» »

Obdavčitev dela v Avstriji

Obdavčitev dela v Avstriji

««
16 / 20
»»

Invictus ::

Sam sem še zmeraj mnenja, da so dnevni migranti ovce, ki jih strižeta dve državi.

Ali si plačilo v drugi državi urediš preko s.p./d.o.o ali pa se preseliš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Seveda so, smpak se splacajo vsem.

Preko s.p. ja ne gre vse. Avstrijci znajo biti tudi malo pasji in ce se ne motim, ne dovolijo, da imas eno samo stranko. Ce ugotovijo, da razmerje deluje kot klasicno delovno razmerje se menda moras zaposliti. Ampak tega nisem preverjal. Mi je samo razlagal nek eksterni...

Gregor P ::

Da, tako je; ker je to tipično izigravanje delovnopravne zakonodaje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Zivim v Avstriji, lahko bi se vozil. Vam povem, kako jaz vidim zadeve. Iz prve roke vam povem, da tisti, ki govorijo, da dnevni migranti izkoriscajo sistem praviloma niso nevoscljivi ampak bodisi slabo poduceni ali pa nesposobni razumevanja preko sankovsle debate.

Dnevni migrant je absoluten bomboncek, ker vse placuje po max tarifi, ter vecino nakupov naredi v Sloveniji, kakor tudi tam opravi vecino storitev. V drugi fazi pride v druavo zapravljati se celotno pokojnino. To so kakor mega turisti in prvorazredne stranke obrtnikov. Kasa za skoraj vse pa je praviloma Avstrijska...

Problem so ljudje, kakor sem jaz, ki smo poracunali, da se nam bolj splaca ziveti v tuijini in nas tudi zelo tezko dobi nazaj Slovenska industrija. Jaz recimo delam za direktnega slo konkurenta in imam dodano vrednost katere dajatve v enem letu lahko poplacajo vsa solanja, ampak jih nikoli ne bodo, ker sem takrat resnicno imel poln kufer primitivcev z nic znanja o plusih in minusiu, ki so se pocutili primorani fieldtestati svoje pomisleke o izkoriscanju sistema. Neverjetno je, kako radi nekateri brez da bi karkoli prebrali znajo biti zelo arogantni in nesramni. Si mislim, ce se jim me da kaj doppvedat danes, se jim bo morda dalo jutri, ko bodo cutili posledice svojega pametovanja. Ali pa jim bo morda lepse, kar jim privoscim, ker meni tudi nic me manjka.


Finta je v tem, da je to popularna "mantra" migrantov, govorijo enako kot ti, ampak resnica pa je, da se vsi moji kolegi ki delajo v Avstriji hvalijo kako so tam tankali, kako so tam kupili pivo ker je ceneje, kako so tam kupili oblačila itd... dejansko je realnost taka, da vse kar dnevni migrant realno kupi v SLO (če nima otroka) je storitev ala frizer popravilo avta in registracija in še kaj podobnega, ker to je dejansko ena redkih zadev ki je v Avstriji res dražja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

ZaphodBB je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)

Vsaj veš kam je šel denar, za razliko od Slovenije.

V končni fazi je šel denar za bombe, ki so jih odvrgli na Irak, Libijo, Afganistan, ... ;)

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)

Vsaj veš kam je šel denar, za razliko od Slovenije.

V končni fazi je šel denar za bombe, ki so jih odvrgli na Irak, Libijo, Afganistan, ... ;)


Ja, samo ne od tvojega denarja za penzijo... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Seveda so, smpak se splacajo vsem.

Preko s.p. ja ne gre vse. Avstrijci znajo biti tudi malo pasji in ce se ne motim, ne dovolijo, da imas eno samo stranko. Ce ugotovijo, da razmerje deluje kot klasicno delovno razmerje se menda moras zaposliti. Ampak tega nisem preverjal. Mi je samo razlagal nek eksterni...

Avstrijec se nima kaj vmeševati v slovenski s.p. ...

Za domače pa velja, tudi v Nemčiji velja isto. Nekako 2 leti ti pustijo...

Je pa tudi res, da je s.p. v Nemčiji praktično tako obdavčen kot redno zaposleni... Poznam enega nemca, ki že 20 let dela za IBM kot freelancer :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invictus je izjavil:

Sam sem še zmeraj mnenja, da so dnevni migranti ovce, ki jih strižeta dve državi.

Ali si plačilo v drugi državi urediš preko s.p./d.o.o ali pa se preseliš...

Ne niso, če bi imeli manjše davke kot soseda, bi pa dobivali dnar nazaj. Sedaj pa odrasti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kingsix ::

Naš FURS ne vrača denarja v tem primeru. Ne sanjaj.

Invictus ::

Noben "FURS" ne vrača denarja, če nisi preplačal davkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2f4u ::

Dolgo nisem spremljal tega "obdavčitev"...

Pred 2013/14 je bila splošna olajšava x000Eu za tiste ki smo delal v AT. Kakor vem, tega ni več.

Sedaj, 2018 sprašujem... ali je kaj novega?
Ali priznajo v SLO recimo
- zavarovanje odškodninske odgovorsnoti,
- managersko nezgodno zavarovanje,
- potne stroške in Pendlerpausshale?

Me zanima, ker po 5letih konkurenčne... bom naredil s5 premike..

St235 ::

Mr.B je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam sem še zmeraj mnenja, da so dnevni migranti ovce, ki jih strižeta dve državi.

Ali si plačilo v drugi državi urediš preko s.p./d.o.o ali pa se preseliš...

Ne niso, če bi imeli manjše davke kot soseda, bi pa dobivali dnar nazaj. Sedaj pa odrasti.


Zakaj spet govoriš neumnosti? A to že ko se zjutraj zbudiš se odločiš kakšno neumnost boš zinil? FURS ti niti pod razno ne bo vračal preveč plačanih davkov v tretji državi.

2f4u je izjavil:

Dolgo nisem spremljal tega "obdavčitev"...

Pred 2013/14 je bila splošna olajšava x000Eu za tiste ki smo delal v AT. Kakor vem, tega ni več.

Sedaj, 2018 sprašujem... ali je kaj novega?
Ali priznajo v SLO recimo
- zavarovanje odškodninske odgovorsnoti,
- managersko nezgodno zavarovanje,
- potne stroške in Pendlerpausshale?

Me zanima, ker po 5letih konkurenčne... bom naredil s5 premike..


Kot olajšava se prizna potne stroške (obračunane v skladu s slovenskimi pravili) in pavšal za malico. Dodatno se na podlagi sporazumov o izogibanju dvojnega obdavčevanja prizna v tujini plačane dajatve.

Zavarovanja, kot jih opisuješ po slo zakonodaji niso davčna olajšava (ne glede na to ali si migrant ali ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mr.B ::

St235 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam sem še zmeraj mnenja, da so dnevni migranti ovce, ki jih strižeta dve državi.

Ali si plačilo v drugi državi urediš preko s.p./d.o.o ali pa se preseliš...

Ne niso, če bi imeli manjše davke kot soseda, bi pa dobivali dnar nazaj. Sedaj pa odrasti.


Zakaj spet govoriš neumnosti? A to že ko se zjutraj zbudiš se odločiš kakšno neumnost boš zinil? FURS ti niti pod razno ne bo vračal preveč plačanih davkov v tretji državi.

2f4u je izjavil:

Dolgo nisem spremljal tega "obdavčitev"...

Pred 2013/14 je bila splošna olajšava x000Eu za tiste ki smo delal v AT. Kakor vem, tega ni več.

Sedaj, 2018 sprašujem... ali je kaj novega?
Ali priznajo v SLO recimo
- zavarovanje odškodninske odgovorsnoti,
- managersko nezgodno zavarovanje,
- potne stroške in Pendlerpausshale?

Me zanima, ker po 5letih konkurenčne... bom naredil s5 premike..


Kot olajšava se prizna potne stroške (obračunane v skladu s slovenskimi pravili) in pavšal za malico. Dodatno se na podlagi sporazumov o izogibanju dvojnega obdavčevanja prizna v tujini plačane dajatve.

Zavarovanja, kot jih opisuješ po slo zakonodaji niso davčna olajšava (ne glede na to ali si migrant ali ne).

Torej boste pizdili ker FURS ne vrača. Karkoli če nisi dojel poante na ljudi ki hočejo izzy skoz...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

St235 ::

hoj, dajmo ostat pri samo eni butasti izjavi na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Dimnik ::

Mr.B je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam sem še zmeraj mnenja, da so dnevni migranti ovce, ki jih strižeta dve državi.

Ali si plačilo v drugi državi urediš preko s.p./d.o.o ali pa se preseliš...

Ne niso, če bi imeli manjše davke kot soseda, bi pa dobivali dnar nazaj. Sedaj pa odrasti.


Nehaj, ker nimaš pojma

Mr.B ::

Dimnik je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam sem še zmeraj mnenja, da so dnevni migranti ovce, ki jih strižeta dve državi.

Ali si plačilo v drugi državi urediš preko s.p./d.o.o ali pa se preseliš...

Ne niso, če bi imeli manjše davke kot soseda, bi pa dobivali dnar nazaj. Sedaj pa odrasti.


Nehaj, ker nimaš pojma

Zato ker se odgovoril, ker jamrajo da morajo plačati. Ker v kontekstu ne razumeš smatraš kot butasto izjavo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kingsix ::

Pa dajmo izračunat - vzamimo neko Slovensko inženirsko/družinsko povprečje...
Imamo Jankota in Metko, oba delata v Avstriji on ima 2500€ bruto plače, ona pa 2000€ bruto (ženska ima seveda manj, ker so diskriminirane =)) Imata tudi dva otroka, od katerih eden hodi v vrtec.
On se na delo vozi 50km, ona pa 35km. v AT skupno zaslužita letno neto 45.859€ (14 plač).

V Sloveniji pa delata Janez in Marija, imata enake bruto plače kot Janko in Metko, tudi vozita se enako daleč in imata enako dva otroka.
Skupno letno dobita on 20.410€+5.640€(malica,prevoz)+17.420€+4.440€(malica,prevoz)..Torej vse skupaj 47.910€ (13 plač).

Janko in Metka še seveda morata vložit davčno napoved, izračunata si vse stroške in vložita napoved... Ona še mora plačati 235€ (uveljavlja otroka), on pa 307€ . Ni veliko.. ampak dajmo skalkulirat:
Janko in Metka imata na koncu skupno letno 45.317€. Janez in Metka pa 47.910€. Slovenca že v osnovi dobita več, Avstrijska delavca pa še morata nekaj primaknit državi.
Ob VEČJI bruto - remember štetih 14 plač, Slovenca imata 13, imata pravzaprav nižji neto.

No, pa gremo še dalje.. kot sem omenil otroka hodita v vrtec...Ker Slovencema ne štejejo malice+prevoza v osnovo, le tega plačata 53% od polne vsote, torej 257€.
Janko in Meta, pa dobita večjo položnico, saj se vse šteje v osnovo, tako vrtca plačata 66% oz. 320€.

Pa gremo še dalje... Obe sta noseči in rodita, nakar gresta v porodniško. Slovenska mati dobi skupno neto 14.874€, od davčne je ne čaka nobeno presenečenje. Avstrijska mama pa dobi v letu dni glede na plačo 14.400€ (dobi 14 mesecev ampak v leto dni se spravi le 12 - očitno).
Ampak za mati, ki dela v Avstriji to ni konec, saj bo še dobila položnico od davčne za 1455€.

Da, ni problema, tukaj ni nič čudnega! Frdamani migranti, samo se bunijo. So pa v priviligiranem položaju, saj jim Slovenija omogoči, da svoj denar zapravijo prej, ker ga je pač manj glede na enako bruto plačo oz. celo manjpo letno (13 vs 14 plač).

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Pa dajmo izračunat - vzamimo neko Slovensko inženirsko/družinsko povprečje...
Imamo Jankota in Metko, oba delata v Avstriji on ima 2500EUR bruto plače, ona pa 2000EUR bruto (ženska ima seveda manj, ker so diskriminirane =)) Imata tudi dva otroka, od katerih eden hodi v vrtec.
On se na delo vozi 50km, ona pa 35km. v AT skupno zaslužita letno neto 45.859EUR (14 plač).

V Sloveniji pa delata Janez in Marija, imata enake bruto plače kot Janko in Metko, tudi vozita se enako daleč in imata enako dva otroka.
Skupno letno dobita on 20.410EUR+5.640EUR(malica,prevoz)+17.420EUR+4.440EUR(malica,prevoz)..Torej vse skupaj 47.910EUR (13 plač).

Janko in Metka še seveda morata vložit davčno napoved, izračunata si vse stroške in vložita napoved... Ona še mora plačati 235EUR (uveljavlja otroka), on pa 307EUR . Ni veliko.. ampak dajmo skalkulirat:
Janko in Metka imata na koncu skupno letno 45.317EUR. Janez in Metka pa 47.910EUR. Slovenca že v osnovi dobita več, Avstrijska delavca pa še morata nekaj primaknit državi.
Ob VEČJI bruto - remember štetih 14 plač, Slovenca imata 13, imata pravzaprav nižji neto.

No, pa gremo še dalje.. kot sem omenil otroka hodita v vrtec...Ker Slovencema ne štejejo malice+prevoza v osnovo, le tega plačata 53% od polne vsote, torej 257EUR.
Janko in Meta, pa dobita večjo položnico, saj se vse šteje v osnovo, tako vrtca plačata 66% oz. 320EUR.

Pa gremo še dalje... Obe sta noseči in rodita, nakar gresta v porodniško. Slovenska mati dobi skupno neto 14.874EUR, od davčne je ne čaka nobeno presenečenje. Avstrijska mama pa dobi v letu dni glede na plačo 14.400EUR (dobi 14 mesecev ampak v leto dni se spravi le 12 - očitno).
Ampak za mati, ki dela v Avstriji to ni konec, saj bo še dobila položnico od davčne za 1455EUR.

Da, ni problema, tukaj ni nič čudnega! Frdamani migranti, samo se bunijo. So pa v priviligiranem položaju, saj jim Slovenija omogoči, da svoj denar zapravijo prej, ker ga je pač manj glede na enako bruto plačo oz. celo manjpo letno (13 vs 14 plač).


Super si izračunal, si pa pozabil en pomemben detajl, povprečen čas dobivanja pokojnine in višino v obeh primerih =)

Pa imo je povprečje za SLO bistveno previsoko za nek povprečen slovenski par...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kingsix ::

Znesek kot tak ni pomemben.

Slovenčki pravijo kako smo tisti ki delamo v AT priviligirani, kako se s tem, ko tukaj plačamo izenačimo. Jasn ose je pokazalo, da to ni res.

Pa btw. ni previsoko - v zadnjem letu sem dobil 3 ponudbe za 3000€+ bruto v MB. Je realnost.

Pa še dodatek:
Če skupaj potegnemo 2 leti.. Eno normalno ,naslednje pa je ona noseča:
Slovenca dobita skupno v 2 letih: 47.910€ + 26.050€ + 14.875€ = 88.835€ .... za vrtec dasta v dveh letih 6.168€ - ostane: 85.751€
"Avstrijca" dobita skupno v 2 letih: 45.317€ + 24.916€ + 12.945€ = 82.871€ .... za vrtec dasta v dveh letih 7.680€ - ostane: 75.191€

Edini priviligiranci so Slovenci. Slovenci so posebnost s svojimi neobdavčenimi potnimi stroški, plačano malico itd. Tega drugje ni. Pa še ti potni so v večini primerov larifari. Se spomnim, ko sem pred leti iskal zaposlitev.. Vsi v MB so omenili kako mi lahko zvišajo neto preko potnih, ko so videli stalen naslov na Ptuju. Zdaj pa kdo je priviligiran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Znesek kot tak ni pomemben.

Slovenčki pravijo kako smo tisti ki delamo v AT priviligirani, kako se s tem, ko tukaj plačamo izenačimo. Jasn ose je pokazalo, da to ni res.

Pa btw. ni previsoko - v zadnjem letu sem dobil 3 ponudbe za 3000€+ bruto v MB. Je realnost.

Pa še dodatek:
Če skupaj potegnemo 2 leti.. Eno normalno ,naslednje pa je ona noseča:
Slovenca dobita skupno v 2 letih: 47.910€ + 26.050€ + 14.875€ = 88.835€ .... za vrtec dasta v dveh letih 6.168€ - ostane: 85.751€
"Avstrijca" dobita skupno v 2 letih: 45.317€ + 24.916€ + 12.945€ = 82.871€ .... za vrtec dasta v dveh letih 7.680€ - ostane: 75.191€


Ti nisi povprečnež... povprečni slovenec je tisti ki je končal ekonomski faks in ima nekaj let izkušenj iz McDonaldsa ali pa Spara ipd... taki dobijo v Sloveniji max tja do 800€ neto, v Avstriji pa praktično manj kot 1.200€ ne morš dobit...

Programerji in IT kader izven serviserjev in kakšnih običnih vzdrževalcev pač niste povprečen kader...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

Ja to je res. Saj zato tudi ima folk probleme z migranti. Edini razlog je faušija, ker vedo, da oni, ki hodi v AT zasluži več. Slovenčki kot slovenčki. Zato pa smo tak kjer smo.

Vazelin ::

Mato989 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Znesek kot tak ni pomemben.

Slovenčki pravijo kako smo tisti ki delamo v AT priviligirani, kako se s tem, ko tukaj plačamo izenačimo. Jasn ose je pokazalo, da to ni res.

Pa btw. ni previsoko - v zadnjem letu sem dobil 3 ponudbe za 3000EUR+ bruto v MB. Je realnost.

Pa še dodatek:
Če skupaj potegnemo 2 leti.. Eno normalno ,naslednje pa je ona noseča:
Slovenca dobita skupno v 2 letih: 47.910EUR + 26.050EUR + 14.875EUR = 88.835EUR .... za vrtec dasta v dveh letih 6.168EUR - ostane: 85.751EUR
"Avstrijca" dobita skupno v 2 letih: 45.317EUR + 24.916EUR + 12.945EUR = 82.871EUR .... za vrtec dasta v dveh letih 7.680EUR - ostane: 75.191EUR


Ti nisi povprečnež... povprečni slovenec je tisti ki je končal ekonomski faks in ima nekaj let izkušenj iz McDonaldsa ali pa Spara ipd... taki dobijo v Sloveniji max tja do 800EUR neto, v Avstriji pa praktično manj kot 1.200EUR ne morš dobit...

Programerji in IT kader izven serviserjev in kakšnih običnih vzdrževalcev pač niste povprečen kader...

No ja... zgleda poznam napačne programerje. Vsi ki jih poznam neki jokajo kako je vse skup ena srednja žalost.:) Noben ni niti blizu trem jurjem bruto recimo. Lahko se ne znajo prodat ampak niso neki peki, ki so opravili smartninja tečaj to ampak šolan folk (tut uni fri)

Raje bi šel v Luko preparkiravat vozila kot pa delal na enem zajebanem programerskem projektu, kjer imaš lahko zaradi kakšne napake katastrofalne posledice, zaradi tistih nekaj stotakov. Meni se zdijo podplačani za odgovornost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mr.B ::

Slovensko inženirsko/družinsko povprečje ... ja 2500€ bruto je pričakovana začetniška plača v AT, ki jo dobi inžinir po končanem praktikumu.... Če si spospoben po petih letih mora plača biti prej blizu 60k Bruto..
Žena dela sezonsko od marca do novembra, potem je na AMS-ju, kjer dobi mesečno 1.2x bruto nadomestila v primerjavi s tem kar je zaslužila normalno v sloveniji. V Avstriji je normalno, da ko enkrat mož zasluži enkrat normalno plačao, da se ženskam ne splača delati redno razen če delata oba karierno...
PS, da država vzamem zaradi višje stopnje obdavčitve plače več kot v Sloveniji...

Polna cena vrtca s kosilom je 251.71 €.. https://www.wien.gv.at/bildung/kinderga... ... Glede na dohodke, ki sem jih imel v Sloveniji sem plačeval za otroka enako...

otroški začne se s 115€ na otroka...... https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd...
Toliko sem dobil v celem letu za oba otroka v Sloveniji...

Šola, no edini strošli čole so 20€ vsako leto, ter potrebščine, kot so svinčniki, barvica ravnilo... Koliko je to v sloveniji pa preračunaj sam... imel sem oba šoloobvezna otroka v Sloveniji in imam oba šoloobvezna otroka v Avstrij.

poleg tega je polna lista zadev, ki jih lahko daš v davčno olašavo. vključno s tem da nisi preračunal vračila stroškov "50km, ona pa 35km." 2.568,00 Euro + 1.476,00 Euro https://www.bmf.gv.at/steuern/arbeitneh...

Sedaj se selim v novograsnjo, ki bo končana kao 1.9.2018. Za 107m2 + 12 m2 terase bom plačal bruto najemnino 700€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kingsix ::

Mr B... VSAKO davčno olajšavo, ki ti da AT plačaš potem Sloveniji v obliki davka. Zato penderlpauschal odpade.

Mr.B ::

kingsix je izjavil:

Mr B... VSAKO davčno olajšavo, ki ti da AT plačaš potem Sloveniji v obliki davka. Zato penderlpauschal odpade.

Problem so Slovenci, ki delajo dumping ostalim v Avstriji.. TI, ki pridejo delo za minimalca po kolektivni pogodbi, kjub temu da so v slovenji delali x let...
In drugo zakaj ne greš primerjati raje relane Avstrijske inžinirske plače in to primerjati s Slovensko pa naredi izračun..... Potem bo razlika zgolj doplačilo tisith nekaj procentov 13 in 14 plače, otroške dodatke lahko pozabiš, cena vrtca je pa pri tem polna. Stroške šole sploh ne bom primerjal, ker je cena Avstrijsek džabe s katerokoli slovensko kjerkoli v sloveniji "Res pa da govorim za dunaj".
Potem pa preračunaj in povej koliko mora drugi partner zaslužiti da bo cena primerljiva...

Pozabil sem diodati, da poleg gore odbitkov ki jih lahko uveljavljaš pri avstrijski davčni napovedi, ne pozabi še "Familienbonus Plus" https://grs.at/familienbonus-plus-ab-20...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Ja to je res. Saj zato tudi ima folk probleme z migranti. Edini razlog je faušija, ker vedo, da oni, ki hodi v AT zasluži več. Slovenčki kot slovenčki. Zato pa smo tak kjer smo.


Niti ne, jaz sem daleč od tega da bi bil fauš ali karkoli, samo ne želim da migranti in zagovorniki dnevnih migrantov govorijo kako pa oni 99% zadev kupijo v Sloveniji, ker je to nategovanje in grdo laganje... večino zadev tile migranti kar lepo kupijo v Avstriji ker so tam dostikrat cenejše... največja izjema so storitve in registracija avta...

No ja... zgleda poznam napačne programerje. Vsi ki jih poznam neki jokajo kako je vse skup ena srednja žalost.:) Noben ni niti blizu trem jurjem bruto recimo. Lahko se ne znajo prodat ampak niso neki peki, ki so opravili smartninja tečaj to ampak šolan folk (tut uni fri)


Kot zgleda jih res... solidno dober programer v Sloveniji brez težav dobi na meseca 1.200€, torej da dela kot nek "brezveznik" ki rihta računovodske programe ipd. "sranje"... kar je običajno vsaj na štajerskem koncu takoj vsaj 300€ nad neko realno dosegljivo neto plačo za večino neprogramerjev med 25-30 let z srednjimi izkušnjami... če pa pri 40+ nisi senior pa itak delaš nekaj narobe.

In drugo zakaj ne greš primerjati raje relane Avstrijske inžinirske plače in to primerjati s Slovensko pa naredi izračun..... Potem bo razlika zgolj doplačilo tisith nekaj procentov 13 in 14 plače, otroške dodatke lahko pozabiš, cena vrtca je pa pri tem polna. Stroške šole sploh ne bom primerjal, ker je cena Avstrijsek džabe s katerokoli slovensko kjerkoli v sloveniji "Res pa da govorim za dunaj".


Saj to jaz skoz govorim, v Avstrijo se splača ko je govora o plačah 3.000€+ sicer to ne dobi kar vsakdo, dobri inženirji seveda lahko (še kdo drug) realnost pa je da 80%+ migrantov pade gladko pod 2.000€ plače
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

manta ::

Jaz nicesar ne kupujem v Avstriji, tudi drugi kar jih poznam vecinoma ne. Je pa res da vecina tanka svoje avtomobile tukaj. Meni se niti to ne da, ker takrat ko grem iz sluzbe je ponavadi najdrazja tarifa dizla in zarad parih centov na liter ne mislim lutat po Beljaku.
Glede place je pa pri meni tako, z 10+ leti razvoja v javi sem v Ljubljani dobil 2300 bruto - cca 1700 neto s prevozom in malico. Tukaj dobim pa 60k bruto letno - cca 3200 neto (upostevana 13. in 14. placa). Stroskov s prevozom in malico imam ranga 450€.
Je pa res, da se za 3500 bruto z veseljem vrnem delat v Slovenijo, vendar se zgleda ne znam dobro prodat :)

Mr.B ::

V Avstriji se ti kjub temu da je hrana morda malo dražja splača le to kupvati zaradi same kvalitete. PRimer so recimo Vegi zadeve "v mojem primeru", izbera je sicer bistveno manjša kot v Sloveniji, samo ne boš dobil italjanksih, ker so pač avstrci l malo bolj resni glede glede inšpekcijskega nadzora in vseh teh GSO živil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

louser ::

Mr.B je izjavil:

V Avstriji se ti kjub temu da je hrana morda malo dražja splača le to kupvati zaradi same kvalitete. PRimer so recimo Vegi zadeve "v mojem primeru", izbera je sicer bistveno manjša kot v Sloveniji, samo ne boš dobil italjanksih, ker so pač avstrci l malo bolj resni glede glede inšpekcijskega nadzora in vseh teh GSO živil.

Nimaš pojma.

flyko ::

No, hrano se ti "splača" kupovat izključno lokalno. Solata ne rabi narediti 200km, lepo se že da uredit nakup zelenjave, mesa, jajc,... pri lokalnih kmetih. Časovno in finančno te res stane malenkost več, pri tem si pa bogatejši za kontakte z ljudmi in občutkom, da veš kaj ješ.

Jaz v Avstriji kupim samo gorivo za avto, vse ostalo pri nas.
Je pa žalostno, da smo za svoj zaslužek, trud in motivacijo poskrbeti zase "kaznovani" s strani države, drugi, ki te motivacije nimajo (in so zdravi in zmožni za delo - lenuhi?) pa nagrajeni s fiksnim mesečnim zneskom in oprostitvijo plačila vsakršnih obveznosti za obvezno šolanje otrok.

kingsix ::

Mato989 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Ja to je res. Saj zato tudi ima folk probleme z migranti. Edini razlog je faušija, ker vedo, da oni, ki hodi v AT zasluži več. Slovenčki kot slovenčki. Zato pa smo tak kjer smo.


Niti ne, jaz sem daleč od tega da bi bil fauš ali karkoli, samo ne želim da migranti in zagovorniki dnevnih migrantov govorijo kako pa oni 99% zadev kupijo v Sloveniji, ker je to nategovanje in grdo laganje... večino zadev tile migranti kar lepo kupijo v Avstriji ker so tam dostikrat cenejše... največja izjema so storitve in registracija avta...


Jaz kupim v AT izključno bencin, pa še to 20EUR na 2-3 mesece, ker drugače vozim na plin, katerega tankam v Sloveniji. Vse ostalo kupujem v Sloveniji.
No, tu pa tam kupim kakšno tehniko itd. v AT, DE... Ampak to nima veze z delom v AT.

Sicer pa vsi SP'ji, migranti katere poznam pravijo, da jim je davke/prispevke muka plačevat izključno zato, ker ne čutijo, da bi država z denarjem vredu gospodarila.
Tudi jaz sem sedaj za nek nepremičninski projekt dal skoraj 10kEUR davka na dobiček. Država me je pri izvedbi IZKJLUČNO ovirala. Mesece čakanja, birokracije in "pametnih" bab, še posebaj te v spomeniškem varstvu - za kozlat... kar sproti si izmišljujejo oz. premišljujejo (dajo zeleno luč za X zadevo, nato si premislijo...skratka noro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Gregor P ::

Ja te preklete "pametne" babe ... potem se tri zgodijo pa Atene:|
med vzroki za požar nezakonita gradnja, ki so jo prejšnje oblasti dovoljevale desetletja.


flyko je izjavil:

drugi, ki te motivacije nimajo (in so zdravi in zmožni za delo - lenuhi?) pa nagrajeni s fiksnim mesečnim zneskom in oprostitvijo plačila vsakršnih obveznosti za obvezno šolanje otrok.
... lahko da se najde kakšen, ki v tem dejansko uživa; večina ljudi pa se ne počuti ravno najboljše, ko nikakor ne morejo dobiti zaposlitve, si praktično ne morejo nič privoščiti, ne sebi, ne otrokom, potem so tu takšni kot si npr. ti, ki jih ves čas dajejo v nič itd. ... verjemi, ni to situacija, ki bi si jo želel:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

flyko ::

Gregor P je izjavil:

Ja te preklete "pametne" babe ... potem se tri zgodijo pa Atene:|
med vzroki za požar nezakonita gradnja, ki so jo prejšnje oblasti dovoljevale desetletja.


flyko je izjavil:

drugi, ki te motivacije nimajo (in so zdravi in zmožni za delo - lenuhi?) pa nagrajeni s fiksnim mesečnim zneskom in oprostitvijo plačila vsakršnih obveznosti za obvezno šolanje otrok.
... lahko da se najde kakšen, ki v tem dejansko uživa; večina ljudi pa se ne počuti ravno najboljše, ko nikakor ne morejo dobiti zaposlitve, si praktično ne morejo nič privoščiti, ne sebi, ne otrokom, potem so tu takšni kot si npr. ti, ki jih ves čas dajejo v nič itd. ... verjemi, ni to situacija, ki bi si jo želel:'(


Nisem nikogar dajal v nič in to posebej povdaril! Napisal sem "zdravi in zmožni za delo"! To naredi razliko! Poznam ogromno ljudi, ki so diplomirani zgodovinarji, sociologi, ... družboslovci. In niso čakali na službo v muzeju, ampak si poiskali "vmesno delo", delajo kot natakarji, za mašino, pleskarji, sobarice, čistilke... Tudi sam sem moral, ker je bila mama samohranilka, poskrbet, da sem kaj zaslužil, da sem lahko šel na morje in si kaj privoščil!
Veš, velika razlika je čakat doma in jamrat - in uživat podporo, da ni dela in pa vzet stvari v svoje roke, pokazat motivacijo, pridnost,...
Res je pa še večja, da so potem taki kaznovani s strani države in otroci ne dobijo štipendij zaradi tega, ker zaslužijo par EUR nad mejo za prejemanje teh ugodnosti.Take podpiram in razumem, da so navidez nezaposleni in "fušajo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

kingsix ::

Gregor P je izjavil:

Ja te preklete "pametne" babe ... potem se tri zgodijo pa Atene:|


Niti ne. Tuakj se je šlo za barvo oken in rolet. 1X je bilo ok srebrna barva (ŽE NAROČIMO), čez 2 tedna pa se spomnijo, da bi bilo bolje, če je barva rjava. Potem 1x je ok tak layout strešnih oken, potem bi imele malo zamaknjene, ko zaradi konstrukcije strehe niti ne gre. Potme na notranji strani, ko nihče ne vidi, je 1x ok tak balkon, drugič tak. Take brezvezne.
To ne gre kar tako, ker se zadeve DELAJO. TO njim razložit je pa kot, da razlagaš biku.
Pri nas glede tega ni nobenih pravil, v AT (Grazu) se točno ve kaj lahko in kaj ne. Tukaj je pa odvisno kakšne volje je ženska oz kakšno kavo je zjutraj spila in če jo je mož prejšnji dan kaj razpizdil.
In zato jim jaz plačujem davek na dobiček? Ko mi le povzročajo veliko dodatnih stroškov, predvsem pa izgubo časa? Ne hvala, to je bilo zadnjič. Naslednjič bom lepo to zaobšel oz zminimiziral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Recordman ::

> Janko in Metka imata na koncu skupno letno 45.317€. Janez in Metka pa 47.910€. Slovenca že v osnovi dobita več, Avstrijska delavca pa še morata nekaj primaknit državi.

Zakaj slovenca dobita vec?
Saj menda se olajsava za prevoz in prehrano priznava vsem, tudi migrantom? (sledja je pomojem za migrante precej visja)

kingsix ::

Slovenca dobita potne+malico posebaj.. 100% neobdavčeno.

Mato989 ::

Bistvo je da je tvoj primer nerealen Kingsi... to pa zato ker večim ljudem je lažje dobit plače nad 2.000€ v Avstriji kot v Sloveniji...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

Pa kaj spet mešate hruške in jabolke.

To NI pomembno. Gre se le za to, da se pokaže, da tisti, ki delajo v AT niso priviligirani, kot to nekateri trdijo. To pa se mora računat na enakih bruto plačah, drugače nima smisla. Tukaj se gre o davčni bremenitvi in ne o višini plač. Da. Se. To prikaže se pa mira vzet enak bruto znesek.
Tudi tukaj ima kak informatik 3k bruto, kak drug pa za enako delo 2k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Pa kaj spet mešate hruške in jabolke.

To NI pomembno. Gre se le za to, da se pokaže, da tisti, ki delajo v AT niso priviligirani, kot to nekateri trdijo. To pa se mora računat na enakih bruto plačah, drugače nima smisla. Tukaj se gre o davčni bremenitvi in ne o višini plač. Da. Se. To prikaže se pa mira vzet enak bruto znesek.
Tudi tukaj ima kak informatik 3k bruto, kak drug pa za enako delo 2k.


Meni je zelo pomembno da se pri primerjavi pogleda povprečno plačo in se primerja obdavčitev itd... delavci v AT so priviligirani ker ne morejo dobit plače 650€ neto za polni delovni čas, v tem je bistvo... in zaradi tega ti delavci sami menijo da so depriviligirani... prodajalka v Sparu dobi v Avstriji 1.200€+ v Sloveniji pa mogoče 700€... in potem se ta prodajalka ki gre iz SPara SLO delat v SPar AT, buni ker mora doplačat davke, ker pade v 2. dohodninski razred v SLO , v Avstriji pa je okarakterizirana kot "revež" ki je skoraj lačen.

Dohodninska lestvica Slovenije je 80% problem... 15% je neumen sistem v Slo z malco in potnimi, in še ostalih 5% random.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kingsix ::

To kakšne so tukaj plače so si ljudje krivi sami. Na ulice se gre le, ko se postavijo radarji. Svlovencu lahko sereš po glavi in bo še odprl usta. Če mu pa omejiš divjanje po mestu pa ima vsega dovolj. To je pa preveč.

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

To kakšne so tukaj plače so si ljudje krivi sami. Na ulice se gre le, ko se postavijo radarji. Svlovencu lahko sereš po glavi in bo še odprl usta. Če mu pa omejiš divjanje po mestu pa ima vsega dovolj. To je pa preveč.


To se strinjam, ampak bistveno za primerjavo je da se primerjajo plače ki so za povprečnega človeka realno dosegljive v obeh državah... robni primeri samo potrjujejo pravilo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Dejstvo je, da lastniki na veliko služijo na plečih delavev.

Dobijo plačan posel za 500/dan, delavec dobi pri nas 100. Bruto. Kljub režijskim stroškom jih ni za 400 EUR/dan. Razliko pobaše v žep.

Dokler se nekaterim ne strga in gredo po svoje, in sami dobijo 500/dan+...

Ampak, saj so vedno na voljo poceni, naivni delavci.

Avstrija ima minimalno postavko po panogi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Točno tako... Vidim postavke ki jih računamo strankam v AT. So v veliko primerih celo nižje kot so bile na prejšnji firmi v Sloveniji. Ampak za razliko od tukaj je imel šef na prejšnji firmi v Slo preko firme kredit za hišo(preko 1 mil), fiktivno zaposleno ženo za nekaj k EUR, dva luksuzna "službena" avta in vikende v Parizu, New Yorku itd. Tukaj pa ima šef Kia Sorento. Le jaz imam slabši avto od njega.. Ostali pa npr nov Volvo XC60, pred pol leta nov Audi A6, nova Honda R-Type. cca leto dni star BMW 530..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Vazelin ::

in koliko je minimalc za panogo programiranja v AT, invictus?

Recordman ::

kingsix je izjavil:

Slovenca dobita potne+malico posebaj.. 100% neobdavčeno.

Seveda moras primerjat enake zneske, torej avstrijski letni bruto povecan za znesek slovenske malice in prevoza, s slovenskim letnim brutom.
Potem ugotovis, da so migranti na boljsem, ker je olajsava za prehrano zanje visja.

kingsix ::

WTF? Zakaj bi Avstrojski bruto povečal za malico in prevoz, če le tega ni posebaj plačanega? Kere ideje.

Sem upošteval oboje pri dohodninski napovedi kot strošek. Tako kot se v praksi dela.

Izgleda, da ljudje hočete res na vsak način opravičit svoje negodovanje migrantskim devalcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

manta ::

Vazelin je izjavil:

in koliko je minimalc za panogo programiranja v AT, invictus?

Kolikor je meni znano je 44k bruto letno.

manta ::

Oziroma zgornji znesek je za Collective Bargaining Agreement for Employees in the Metaltechnology Industries in Occupation group: G

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

in koliko je minimalc za panogo programiranja v AT, invictus?

Pojma nimam, ne delam v Avstriji.

Pa že dolgo ne delam več za plačo, to je tako, hmmm, socialistično ;).

In ne preveč donosno :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

poglejte pri takšnih primerjava SLO VS AT je meni najbolj pomembno kakšna je verjetnost povprečnega slovenca da dobi v SLO 2.000 na mesec kakšna pa da dobi 2.000 v Avstriji, in v Avstriji je le ta precej višja, zato pa primerjat enake zneske ni smiselno. Primerjat je treba zneske ki jih dobi povprečen državljan, ne pa izvenserijski znalci
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
16 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320995 (17722) BigWhale
»

Delo v Avstriji (Graz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6226794 (17745) sampi
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10527920 (21901) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530492 (27467) Matko

Več podobnih tem