» »

Srbija

Srbija

elomat ::

Zdravo.
Zanima me kakšno je stanje glede kriminala v Srbiji.
Je kdo živel v Srbiji ima kakšne izkušnje? Kako je glede uličnega kriminala?

Brane22 ::

Zakaj to ?

Ne mi reč, da se odpirajo nova delovna mesta tam ?

Po mojih izkušnjah izpred kar nekaj let nazaj bolj žalostno. Na pol poti do Palestine.

Sicer sem bil kot obiskovalec nakratko, a sem lahko videl marsikaj.

Zakoni tam delajo dokaj pogojno, policija pa je tudi pomemben izvor kriminala sama zase.

Če si še zaznaven kot nekdo, ki se ga da molsti, se sploh lahko znajdeš tam nezaščiten.

elomat ::

Daj navedi kakšen primer, če lahko?

Brane22 ::

Kam greš delat ?

elomat ::

Grem na počitnice.

Brane22 ::

Kam ?

elomat ::

Novi Sad in Beograd.

Brane22 ::

Novi Sad je nekoč bil idilično mirno mesto, sedaj je pa čedalje več kriminala, ki je včasih presenetljivo krut.

Čisto normalno je,d a se mularija organizira v bande, ponavadi zbrane okrog klubov, izsiljuje in napada itd.

Po drugi strani ni redka neodzivnost policije, ki pač določenih prijav ne "vidi", razne nasilnike pušča na svobodi iz raznih vzrokov ( politično najete barabe, manjše barabice, ki so pač otroci lokalnega policaja itd itd).

Srbija ima, tako kot Grčija, ogromno prebivalstva v birokratskih strukturah. Edina pametna množnost da v Srbiji dobiš zaposlitev, je bila da se uštuliš prek veze delat kam na občino itd.

Vendar se bo sedaj to osulo drastično, ker so v totalni riti. Iz te strukture izhaja to, da je izvajanje zakonov veliko bolj odvisno od lokalnega glavonje in njegove volje kot od samih zakonov.

Da bi pa zdaj odprl v Srbiji biznis, kar tako, nepodprt s strani oblasti, je pa IMHO bolj samomorilska varianta.

Večje šanse maš pri skoku v bazen piran.

Zdaj če pa misliš bolj tko turistično na obisk, se drži skupine ali prijateljev.

Ne bit sam ali izstopat ( slovenec, peder itd itd) na kakršenkoli način. In ne nosit vredne stvari ali denar okrog, še manj dajat znake, da ga imaš bodisi na sebi, kje v sobi ali v banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

elomat ::

A si bil kdaj tam? Si sam imel kakšno neprijetno izkušnjo?
Jaz sem iz Ljubljane in verjetno je tam dosti več kriminala.

fantasycamp ::

Brane22 je izjavil:

Novi Sad je nekoč bil idilično mirno mesto, sedaj je pa čedalje več kriminala, ki je včasih presenetljivo krut.

Čisto normalno je,d a se mularija organizira v bande, ponavadi zbrane okrog klubov, izsiljuje in napada itd.

Po drugi strani ni redka neodzivnost policije, ki pač določenih prijav ne "vidi", razne nasilnike pušča na svobodi iz raznih vzrokov ( politično najete barabe, manjše barabice, ki so pač otroci lokalnega policaja itd itd).

Srbija ima, tako kot Grčija, ogromno prebivalstva v birokratskih strukturah. Edina pametna množnost da v Srbiji dobiš zaposlitev, je bila da se uštuliš prek veze delat kam na občino itd.

Vendar se bo sedaj to osulo drastično, ker so v totalni riti. Iz te strukture izhaja to, da je izvajanje zakonov veliko bolj odvisno od lokalnega glavonje in njegove volje kot od samih zakonov.

Da bi pa zdaj odprl v Srbiji biznis, kar tako, nepodprt s strani oblasti, je pa IMHO bolj samomorilska varianta.

Večje šanse maš pri skoku v bazen piran.

Zdaj če pa misliš bolj tko turistično na obisk, se drži skupine ali prijateljev.

Ne bit sam ali izstopat ( slovenec, peder itd itd) na kakršenkoli način. In ne nosit vredne stvari ali denar okrog, še manj dajat znake, da ga imaš bodisi na sebi, kje v sobi ali v banki.


Ogromno slovencev dol hodi poznam jih veliko noben ni rekel da so ga pretepli ali kaj, sigurno ni dobro sam hodit ven nekam v reven predel tko k pr nas, samo da je pa to brazilija je pa smešno...

Koliko jih hodi na koncerte dol sploh exit in popivat v beograd, kar se tiče slovencev znajo bit zelo nesramni gosti ker pijejo preveč tko da to slovenec peder ne vem kje si pobral...

evo en realen video

Brane22 ::

Kot sem reku, bil sem, vendar ne zadnjih nekaj let.

In upoštevaj to, da se domačini vedno lažje znajdejo.

Se pravi, zanje je lažje znosno, ker poznajo pravila igre. In ker se obnje nima kdo kaj obregnit.

Spremljam pa medije redno.

Recimo predvčerajšnjim je policaj ( resda v Nišu) streljal in ranil žensko, ker je vozila prepočasi - samo z največjo dovoljeno hitrostjo.

Pokopali so Jovanko Broz, ki so ji čisto tako po domače vzeli VSE, tudi DOKUMENTE in jo pregnali tam v neko bajto.
Ni imela niti osebne niti pasoša, niti možnosti za dvig dokumentov. Ni bila zdravstveno zavarovana. Dolgo časa ni imela niti prejemkov. Uradno ni bila zaprta, ampak ni smela iz bajte.

VSe to se je dogajalo pred očmi vseh. In politiki točno vedo, kdo je to ukazal a se nič ne zgodi, ker imajo zaradi splošne korupcije eni druge v šahu.

tega je še kokr češ.


Ogromno slovencev dol hodi poznam jih veliko noben ni rekel da so ga pretepli ali kaj, sigurno ni dobro sam hodit ven nekam v reven predel tko k pr nas, samo da je pa to brazilija je pa smešno...


Ni res, da tega ne govori noben, res pa je, da je to redko. In ko do tega pride, znajo bit presenečenja boleča.


Koliko jih hodi na koncerte dol sploh exit in popivat v beograd, kar se tiče slovencev znajo bit zelo nesramni gosti ker pijejo preveč tko da to slovenec peder ne vem kje si pobral...


EXIT in podobne zadeve so druga stvar. Prinašajo Srbiji prepoznavnost in tudi nekaj denarja. Exit je ena od glavnih uspelih "marketinških akcij" Srbije. Ampak tam je vse pripravljeno. Ravno tako kot Las Vegas vodi mafija, pa povprečen obiskovalec tega ne vidi. Seveda ne, če bi videl, ne bi prišel več, mafiji pa je v interesu "gladko poslovanje".

Problem pa lahko nastane, če se znajdeš kje sam, kjer tega skupinskega interesa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

BALAST ::

Brane22 kriminala res da ne manjka, ampak glede Jovanke pa res nimaš pet pik zakaj je bila v hišnem priporu.

1. bila je izurjena snajperka in glede statusa bi imela enostaven dostop do orožja
2. njena družina bi jo izsiljevala do smrti za del Titove dediščine
3. intimne zgodbe o Titu bi spodkopale veliko zagovornikov dobrega duha Titove zapuščine
4. politično bi bila podkupljiva

Pa še par manjših razlogov, kaj bi ona počela s sabo, če nebi bilo osebnega varovanja.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brane22 ::

Oziroma to so bile uradne razlage.

ne moreš nekoga zapret BREZ PAPIRJEV.

Pak kaj če je bial "izurjena snajperka" ? Smešno.
Ne moreš zaradi tega buzorirati stare ženske.

Poleg tega imaš kupe bistveno bolj nevarnih tipov, ki so jih po vseh kolobocijah sedaj komajda zaprli.
In jih obsodili po zakonih.

fantasycamp ::

kaj strelja se pa ne pri nas? Upoštevaj koliko je nas koliko je njih kdo ima manj denarja, glede na to da so imeli vojno nekaj časa nazaj, so bolj mirni kot mi...

Kaj je blo zdej v Mariboru?

Očitno si eden od tistih ki ima o Srbiji mnenje pa ''čefurji''...

Če bi nekdo tukaj govoril o Slovencih kot ti o Srbih samo na podlagi dveh stvari ki si jih videl v medijih bi mu post zbrisali očitno trolaš na podlagi mnenja ki je pa o južnjakih ukoreninjeno...

BALAST ::

Ne moreš zaradi tega buzorirati stare ženske.

Če bi bila ona navadna vdova, ne pa vdova vodje YU !
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

elomat ::

Je imel kdo osebno tam kakšno slabo izkušnjo?

Brane22 ::

BALAST je izjavil:

Ne moreš zaradi tega buzorirati stare ženske.

Če bi bila ona navadna vdova, ne pa vdova vodje YU !


Kaj hočeš reč - da je bila kot vdova predsednika pri svojih 50+ posebej nevarna s snajperjem ?

Preveč igrice igraš.

In če je bilo tako, zakaj so pa recimo za Zvezdana Martića, ki je skupaj s sodelavci Rdečih Beretk ubil samega predsednika zaprli in obsodili, ne pa potihem ustrelili ?

Ti uradni razlogi so smešni. Očitno je, da so se bali njenih podatkov. Bila je ob Titu in vedela je marsikaj.
Mnogi od teh pdoatkov sedaj curljajo. Recimo, da je Stane Dolanc v mladosti bil član HitlerJugenda itd itd.

Vprašanje koliko tega je res, ampak da ti pa močan hint, zakaj so jo razglasili za noro.

Če je bila nora ali ne, vzeli so ji vse pravice brez ene same zakonske podlage.

elomat je izjavil:

Je imel kdo osebno tam kakšno slabo izkušnjo?


Birokracija tam je OGABNA. Civili najbrž ne. Z birokracijo sem imel negativne izkušnje, ampak to ej bilo daleč nazaj. S prebivalstvom sam ne pomnim nobene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

fantasycamp ::

Brane22 je izjavil:

BALAST je izjavil:

Ne moreš zaradi tega buzorirati stare ženske.

Če bi bila ona navadna vdova, ne pa vdova vodje YU !


Kaj hočeš reč - da je bila kot vdova predsednika pri svojih 50+ posebej nevarna s snajperjem ?

Preveč igrice igraš.

In če je bilo tako, zakaj so pa recimo za Zvezdana Martića, ki je skupaj s sodelavci Rdečih Beretk ubil samega predsednika zaprli in obsodili, ne pa potihem ustrelili ?

Ti uradni razlogi so smešni. Očitno je, da so se bali njenih podatkov. Bila je ob Titu in vedela je marsikaj.
Mnogi od teh pdoatkov sedaj curljajo. Recimo, da je Stane Dolanc v mladosti bil član HitlerJugenda itd itd.

Vprašanje koliko tega je res, ampak da ti pa močan hint, zakaj so jo razglasili za noro.

Če je bila nora ali ne, vzeli so ji vse pravice brez ene same zakonske podlage.


Kramberger je pa seveda umrl naravne smrt ne pa politične aneda...

Kaj ma zdej to veze z življenjem tam, kolega je rekel ki ima ženo Slovenko da gre dol v Beograd živet ker za denar se bolje živi, oni imajo pijace in tam za male pare dobi veliko hrane...

BALAST ::

Nima veliko veze z samim utripom življenja, ampak če se "peteliniš" na ulici ali lokalnim barom, te bodo prej zabodli kot pa pri nas!

Tudi sam sem zagovornik človekovih pravic, ampak po resnici povedano bi bilo tveganje pustiti "zbegano" vdovico udrihat po svojem načelnem pokojnem možu, ki se je prelevil v pravega mucka copatarja pred njo.

Naj ji bo zemlja rahla in četudi ni imela prostosti, kot jo je želela, je bila vedno v nadstandardnem stanovanju, družbi in strežbi, ki bi ji zavidal vsak!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brias ::

Brane22 je izjavil:

Recimo predvčerajšnjim je policaj ( resda v Nišu) streljal in ranil žensko, ker je vozila prepočasi - samo z največjo dovoljeno hitrostjo.


pokazi clanek, da je policaj ...


drugace je pa vse odvisno do tebe .... ce cudne ure hodis po cudnih placih, in izgledas tako, da si tam tujec in si na tak nacin ali drugacen provokativen ( naj bo to pred globalom, pred escapeom, skozi fuzine, metelkovo, rakova jelso, zagreb, sarajevo, beograd, kreto, london, new york, carasas ali HK ) ... dobil bos okrog kepe, in pobrali ti bodo vse ... ce se bos medtem obesal se na kaksnega soncka od lokalnega G-ja ... pa morda se kaj vec ....


tudi v ljubljani sem dozivel ... modela z rabljeno iglo v roki, sel je preko vrste, in govoril glasno da se mu ne da cakati da naj ga pustijo pri miru ... farmacevtka mu je dala 50 igel in je sel ven ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

elomat ::

Moram reči, da mene v Lj ni strah, niti ponoči na Fužinah ne.
Mogoče se varam, a pri nas se mi ne zdi ravno ogrožujoče.

Doman ::

Brane.. se mi zidi da si zapretiraval. Ljudje so veliko bolj gostoljubni in prijazni kot pri nas. Ven lahko hodiš kadar hočeš, paziti moraš le po lokalih, diskotekah da se ne mečeš po kakšnih domačih puncah ker znajo domači fantje biti ljubosumni.
Ti kar brez strahu, neglede kaj govorijo ljudje ki so bili zgleda v srbiji leta 93

Brane22 ::

pokazi clanek, da je policaj ...


BLIC

Doman je izjavil:

Brane.. se mi zidi da si zapretiraval. Ljudje so veliko bolj gostoljubni in prijazni kot pri nas. Ven lahko hodiš kadar hočeš, paziti moraš le po lokalih, diskotekah da se ne mečeš po kakšnih domačih puncah ker znajo domači fantje biti ljubosumni.
Ti kar brez strahu, neglede kaj govorijo ljudje ki so bili zgleda v srbiji leta 93


Verjamem. Rad sem previden. Nimam za kaj hodit dol trenutno, ko pa bom imel razlog, me to verjetno ne bo ustavilo.

So pa take informacije koristne, da se lahko ustrezno pripraviš in oceniš rizike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

BALAST ::

So pa take informacije koristne, da se lahko ustrezno pripraviš in oceniš rizike.


Stari moj, pa ti boš šel edino nazaj v Srbijo z bereto 92 in ročnimi granatami! Da te slučajno ne bo en polcaj ustavil nepripravljenega, ko boš vozil po pravilih.

:P
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Brane22 ::

To je še najmanjši problem.

Tisti YT prispevki turistov so lahko zanimivi drugim turistom, za življenje in delo tam so nepomembni.

Če se tam enkrat prikažeš z recimo €100k, bi lokalnim policajem lahko hitro postal zanimiv, sploh če si zalaufal kak posel recimo.
In takrat ti lahko hitro postane jasno, kako je tolmačenje prava lahko raztegljivo, njegova prisotnost pa pogojna.

Brias ::

@brane

ok, zato ker sem par clankov nasel, da je bil neznanec in je zbezal ...

Brane22 ::

Če trenutni politični team tole sfura, se Srbiji kažejo bistveno boljši časi, sploh poslovanju tam.

Ampak še niso tam. Dogajajo se precej neverjetne stvari, ki jih bodo morali spucati.

Kažejo pa voljo, ki bo s prihajajočimi projekti samo vse močnejša.

Všeč mi je, kar počne trenutna kombinacija in njihova relativna uigranost.

BTW, odprli bodo ogromen razvojni center za čiperaj v kratkem, nato pa sledi še izdelava kompletne tovarne.

In to dokaj napredno tehnologijo, ne nekaj za bolgarske sesalce.

Takih in podobnih zadev je kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

oo7 ::

Jaz sem bil, do zdaj 3x v Beogradu za novo leto. Vsako leto po 3 dni šli smo pa dol z vlakom in se vozili okoli 10 ur. Spali smo v hotelu Slavija kolikor pač smo:))

Jaz nimam niti ene slabe izkušnje z Beogradom prej nasprotno. Eno leto smo šli celo za novo leto na koncert od Cece nobenih problemov ljudje na koncertu 1A res super.
Edino enkrat naju je ena teta opozorila pa še dobro, da naju je:)) sva šla z prijatlom na stadion na Maracano in tam v trgovini sem si jaz kupil šal on pa trenirko zgornji del od Crvene zvezde. Jaz si zavežem tisti šal on obleče trenirko in greva proti troli. In na tablah za trole vse piše v cirilici in sva tam tisto teto uprašala za smer nama je povedala pa rekla vidva pa nista od tukaj je rekla če sta pametna si slečta tole, ker če bosta naletela na koga od Partizana bo cel hudič tako, da sva hitro tiste cunje dala dol in šla naprej:)) Stadion od Partizana je pa tudi blizu Marakane ampak mi ga ni še uspelo obiskat;(

Tako,da jaz nimam nobenih slabih izkušenj tudi nisem iskal nobenih problemov čeprav sem bil 60% časa pijan ravno tako drugi prijatelji.

Kar se pa tiče samega mesta je pa OGROMNO bil sem skoraj na vrhu hotela Slavija in res ne vidiš, kje se konča mesto. Je pa še vedno vidno sem ter tja kaka sled bombe na kaki večji zgradbi ali stolpnici v centru Beograda vsaj 2 leti nazaj je bilo še vidno. Se pa drugače splača vozit tudi s Taxijem vedno smo šli do ene 3 in vprašali za ceno in potem šli z najcenejšim. Ob večjih cestah pa na cesti pa ogromno ciganov, ki fehtajo za denar.

Jaz lahko rečem samo to, da bom še šel dol pa upam, da enkrat tudi poleti, ker do zdaj sem bil vedno pozimi.

elomat ::

Sem videl posnetek policaja iz Srbije, ki zaustavlja vozila in zahteva denar:


in še drugi del:

fantasycamp ::

Kaj je razlog tega topica? Naj kak moderator zbriše ker je posnetkov o slabih stvareh Slovenije tud gor, kaj zdej dejmo še Thalerja ko je dobil kuverto, pa še koga in ali je s tem kaj dokazano proti Sloveniji?

elomat ::

Nisem še bil nikoli v Srbiji, želel sem slišati kakšno mnenje.

oo7 ::

Če ne boš iskal problemov bo vse vredu nič bat.
Z avtom pa še nisem bil v Beogradu pa v kak center se tudi ne bi upal. Smo se vozili z Taxijem pa to se non stop nekaj izsiljujejo pa trobijo kot na divjem zahodu potem pa še tramvaji.

DuleKrtola ::

Sm preživel slab teden v Srbiji pred letom in pol - Novi Sad, Beograd in čez hribe v Črno goro. Nism čutu kšne nevarnosti, je pa res, da nismo hodil žurat in nasploh nisem bil ponoči v kakšnih dodgy ulicah. V mestih je enako drago kot v LJ, na selu malo ceneje. Sem bil malo presenečen nad slabim stanjem - s 15 let starim meganom sem bil na srbskem podeželju največji džek, v Črni gori pa sem vozil največja jajca daleč naokoli. Nisem pričakoval take razlike.

AndrejS ::

Bil dostikrat v srbiji in se doli počutim bolj varno kot na hrvaškem !

[D]emon ::

Se vedno sem z nocnim bluzenjem po Beogradu mel manj problemov kot pa z nocnim bluzenjem po Ljubljani, pa sem vsako leto kar nekaj casa dol.

Je pa zabavno brat tele pravljice, ki jih nekateri napletate. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mgermo ::

elomat je izjavil:

Sem videl posnetek policaja iz Srbije, ki zaustavlja vozila in zahteva denar:


Sej se dogaja, da tujci morajo za dober dan plačat, ampak tega na tem posnetku ni.

Brias ::

ta policaj bi moral dobiti medaljo ...

Doman ::

elomat je izjavil:

Sem videl posnetek policaja iz Srbije, ki zaustavlja vozila in zahteva denar:


in še drugi del:


Tem ki so snemali bi dal kazen 1000eur pa še doživljensko prepoved vstopa v državo.Da jih ni sram norca se delat.Me zanima če bi to v švabariji upali počet. Še dobro da je policist ohranil dokaj mirne živce!

Brane22 ::

Dobro, zdaj ste se zapletli v posamezne primere in modrovanja okrog teh.

Lahko pogledamo že tega s policistom iz 101 zornega kota, ampak škoda časa za offtopic bluz.

Moj point- masa teh pričevanj je intenzivno osebno obarvanih in predvem pod močjo trenutka.

Tip pride na Exit, nažre se ko krava, ugotovi,d a je hrana, pijača in nastanitev za njegove razmere zastonj, folk pa v povprečju "prijazen" in kar naenkrat je Srbija raj. Se strinjam, da so mediji pod vplivom kojekakvih služb naredili iz Srbije sliko pekla, ampak ni treba zdaj kompenzirat s tem, da greš v drugo krajnost in se po možnosti težko razočaraš.

Nekoliko bolj realna slika SRB je ta, da se je približala dnu v smislu "the point of no return". Pokradeno je vse, kar so lahko, vzeli so vse kredite, ki so jih dobili in ti so šli ali za penzije in plače ali za odbranu Kosova itd itd.

Sedaj ni več od kod vzeti in folk je prisiljen v izbris nekih plemenskih memov, od katerih so mnogi ključni za to plemensko obnašanje, ki je karakteriziralo Srbe in nad mnogimi od katerih se naslajajo moderni obiskovalci.

Štos je v tem, da je precej te prijaznosti izsiljene. Ljudje so prijazni do folka, ki plačuje. Denar jim pomeni življenje. Če se tekoča politika obnese in se standard dvigne, bo te prijaznosti ostalo samo toliko, kot bodo sile trga zahtevale in dovoljevale.

V vmesnem času pa je bolje ne izzivat sreče in situacij, v katerih bi se moral zanašati na ustrezno delo in zaščito države. Poleg splošnega razsula je problem še to, da niso v EU. Ni nekega nadzora iz centrale, ki bi lahko ustavil ključne norosti lokalnih genijalcev, kot se to kaže recimo te dni v CRO.

Po drugi strani, če se Srbija pobere, bo v EU vstopila bistveno bolje kot SLO ali CRO. Ampak danes bi bil tam previden.

[D]emon ::

Brane22 je izjavil:

Tip pride na Exit, nažre se ko krava, ugotovi,d a je hrana, pijača in nastanitev za njegove razmere zastonj, folk pa v povprečju "prijazen" in kar naenkrat je Srbija raj. Se strinjam, da so mediji pod vplivom kojekakvih služb naredili iz Srbije sliko pekla, ampak ni treba zdaj kompenzirat s tem, da greš v drugo krajnost in se po možnosti težko razočaraš.


Tudi za slovenski standard Srbija ni vec tako poceni, kot je morda bila 10-15 let nazaj. Cene dobrin so se skoraj popolnoma priblizale nasim, place in pokojnine pa so se vedno nizke. V tem smislu je prislo do ogromnega razsloja prebivalstva, kjer jih velik delez zivotari nekje na nivoju minimalca ali morda malce nad njim, imas pa potem dolocene osebke, ki imajo denarja neprimerno vec in so v samem vrhu ekonomske lestvice. (Da je imetje slednjih v vecini primerov sumljivega izvora, mi, upam, ni treba izgubljati besed.)

So pa povprecni ljudje neprimerno bolj odprti in gostoljubni kot pa v Sloveniji. Na kretene pa tako ali tako lahko naletis povsod. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Brias ::

Brane22 je izjavil:

Dobro, zdaj ste se zapletli v posamezne primere in modrovanja okrog teh.

Lahko pogledamo že tega s policistom iz 101 zornega kota, ampak škoda časa za offtopic bluz.

Moj point- masa teh pričevanj je intenzivno osebno obarvanih in predvem pod močjo trenutka.

Tip pride na Exit, nažre se ko krava, ugotovi,d a je hrana, pijača in nastanitev za njegove razmere zastonj, folk pa v povprečju "prijazen" in kar naenkrat je Srbija raj. Se strinjam, da so mediji pod vplivom kojekakvih služb naredili iz Srbije sliko pekla, ampak ni treba zdaj kompenzirat s tem, da greš v drugo krajnost in se po možnosti težko razočaraš.

Nekoliko bolj realna slika SRB je ta, da se je približala dnu v smislu "the point of no return". Pokradeno je vse, kar so lahko, vzeli so vse kredite, ki so jih dobili in ti so šli ali za penzije in plače ali za odbranu Kosova itd itd.

Sedaj ni več od kod vzeti in folk je prisiljen v izbris nekih plemenskih memov, od katerih so mnogi ključni za to plemensko obnašanje, ki je karakteriziralo Srbe in nad mnogimi od katerih se naslajajo moderni obiskovalci.

Štos je v tem, da je precej te prijaznosti izsiljene. Ljudje so prijazni do folka, ki plačuje. Denar jim pomeni življenje. Če se tekoča politika obnese in se standard dvigne, bo te prijaznosti ostalo samo toliko, kot bodo sile trga zahtevale in dovoljevale.

V vmesnem času pa je bolje ne izzivat sreče in situacij, v katerih bi se moral zanašati na ustrezno delo in zaščito države. Poleg splošnega razsula je problem še to, da niso v EU. Ni nekega nadzora iz centrale, ki bi lahko ustavil ključne norosti lokalnih genijalcev, kot se to kaže recimo te dni v CRO.

Po drugi strani, če se Srbija pobere, bo v EU vstopila bistveno bolje kot SLO ali CRO. Ampak danes bi bil tam previden.



v miliardah je kitajska investirala v ceste, tire, infrastrukturo .... nepovratna sredstva ...

arabski del nenormalno investira v srbijo ( npr zadnja 2 velika projekta, qatar 51% odkup JAT-a in nek drug sejk da jim za ves denar, ki so ga dolzni EUju ( preko 2 miliarde EUR ) z velikimi obrestmi ... pac poplaca on, da obresti na minimim od minimuma ( nizji kot bo od ECBja za slovenijo ) na 25+ let ... )

v lestkovcu recimo zivi vec kitajcov kot srbov ...

v centru nisa je ze 20% trgovin od kitajcov

fiat bo odprl se eno tovarno ..

mercedes bo odprl svojo tovarno

Lightning17 ::

AndrejS je izjavil:

Bil dostikrat v srbiji in se doli počutim bolj varno kot na hrvaškem !

Neumnost... Vsako leto preživim na hrvaškem 5-6 mesecev in nobene nevarnosti ni in je nikoli ni bilo... Celo bolj varna kot pa Slovenija...

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

A v Liki :)) ?

Lightning17 ::

Hayabusa je izjavil:

A v Liki :)) ?


Nope...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena prevoza ter kje dobiti stranke

Oddelek: Na cesti
133255 (1949) m0LN4r
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115248 (13389) jero_no1
»

Koliko ur vožnje od Maribora do Beograda

Oddelek: Loža
238052 (7397) St235
»

Cene v Srbiji

Oddelek: Loža
115205 (5205) koyotee

Več podobnih tem