» »

Flash oglasi mi ze najedajo !

Flash oglasi mi ze najedajo !

Cokolesnik ::

Grem na 24ur in cisto slucajno potegnem kurzor po enem od oglasov za Renault. Prej majhen, postane kar naenkrat zelo velik oglas. Slednji mi prekrije skoraj vso vsebino, ki sem jo zelel prebrati.

Grem na Finance in mi polje za komentar nekega clanka prekrije velik oglas borzne hise Medvesek & Pusnik.

Ta zadeva je postala zelo problematicna, kot npr. pop-up oglasevanje. Ima kdo kaksno elegantno resitev? Da bi onemogocil Flash (v taki obliki so ti oglasi narejeni), je malo problematicno, ker nekatere spletne strani v celoti delujejo skozi Flash.

Da ne govorimo o tem, da vse strani zaradi takih oglasov utripajo, mezikajo in delujejo kot spletna stran zabaviscnega parka!

R0K ::

Probaj uporabljat kak drug brskalnik. Druge ni. Pa še najlažje se tko rešiš vseh nadloh. Ne samo teh pop-upov...

Cokolesnik ::

Flash deluje v vseh brskalnikih, zato to ni ustrezna resitev.

Highlag ::

Ne vem če se da ampak odstranitev "plug-in-a" za Flash bi tudi pomagalo :-)

Matek ::

Ja, ampak kot prvo, flash plugin rabiš, kot drugo, bi se ti pa vedno odpiralo okno če hočeš namestiti plugin.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Bakunin ::

imas vec nacinov:

- v %windir%\system32\hosts oz. C:\windows\hosts datoteko vpises streznik, ki servira pasice poleg 127.0.0.1
recimo : 127.0.0.1 localhost banners.24ur.com
in potem ne bos videl nicesar kar je na banners.24ur.com, kar verjetno ne bo velika zguba ;]

PS: v proxy/cache nastavitvah moras izvzeti banners.24ur.com tako da ne bo slo na proxy/cache.

- mozilla ima "block images from this server", ampak to je samo za slike

vecji problem je ce so reklame na istem strezniku. tam pomaga kaksen junkbuster.

darh ::

j: kul rešitve ;)

Drugač pa.. mislm da je čas da pri Macromediji omogočijo pri flash-pluginu opcijo k ti onemogoči prikazovanje flash vsebine čez fiksno nastavljeno v html sourcu...
Excuses are useless! Results are priceless!

Cokolesnik ::

xbite: res je. bom mal pobrskal da najdem kak zanesljiv komunikacijski kanal za pripombe macromedii.

darh ::

cokolesnik, keep us posted...
Excuses are useless! Results are priceless!

R33D3M33R ::

cokolesnik: se mi je isto dogajalo, ko sem bil na strani IE 5.5 in sem skor znoro. IE 6 pa zadevo čudežno odpravi :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

largie ::

za blokiranje flash reklam v mozilli poiščite v profilu datoteko userContent.css, če je ni pa jo ustvarite, in sicer v podmapi chrome, v datoteko s text editorjem vpišite
/* flash ad killer */
embed[type="application/x-shockwave-flash"][src*="httpool.com"],
embed[type="application/x-shockwave-flash"][src*="doubleclick"] {
display: none !important;
visibility: hidden !important;
}

kot se vidi imam blokirane flash oglase iz httpoola (samo zaradi tega ker so bili tečni, npr. spuščali zvoke ali se raztegovali ko si šel prek z mišjo), za primer sem dodal še doubleclick, da se vidi kako se dodaja naslove. zadeva deluje, medtem ko flash na drugih straneh čisto normalno deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube oglasi

Oddelek: Loža
264356 (930) čuhalev
»

kako odstraniti oglase na 24 ur in še eno vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61639 (1174) Brainstorm
»

google analytics

Oddelek: Slo-Tech
212985 (2455) roli
»

Nanjnovejsi Netscape, Opera ipd. - kamena doba?

Oddelek: Izdelava spletišč
51177 (1052) [MYTiX]
»

Flash sranje

Oddelek: Omrežja in internet
51576 (1442) Jeronimo

Več podobnih tem