» »

Skupinski nakup prenosnikov.

Skupinski nakup prenosnikov.

«
1
2

T-Majo ::

Ker se nekaj časa nazaj potekala tema o skupinski nabavi pisarniških/računalniških stolov z popustom na količino, sem prišel na idejo, da bi lahko naredili skupinski nakup prenosnikov. Zanima me, če bi bil kdo zainteresiran za nakup Asusov 15,6inč s popustom. Govora je o i5 in i7 prenosnikih. Prenosniki bi bili refubrished: http://www.wisegeek.com/what-are-refurb... Zapakirani, nerabljeni z garancijo 1 leto z Windows 7.

Moglo se nas bi zbrati malo več. Cene bi bile ugodne.

Aston_11 ::

Za enih 100 EUR bi tudi jaz vzel kakega. Za kaj več se dobi že novega.

T-Majo ::

To so novi zapakirani prenosniki. Nerabljeni.

Aston_11 ::

A. Kje je pol fora? V količini?

Zheegec ::

Jez jih tudi vzamem nekaj komadov če so pod 200€ refurbished.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

V količini, nič druga. Takšni prenosnike se tudi prodajajo v vseh večjih trgovinah z IT. Pa večina še tega pove ne. Sicer pa nimajo vidnih znakov uporabe, prek zaslona je folija, preko tipkavnice tudi. Baterija nikoli rabljena itd.

Saj verjetno nas ne bo dosti ampak mogoče pa. Mene najbolj i7 mikajo.

denisbegood ::

+1 i7

black ice ::

Sem zainteresiran.

T-Majo ::

Nekaj takšnega kot je tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/274000...

kupim9 ::

Tud jest vzamem nekaj komadov, če bo dobra cena.

T-Majo ::

Cena bi bila nekje 100€ nižja kot na mimovrste.

kupim9 ::

Uf premal, tak popust dobim v vsaki štacuni če pridem s kešom po 5 komadov. Jest sem mislu da bodo tam pod 200.

BALAST ::

Uf premal, tak popust dobim v vsaki štacuni če pridem s kešom po 5 komadov. Jest sem mislu da bodo tam pod 200.

tak je standardni odziv preprodajalcev.:D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

T-Majo ::

Ne, to je zanimivo za končne kupce.

Probal sem bom dogovoriti za: i5 2410M 2.3ghz, 6gb rama, 750gb diska, GT540M 1GB, win7 64bit, 15,6 led zaslon za 630€ za končne kupce ter eno i7 konfiguracija: i7 2630QM, 4gb, 500gb 7200rpm, GT520M 512mb za nekje isto ceno ali mogoče celo pod 600€.

So ok cene?

Aston_11 ::

Stroški? Carina? DDV? So v ceni ali izven nje?

kupim9 ::

BALAST je izjavil:

Uf premal, tak popust dobim v vsaki štacuni če pridem s kešom po 5 komadov. Jest sem mislu da bodo tam pod 200.

tak je standardni odziv preprodajalcev.:D



Ja in, pa kaj mislš da jih bom 5 kupil zase ?

T-Majo ::

To je končna cena z DDV. Nobenih drugi stroškov ni.

BALAST ::

Asus X7BSV, koliko bi prišel ta model? Opis NEM 750€ NEM cena
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

T-Majo ::

Če nas bi bilo dovolj, bi bili prenosniki 15,6 z zgornjo navedeno konfiguracijo 590€. Mislim, da je super cena za tistega ki kopuju. Sam ga nujno rabim, saj je stari Core 2 Dou odslužil svoje.

BALAST je izjavil:

Asus X7BSV, koliko bi prišel ta model? Opis NEM 750€ NEM cena



715€

Oz. z 8gb rama in bluray-om ter 1280gb trdim diskom: 765EUR

Da se dobaviti tudi z 12gb rama =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

BALAST ::

Solidna cena, ampak še premlevam modele pa znamke.
Kako je pa z garancijo, zgoraj v NEM modelu je 24mesecev?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

T-Majo ::

12 mesecev, možnost dokupa na 24 ali 36.

ne_kdo ::

Kaj pa prenosniki 10,1"?

lp

T-Majo ::

Žal ne.

Bi se pa dalo dobiti N serijo 15,6 z i7, 6gb, 640gb, GT540M 1gb tudi po dobri ceni, če nas bi bilo nekaj. Ampak N serija je boljša.

2x'=2 ::

_koki_ ::

Kolk pa je ta dobra cena za i7 in 540M?
A SSD disk lahk vgradiš pri asusu brez izgube garancije?

T-Majo ::

Jap. K, A, X serije so cenje od N, G U ...

_koki_ je izjavil:

Kolk pa je ta dobra cena za i7 in 540M?
A SSD disk lahk vgradiš pri asusu brez izgube garancije?



Pri količinski nabavi malo pod 600€.

Ne vem, mislim, da rame lahko dodajaš, za trdi disk pa ne bom trdil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

_koki_ ::

In kje je to vsaj 100eur ceneje kot najnižja cena podobne konfiguracije???

T-Majo ::

http://www.akcija.si/izdelek/91166/Pren...

Sicer je razlika v grafiki GT520M vs. GT540M. Sicer je pa to po želji, če bi kdo želel.

_koki_ ::

In koliko potem tebe pride tvoj prenosnik s popustom če nas je več, pomoje si cene tako nastavil, da pri 5ih prenosnikih dobiš svojega zastonj...

ameba ::

OMG koki tip ti lahko zrihta, laptopa 100€ cenej ali celo več in ti mu ne "prvoščš" da ga zase dobi zastonj ?

_koki_ ::

Valda da ne privoščim, če bi pa na ta račun lahko sam dobil prenosnik še 100eur ceneje...

ameba ::

Ja sj zato pa bi mogl 50 ljudi naročit laptope pa bi jih vsi dobil še bolj cenej.
Dj nej avtor teme pove a kakšni količini se to pogovarjamo. Jst bi dau 300€ za prenosnik, če nas bo dovolj ostalo mi je preveč.

MadMax ::

Za 100EUR "prihranka" dobiš refurbiš, švabsko tipkalico, švabska polkna in vprašljivo garancijo? Če je tako, ni baš nek prihranek...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

T-Majo ::

Slovensko tipkavnico, 12 mesecev garancije (Servis 1 LJ).

Ne govoriti na pamet. Niti ga ne dobim zastonj. In če tudi če bi ga, nobenga ne briga tukaj.


Govorim o 10-20 prenosnikih.

kmetek ::

Kaj so to eni mutiči? Kdo garantira slovensko tipkovnico, slovenske windowse in garancijo?

tattoo ::

+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tattoo ()

fopi ::

Pa kaj zaj vsi udrihate po njem. Človek je ponudil posel. Kdo hoče laptop za 100 EUR bolj poceni se naj javi ostali pa če nočete pa nič. Če ste nevoščljivi pa pač ne kupite. Če pa mislite, da lahko vi isto organizirate in dobite kaj zastonj pa kdo vam brani. Še ostalim, ki bi lahko kaj bolj poceni kupili boste pokvarili posel. Umestna so vprašanja kaj se dobi in podobno, ostalo pa ne.

Mislite da naši prodajalci nimajo veliko več marže kot 100 EUR? Mislite da ena slovenska tipkovnica stane 100 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

_koki_ ::

Seveda je ponudil posel, če bo pa sam imel korist na račun vseh drugih, dandanes bi te že res vsak rad na suho nategnu...

A račun tut izdaš, če že porihtaš slo garancijo na prenosnike iz tujine?

mr1two ::

A tebi je nateg, če ti nekdo popust zrihta? Pol lahko mene "nategujejo" povsod, še pri benzinu prosim... In pa redkokdo(beri en procent ljudi) še kaj komu zastonj zrihta.

Drugače pa je product key veljaven neglede na to, kateri jezik winse nainštaliraš gor(razen pri w7 home basic mislim da to ne drži)- konkretno sem dobil "švabski" prenosnik, ampak me je na začetku vprašalo kateri jezik želim(nekaj izbire je). Po formatu sem dal gor kar eno travniško kopijo in vnesu svoj ključ- deluje brez problema. Je pa home premium verzija.

rm13 ::

Tudi sam že en čas gledam za novim prenosnikom, tako da če bo vredu ponudba, sem tudi sam zainteresirani.

MadMax ::

Ne rečem da je nateg, pravzaprav upam da ni. Pa čeprav nimam namena kupit.
A ker je zadeva tako skrivnostna se pač ne da izognit dvomom.
Oglašuješ tainta prenosnik.
Potem pa pride refurbiš + ostalo kar sem že navedel, pa kak ameriški vtikač, pa nezmožnost PAL composite nastavitve, pa garancija v Novi Zelandiji, pa.... Pa razočaranje, a "prodajalec" ni kriv, saj se ni zlagal, ane? Le povedal ni čisto vsega.
In tale prodajalec je do moje pripombe omenil le refurbiš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mr1two ::

Predno stresate neumnosti iz rokava- garancija v novi zelandiji ipd, se pozanimajte par stvari.
Asusovi izdelki, kupljeni v EU(za drugje tega ne morem trditi) imajo veljavno garancijo tudi pri naših serviserjih(vem, ker sem se osebno pozanimal ravno zaradi nakupa v tujini).

MadMax ::

Niso neumnosti.
Razen če je zate neskončno pametno zabrisat npr 600EUR za mačka v žaklju, dočim za 100EUR več dobiš mačka z rodovnikom.

Čim nekaj ni eksplicitno določeno si avtomatsko povečaš možnost natega.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

_koki_ ::

Seveda ni to tak nateg kot ga prakticirajo "nigerijci", da bi stvar naprej plačal pol je pa niti dobil nebi, ampak prodajat refurbished prenosnike po ceni novih in nerabljenih prenosnikov iz tujine pa je NATEG, še posebej če s tem še vzpodbujaš utajo davka in si takorekoč sokrivec pri kaznivem dejanju...
Sigurno pa moreš prenosnik v gotovini plačat vnaprej, ker če bi sam imel toliko denarja da bi jih kupil in prodajal z zaslužku naprej, potem nebi tu pod pretvezo deljenja poštnine oziroma kot se je sam izrazil "skupinski nakup prenosnikov" iskal bodoče kupce, s katerimi bo svoj prenosnik "kupil" zastonj...
Sam pa nimam nič proti skupinskim nakupom in ni mi problem reskirat še nekaj za tistega ki se je ubadal z vsem tem, ampak dokler zadeva ni transparentna se nima smisla ubadat za tistih par eur "popusta" proti nabavni ceni z davkom v tujini...

mihec87 ::

Kako na slo-tech najdeš trgovce-odpreš temo skupinski nakup in bereš..

Mal površno berete a?
Računalniki so refurbished(neuporabljeni ter zapakirani od obnove naprej) kar je navedeno,ravno tako o kakih zaslužkih to? človek bo dobil svoj računalnik ceneje v najboljšem primeru zastonj ostali pa isto računalnik nekaj ceneje(če je to dovolj ceneje za nekaj tveganja naj pa vsak sam presodi)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

_koki_ ::

mihec87 je izjavil:

Kako na slo-tech najdeš trgovce-odpreš temo skupinski nakup in bereš..

Mal površno berete a?
Računalniki so refurbished(neuporabljeni ter zapakirani od obnove naprej) kar je navedeno,ravno tako o kakih zaslužkih to? človek bo dobil svoj računalnik ceneje v najboljšem primeru zastonj ostali pa isto računalnik nekaj ceneje(če je to dovolj ceneje za nekaj tveganja naj pa vsak sam presodi)..

Od kdaj se pa refurbished prenosniki prodajajo po rednih cenah?
Koliko je meni znano so vsaj četrt do tretjino ceneje kot v redni prodaji (brez upoštevanja še količinskih popustov in morebitne utaje davkov, če so prodajani prenosniki brez računa)...
Pač če si preveč požrešen in nočeš bit TRANSPARENTEN pri SKUPINSKEM NAKUPU, potem ni čudno da te pol foruma popluva...
No mogoče se pa le moja razlaga skupinskega nakupa razlikuje od prodajalčevega???
Potem bi bilo boljše v naslov teme napisati: SKUPINSKO VAS BOM OBRAL in z vašim denarjem kupil prenosnik še za sebe!

MadMax ::

Mimogrede, avtor že cel mesec prodaja razne Asuse i5 in i7.
Ne navaja, ali gre za refurbiš.
Če gre, kako je z nategovanjem? Kot pravi predhodnik, refurbiš so vsaj 25% cenejši od rodovniških. Poleg tega znajo rodovniški imeti kakšno leto garancije več v osnovni ceni?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

T-Majo ::

Sploh nisem bral, ampak nekaj dejstev.

Prenosnike imam doma, lahko jih vidi in preizkusi, kdor jih hoče.
Zraven dobi račun in garancijo, pri nekaterih je celo 24 mesecev.

Včasih gre za refurbiš (razlika v dotiskani tipkavnici, windowsi niso SLO, in drugačno pakiranje), včasih gre za renew - ni nobenga tukaj, ki bi lahko opazil razliko, včasih za normalne. Odvisno od modela.

In tudi na refurbiš nisem odkril nobene napake, pa jih imam trenutno pred sabo 5, medtem ko pišem post.

Še kakšno vprašanje? Z veseljem odgovorim =)

Še nekaj, kupi pač kdor hoče, nobenga se ne sili. Imam prav? Skrivam kaj?
Drugače pa tudi zelo velike IT trgovine prodajajo refubrished, ko noben ne ve zato (1/3 HPjev je takšnih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

tattoo ::

Kaj za podrobnosti nakupa ti pišem privat ali boš prodajo speljal, ko boš imel vsaj 10+ potencialnih kupcev oz. kako naprej? :)

_koki_ ::

In kje je tu pol skupinski nakup prenosnikov, ki je omenjen v naslovu teme???
Prosim kakega lastnika, ki je že kupil prenosnik od tega uporabnika, da mi pošlje sliko računa na ZS...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus ali HP

Oddelek: Kaj kupiti
293889 (3206) Metalc666
»

100x prežvečeno - nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
353656 (2459) eziga
»

nakup nove baterije za HP Elitebook

Oddelek: Kaj kupiti
293151 (2605) T-Majo
»

Nakup prenosnika do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
263267 (2779) miller31

Več podobnih tem