» »

Nanjnovejsi Netscape, Opera ipd. - kamena doba?

Nanjnovejsi Netscape, Opera ipd. - kamena doba?

Cokolesnik ::

Flash avtorji veste, da za prikaz flasha v htmlju nastopata ukaza OBJECT (za msie) in EMBED (za ostale).

Problem nastopi, ce zelite Flash animacijo definirati s transparentno (brezbarvno) podlago. To zadevo se da lepo urediti v okviru ukaza OBJECT in MSIE res pokaze animacijo na podlagi, definirani v htmlju kar je zame kljucnega pomena (sicer vem, da bi lahko dal v flash neko sliko in tako imel ozadje pri animaciji, a to v mojem primeru ne pride v postev).

Ustavi pa se pri Netscapu, Operi ipd. Ti namrec Flash animacije znajo predvajati le prek ukaza EMBED, ki pa nima parametra za brezbarvno podlago.

Sicer ukaz EMBED tudi ni vec del standarda HTML 4.01, tako da je tukaj se en plus vec da vrzete ven ta ukaz iz vasega htmlja.

Kaj bi torej naredili - imeli grso stran in ukaz EMBED za Netscape in podobne, da bodo userji sploh lahko videli flash ali lepso stran brez ukaza EMBED, a vidno le za MSIE?

Imam najnovejsi Netscape, najnovejso Opero, najnovejso Mozillo, pa noben ne jeb... prikazovanja flasha, ce jim ponudim samo OBJECT ukaz.


govno ::

čudno, pol interneta sem preiskal o točno tej temi, ki jo nazadnje najdem na slo-techu. lepo, dečki!
>:D
imam popolnoma enake težave ... torej, usrani mozilla 1.0+ in netscape 7.0+ ne znata prikazati flash objekta brez ukaza embed, ki ga ni v nobenih specifikacijah več ...
>:D
namreč, celotne strani sem naredil v xhtml 1.0 transitional in sedaj nekako ne morem dobiti certifikata, ker uporabljam ukaz embed, da omogočim menije nekaj procentom obiskovalcem ...
>:D
iskal sem na bugzilli, vendar nič pametnega ...
>:D
dajte, poiščite nek bypass, magari v javascriptu, moramo se znebiti teh luknjastih brskalnikov ...
>:D
ie dela fino!

hvala! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: govno ()

Ziga Dolhar ::

Rešitev nam ponujaš kar sam.

Za meni, praviš, potrebuješ Flash? Grrrr.
https://dolhar.si/

govno ::

yes!!!

ljubim tega, ki je tole napisal:
rešitev

torej, treba je samo poenostaviti zadevo:

<object data="flash.swf" height="390" width="166" type="application/x-shockwave-flash">
<param name="movie" value="flash.swf"/>
</object>

codebase in classid parametra je treba ven zmetat in dodat data in type parametra!!!

preberite članek vseeno.

dela povsod!!

Cokolesnik ::

Vesel sem, da smo tole bolj razčistili. Kar se tiče menijev... Bolj priročni so brez flasha, sploh če stran ponudiš nekemu podjetju, kjer bi želeli elegantno popravljati določene stvari na spletišču.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

[MYTiX] ::

Kej pa transparent na Govnov način dela? Ker v mozilli nimam flash playerja instalirana, ga ne smem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash animacija čez cel zaslon se zatika

Oddelek: Programska oprema
81150 (917) marco09
»

google analytics

Oddelek: Slo-Tech
213090 (2560) roli
»

Flash in Dreamweaver mx

Oddelek: Izdelava spletišč
111346 (1094) #000000
»

Spremembe Internet Explorerja

Oddelek: Novice / Brskalniki
152209 (2209) noraguta
»

Flash sranje

Oddelek: Omrežja in internet
51650 (1516) Jeronimo

Več podobnih tem