps3 zaradi pc zahtev. sem najso.

Crap zdaj me je malo planetside 2 mikno.... Vem da je na pcju tudi, vendar jaz hocem gamepad play only iz pojsle :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mavrik ::

taddeo je izjavil:

Kako pa je s tem , če kupiš konzolo Ps4 np. v Franciji ,Italiji,Nemčiji..glede garancije? Ali velja, da ob primeru okvare daš na servis v Sloveniji?(evropska garancija) Kako pa je v tem primeru z X1, če ga nabaviš iz tujine ? Kje je servis ali..


Za prejšnjo generacijo si se v teh primerih obrisal pod nosom za garancijo pri nas. Xbox je itak bil prodajan samo preko 3rd partyev, PS3jk pa tudi niso sprejemali na servis če niso bile kupljene pri nas.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

V zadnjih dneh sem prebral nekaj člankov, ki pravijo, da ima trenutno X1 naslednje probleme:
- problem z BF4, kjer je limited RGB, ni full range, ampak 16-255;
- problem z OS, ki trenutno požre več kot 10% resursov;
- Voice, ki ni OS based, če sem prav razumel, ampak je game based.

Torej, MS bo moral še dodelati nekaj stvari post-launch.

Nisem pa zasledil, kakšno je stanje z PS4. Če je kdo bolj seznanjen z trenutnim stanjem, bi vprašal, če so imeli/imajo developerji z PS4 tudi kakšne težave?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

kratos je izjavil:

lakotnik29 že ves čas prodajaš buče in govoriš nesmisle , sam bom kupil tanovega xboxa zato da mam za naslednjih 5 let+ mir kar se tiče gaminga in lahko se zgodi da ga tudi po kakšno leto nebom prižgal (kot zdajšnega) vendar če pride kakšen epic špil (kot je bil recimo gta5) ga preigram, pred gta-jom xboxa 360 nisem prižgal kar lep čas.

glede porodnih težav so se lahko precej naučili in glede na tvoje neznanje ti lahko povem da bo xone imel senzor ki bo spremljal temperaturo in glede na to bo prilagajal hardware tako da so odstranili možnost pregretja konzole. Pa tudi če dobiš defektno konzolo obstaja nekaj kar se reče garancija kjer ti trgovec garantira delovanje izdelka za določeno dobo, nevem če si že kdaj slišal vendar zlo dobra pogruntavščina.


I kako vezo ima to z day one menajvo konzole? Boš šel kupit novo konzolo samo zato, ker čez kakšno leto izide epic špil?

Glede zanesljivosti opreme pa upam da res nisi tako neumen,da verjameš temu kar pišeš. O tem ali bodo prve različice ps4/xbox one bolj zanesljive kot prve verzije ps3/xbox 360 bomo več vedeli čez pol leta. Do takrat je vse skupaj samo ugibanje in dosedanji track record ne sonyja ne MS ne kaže nič dobrega.

Če bi ta neumnost, da so se precej naučili o porodnih težavah držal kaj vode, potem bi sony že v ps2 odpravil vse morebitne pomanjkljivosti.

Da o garanciji sploh ne govorimo. Daj pozanimaj se kje v sloveniji si lahko uveljavljal podaljšano 3 letno garancijo, ki jo je uvedel ms zaradi masovnega RROD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hurikhan ::

Načeloma se strinjam z lakotnikom in bom tudi kar lep čas počakal z nakupom nove konzole, ker še imam dosti iger za 360, katere še nisem preigral.

Ampak, kako pa bi dobili teste in težave, če konzole prve pol leta nihče ne bi kupil? :)

Pusti otrokom, da nam testirajo robo! :D

Mavrik ::

Jst je izjavil:


- problem z BF4, kjer je limited RGB, ni full range, ampak 16-255;


Saj to da dajejo 16-255 output konzole na HDMI na TV je standard? Maš nastavitev?
The truth is rarely pure and never simple.
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347295957 (15671) filip007
»

Izšel je Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8524287 (10067) Machete
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113887 (11549) dope1337
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5622089 (17331) Doc123

Več podobnih tem