» »

Windows 8.1 RT umaknjen zaradi težav, že popravljen

1 2
3
»

furion ::

To so sam modi, ne pa popolnoma samostojni DE. Neveljavna primerjava. Se najvec 'razlike' nudi KDE Windows, ampak je v obupno slabem stanju.

MrStein ::

In zdaj jaz naj googlam za različnimi kategorijami tega softvera? ;)

Kaka funkcija pa po tvoje manjka?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Žolna ::

Windows 7 je ZAKON! Osmica je neuporabna.

furion ::

Ce bi bil Windows 8 user, bi si zelel disabled metro, start menu, builtin workspaces, better window management, customizable keyboard shortcuts and global unified notifications. Drugo je v redu.

PS: Windows user pa ne bom, ker je moj workflow odvisen od UNIX programov, tako da so mi uporabni edino GNU/Linux, OSX in BSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

mtosev ::

Žolna je izjavil:

Windows 7 je ZAKON! Osmica je neuporabna.

za tiste kateri brez start menija ne morejo živeti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Eno samo nakladanje.

Z win 8 so se bolj približali linuxu kot si večina tukaj gor misli. Vse stvari lahko nastaviš preko gui ali preko ukazne vrstice.
V win 8.1 imaš ravno tako ukazno vrstico, ki ni več "dos" ampak je sedaj powershell, kjer kot power user lahko enako nastavljaš zadeve kot power user na linuxu. In je enako preprosto.

Imaš tudi že od server 2008 verzije, da server inštaliraš brez gui-ja in guia sploh nima, vse se nastavlja preko ukazne vrstice.

Problem je samo, ker tukaj gor vsi nekaj nakladate kok je to slabo in kok je ono slabo po tem ko ste 5 minut gledal v metro in ste že pojedl vse znanje microsofta. Vsaka stvar se da nastavit in če nekomu sistem ni všeč ali mu kaj manjka, naj si to sam nastavi ali pa naj uporablja alternativo. Stvari so v win 8 in 8.1 preproste, nastavljive in vse se da prilagodit, da ti bo sistem uporaben.

Če ne znate, pa vprašajte, ampak ne pa pljuvat po sistemu, ki ste ga v petih minutah krstil za napačnega. Če bi naredili orenk test in se poglobili v sam sistem, bi videli, da sam sistem ni tako slab, potrebuje pa prilagoditve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

furion ::

krneki0001 je izjavil:

Eno samo nakladanje.

Z win 8 so se bolj približali linuxu kot si večina tukaj gor misli. Vse stvari lahko nastaviš preko gui ali preko ukazne vrstice.
V win 8.1 imaš ravno tako ukazno vrstico, ki ni več "dos" ampak je sedaj powershell, kjer kot power user lahko enako nastavljaš zadeve kot power user na linuxu. In je enako preprosto.

Imaš tudi že od server 2008 verzije, da server inštaliraš brez gui-ja in guia sploh nima, vse se nastavlja preko ukazne vrstice.

Problem je samo, ker tukaj gor vsi nekaj nakladate kok je to slabo in kok je ono slabo po tem ko ste 5 minut gledal v metro in ste že pojedl vse znanje microsofta. Vsaka stvar se da nastavit in če nekomu sistem ni všeč ali mu kaj manjka, naj si to sam nastavi ali pa naj uporablja alternativo. Stvari so v win 8 in 8.1 preproste, nastavljive in vse se da prilagodit, da ti bo sistem uporaben.

Če ne znate, pa vprašajte, ampak ne pa pljuvat po sistemu, ki ste ga v petih minutah krstil za napačnega. Če bi naredili orenk test in se poglobili v sam sistem, bi videli, da sam sistem ni tako slab, potrebuje pa prilagoditve.

Oh master, tell me, which command brings start menu back?

Mr.B ::

furion, sej ga imaš, in je prilagodljiv.
Ampak sej vem furion, stari drop down , oziromap pup up rol menij s klikom start pa to, si na vajen... Potem pa Trollajo, da ko si nastavim desktop z vsemi bljižnicvami, ne rabim kilkat start meni, ej sedaj ga imaš in lahko spraviš gor n več stvari, še lažje kot včasigh lahko zgrupiraš... No ampak furion , sej vem, ti bi rad delal tako kot leta 90, pač delaj to na linux desktopu... Vmes pa te furajo z leve in desne pa še kak od zadaj te piči.

PS : z 2012 lahko GUI inštaliraš ali pa deinštaliraš, pač kolior je želja....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sirotka ::

furion je izjavil:


Oh master, tell me, which command brings start menu back?

http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php

LightBit ::

MrStein je izjavil:

Dober izgovor. Dokler ne povemo, da je prednameščenih Linuxov tudi bilo. Pa še danes so.
Ampak izgovor je dober. Stavim, da pri večini vžge.

Več je takih ki pridejo z FreeDOS, kot pa z Linuxom. Pa ponavadi je kakšen Red Flag Linux.
Take računalnike kupijo tisti, ki potem naložijo piratske Windowse.
Če greš vprašat eno mamo, kaj je operacijski sistem ne bo imela pojma.
Če pa vprašaš, kaj je Windows bo morda celo vedela, da je to nekaj na računalniku.

Nummy je izjavil:

Ti očitno windowsev še od blizu nisi vidu...
Naj ti dam hint: safe boot. Če ti ne zazna resolucije, še vedno prideš v windowsse preko safe boot-a. V linuxu si pa lepo pečen in prepuščen terminalu...
In ne govort kolk so windows-i prednameščeni ker se tud linux prednamešča. Poglej si kdaj kak katalog.

Ne zazna resolucije? Se ti je to že kdaj zgodilo?
Meni se še ni nikjer.
Safe boot te ne reši vedno. Kot novica dokazuje.

Poslano z Windows 7.

Nummy ::

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

Dober izgovor. Dokler ne povemo, da je prednameščenih Linuxov tudi bilo. Pa še danes so.
Ampak izgovor je dober. Stavim, da pri večini vžge.

Več je takih ki pridejo z FreeDOS, kot pa z Linuxom. Pa ponavadi je kakšen Red Flag Linux.
Take računalnike kupijo tisti, ki potem naložijo piratske Windowse.
Če greš vprašat eno mamo, kaj je operacijski sistem ne bo imela pojma.
Če pa vprašaš, kaj je Windows bo morda celo vedela, da je to nekaj na računalniku.

Nummy je izjavil:

Ti očitno windowsev še od blizu nisi vidu...
Naj ti dam hint: safe boot. Če ti ne zazna resolucije, še vedno prideš v windowsse preko safe boot-a. V linuxu si pa lepo pečen in prepuščen terminalu...
In ne govort kolk so windows-i prednameščeni ker se tud linux prednamešča. Poglej si kdaj kak katalog.

Ne zazna resolucije? Se ti je to že kdaj zgodilo?
Meni se še ni nikjer.
Safe boot te ne reši vedno. Kot novica dokazuje.

Poslano z Windows 7.


Se vid da fajn trollaš...
Če imaš poškodovane datoteke, je edina možnost recovery iz USB-ja ali DVD-ja. Če pa daš gor driver za grafo in ti ne zazna resolucije, še vedno lahko prideš preko safe boot v 800*600 grafični način. Linux ti ponudi samo črn ekran in utripajočo črtico >:D Pol se pa je*aj cel dan kako dobiti nazaj grafični način.

In ja se mi je že zgodilo, da sem dal gor nvidia driver in me je ob ponovnem zagonu pričakal črn ekran...

LightBit ::

Nummy je izjavil:

Se vid da fajn trollaš...
Če imaš poškodovane datoteke, je edina možnost recovery iz USB-ja ali DVD-ja. Če pa daš gor driver za grafo in ti ne zazna resolucije, še vedno lahko prideš preko safe boot v 800*600 grafični način. Linux ti ponudi samo črn ekran in utripajočo črtico >:D Pol se pa je*aj cel dan kako dobiti nazaj grafični način.

In ja se mi je že zgodilo, da sem dal gor nvidia driver in me je ob ponovnem zagonu pričakal črn ekran...

Linux tudi ima "safe boot". Dodaš "xforcevesa" k parametrom ko bootaš in je.

Nummy ::

LightBit je izjavil:

Nummy je izjavil:

Se vid da fajn trollaš...
Če imaš poškodovane datoteke, je edina možnost recovery iz USB-ja ali DVD-ja. Če pa daš gor driver za grafo in ti ne zazna resolucije, še vedno lahko prideš preko safe boot v 800*600 grafični način. Linux ti ponudi samo črn ekran in utripajočo črtico >:D Pol se pa je*aj cel dan kako dobiti nazaj grafični način.

In ja se mi je že zgodilo, da sem dal gor nvidia driver in me je ob ponovnem zagonu pričakal črn ekran...

Linux tudi ima "safe boot". Dodaš "xforcevesa" k parametrom ko bootaš in je.

Doesn't work always.

GupeM ::

furion je izjavil:


Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).
Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.


furion je izjavil:


Oh master, tell me, which command brings start menu back?


Zakaj pa rabiš start menu? Saj imaš command prompt oz. powershell.

LightBit ::

Nummy je izjavil:

LightBit je izjavil:

Nummy je izjavil:

Se vid da fajn trollaš...
Če imaš poškodovane datoteke, je edina možnost recovery iz USB-ja ali DVD-ja. Če pa daš gor driver za grafo in ti ne zazna resolucije, še vedno lahko prideš preko safe boot v 800*600 grafični način. Linux ti ponudi samo črn ekran in utripajočo črtico >:D Pol se pa je*aj cel dan kako dobiti nazaj grafični način.

In ja se mi je že zgodilo, da sem dal gor nvidia driver in me je ob ponovnem zagonu pričakal črn ekran...

Linux tudi ima "safe boot". Dodaš "xforcevesa" k parametrom ko bootaš in je.

Doesn't work always.

Kaj pa dela vedno?
Verjetnost, da to ne dela je manjša kot, da se ti grafična pokvari.

GupeM je izjavil:

Zakaj pa rabiš start menu? Saj imaš command prompt oz. powershell.

"Ka ti bo torba, če si kupu kolo?!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

GupeM ::

LightBit je izjavil:

GupeM je izjavil:

Zakaj pa rabiš start menu? Saj imaš command prompt oz. powershell.

"Ka ti bo torba, če si kupu kolo?!"

Ja prej se je nekaj hvalil kako lepo iz terminala inštalira da mu ni treba klikat. Saj vendar je terminal enostavnejši, hitrejši, bolj uporabniku prijazen,... Zakaj torej že rabi start meni?

LightBit ::

Verjetno ne za vsa opravila.

Looooooka ::

Kot da bi bral komentarje na slashdotu :))
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118363 (6658) hojnikb
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410483 (6887) Jst
»

Microsoft pokazal Windows Blue in nove telefone

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3312341 (9792) krneki0001
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931032 (25083) krneki0001
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937861 (32435) Lonsarg

Več podobnih tem