» »

Zaseg računalnikov, samo na podlagi prijave ?

Zaseg računalnikov, samo na podlagi prijave ?

clix ::

Pozdravljeni,

danes se je pri nas oglasila policija, saj naj bi iz e-naslova enega izmed naših družinskih članov včeraj določene osebe dobile žaljive e-maile.

Jaz vem, da tega ta oseba tega ni storila. Nekdo je očitno naredil "fake" e-mail naslov in "spamal" naokoli.

Zmotilo me je pa to, saj je policaj omenil da bi nam lahko že kar takoj zasegel vse računalnike, česar sicer ni naredil. Je to res? Ne potrebuje nobenega sodnega, oz. preiskovalnega naloga?


Sej ne da, kdor koli počne take neumne stvari zagotovo na uporabi svojega e-maila. Že samo dejstvo, da so se pri nas oglasili samo na podlagi imena in priimka maila, ki ga lahko vsak naredi v 2min, je dokaj retardirano. Brez kakršnih koli podatkov od ISPjev ali mail providerja...

Lep pozdrav

spirit ::

Nisem sicer odvetnik ampak kokr vem ne ne morejo kr tko na podlagi imena ti odpeljat računalnikov, sploh pa ne brez naloga.

JesseP ::

Policija se lahko oglasi na podlagi prijave, kaj več pa ne more...
Tvoja dobra volja je, da mu pokažeš loge al karkoli pač hočejo, lahko mu pa mirne volje zapreš vrata pred nosom.

Takemu, ki bi mi grozil na način, češ da mi lahko isti trenutek vzame PCje, bi ga napodil iz stanovanja/hiše da bi se kadilo za njim.
Šele če bi bil njihov odnos korekten do mene, bi korektno pristopil in pokazal, da mogoče pa le jaz nisem poslal emailov.

Magic1 ::

Seveda moj mulc ne dela nič narobe:)),nikoli, majke mi.
Vzgoja v današnjih časih...
Magic

micka15 ::

rabi nalog

Good Guy ::

naši kepsi itak žvijo v kameni dobi..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

fantasycamp ::

oni probajo vzet če ne poznaš pravil in ti v stanovanje pridejo če jim dovoliš, pač moraš bit trden in takoj rečt kje je nalog?

zee ::

Sumim, da OP ni povedal vsega oz. ne ve vsega v zvezi z zasegom. Zaplemba racunalnikov na podlagi prijavi je zelo nesorazmeren ukrep.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LitralSM ::

Jaz pa raj kot da sumim verjamem, da je to standardna finta kapsov. Ko kapsi parkrat zatajijo, potem se začneš zavedati teh njihovih fint, pa tudi če si sam navadno teslo. Na koncu ugotoviš, da niso sposobni pol toliko kot za koga se izdajajao. Pač rek "Mi smo kao avtoriteta".

St235 ::

Normalno, ker zloraba položaja s strani uradne osebe (in kot je napisano je to praktično dnevna praksa) je vsekakor bolj verjetno od pomanjkljive objave informacij na forumu.

LitralSM ::

Verjetno je upal, da se bo kdo ustrašil, padel na kolena, ta plavemu lizal čevlje in takoj vse priznal. Po izkušnjah modri niso vedno najbolj nepristranski, kar pa ne pomeni, da ne delujejo po zakonu. Ampak ja, teorija pred prakso, imaš prav.

opeter ::

@LitralSM: Ti pa ne maraš modrih, a?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

clix ::

Da ne bo nesporazumov: NIČ NI BILO ZAPLENJENO!

Policaj je samo omenil(tako, "kao" mimogrede), da bi to lahko naredil, česar pa ni, pa me je zanimalo kako je s tem.

@Magic1: Sploh ne gre za "mojega mulca" in ne, ne poznaš celotne zgodbe, ki ni predmet de debate, tako da bi te prosil, da se v prihodnosti takih komentarjev zadržiš.


Še eno vprašanje: Kaj pa če bi nek drug policaj, čeprav je brez naloga, želel odnesti nekaj? Kaj se lahko v tem primeru sploh stori? Oz. če sem vas prav razumel: načeloma ti ga brez naloga ni treba spuščati v stanovanje?

Pa da spet ne bo kdo narobe razumel: nič nimam proti policajem, tako da jim z veseljem pomagam, ko le morem, in jim ne mislim brez veze zapirati vrat pred nosom. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Hayabusa ::

Še eno vprašanje: Kaj pa če bi nek drug policaj, čeprav je brez naloga, želel odnesti nekaj? Kaj se lahko v tem primeru sploh stori? Oz. če sem vas prav razumel: načeloma ti ga brez naloga ni treba spuščati v stanovanje?

Nakladajo.
Ni več nalogov, temveč so odredbe (s strani preiskovalnega sodnika) za hišno preiskavo.
Ne morejo policaji kar tako kot se eden spomni premetavati stanovanja.

Če pridejo policaji na vrata, brez odredbe jih nisi dolžan spustiti naprej, lahko tudi jih, lahko pa tudi mirno zapreš in rečeš adijo.

LitralSM ::

opeter je izjavil:

@LitralSM: Ti pa ne maraš modrih, a?

V posel ne vnašam čustev, pa tudi slepega zaupanja ne.

Kar jaz verjamem je to, da ti ne more brez neke podlage odnesti nič, kar bi lahko veljalo za dokaz. Lahko pa ti s tisto odvzeto stvarjo mahlja pred bučo in te "prisili", da mu vse lepo oralno/ pardon/ verbalno poveš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120745 (15928) darkolord
»

Vabilo na sejo senata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5314983 (13645) gzibret
»

Zgodba o človeku, ki je medijem razkril program nezakonitega prisluškovanja v ZDA

Oddelek: Novice / Zasebnost
264834 (3095) BlueRunner
»

Sledenje z GPS brez sodnega naloga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10411724 (9632) Vice
»

Udarec poljskim "piratom"

Oddelek: Omrežja in internet
462279 (1137) frenk

Več podobnih tem