» »

PS4 vs. Xbox One

PS4 vs. Xbox One

Temo vidijo: vsi
««
4 / 18
»»

Jst ::

To sem bral, da dela samo X1. Zato sprašujem za kakšne dodatne informacije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Potem si bral neumnosti, ker to delajo vse konzole (in tudi DVD playerji, ter praktično vse komponente ko imajo HDMI izhod namenjen za TV) po defaultu. Prav tako moraš tvoj TV eksplicitno prekonfigurirati, da bo predpostavljal, da dobiva 0-255 input, ne 16-255 (na Samsung TVjih recimo moraš eksplicitno nastaviti vhod kot "PC", da ugasne to popravljanje levelov in overscan). To je ZAHTEVANI del HDMI standarda.

Tudi zdaj trenutna PS3 in Xbox 360 delata to - zato pa imaš v nastavitvah na obeh opcijo "HDMI Output - High/Low" oz. nekaj podobnega.

Taki primeri zelo lepo kažejo kako full of shit je večina konzolastičnih medijev, še posebej ko se gre za te glupe flameware.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

oo7 ::

Ryse Developer Flythrough: Rome



Tale Ryse zgleda čudovito. Škoda, ker bo samo za xbox:'(

taddeo ::


Samo gameplay zgleda "leseno" mono tono ..dolgočasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Jst ::

>Potem si bral neumnosti, ker to delajo vse konzole

V bistvu sem bral odzive neke firme, ki se ukvarja z RAW frame capturingom. Povedali so, da so imeli probleme z X1 in so morali "kalibrirati" svoje naprave na EA? dogodku, medtem ko pri PS4 niso imeli težav.

Veliko je tudi drugih člankov, ki kritizirajo Xbox One iz različnih razlogov, zgodba (resolutiongate) iz BF4 predstavitve je samo zadnja, katero sem prebral.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::



:D
#brezpodpisa

dolenc ::

4:35

Mavrik ::

Jst je izjavil:

>Potem si bral neumnosti, ker to delajo vse konzole

V bistvu sem bral odzive neke firme, ki se ukvarja z RAW frame capturingom. Povedali so, da so imeli probleme z X1 in so morali "kalibrirati" svoje naprave na EA? dogodku, medtem ko pri PS4 niso imeli težav.


Možno je, da XB1 ne pusti nastaviti 0-255 ranga, kar bo problem za ljudi, ki igrajo na računalniških monitorjih. Na TVju s tem ni težav.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Jst ::

Mavrik: jaz samo bežno spremljam X1 in PS3 in kar se zadnje čase sliši, s kakšnimi težavami se soočata tako Sony kot MS, lahko samo predvidevam, kakšen shitstorm bo ob izidu teh konzol.


---

Res je, da se več piše (ali pa sem samo jaz več videl) o problemih X1, vendar sam dvomim, da je stanje pri PS4 kaj bolj rožnato.

Kar se performansov konzol tiče, je pa škoda, če je X1 res toliko bolj podhranjen, ker bo večino iger itak narejenih za lowest common denominator in se bo možni potencial PS4 (če je res recimo vsaj +25%) poznal kasneje samo pri določenih igrah in ekskluzivah (ki jih bo pa zaradi enake arhitekture manj).

Če samo preletim zadetke o problemih next-gen konzol, si lahko mislim, da so še v beta fazi in je nemogoče, da se še letos do launcha kaj premakne. Firstday bugfixes, sure. Ampak je očitno problem globji, kar bodo rešile šele kasnejše iteracije OS.

Tudi če so problemi hudo napihnjeni, racionalni kupec letos ne bo šel kupovati novih konzol. Down the road, par let kasneje, bo pa stanje takšno, kot je z PS3 in X360: obe bosta ponujali enake stvari.

Kot zunanji opazovalec, se ne morem znebiti občutka, da bi morali obe konzoli ostati v razvoju še nekaj časa in iziti naslednje leto...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bojsi ::

Amazonovo skladišče
 PS4

PS4

bojsi ::

Pesimist ::

jaz bom raje mel siolbox tu vkloplen. PS4 pa nej ma kar svoj hdmi.

tarzan666 ::

Takole je, ko nekateri govorite da bodo spet na d1 komplikacije glede ps4. Ja mogoče bo res nekaj a ne bodo tako hude kot so bile ob izzidu ps3 in naj bi bil ps4 bolj vzdržljiv kot ps3.
Tisti ki ne boste kupili next gen konzolo pač ne boste. Moje mnenje je da je ps4 boljši v vseh pogledih:dizajnu, v kontrolerju, grafiki itd. Najbolj me moti to, da so spremenili deljenje računa in me to malo bega.

V glavnem vsak se naj zase odloči katero konzolo bo kupil, ki ga bo zadovoljila.

Mavrik ::

tarzan666 je izjavil:

Takole je, ko nekateri govorite da bodo spet na d1 komplikacije glede ps4. Ja mogoče bo res nekaj a ne bodo tako hude .


A to si pogledal v kristalni krogli? Mislim resno, saj vam noben ne reče da ne smete kupiti konzolo. Sam takih neumnosti pa spet ne govorite, ko nimate pojma kakšna bo realnost.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Connect to Xbox One Early & Get Banned

Med drugim so omenjene tudi install velikosti iger iz MS Store-a.

Mavrik ::

Tam kaže da so špili po 40GB... na kaj so pa omejeni?
The truth is rarely pure and never simple.

tarzan666 ::

Mavrik zgleda da nisi razumel, kar sem napisal(čudno), jaz ps4 spremljam še že od maja, tako, da so govorili, da ne bo imel ps4 nobenih težav z pregrevanjem itd. Seveda pa obstaja možnost, da bo nekaj težav ali pa jih ne bo. Bomo pa to izvedeli ko bo konzola zunaj.

kratos ::

Saj so konzole zunaj že lep čas (dev kiti, leakane konzole,...) in ne potrebuješ nobene kristalne krogle le možgane za branje. Omejeni so na bluray medije torej največ 128Gb (zaenkrat?) kar je več kot preveč.

Tisti ki so že dobili konzolo po nesreči in so bili bannani je major nelson povedal da bodo dvignili ban vsem na 22.11. ko bo uraden izzid tako da ni permaban.

Pesimist ::

torej kaj odjavim xbox al kaj ker toti sodovol nori da bojo nas tudi banali.

taddeo ::

Tarzan666 moram priznati, da se strinjam s teboj maximalno! Tudi jaz že spremljam od vsega začetka in komaj čakam, da bo ta mesec pri koncu...uhh nikamor ne minejo dnevi!Če ne skrivnost, kje si ga prednaročil?

Pesimist ::

libro avstrija, day one verzijo.

Mavrik ::

Pri Arstechnici so naredili hiter roundup razlik v hardwaru:

The Xbox One and PS4 share similar specs, but the devil's in the details


Na kratko je point v tem da je tokrat bistveno manj razlik med konzolama v hardwaru kot je bilo v prejšnji generaciji in da ima One nekoliko slabši GPU.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

M-XXXX ::

Hmm na kratko je ps4 50% močnejši

St235 ::

tarzan666 je izjavil:

Mavrik zgleda da nisi razumel, kar sem napisal(čudno), jaz ps4 spremljam še že od maja, tako, da so govorili, da ne bo imel ps4 nobenih težav z pregrevanjem itd. Seveda pa obstaja možnost, da bo nekaj težav ali pa jih ne bo. Bomo pa to izvedeli ko bo konzola zunaj.


ker pri ps3 in xbox 360 se je že v naprej vedelo, da bodo prve verzije tako masovno crkovale, da bodo morali uvest dodatno garancijo? Jao, na kake butaste marketinšče fore padate.

Looooooka ::

http://www.engadget.com/2013/11/08/micr...
Groza...kako bom trpel na tem sranju...
Opazam, da je problem komentatorjev zelo specificen.
FOlk je navajen bit cheap in na konzolo gledajo kot na svoj PC in ne stekajo, da to ni nekaj kar bos mel 10 let pa pol optimisticno vsake tok cajta s par 10 eur mal "pohitril". Za zadevo majo verjetno lepo planiran zivljenski cikel in bojo potem dal ven novo konzolo. Gre se jim za denar. Vmes bo pa tako ali tako dovolj iger, da bodo tudi starejse verzije prinasale denar.
xbox360 ne bo glih zgube zacel delat ob release dnevu(pustmo dejstvo, da so jo ze z vsako prodano skatlo delal...) :)

klkkkkkkkkkk ::

taddeo je izjavil:


Samo gameplay zgleda "leseno" mono tono ..dolgočasno



sepravi ne igraš rad batmana/assasins creeda itd.

Tr0n ::







Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

Hmm na kratko je ps4 50% močnejši

gpu del vsaj...

In pa PS4 ima bolšo memory zasnovo (ampak tudi dražjo), ker ima kr en unified gddr5 pool. Namesto sram cache-a, ki maskira bottleneck ddr3..
#brezpodpisa

tarzan666 ::

Taddeo: jah takole je sem pisal oktobra in pred tednom v big bang,goblin, v h.norman in še nekaj trgovin pa še nič ne vedo, kdaj bodo dobili. Mi je pa BB obvestil, da se bodo potrudili, da bodo dobili konzolo vsi prednaročniki, drugače pa piši v playgame ki naj bi imel že 29.11 v svoji štacuni. Drugače pa bom drug teden še 1x pisal, ker bi že morali vedeti kako bo z dobavo itd.

Tr0n ::

Prvi PS4 quick look.

It has begun!

http://www.giantbomb.com/videos/quick-l...

LitralSM ::

Jst je izjavil:

V zadnjih dneh sem prebral nekaj člankov, ki pravijo, da ima trenutno X1 naslednje probleme:
- problem z BF4, kjer je limited RGB, ni full range, ampak 16-255;
- problem z OS, ki trenutno požre več kot 10% resursov;
- Voice, ki ni OS based, če sem prav razumel, ampak je game based.

Torej, MS bo moral še dodelati nekaj stvari post-launch.

Nisem pa zasledil, kakšno je stanje z PS4. Če je kdo bolj seznanjen z trenutnim stanjem, bi vprašal, če so imeli/imajo developerji z PS4 tudi kakšne težave?

2. problem je podobnem tistemu na PS3
3. je isti kot na PS3.

Mavrik je izjavil:

Pri Arstechnici so naredili hiter roundup razlik v hardwaru:

The Xbox One and PS4 share similar specs, but the devil's in the details


Na kratko je point v tem da je tokrat bistveno manj razlik med konzolama v hardwaru kot je bilo v prejšnji generaciji in da ima One nekoliko slabši GPU.

Če gledaš na to, da je PS3 imel namen iziti brez GPUja potem je manj razlik. V računski moči pa je spet podobno velika razlika. S tem, da je Sony tokrat ne bo imel težav te prednosti izkoristiti.
Ker ne bo potreb po tem, da bi CPU predračunal podatke za GPU.
Morda bo pa naslednja generacija spet generacija Cella.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

klkkkkkkkkkk ::

Gledam controller od PS4
Le končno so mal dojel...

PS3 ma polom controllerje...
XboX 360 ma odlične...


Lp

Trupl0 ::

stvar navade...
Kontroler je identičen kontrolerju izpred 15 let
If you are going through Hell, keep going !

Pesimist ::

xbox where're'u

Tr0n ::

kratos ::

@Mavrik veš kaj bi bilo fino ? da bi šel slo-tech malo s časom naprej in bi izbrisal oz. zamenjal prve dve teme v forumu "konzole" (XBOX kot [DivXvid], ps2 kot... z Xbox One ter PS4) ker so praktično že preveč zastarele da bi bile aktualne kaj šele uporabne :) (za nagrado dobiš kita :))


Izgleda da bomo lahko tekmovali proti stigu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Mavrik ::

Dobra ideja :)
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Hmm na kratko je ps4 50% močnejši

gpu del vsaj...

In pa PS4 ima bolšo memory zasnovo (ampak tudi dražjo), ker ima kr en unified gddr5 pool. Namesto sram cache-a, ki maskira bottleneck ddr3..

In GPU, del je ta ki je pomemben. Imaš počasnejši ram? Ni panike. Imaš počasnejši procesor? Ni panike... Imaš počasnejši disk: ni panike... Imaš počasnejši GPU? Imaš počasnejšo konzolo/PC. To seveda velja, dokler se govori o igranju iger.

kratos ::

Razlika med xone ter ps4 bo tako ogromna kot je bila med ps3 ter x360, zgodba se ponavlja kot ob releasu ps3 leta 2006, ko so vsi fani vreščali kako boljši je hardwarsko ps3 od grafike do hitrosti. Vsakič je nova generacija otrok ki pogleda napisane specifikacije in se glede njih odločajo za določeno konzolo, no saj meni je prav vi kar tako kupujte, mi je vsakič užitek gledat tiste najbolj glasne kako se potuhnejo čez čas :)

@Tron govorice so da naj bi ps4 podpiral samo menjavo internetga hdd-ja medtem ko so potrdili da nebo možno nanj priklaplat zunanjih diskov, pri xboxu ni bilo pa še nič rečeno vendar čez čas se bo potrebovala večja količina pomnilnika tako da bo po špekulacijah xbox podpiral zunanje diske medtem ko bo ps4 podpiral notranje (zdaj kaj je boljše/cenejše lahko presodi vsak sam), vendar ob releasu seveda to še nebo možno.

M-XXXX ::

Razlika med xone ter ps4 bo tako ogromna kot je bila med ps3 ter x360, zgodba se ponavlja kot ob releasu ps3 leta 2006, ko so vsi fani vreščali kako boljši je hardwarsko ps3 od grafike do hitrosti. Vsakič je nova generacija otrok ki pogleda napisane specifikacije in se glede njih odločajo za določeno konzolo, no saj meni je prav vi kar tako kupujte, mi je vsakič užitek gledat tiste najbolj glasne kako se potuhnejo čez čas :)

Huh? Kdaj je bil PS3 boljši od Xboxa360? Imel je boljšo proc (pa še to samo v določenih situcijah) v ostalem ni bil.

Zdaj pa je situacija čisto drugačna. Oba imata isto arhitekturo. Z drugimi besedami: en ima Ati 5850 notri, drugi pa 7950. Isti špili, vse isto le da bo eden imel bolj navito grafiko (efekte, resolucijo,...).

LitralSM ::

Sony je bil v prejšni generaciji v začetku v minusu zaradi lastnega kiksa. Pozabi zaostanek v računski moči, kar se tiče grafe, ker jo je Sony nadoknadil z uberprocesorjem in na koncu tudi grafično gledano prehitel konkurenco. Če je v prejšnji generaciji Sonyja neumnega zaostalega izzida in slabšega GPUja rešil cell, tokrat MS ne more rešiti nič po hw plati. HW je praktično isti, le grafa je slabša. To manjko pa žal MS ne more nadomestiti nikakor.
Vse bo torej v igrah, podpori in številu podprtih držav, vsaj kar se MSja tiče.

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

Razlika med xone ter ps4 bo tako ogromna kot je bila med ps3 ter x360, zgodba se ponavlja kot ob releasu ps3 leta 2006, ko so vsi fani vreščali kako boljši je hardwarsko ps3 od grafike do hitrosti. Vsakič je nova generacija otrok ki pogleda napisane specifikacije in se glede njih odločajo za določeno konzolo, no saj meni je prav vi kar tako kupujte, mi je vsakič užitek gledat tiste najbolj glasne kako se potuhnejo čez čas :)

Huh? Kdaj je bil PS3 boljši od Xboxa360? Imel je boljšo proc (pa še to samo v določenih situcijah) v ostalem ni bil.

Zdaj pa je situacija čisto drugačna. Oba imata isto arhitekturo. Z drugimi besedami: en ima Ati 5850 notri, drugi pa 7950. Isti špili, vse isto le da bo eden imel bolj navito grafiko (efekte, resolucijo,...).

Rahlo smotana primerjava, ker imata oba grafo iste arhitekture.
Xbox ma ~HD7770, PS4 pa pohableno ~7870 :)
Zdej pa ugibaj, katera se bo bolš obnesla.

Itk je zdaj PS4 v prednosti, ker imata obe zadevi isto arhitekturo CPU/GPU, a ma PS4 več namenskih enot + enostavnešjo memory zasnovo.
Tako da je dosti lažje stvar naredit lepšo na PS4, oz z drugimi besedami, oklestit zadevo a XBone.
V času ps3/xbox360 je bla zgodba drugačna, saj je meu ps3 v teoriji bolši CPU (kar pa spet ni čist res, ker če so bli leni developerji, so izkoristl le eno večnamensko jedro, ostala jedra so pa pustil pučivat), vendar slabši GPU.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kmetek ::

Obstaja kak 2TB disk primeren za PS3/4 ?

LitralSM ::

Za PS4 še ne, ker še ni podpore.

kmetek ::

tako velikih diskov? za 1tb vem da deluje.

black ice ::

hojnikb ::

#brezpodpisa

Mavrik ::

Zelo lepo je videti da so obdržali eno urno čakanje na prvi zagon igre, ki smo ga poznali s PS3 (Blu-Ray -> Need update for game-> Need update for console (15 minut) -> Downloading update for game (35 minut, serverji v uzbekistanu očitno) -> Installing update for game (10 minut) -> Installing game (!!!) (15 minut) -> No zdaj pa špili).
The truth is rarely pure and never simple.
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347296693 (16407) filip007
»

Izšel je Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8524318 (10098) Machete
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113918 (11580) dope1337
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5622134 (17376) Doc123

Več podobnih tem