» »

Obdavčitev dela v Avstriji

Obdavčitev dela v Avstriji

««
15 / 20
»»

Gregor P ::

Ali pa totalno propadeš zaradi povsem špekulativnih investicij, ker si denar nalagal v vse mogoče, tudi v pokojninski steber, ki je vmes že propadel; tvoja sin in hčerka že povsem škrbasta pa niti za osnovno zavarovanje nimata.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)


Jap, ali pa lepo šparaš in nalagaš in umreš pri 60tih ne da bi koristil in ti v SLO pobere denar država, v USA pa dobi tam ene 200k ali še več denarja tvoj naslednik aka. sin ali hčerka, ki se lahko upokojita par 10 let prej...

Moj stric je umrl pri 63tih po 30tih letih direktorske plače... vsa vplačevanja so šla v luft oz. drugim borcem za Jugoslavijo itd... namesto sinu =) Pri 5k bruto bi mu tile vložki prišli kar prav =)

Statistika pravi drugače. Pa če plačuješ v privatno pokojninsko, res ne misliš da ko prvi dan penzije, ti tisti s peterokrako zvezdo polni gobcev odprekanja vzamejo vse to privat... Ali je problem v tem, da človek v sloveniji z minimalcem, noče sebi naliti čistega vina in pogleati koliko bo njegova pokojnina... krivi so pa vsi drugi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Ali pa totalno propadeš zaradi povsem špekulativnih investicij, ker si denar nalagal v vse mogoče, tudi v pokojninski steber, ki je vmes že propadel; tvoja sin in hčerka že povsem škrbasta pa niti za osnovno zavarovanje nimata.


Še vedno si kriv sam... saj so naredili izračune koliko se prihrani v 40 letih delovne dobe z povprečno slovensko plačo... pri 1550€ bruto plačaš ti in delodajalec približno 181.000€ prispevkov v 40 letih... to je brez obrestno obrestnega računa...

Gibanje pričakovanega trajanja življenja ob rojstvu v Sloveniji med letoma 1958 in 2012 iz Wikipedie pomeni da večina nas rojenih pred 1995 bomo povprečno moški dočakali 70 let, če razberem prav, kar je 5 let penzije... za 180k ojrov prihrankov...

Ni slaba penzija že če imam samo na banki =)

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)


Jap, ali pa lepo šparaš in nalagaš in umreš pri 60tih ne da bi koristil in ti v SLO pobere denar država, v USA pa dobi tam ene 200k ali še več denarja tvoj naslednik aka. sin ali hčerka, ki se lahko upokojita par 10 let prej...

Moj stric je umrl pri 63tih po 30tih letih direktorske plače... vsa vplačevanja so šla v luft oz. drugim borcem za Jugoslavijo itd... namesto sinu =) Pri 5k bruto bi mu tile vložki prišli kar prav =)

Statistika pravi drugače. Pa če plačuješ v privatno pokojninsko, res ne misliš da ko prvi dan penzije, ti tisti s peterokrako zvezdo polni gobcev odprekanja vzamejo vse to privat... Ali je problem v tem, da človek v sloveniji z minimalcem, noče sebi naliti čistega vina in pogleati koliko bo njegova pokojnina... krivi so pa vsi drugi...


V Sloveniji vsi živimo slabo, zato ker jih preveč noče delat in ne zna šparat... navajenih na to da bi za vse poskrbela država. Zato pač produktivni člani ljudstva ki tvorijo državo delajo vedno več drugje in odhajajo... ker nočejo več plačevat starim prdcem ki so delali na easy v Jugoslaviji in v začetku 90tih šli v penzije pri 55tih-60tih letih...

Moja babica ima ISTO let penzije kot ima delovne dobe... zakaj? Ker se je to talalo kot da imamo trilijone, in zdaj smo krivi mi ker tega več ne želimo vzdrževat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Dimnik je izjavil:

Jokajo zato ker ni pravično obračunana obdavčitev....

Drugače pa primer brata, dela v avstriji, zdravstvo koristi v avstriji, otroške za dva otroka dobi iz avstrije, porodniška iz avstrije....davek plača sloveniji, davek od stavbnega zemljišča plača sloveniji, avta registrira v sloveniji, traktor registrira v sloveniji, vrtec plača sloveniji, nakupuje skoraj vse v sloveniji.....in kdo zdaj koga lupi glede davka

Nimašp pojma...

V Sloveniji ne plača niti centa prispevka za zdravstvo, ne za pokojnino, samo davek...

Ker je lastnik zenljišča v Sloveniji, jasno da tu plača davek. hallooo ??? A si popoln kreten ????

Avstrijska registracija in zavarovanje za avto sta dražja, to mu je pa všeč v Sloveniji...

Saj se lahko preseli in vse plača v Avstriji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Jaz itak vem kaj je glavna težava vsega tega... Dejstvo da ima Avstrija proti Sloveniji drastično različne ti. dohodninske razrede... in ker tam sindikati dejansko izpogajajo plačo ki je nad "minimalcem" (vem nimajo ga) medtem pa je pri nas plača prodajalca po veleuspešnem pogajanju sindikalne pogodbe v trgovini pod minimalcem in znaža slabih 700EUR bruto... čeprav je minimalno izplačilo za polni delovni čas 843EUR

V Avstriji si z 1.200EUR revež in ne plačaš davka pri nas si pa z 1.200EUR NETO že praktično bogataš =)

Večino težave bi se rešilo že, če bi Slovenija uvedla spremembo glede potnih storškov in malice in jih uzakonila vsem v plačo in tako dvignila plačo vsem zaposlenim z 1x dekretom oz. interventnim zakonom za 180EUR NETO in skladno s tem tudi za kakšne 3-4 jurčke dvignila dohodninsko olajšavo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Ali pa totalno propadeš zaradi povsem špekulativnih investicij, ker si denar nalagal v vse mogoče, tudi v pokojninski steber, ki je vmes že propadel; tvoja sin in hčerka že povsem škrbasta pa niti za osnovno zavarovanje nimata.


Še vedno si kriv sam... saj so naredili izračune koliko se prihrani v 40 letih delovne dobe z povprečno slovensko plačo... pri 1550€ bruto plačaš ti in delodajalec približno 181.000€ prispevkov v 40 letih... to je brez obrestno obrestnega računa...

Gibanje pričakovanega trajanja življenja ob rojstvu v Sloveniji med letoma 1958 in 2012 iz Wikipedie pomeni da večina nas rojenih pred 1995 bomo povprečno moški dočakali 70 let, če razberem prav, kar je 5 let penzije... za 180k ojrov prihrankov...

Ni slaba penzija že če imam samo na banki =)

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)


Jap, ali pa lepo šparaš in nalagaš in umreš pri 60tih ne da bi koristil in ti v SLO pobere denar država, v USA pa dobi tam ene 200k ali še več denarja tvoj naslednik aka. sin ali hčerka, ki se lahko upokojita par 10 let prej...

Moj stric je umrl pri 63tih po 30tih letih direktorske plače... vsa vplačevanja so šla v luft oz. drugim borcem za Jugoslavijo itd... namesto sinu =) Pri 5k bruto bi mu tile vložki prišli kar prav =)

Statistika pravi drugače. Pa če plačuješ v privatno pokojninsko, res ne misliš da ko prvi dan penzije, ti tisti s peterokrako zvezdo polni gobcev odprekanja vzamejo vse to privat... Ali je problem v tem, da človek v sloveniji z minimalcem, noče sebi naliti čistega vina in pogleati koliko bo njegova pokojnina... krivi so pa vsi drugi...


V Sloveniji vsi živimo slabo, zato ker jih preveč noče delat in ne zna šparat... navajenih na to da bi za vse poskrbela država. Zato pač produktivni člani ljudstva ki tvorijo državo delajo vedno več drugje in odhajajo... ker nočejo več plačevat starim prdcem ki so delali na easy v Jugoslaviji in v začetku 90tih šli v penzije pri 55tih-60tih letih...

Moja babica ima ISTO let penzije kot ima delovne dobe... zakaj? Ker se je to talalo kot da imamo trilijone, in zdaj smo krivi mi ker tega več ne želimo vzdrževat?

Madonca pa majo mene za desnjaka, janšista itd... Pravi neoliberalec je med nami...
Ej tako v Sloveniji kot v tujini lahko odpreš sp, izplačuješ si minimalca, tistih nekaj prispevkov bo poskrbela za to da te v sloveniji ne bomo pustili umreti na cesti ampak na hodniku urgonce. Ostalo pa investiraj tja kjer ti misliš da je najbolje...

Glavni problem Slovenije niso stari prdci, apak taki ki se za 200€ nočejo voziti dlej kot pol ure, zato ker hočejo imeti svoj lajf... Po 25 letih, so kapitalsiti tisti z rdečo zvezdo skapirali, da lahko dajejo še manj, pa bodo slovenci še vedno delali.... Ali si si zračunal koliko bo tvoja pokojnina pri 800€ neto ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Ali pa totalno propadeš zaradi povsem špekulativnih investicij, ker si denar nalagal v vse mogoče, tudi v pokojninski steber, ki je vmes že propadel; tvoja sin in hčerka že povsem škrbasta pa niti za osnovno zavarovanje nimata.


Še vedno si kriv sam... saj so naredili izračune koliko se prihrani v 40 letih delovne dobe z povprečno slovensko plačo... pri 1550€ bruto plačaš ti in delodajalec približno 181.000€ prispevkov v 40 letih... to je brez obrestno obrestnega računa...

Gibanje pričakovanega trajanja življenja ob rojstvu v Sloveniji med letoma 1958 in 2012 iz Wikipedie pomeni da večina nas rojenih pred 1995 bomo povprečno moški dočakali 70 let, če razberem prav, kar je 5 let penzije... za 180k ojrov prihrankov...

Ni slaba penzija že če imam samo na banki =)

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)


Jap, ali pa lepo šparaš in nalagaš in umreš pri 60tih ne da bi koristil in ti v SLO pobere denar država, v USA pa dobi tam ene 200k ali še več denarja tvoj naslednik aka. sin ali hčerka, ki se lahko upokojita par 10 let prej...

Moj stric je umrl pri 63tih po 30tih letih direktorske plače... vsa vplačevanja so šla v luft oz. drugim borcem za Jugoslavijo itd... namesto sinu =) Pri 5k bruto bi mu tile vložki prišli kar prav =)

Statistika pravi drugače. Pa če plačuješ v privatno pokojninsko, res ne misliš da ko prvi dan penzije, ti tisti s peterokrako zvezdo polni gobcev odprekanja vzamejo vse to privat... Ali je problem v tem, da človek v sloveniji z minimalcem, noče sebi naliti čistega vina in pogleati koliko bo njegova pokojnina... krivi so pa vsi drugi...


V Sloveniji vsi živimo slabo, zato ker jih preveč noče delat in ne zna šparat... navajenih na to da bi za vse poskrbela država. Zato pač produktivni člani ljudstva ki tvorijo državo delajo vedno več drugje in odhajajo... ker nočejo več plačevat starim prdcem ki so delali na easy v Jugoslaviji in v začetku 90tih šli v penzije pri 55tih-60tih letih...

Moja babica ima ISTO let penzije kot ima delovne dobe... zakaj? Ker se je to talalo kot da imamo trilijone, in zdaj smo krivi mi ker tega več ne želimo vzdrževat?

Madonca pa majo mene za desnjaka, janšista itd... Pravi neoliberalec je med nami...
Ej tako v Sloveniji kot v tujini lahko odpreš sp, izplačuješ si minimalca, tistih nekaj prispevkov bo poskrbela za to da te v sloveniji ne bomo pustili umreti na cesti ampak na hodniku urgonce. Ostalo pa investiraj tja kjer ti misliš da je najbolje...

Glavni problem Slovenije niso stari prdci, apak taki ki se za 200€ nočejo voziti dlej kot pol ure, zato ker hočejo imeti svoj lajf... Po 25 letih, so kapitalsiti tisti z rdečo zvezdo skapirali, da lahko dajejo še manj, pa bodo slovenci še vedno delali.... Ali si si zračunal koliko bo tvoja pokojnina pri 800€ neto ?


Sem zračunal, sem pa tudi zračunal koliko bom v 40tih letih pri tej plači vplačal in pri povprečni dobi za moške ki je za moje letnike rojstva pri cca. 70let, bom v 5 letih penzije dobil izplačano bistveno manj, kot če bi vse od BRUTO BRUTO dal na TRR in porabljal po 65tem =)

Jaz sem neoliberalec če je novo zelandski sistem pokojnin neoliberalen... pa še ponosen na to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Ali pa totalno propadeš zaradi povsem špekulativnih investicij, ker si denar nalagal v vse mogoče, tudi v pokojninski steber, ki je vmes že propadel; tvoja sin in hčerka že povsem škrbasta pa niti za osnovno zavarovanje nimata.


Še vedno si kriv sam... saj so naredili izračune koliko se prihrani v 40 letih delovne dobe z povprečno slovensko plačo... pri 1550€ bruto plačaš ti in delodajalec približno 181.000€ prispevkov v 40 letih... to je brez obrestno obrestnega računa...

Gibanje pričakovanega trajanja življenja ob rojstvu v Sloveniji med letoma 1958 in 2012 iz Wikipedie pomeni da večina nas rojenih pred 1995 bomo povprečno moški dočakali 70 let, če razberem prav, kar je 5 let penzije... za 180k ojrov prihrankov...

Ni slaba penzija že če imam samo na banki =)

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pejt v ZDA, tam lahko zapraviš ves denar, kakor te je volja. Sicer imaš potem na stara leta težave, ker si ves denar zagonil za druge stvari, namesto vsaj polovico vložil v zdravstveno zavarovanje in pokojnino (in to se razume najkasneje od 30 leta dalje), ampak je bilo pa lepo dokler je trajal, a ne8-)


Jap, ali pa lepo šparaš in nalagaš in umreš pri 60tih ne da bi koristil in ti v SLO pobere denar država, v USA pa dobi tam ene 200k ali še več denarja tvoj naslednik aka. sin ali hčerka, ki se lahko upokojita par 10 let prej...

Moj stric je umrl pri 63tih po 30tih letih direktorske plače... vsa vplačevanja so šla v luft oz. drugim borcem za Jugoslavijo itd... namesto sinu =) Pri 5k bruto bi mu tile vložki prišli kar prav =)

Statistika pravi drugače. Pa če plačuješ v privatno pokojninsko, res ne misliš da ko prvi dan penzije, ti tisti s peterokrako zvezdo polni gobcev odprekanja vzamejo vse to privat... Ali je problem v tem, da človek v sloveniji z minimalcem, noče sebi naliti čistega vina in pogleati koliko bo njegova pokojnina... krivi so pa vsi drugi...


V Sloveniji vsi živimo slabo, zato ker jih preveč noče delat in ne zna šparat... navajenih na to da bi za vse poskrbela država. Zato pač produktivni člani ljudstva ki tvorijo državo delajo vedno več drugje in odhajajo... ker nočejo več plačevat starim prdcem ki so delali na easy v Jugoslaviji in v začetku 90tih šli v penzije pri 55tih-60tih letih...

Moja babica ima ISTO let penzije kot ima delovne dobe... zakaj? Ker se je to talalo kot da imamo trilijone, in zdaj smo krivi mi ker tega več ne želimo vzdrževat?

Madonca pa majo mene za desnjaka, janšista itd... Pravi neoliberalec je med nami...
Ej tako v Sloveniji kot v tujini lahko odpreš sp, izplačuješ si minimalca, tistih nekaj prispevkov bo poskrbela za to da te v sloveniji ne bomo pustili umreti na cesti ampak na hodniku urgonce. Ostalo pa investiraj tja kjer ti misliš da je najbolje...

Glavni problem Slovenije niso stari prdci, apak taki ki se za 200€ nočejo voziti dlej kot pol ure, zato ker hočejo imeti svoj lajf... Po 25 letih, so kapitalsiti tisti z rdečo zvezdo skapirali, da lahko dajejo še manj, pa bodo slovenci še vedno delali.... Ali si si zračunal koliko bo tvoja pokojnina pri 800€ neto ?


Sem zračunal, sem pa tudi zračunal koliko bom v 40tih letih pri tej plači vplačal in pri povprečni dobi za moške ki je za moje letnike rojstva pri cca. 70let, bom v 5 letih penzije dobil izplačano bistveno manj, kot če bi vse od BRUTO BRUTO dal na TRR in porabljal po 65tem =)

Jaz sem neoliberalec če je novo zelandski sistem pokojnin neoliberalen... pa še ponosen na to...

Pa kljub temu nočeš odpreti SP-ja kaj šele delati za večjo vsoto, ker ti je kljub temi in vsemi izračunu pomemben, no kot si sam napisal, nočeš si pogledati v lastno skledo, koliko boš imel pokojnino.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Pa kljub temu nočeš odpreti SP-ja kaj šele delati za večjo vsoto, ker ti je kljub temi in vsemi izračunu pomemben, no kot si sam napisal, nočeš si pogledati v lastno skledo, koliko boš imel pokojnino.


Ne splača se, ker v Sloveniji najbolj najebejo tisti ki so malo nadpovprečni (po plači)... ampak tole je že malo off topic, tema ini o meni, ampak o sleparjenju davčnega sistema, posledično tudi za pokojnine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Pa kljub temu nočeš odpreti SP-ja kaj šele delati za večjo vsoto, ker ti je kljub temi in vsemi izračunu pomemben, no kot si sam napisal, nočeš si pogledati v lastno skledo, koliko boš imel pokojnino.


Ne splača se, ker v Sloveniji najbolj najebejo tisti ki so malo nadpovprečni (po plači)... ampak tole je že malo off topic, tema ini o meni, ampak o sleparjenju davčnega sistema, posledično tudi za pokojnine...

Glej, če bi vzel delo pri magni bi ti na mesec ostalo verjetno najman toliko kot imaš sedaj neto pa pokojnina bi bila zagotovo večja od socialne podpore... in nočeš to zgolj zaradi nižje avstrijske obdavčitve trinajste in štirinajste plače...oziroma meditacije....

PS, da kot smo že zračunali... ali delaš za minimalca ali pa moraš zaslužiti več kot jurja pa pol, problem je, da so vam rdečekraki vbili v glavo da pokojnine ne bo... No pokojnina je pri prejšnejm izračuno kar precejsšnji preskok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa kljub temu nočeš odpreti SP-ja kaj šele delati za večjo vsoto, ker ti je kljub temi in vsemi izračunu pomemben, no kot si sam napisal, nočeš si pogledati v lastno skledo, koliko boš imel pokojnino.


Ne splača se, ker v Sloveniji najbolj najebejo tisti ki so malo nadpovprečni (po plači)... ampak tole je že malo off topic, tema ini o meni, ampak o sleparjenju davčnega sistema, posledično tudi za pokojnine...

Glej, če bi vzel delo pri magni bi ti na mesec ostalo verjetno najman toliko kot imaš sedaj neto pa pokojnina bi bila zagotovo večja od socialne podpore... in nočeš to zgolj zaradi nižje avstrijske obdavčitve trinajste in štirinajste plače...oziroma meditacije....

PS, da kot smo že zračunali... ali delaš za minimalca ali pa moraš zaslužiti več kot jurja pa pol, problem je, da so vam rdečekraki vbili v glavo da pokojnine ne bo... No pokojnina je pri prejšnejm izračuno kar precejsšnji preskok.


Vi "starci" ne razumete, da hočemo mladi denar na račun in bomo sami skrbeli za sebe, če ne pa možnost evtanazije... prisilno vključevanje v kao družbeno odločitev naših pra pra dedov brez ponovnega referenduma vsako generacijo je pač nateg prve klase...

Dajte BRUTO BRUTO plače in možnosti zavarovanja za zdravstvo in invalidnost... zakaj sistem deluje v nekaterih državah kot je Nova Zelandija pri sleparjih v SLoveniji in marsikje drugje pa ne...

Vsako leto damo za penzije več kot poberemo... nekateri so prišli v sistemu lepo skoz, mi bomo pa za njih plačevali, jok brate, odpade... na črno zaslužim še 400€ na mesec od servisev itd. ki jih šparam... ker je slovenija nategunska jo nategujemo nazaj z potnimi malcami in službeno potjo ki je fino neobdavčena... zdaj po 1 letu grem na minimalca in službena pot vsak mesec 400€... Pa bo še manj šlo v pokojninsko... enako menijo Avstrijci migranti. Ostali bodo v Sloveniji samo še nateguni, politiki, penzionisti in metelkova ker njih pač nihče na Svetu noče... in pa mi ki bomo delali na črno... vse zato ker država hoče obirat vse v nedogled.

Davčna olajšava na 10k letno... ukinitev prisilnih ponzi sistemov kot je pokojninski, privatizacija visokega šolstva, oz. podpis klavzule, da ko končaš 6+ stopnjo izobrazbe moraš imet 35 let delovne dobe v Slovenii drugače vračaš vrednost ki je država porabila zate tekom študija, itd... pa bo hitro rešitev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

louser ::

Starci razumejo, da nismo vsi mladci idioti.

Mato989 ::

jap, zato pa vedno več odhaja v tujino, ker imamo v Sloveniji super sistem =)

Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

jap, zato pa vedno več odhaja v tujino, ker imamo v Sloveniji super sistem =)


V tujino odhajajo tisti, ki tu nimajo dela, oziroma se jim zdi neumno da šefi jamrajo ni dnarja. Verjetno ne razumejo razne semoliče in podobne lol ljudi samooklicanega levega bloka. Na te padajo razni yugonostalgiki...ki se jim odtrga ko jih vprašaš zakaj je bil goli otok in zakaj smo imeli sode in lihe avtomobilske tablice..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Mato989 je izjavil:

Jaz itak vem kaj je glavna težava vsega tega... Dejstvo da ima Avstrija proti Sloveniji drastično različne ti. dohodninske razrede... in ker tam sindikati dejansko izpogajajo plačo ki je nad "minimalcem" (vem nimajo ga) medtem pa je pri nas plača prodajalca po veleuspešnem pogajanju sindikalne pogodbe v trgovini pod minimalcem in znaža slabih 700EUR bruto... čeprav je minimalno izplačilo za polni delovni čas 843EUR

V Avstriji si z 1.200EUR revež in ne plačaš davka pri nas si pa z 1.200EUR NETO že praktično bogataš =)

Večino težave bi se rešilo že, če bi Slovenija uvedla spremembo glede potnih storškov in malice in jih uzakonila vsem v plačo in tako dvignila plačo vsem zaposlenim z 1x dekretom oz. interventnim zakonom za 180EUR NETO in skladno s tem tudi za kakšne 3-4 jurčke dvignila dohodninsko olajšavo =)



1200 NETO ni bogatija. Kvečejmu vstopni srednji sloj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

billy ::

Dimnik je izjavil:

Jokajo zato ker ni pravično obračunana obdavčitev....

Drugače pa primer brata, dela v avstriji, zdravstvo koristi v avstriji, otroške za dva otroka dobi iz avstrije, porodniška iz avstrije....


Če je tako, dela narobe. Namreč pri porodniški in otroških je primarna država slovenija (saj je davčni rezident slovenije in tudi naš državljan?) Avstrija potem plača samo razliko do njihove vrednosti. Kar je sicer pri porodoniški "kar nekaj", pri otroških pa bolj malo, pa še to bodo sedaj baje spremenili oz znižali.

Zdravstvo pa je v AT dražje, recimo ženske plačujejo za kontracepcijo, vsak obisk pri zdravniku se plača, etc. Edino če je na vrsti "velika jeba", je AT bolj primerna, ker se ne čaka in imajo višji standard bolnišnične nege.

D3m, 1200 je čisto dovolj za kredit za bajto, avto, vrtec, vikend kosila, stroške, morje, etc. Če človek ni potraten se še našpara lahko. Edino za kar ni dovolj, je penthouse stanovanje sredi ljubljane, v najemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

louser ::

billy je izjavil:


D3m, 800 je čisto dovolj za kredit za bajto, avto, vrtec, vikend kosila, stroške, morje, etc. Če človek ni potraten se še našpara lahko. Edino za kar ni dovolj, je penthouse stanovanje sredi ljubljane, v najemu.

Popravil.
Je pa tako, da Slovenci namesto, da bi tukaj odpirali delovna mesta in zviševali urno postavko raje oddidejo v Avstrijo, kjer delajo za minimalko in se jim zdi kul, da jo lahko zapravljajo v Sloveniji.

rhino ::

billy je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Jokajo zato ker ni pravično obračunana obdavčitev....

Drugače pa primer brata, dela v avstriji, zdravstvo koristi v avstriji, otroške za dva otroka dobi iz avstrije, porodniška iz avstrije....


Če je tako, dela narobe. Namreč pri porodniški in otroških je primarna država slovenija (saj je davčni rezident slovenije in tudi naš državljan?) Avstrija potem plača samo razliko do njihove vrednosti. Kar je sicer pri porodoniški "kar nekaj", pri otroških pa bolj malo, pa še to bodo sedaj baje spremenili oz znižali.

Zdravstvo pa je v AT dražje, recimo ženske plačujejo za kontracepcijo, vsak obisk pri zdravniku se plača, etc. Edino če je na vrsti "velika jeba", je AT bolj primerna, ker se ne čaka in imajo višji standard bolnišnične nege.

D3m, 1200 je čisto dovolj za kredit za bajto, avto, vrtec, vikend kosila, stroške, morje, etc. Če človek ni potraten se še našpara lahko. Edino za kar ni dovolj, je penthouse stanovanje sredi ljubljane, v najemu.


To pa prvic slisim. Kdo placa? Sem bil ze veckrat pri zdravniku, pa nisem nic placal. Edino kaj se placa je recept (okoli 6€ se mi zdi), pa ce prespis v bolnici, se placa bolnisnicni dan. So pa 100x krajse cakalne dobe, zdravstveno osebje ima veliko boljse delovne pogoje, posledicno se to pozna na komunikaciji zdr.delavec - pacient.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

rhino ::

louser je izjavil:

billy je izjavil:


D3m, 800 je čisto dovolj za kredit za bajto, avto, vrtec, vikend kosila, stroške, morje, etc. Če človek ni potraten se še našpara lahko. Edino za kar ni dovolj, je penthouse stanovanje sredi ljubljane, v najemu.

Popravil.
Je pa tako, da Slovenci namesto, da bi tukaj odpirali delovna mesta in zviševali urno postavko raje oddidejo v Avstrijo, kjer delajo za minimalko in se jim zdi kul, da jo lahko zapravljajo v Sloveniji.


Od kod si ti? Ce bi poznal vzhodni konec Slovenije, bi vedel, da ni delovnih mest. Komaj kaj se je zmenilo, da se bo postavila Magna. Zal je tako, da je Ljubljana sredisce, kjer se lahko normalno zasluzi in zivi (tudi veliko Stajercev hodi na delo v Ljubljano, pa so Ljubljancani spet favs, ker krademo delovna mesta), ostale regije pa bolj kot ne zivotarijo.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

billy ::

Res je ja, moja napaka, mislil sem da se plača vsaka izdaja recepta. amapk ok..ne gremo ravno zaradi tega k zdravniku? jaz na pogovor tja ne hodim :)

Mr.B ::

billy je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Jokajo zato ker ni pravično obračunana obdavčitev....

Drugače pa primer brata, dela v avstriji, zdravstvo koristi v avstriji, otroške za dva otroka dobi iz avstrije, porodniška iz avstrije....


Če je tako, dela narobe. Namreč pri porodniški in otroških je primarna država slovenija (saj je davčni rezident slovenije in tudi naš državljan?) Avstrija potem plača samo razliko do njihove vrednosti. Kar je sicer pri porodoniški "kar nekaj", pri otroških pa bolj malo, pa še to bodo sedaj baje spremenili oz znižali.

Zdravstvo pa je v AT dražje, recimo ženske plačujejo za kontracepcijo, vsak obisk pri zdravniku se plača, etc. Edino če je na vrsti "velika jeba", je AT bolj primerna, ker se ne čaka in imajo višji standard bolnišnične nege.

D3m, 1200 je čisto dovolj za kredit za bajto, avto, vrtec, vikend kosila, stroške, morje, etc. Če človek ni potraten se še našpara lahko. Edino za kar ni dovolj, je penthouse stanovanje sredi ljubljane, v najemu.


Zdravstvo pa je v AT dražje, recimo ženske plačujejo za kontracepcijo, vsak obisk pri zdravniku se plača, etc. Edino če je na vrsti "velika jeba", je AT bolj primerna, ker se ne čaka in imajo višji standard bolnišnične nege.

BS.
Plačaš kvečemu 8€ na recept. Lahko greš komrkoli, lahko tudi prvat. S tem da ti privat zdravniku, zavarovalnica povrne do 20% plačila. Imaš pa različne modele privatnega zavarovanja, kot nadstandardno stroitve, kjer rečeš hočem imeti točno specifičnega doktorja v ambulant, hočem imeti kvalitetneša zdravila, hočem biti sam v sobi... Da plačuješ/doplačuješ vse kar je nadstandardno.

3m, 1200 je čisto dovolj za kredit za bajto, avto, vrtec, vikend kosila, stroške, morje, etc. Če človek ni potraten se še našpara lahko. Edino za kar ni dovolj, je penthouse stanovanje sredi ljubljane, v najemu.

Seveda v tem je probem zakaj gre standad vedno bolj dolj. Naslednjih 20 let gre večina prihodkov za preživetje in da odplačaš kredit za stanovanje, potem pa si po 20 letih frej
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Torej v Sloveniji ne plačuješ nič za recepte ipd., bo pa zgleda potrebno to uvesti, ker vam je kot kaže to zelo všeč v Avstriji >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kingsix ::

billy je izjavil:


Če je tako, dela narobe. Namreč pri porodniški in otroških je primarna država slovenija (saj je davčni rezident slovenije in tudi naš državljan?) Avstrija potem plača samo razliko do njihove vrednosti. Kar je sicer pri porodoniški "kar nekaj", pri otroških pa bolj malo, pa še to bodo sedaj baje spremenili oz znižali.

Zdravstvo pa je v AT dražje, recimo ženske plačujejo za kontracepcijo, vsak obisk pri zdravniku se plača, etc. Edino če je na vrsti "velika jeba", je AT bolj primerna, ker se ne čaka in imajo višji standard bolnišnične nege.



Pa kaj ti bluziš? 1x sem ti že pojasnil, bom ponovno:

- Tisti, ki so zaposleni v AT dobivajo porodniško in otroške v AT, od Slovenije ne dobijo 0, nič, nada. Ponovno malo drugače: Ženska, ki gre na porodniško in je zaposlena v AT, dobi porodniško od AT, AT ji izplača 100% porodniške. Sloveniji da le davek od te porodniške prejete 100% s strani AT. Boš razumel?

To glede zdravstva ne vem od kod tebi, da se kaj plačuje. V AT še nisem 1x plačal zdravnika. Čakalne vrste so pa veliko krajše kot v Slo in splošno je standard višji.

Mr.B ::

Gregor P je izjavil:

Torej v Sloveniji ne plačuješ nič za recepte ipd., bo pa zgleda potrebno to uvesti, ker vam je kot kaže to zelo všeč v Avstriji >:D

Glede na to, da zaba v loncu nad ognem ne opazi v kaksnem stanju je Slovensko zdravstvo, se tvojim komentarjem niti ne cudim.
Sedaj samo se cakam kako je avstrijsko solstvo drago..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Ne, saj kritika je na mestu, v Sloveniji dejansko premalo vlagamo v zdravstvo, šolstvo itd., tako da bo v prihodnje treba plačevati več za to, če hočemo npr. doseči avstrijski standard.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Mr.B je izjavil:


V tujino odhajajo tisti, ki tu nimajo dela, oziroma se jim zdi neumno da šefi jamrajo ni dnarja. Verjetno ne razumejo razne semoliče in podobne lol ljudi samooklicanega levega bloka. Na te padajo razni yugonostalgiki...ki se jim odtrga ko jih vprašaš zakaj je bil goli otok in zakaj smo imeli sode in lihe avtomobilske tablice..

To je seveda samo v določeni meri res.

Dosti ljudi odhaja v tujino zato, ker tam dobijo spodobno plačo.

Sam v tujini zaslužim 3x večji bruto, kot bi ga mi dal kdorkoli pri nas, ker pa koristim normiranca, pa pridem na 5-6x neto ;).

Itak plačujem minimalne prispevke, ampak sam imam pokojnino že našparano, beri, dodatno stanovanje za oddajo, pa še kako se bo dokupilo brez problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Invictus...tip človeka, ki je glasen glede plačevanja davkov itd. Sam pa plačuje 4%, pa še minimum prispevkov.

billy ::

kingsix je izjavil:

billy je izjavil:


Če je tako, dela narobe. Namreč pri porodniški in otroških je primarna država slovenija (saj je davčni rezident slovenije in tudi naš državljan?) Avstrija potem plača samo razliko do njihove vrednosti. Kar je sicer pri porodoniški "kar nekaj", pri otroških pa bolj malo, pa še to bodo sedaj baje spremenili oz znižali.

Zdravstvo pa je v AT dražje, recimo ženske plačujejo za kontracepcijo, vsak obisk pri zdravniku se plača, etc. Edino če je na vrsti "velika jeba", je AT bolj primerna, ker se ne čaka in imajo višji standard bolnišnične nege.



Pa kaj ti bluziš? 1x sem ti že pojasnil, bom ponovno:

- Tisti, ki so zaposleni v AT dobivajo porodniško in otroške v AT, od Slovenije ne dobijo 0, nič, nada. Ponovno malo drugače: Ženska, ki gre na porodniško in je zaposlena v AT, dobi porodniško od AT, AT ji izplača 100% porodniške. Sloveniji da le davek od te porodniške prejete 100% s strani AT. Boš razumel?

To glede zdravstva ne vem od kod tebi, da se kaj plačuje. V AT še nisem 1x plačal zdravnika. Čakalne vrste so pa veliko krajše kot v Slo in splošno je standard višji.


Dve stvari sta okoli "porodniške", ena stvar je prejemanje dohodka 2 meseca pred in 2 meseca po porodu, kar je v AT enako plači skupaj z obračunom regresa/božičnice in je obdavčeno kot navaden dohodek v SLO. Drugo pa je starševsko nadomestilo, ki ga prejema ženska glede na želeno obdobje (12k pa nekaj razporejeno na obdobje 8 do 24 mesecev se mi zdi, ali 28?). No in ta zadnji znesek se obračuna glede na obdobje 8 mesecev, v katerem ženska pri nas prejema nadomestilo kot nezaposlena v SLO, kar je 250 eur in teh 8 mesecev prejema 250 iz slo in razliko iz AT.

Otroške pa se obračuna pri nas glede na dohodninsko lestvico in toliko dobi, AT pa izplača razliko do njihove, ki pa mislim da je 170, oz pač enotvna za vse, ne glede na prihodke.

Dotično vem za konkretni primer iz zdravstva, ki je pri nas obravnavan na višjem nivoju kot je v AT, tako da ne posploševati. Tudi naši zdravniki hodijo gor izobraževat jodlarje.

Mato989 ::

D3m je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz itak vem kaj je glavna težava vsega tega... Dejstvo da ima Avstrija proti Sloveniji drastično različne ti. dohodninske razrede... in ker tam sindikati dejansko izpogajajo plačo ki je nad "minimalcem" (vem nimajo ga) medtem pa je pri nas plača prodajalca po veleuspešnem pogajanju sindikalne pogodbe v trgovini pod minimalcem in znaža slabih 700EUR bruto... čeprav je minimalno izplačilo za polni delovni čas 843EUR

V Avstriji si z 1.200EUR revež in ne plačaš davka pri nas si pa z 1.200EUR NETO že praktično bogataš =)

Večino težave bi se rešilo že, če bi Slovenija uvedla spremembo glede potnih storškov in malice in jih uzakonila vsem v plačo in tako dvignila plačo vsem zaposlenim z 1x dekretom oz. interventnim zakonom za 180EUR NETO in skladno s tem tudi za kakšne 3-4 jurčke dvignila dohodninsko olajšavo =)



1200 NETO ni bogatija. Kvečejmu vstopni srednji sloj.


Seveda ni bogatija, ampak 1200€ je v Sloveniji napram Avstriji obdavčeno z dohodnino KOT DA JE bogatija... tu je bistvo problema obdavčitve... ker v Avstriji za polni delovni čas praktično ni šans da dobiš manj kot 1.200€+ v Sloveniji pa je to praktično 2x minimalec in kot tak spada v srednji sloj prebivalstva, ker za SLovenijo je 1200€ NETO več kot znaša POVPREČNA plača, kaj šele mediana... v Avstriji pa za 1.200€ folk praktično noče delat.

In potem imaš Jožeta iz okolice MB ali Murske Sobote, ki mu je dopizdilo in namesto za 670€ neto (recimo) + dodatki kjer pride na cca. 850€ izplačila na mesec + regres (minimalni seveda) gre delat v Avstrijo čez mejo kjer dobi 1.350€ (recimo) in ker je v Avstriji to obdavčeno z 0% v Sloveniji pa z več kot 20%, se potem pizdi da mora plačevat Sloveniji, jaz bi se tudi, no jaz sem zračunal da se tole celo ne splača, ker je razlika prenizka.

Čeprav kupi recimo 80% zadev v Sloveniji (razen morda bencina in piva) čeprav obnavlja bajto in kupuje material tukaj itd... mora od plače dat davek, ampak DDV se plača že v trgovini itd. Počuti se pač ogoljufanega ker zaradi zanič minimalnih plač napram Avstriji je šel delat tja, potem mora pa plačevat tule, država pa ne poskrbi za plače tako kot v Avstriji, niti za primerne delovne razmere.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

kingsix je izjavil:

Invictus...tip človeka, ki je glasen glede plačevanja davkov itd. Sam pa plačuje 4%, pa še minimum prispevkov.

Zato, ker jih lahko in je vse po zakonu. Nisem jaz pisal zakonov, samo koristim jih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Kako pa imaš normiran S.P. več let zapored in še vedno plačuješ min. prispevke???

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

kingsix je izjavil:

Invictus...tip človeka, ki je glasen glede plačevanja davkov itd. Sam pa plačuje 4%, pa še minimum prispevkov.

Zato, ker jih lahko in je vse po zakonu. Nisem jaz pisal zakonov, samo koristim jih...


Kako so že rekli, če je nekaj zakonito še ni nujno moralno in obratno... zgodovina je polna nezakonitih dejanj ki so bila moralna, in zakonitih dejanj ki so sprožala nezakonite povračilne ukrepe... tako je nastala Amerika, Francoska revolucija itd...

Obešanje na zakonitost je fino ko nam paše =) boj za spremembo zakonov pa je dolžnost ko niso moralni ali pretirani.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Gregor P je izjavil:

Ne, saj kritika je na mestu, v Sloveniji dejansko premalo vlagamo v zdravstvo, šolstvo itd., tako da bo v prihodnje treba plačevati več za to, če hočemo npr. doseči avstrijski standard.

Lahko zaönete tako, da zdravnik v javnem zdravstvu ne more imeti privatne ambulante.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

kingsix je izjavil:

Kako pa imaš normiran S.P. več let zapored in še vedno plačuješ min. prispevke???

Kdor zna, zna ;).

Pa še potrjeno s strani FURSa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

D3m je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz itak vem kaj je glavna težava vsega tega... Dejstvo da ima Avstrija proti Sloveniji drastično različne ti. dohodninske razrede... in ker tam sindikati dejansko izpogajajo plačo ki je nad "minimalcem" (vem nimajo ga) medtem pa je pri nas plača prodajalca po veleuspešnem pogajanju sindikalne pogodbe v trgovini pod minimalcem in znaža slabih 700EUR bruto... čeprav je minimalno izplačilo za polni delovni čas 843EUR

V Avstriji si z 1.200EUR revež in ne plačaš davka pri nas si pa z 1.200EUR NETO že praktično bogataš =)

Večino težave bi se rešilo že, če bi Slovenija uvedla spremembo glede potnih storškov in malice in jih uzakonila vsem v plačo in tako dvignila plačo vsem zaposlenim z 1x dekretom oz. interventnim zakonom za 180EUR NETO in skladno s tem tudi za kakšne 3-4 jurčke dvignila dohodninsko olajšavo =)



1200 NETO ni bogatija. Kvečejmu vstopni srednji sloj.


Seveda ni bogatija, ampak 1200€ je v Sloveniji napram Avstriji obdavčeno z dohodnino KOT DA JE bogatija... tu je bistvo problema obdavčitve... ker v Avstriji za polni delovni čas praktično ni šans da dobiš manj kot 1.200€+ v Sloveniji pa je to praktično 2x minimalec in kot tak spada v srednji sloj prebivalstva, ker za SLovenijo je 1200€ NETO več kot znaša POVPREČNA plača, kaj šele mediana... v Avstriji pa za 1.200€ folk praktično noče delat.

In potem imaš Jožeta iz okolice MB ali Murske Sobote, ki mu je dopizdilo in namesto za 670€ neto (recimo) + dodatki kjer pride na cca. 850€ izplačila na mesec + regres (minimalni seveda) gre delat v Avstrijo čez mejo kjer dobi 1.350€ (recimo) in ker je v Avstriji to obdavčeno z 0% v Sloveniji pa z več kot 20%, se potem pizdi da mora plačevat Sloveniji, jaz bi se tudi, no jaz sem zračunal da se tole celo ne splača, ker je razlika prenizka.

Čeprav kupi recimo 80% zadev v Sloveniji (razen morda bencina in piva) čeprav obnavlja bajto in kupuje material tukaj itd... mora od plače dat davek, ampak DDV se plača že v trgovini itd. Počuti se pač ogoljufanega ker zaradi zanič minimalnih plač napram Avstriji je šel delat tja, potem mora pa plačevat tule, država pa ne poskrbi za plače tako kot v Avstriji, niti za primerne delovne razmere.


Še 1x Standard je v Avstriji višji, torej ne moreš pričakovati da bodo uporabili ista merila kot balkanci..
Ostalo kar si napisal je tipični primer tajkunov, samo da ti bi manj kradel, kar maš manj prihodkov za skriti.. Nehaj nategovati državo, pa se spokaj v Avstrijo ali pa voli tiste, ki bodo implementirali spremembe, ki se bodo tebi zdele poštene.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kingsix ::

Saj vem kako to gre... Ampak koncu koncev ni ravno vse po zakonih, oz. se jih izigrava. Sporno, to say the least.

Mato989 ::

Še 1x Standard je v Avstriji višji, torej ne moreš pričakovati da bodo uporabili ista merila kot balkanci..
Ostalo kar si napisal je tipični primer tajkunov, samo da ti bi manj kradel, kar maš manj prihodkov za skriti.. Nehaj nategovati državo, pa se spokaj v Avstrijo ali pa voli tiste, ki bodo implementirali spremembe, ki se bodo tebi zdele pošt


Seveda, ampak v Sloveniji so plače glede na standard tako slabe, da pol folka MORA krast državi da lahko kolikor toliko živi... z minimalno plačo praktično 1 oseba ne more preživet, sploh če je v najemu. In ker vsi nimajo pogajalskih sposobnosti in ker sindikat ni sposoben porihtat kolektivnih pogodb, je pač situacija takšna kot je, ko greš 1x delat čez mejo ali pa malo primerjaš komaj razumeš koliko naša država jemlje in kako malo najnižje plačanim da...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mavrik ::

Mato989 je izjavil:


Seveda, ampak v Sloveniji so plače glede na standard tako slabe, da pol folka MORA krast državi da lahko kolikor toliko živi... z minimalno plačo praktično 1 oseba ne more preživet, sploh če je v najemu. In ker vsi nimajo pogajalskih sposobnosti in ker sindikat ni sposoben porihtat kolektivnih pogodb, je pač situacija takšna kot je, ko greš 1x delat čez mejo ali pa malo primerjaš komaj razumeš koliko naša država jemlje in kako malo najnižje plačanim da...


Aha, potem pa odpreš na FB skupine "Slovenci v Avstriji/Švici/Nemčiji" in so polne vprašanj in navodil o tem kako prinašati okoli in krasti vlade novih držav. Tudi pri 2500+ plačah.

Enkrat paraziti, vedno paraziti - to nima veze z minimalcem. Tako kot mali slovenec krade in laže pri prijavi sociale ter vrtcev, tako potem takle slovenec zraste v podjetnika in politika, ki s popolnoma istih razlogov krade tudi velike denarje. Posledično je Slovenija točno taka država, kot so jo Slovenci zaslužijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Mato989 ::

Mavrik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda, ampak v Sloveniji so plače glede na standard tako slabe, da pol folka MORA krast državi da lahko kolikor toliko živi... z minimalno plačo praktično 1 oseba ne more preživet, sploh če je v najemu. In ker vsi nimajo pogajalskih sposobnosti in ker sindikat ni sposoben porihtat kolektivnih pogodb, je pač situacija takšna kot je, ko greš 1x delat čez mejo ali pa malo primerjaš komaj razumeš koliko naša država jemlje in kako malo najnižje plačanim da...


Aha, potem pa odpreš na FB skupine "Slovenci v Avstriji/Švici/Nemčiji" in so polne vprašanj in navodil o tem kako prinašati okoli in krasti vlade novih držav. Tudi pri 2500+ plačah.

Enkrat paraziti, vedno paraziti - to nima veze z minimalcem. Tako kot mali slovenec krade in laže pri prijavi sociale ter vrtcev, tako potem takle slovenec zraste v podjetnika in politika, ki s popolnoma istih razlogov krade tudi velike denarje. Posledično je Slovenija točno taka država, kot so jo Slovenci zaslužijo.


Riba vedno smrdi pri glavi, in "rep" torej navadn Slovenec, krade zato ker meni da plača več kot dobi nazaj od države, če bi občutek bil, da država denar smotrno porablja in da ne plačuje nepotrebnih zadev (beri maketa za drugi tir ipd.) potem bi navadn Slovenec najverjetneje večkrat raje plačeval davek...

Dokler pa imam občutek da vsak mesec od moje plače gre v državo cca. 30% od tega imam pa samo ogromno čakalnih vrst in obljubo da bo morda pokojnina (vendar po spremenjenih pogojih) pa pač želja po dodatnem vplačevanju uplahne...

Če bi bil davek 1%, 5%, 10%, koliko procentov več meniš da bi vplačevalo? Jaz menim da ogromno... Davčna utaja je vedno posledica višine davka, večji kot je davek, bolj se splača utajat, zakaj meniš da normiranci praktično ne utajajo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda, ampak v Sloveniji so plače glede na standard tako slabe, da pol folka MORA krast državi da lahko kolikor toliko živi... z minimalno plačo praktično 1 oseba ne more preživet, sploh če je v najemu. In ker vsi nimajo pogajalskih sposobnosti in ker sindikat ni sposoben porihtat kolektivnih pogodb, je pač situacija takšna kot je, ko greš 1x delat čez mejo ali pa malo primerjaš komaj razumeš koliko naša država jemlje in kako malo najnižje plačanim da...


Aha, potem pa odpreš na FB skupine "Slovenci v Avstriji/Švici/Nemčiji" in so polne vprašanj in navodil o tem kako prinašati okoli in krasti vlade novih držav. Tudi pri 2500+ plačah.

Enkrat paraziti, vedno paraziti - to nima veze z minimalcem. Tako kot mali slovenec krade in laže pri prijavi sociale ter vrtcev, tako potem takle slovenec zraste v podjetnika in politika, ki s popolnoma istih razlogov krade tudi velike denarje. Posledično je Slovenija točno taka država, kot so jo Slovenci zaslužijo.


Riba vedno smrdi pri glavi, in "rep" torej navadn Slovenec, krade zato ker meni da plača več kot dobi nazaj od države, če bi občutek bil, da država denar smotrno porablja in da ne plačuje nepotrebnih zadev (beri maketa za drugi tir ipd.) potem bi navadn Slovenec najverjetneje večkrat raje plačeval davek...

Dokler pa imam občutek da vsak mesec od moje plače gre v državo cca. 30% od tega imam pa samo ogromno čakalnih vrst in obljubo da bo morda pokojnina (vendar po spremenjenih pogojih) pa pač želja po dodatnem vplačevanju uplahne...

Če bi bil davek 1%, 5%, 10%, koliko procentov več meniš da bi vplačevalo? Jaz menim da ogromno... Davčna utaja je vedno posledica višine davka, večji kot je davek, bolj se splača utajat, zakaj meniš da normiranci praktično ne utajajo?

PS, dr#ava pobere od tvojega bruto "odvisno" do 50%, potem üe 20% v trgovini potem üe dejatve na vsakem raöunu za elektriko, enako za benzin in podobno... Verjetno pobere krepko vec kot 70%
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

Mato989 je izjavil:



Riba vedno smrdi pri glavi, in "rep" torej navadn Slovenec, krade zato ker meni da plača več kot dobi nazaj od države, če bi občutek bil, da država denar smotrno porablja in da ne plačuje nepotrebnih zadev (beri maketa za drugi tir ipd.) potem bi navadn Slovenec najverjetneje večkrat raje plačeval davek...


V bistvu je glih obratno - imaš kradljivega malega slovenca, ki postane kradljivi podjetnik, ki postane kradljivi politik in naredi kradljivo državo. Začaran krog. Premikanje krivde na druge ne bo spremenilo dejstev, da vsi kradejo. Bistveno hujše je če 20.000 slovencev pokrade 10.000 eur vrtcem na leto (200 mil EUR) kot pa če en politik pobaše 2 milijona evrov.

Parazit, ki bo ob avstrijski plači vseeno lagal na papirjih, da dobi subvencijo za revne v vrtcu, se pač ne bo ustavil ko bo pred njim bingljal miljon. Že ideja tega je absurdna.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gregor P ::

Mato989 je izjavil:

bi občutek bil, da država denar smotrno porablja in da ne plačuje nepotrebnih zadev (beri maketa za drugi tir ipd.) potem bi navadn Slovenec najverjetneje večkrat raje plačeval davek...
... to je običajno zato, ker rajši verjame nepreverjenim govoricam in lažnim novicam; recimo maketo bi predvsem plačala EU itd. (sicer je pogodba nična in plačila itak ne bo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

looser ::

Mavrik je izjavil:

Parazit, ki bo ob avstrijski plači vseeno lagal na papirjih, da dobi subvencijo za revne v vrtcu, se pač ne bo ustavil ko bo pred njim bingljal miljon. Že ideja tega je absurdna.

Sramotno, se strinjam, ampak zakaj pride do tega?

kingsix ::

Mavrik je izjavil:


Parazit, ki bo ob avstrijski plači vseeno lagal na papirjih, da dobi subvencijo za revne v vrtcu, se pač ne bo ustavil ko bo pred njim bingljal miljon. Že ideja tega je absurdna.


Saj se zavedaš, da imajo na CSD vse podatke? Ti lahko pišeš na papirje kaj hočeš.

Gregor P ::

Očitno nimajo prav vseh relevantnih podatkov npr. par, ki sicer živi fizično skupaj, navedeta pa mati samohranilko ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kingsix ::

Ja, ampak to nima veze z delom v AT. To lahko storiš tako ali drugače.

TheBlueOne ::

Zivim v Avstriji, lahko bi se vozil. Vam povem, kako jaz vidim zadeve. Iz prve roke vam povem, da tisti, ki govorijo, da dnevni migranti izkoriscajo sistem praviloma niso nevoscljivi ampak bodisi slabo poduceni ali pa nesposobni razumevanja preko sankovsle debate.

Dnevni migrant je absoluten bomboncek, ker vse placuje po max tarifi, ter vecino nakupov naredi v Sloveniji, kakor tudi tam opravi vecino storitev. V drugi fazi pride v druavo zapravljati se celotno pokojnino. To so kakor mega turisti in prvorazredne stranke obrtnikov. Kasa za skoraj vse pa je praviloma Avstrijska...

Problem so ljudje, kakor sem jaz, ki smo poracunali, da se nam bolj splaca ziveti v tuijini in nas tudi zelo tezko dobi nazaj Slovenska industrija. Jaz recimo delam za direktnega slo konkurenta in imam dodano vrednost katere dajatve v enem letu lahko poplacajo vsa solanja, ampak jih nikoli ne bodo, ker sem takrat resnicno imel poln kufer primitivcev z nic znanja o plusih in minusiu, ki so se pocutili primorani fieldtestati svoje pomisleke o izkoriscanju sistema. Neverjetno je, kako radi nekateri brez da bi karkoli prebrali znajo biti zelo arogantni in nesramni. Si mislim, ce se jim me da kaj doppvedat danes, se jim bo morda dalo jutri, ko bodo cutili posledice svojega pametovanja. Ali pa jim bo morda lepse, kar jim privoscim, ker meni tudi nic me manjka.

Gregor P ::

TheBlueOne je izjavil:


Dnevni migrant je absoluten bomboncek, ker vse placuje po max tarifi, ter vecino nakupov naredi v Sloveniji, kakor tudi tam opravi vecino storitev. V drugi fazi pride v druavo zapravljati se celotno pokojnino. To so kakor mega turisti in prvorazredne stranke obrtnikov. Kasa za skoraj vse pa je praviloma Avstrijska...
... bistvene stvari zaradi katerih ima Avstrija boljši standard, pa plačuje kar tam.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

TheBlueOne ::

Gregor ja seveda, ampak zal tukaj ne moras pobrati vsega. Pac iz mojega stalisca ste lahko vsi, ki koristite slo sistem veseli za vsakogar, ki se ne odseli, ler vecino zapravi v Slo, kjer je prve 20% direkt DDV. V slo bi marsikdo imel minimalko in vseh dajatev placal kaksne 200 ali 300e in zapravil se 600 pd tega recimo 100e dorekt v blagajno, skupaj 600e. Migrant pa placa samo davkov DDV in razliko obdavcitvr priblizno isto. Da ne govorimo, da placa vse od vrtca naprej v polni meri. Pac moras biti nor, da iz nekega principa reces naj se spoka, ker ni zazeljen.

Gregor P ::

Noben ni tega rekel; le da pač mora plačati vse davke in da ima legalno izbiro, kako in kdaj mu jih ni treba ... normalno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12320995 (17722) BigWhale
»

Delo v Avstriji (Graz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6226794 (17745) sampi
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10527919 (21900) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530492 (27467) Matko

Več podobnih tem