» »

25 mbps

25 mbps

GiGaBaJt ::

Na telemachu sem pred kratkim spremenil hitrost interneta iz 12 v 25 mbps. Na prenosniku, ko opravim speedtest pokaže 24-25 mbps downloada, ki je priključen na brezžičen internet. Imam pa še en računalnik (PC) priključen na kabelski internet in na temu računalniku ko opravim speed test kaže samo 9.50 mbps downloada. Na obeh računalnikih imam naložen windows 7 ultimate 64bit. imam mrežno kartico gigabit tel 9901g 10/100/1000 mbps. Kaj naj bi bilo narobe?
M.S Gigabyte 280x

Hayabusa ::

Verjetno 10 mbit mrežna kartica ali nastavljena taka hitrost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

GiGaBaJt ::

Kako naj spremenim hitrost ? na kartici?
M.S Gigabyte 280x

Hayabusa ::

Device manager, network adapters, properties.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

GiGaBaJt ::

In kaj nej zdej naredim v properties ? Kam naj grem?
M.S Gigabyte 280x

GiGaBaJt ::

Šou sm v properties in nastavu speed na 100 mbps full duplex. Ampak še vedno kaže 9,50 mbps.
M.S Gigabyte 280x

hojnikb ::

probi preko sambe prenesit nekaj iz tega žičnega kompa na wifi komp in meri hitrost... poročaj..
#brezpodpisa

cojss ::

Nastavi na auto-negotiation in preveri status omrežne povezave s kakšno hitrostjo se poveže:



Glede na to kar praviš bi morala biti povezava 10M, kar kaže na težavo s kablom.

Prav tako ti priporočam da poskusiš naslednje kombinacije:

1. poskusi povezati prenosnik na router s kablom od pc-ja in preveri hitrost (network status in speedtest)

2. poveži pc in prenosnik z istim kablom od pc-ja in preveri hitrost (network status).

Če v prvem primeru dela OK, je težava s PC-jem, če v drugem je router, če v nobenem pa zna biti kabel.

Prav tako lahko poskusiš različne porte na routerju (ponavadi LAN 1 - 4), drug kabel,... če je menjava kabla že gradbeni poseg pa lahko poskusiš povezat prenosnik na PC in router z drugim, krajšim kablom in če se v tem primeru poveže s 100 M imamo krivca.

ameba ::

Še sam bi se prkiljučil temi.

Imam Qualcomm Atheros AR9285 Wi-fi kartico.

Ko se brezžično povežem na Linksys Wrt54gs, je moja hitrost prenosa samo 17Mbits/s.
Zanima me kako bi brezžično dosegel hitrost recimo 54 Mbits/s ? ( taka kot je hitrost povezave ).

Potem pa še drugo vprašanje.
Domača linija je 50M bitov/s. Kakšen router in Wi-fi kartico bi potreboval, če bi hotel izkoristiti celotno linijo tudi brezžićno.

Upam, da sem dovolj razumljivo napisal vprašanje.

hojnikb ::

na 54g je 17Mbit kr ok :) več ne pričakuj
#brezpodpisa

ameba ::

Šment.
Želim si povečati hitrost. Kaj naj naredim ? Kupim boljšo Wi-fi kartico ?

hojnikb ::

Za začetek 300N router in 300N wifi kartica.
#brezpodpisa

ameba ::

OK.

Router
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Katero kartico priporočaš ?

hojnikb ::

nekaj od intla.. kaj točno je pa predvsem odvisno, kak whitelist ima tvoj prenosnik (če ga sploh ima). Lahko se zgodi, da si zaklenjen samo na to in bo treba ubrat alternativo (usb varjanta)..
#brezpodpisa

ameba ::

Imam
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h...

Kej bi lahko dobil whitelist ? Je to OK ?
http://www.tonymacx86.com/hp-probook-45...
Upam, da nebo potrebna USB varjanta.


EDIT:

Našel sem manual http://h18000.www1.hp.com/products/quic...

Zakaj se mi poveže samo na 54 Mbit glede nato, da mi router podpira več ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

GiGaBaJt ::

cojss je izjavil:

Nastavi na auto-negotiation in preveri status omrežne povezave s kakšno hitrostjo se poveže:



Glede na to kar praviš bi morala biti povezava 10M, kar kaže na težavo s kablom.

Prav tako ti priporočam da poskusiš naslednje kombinacije:

1. poskusi povezati prenosnik na router s kablom od pc-ja in preveri hitrost (network status in speedtest)

2. poveži pc in prenosnik z istim kablom od pc-ja in preveri hitrost (network status).

Če v prvem primeru dela OK, je težava s PC-jem, če v drugem je router, če v nobenem pa zna biti kabel.

Prav tako lahko poskusiš različne porte na routerju (ponavadi LAN 1 - 4), drug kabel,... če je menjava kabla že gradbeni poseg pa lahko poskusiš povezat prenosnik na PC in router z drugim, krajšim kablom in če se v tem primeru poveže s 100 M imamo krivca.

Spremenil sem na auto negotation in hitrost s katero se poveže je 100 mb/s. Poskusil bom še ta dva načina in poročal.
M.S Gigabyte 280x

GiGaBaJt ::

Pozabil sem pa povedati, da imam na PCju razdelilec (switch), ki razdeli na televizijo-PC-tiskalnik. Probal sem kabel vključiti direktno v PC (brez switcha)in hitrost s katero se poveže je 10 mbps (nastavljeno oboje na auto negotation), če pa dodam switch pa kaže 100 mbps. Na speed testu pa oboje kaže 9.5 mbps.
M.S Gigabyte 280x

GiGaBaJt ::

Evo naredil sem par poizkusov in zgleda da je problem v kablu, ki gre čez podstrešje do PCja. Jutri bom šel po nov kabel in po tisti spenjač za adapterčke za internet. Hvala za pomoč!
M.S Gigabyte 280x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
508218 (7139) MrStein
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565810 (4410) b3D_950
»

Nenavaden časovno omejen upad dolvlečne hitrosti

Oddelek: Omrežja in internet
232887 (2106) čuhalev
»

Router Asus RT-N12 in dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
182975 (2635) urbybaby
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378021 (7856) dree

Več podobnih tem