» »

Microsoft zahteva popis programske opreme

Microsoft zahteva popis programske opreme

1 2
3
4

          ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:


To. Če te imajo na sumu, da jim kradeš, naj te prijavijo. Kako pa je potem s prijavo, ali je tam potrebno navesti kakšne dokaze in kako je s krivo prijavo (ovadbo)?

To, da te sumijo, da nelegalno uporabljaš programsko opremo, ni kriva ovadba.


To vem. Vendar če te sumijo, te morajo nekam prijaviti, je tako? In če te prijavijo, ali lahko samo rečejo "nekaj v meni mi pravi, da ta-in-ta krši licenčne pogoje" ali je za prijavo potrebno potrebno priložiti kakšen dokaz?

trnvpeti ::

Ali je pridobivanje podatkov iz OS dovolj za predlozitev dokazov?
Ali prikaz taksnih dokazov lahko sprozi en velik plaz?

Zanimivo bo tudi, ko zacnejo dopisi leteti še na fizične osebe, ne samo na firme

          ::

Kot fizična oseba bi jaz v hišo spustil samo policijo z ustreznim nalogom.

trnvpeti ::

          je izjavil:

Kot fizična oseba bi jaz v hišo spustil samo policijo z ustreznim nalogom.

ko si sprejel EULA-o, si ze marsikaj dovolil
samo ni še ustreznih zakonov, da dobis dopis ali pa celo plačilni nalog

          ::

trnvpeti je izjavil:

          je izjavil:

Kot fizična oseba bi jaz v hišo spustil samo policijo z ustreznim nalogom.

ko si sprejel EULA-o, si ze marsikaj dovolil
samo ni še ustreznih zakonov, da dobis dopis ali pa celo plačilni nalog


V tej temi je govora o Microsoftu, katerega EULA-e nisem sprejel. Pa tudi sicer sem enkrat poslušal nekega pravnika, ki je vedel povedati, da če so taka določila v nasprotju z zakonodajo, niso veljavna oz. so nična. Tudi če tako pogodbo podpišeš.

trnvpeti ::

>V tej temi je govora o Microsoftu, katerega EULA-e nisem sprejel. Pa tudi sicer sem enkrat poslušal nekega pravnika, ki je vedel povedati, da če so taka določila v nasprotju z zakonodajo, niso veljavna oz. so nična. Tudi če tako pogodbo podpišeš

si sprejel EULO!
ce so v nasprotju z zakonodajo, se pac poslje prijazen dopis, kjer te lepo prosijo, ce lahko pregledajo pri tebi v hisi, in ti sestavijo eno ponudbo

          ::

trnvpeti je izjavil:

si sprejel EULO!


Nisem, ker nisem ničesar njihovega kupil.

trnvpeti ::

ce si samo instaliral, si sprejel
ali pa eden tvojih doma in/ali v tvoji firmi

AC_DC ::

trnvpeti je izjavil:

>V tej temi je govora o Microsoftu, katerega EULA-e nisem sprejel. Pa tudi sicer sem enkrat poslušal nekega pravnika, ki je vedel povedati, da če so taka določila v nasprotju z zakonodajo, niso veljavna oz. so nična. Tudi če tako pogodbo podpišeš

si sprejel EULO!
ce so v nasprotju z zakonodajo, se pac poslje prijazen dopis, kjer te lepo prosijo, ce lahko pregledajo pri tebi v hisi, in ti sestavijo eno ponudbo

Od kdaj je Eula nad Eu/nacionalno zakonodajo ?

trnvpeti ::

AC_DC je izjavil:

trnvpeti je izjavil:


ce so v nasprotju z zakonodajo, se pac poslje prijazen dopis, kjer te lepo prosijo, ce lahko pregledajo pri tebi v hisi, in ti sestavijo eno ponudbo

Od kdaj je Eula nad Eu/nacionalno zakonodajo ?

bobby ::

AC_DC je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

>V tej temi je govora o Microsoftu, katerega EULA-e nisem sprejel. Pa tudi sicer sem enkrat poslušal nekega pravnika, ki je vedel povedati, da če so taka določila v nasprotju z zakonodajo, niso veljavna oz. so nična. Tudi če tako pogodbo podpišeš

si sprejel EULO!
ce so v nasprotju z zakonodajo, se pac poslje prijazen dopis, kjer te lepo prosijo, ce lahko pregledajo pri tebi v hisi, in ti sestavijo eno ponudbo

Od kdaj je Eula nad Eu/nacionalno zakonodajo ?



Ni SE!

Ce oa TTIP pade cez, potem pa bo. Takat bi oa take zadeve postale stalnica.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

trnvpeti ::

>Ni SE!
>>Ce oa TTIP pade cez, potem pa bo. Takat bi oa take zadeve postale stalnica.

dosti se vlaga v lobi, da se lahko kaj taksnega komot napise

          ::

trnvpeti je izjavil:

ce si samo instaliral, si sprejel
ali pa eden tvojih doma in/ali v tvoji firmi


Nič od tega. Govorim za doma, kjer čisto lepo shajamo brez MS izdelkov. Saj ne, da bi imeli kaj proti njim, le konkurenca nam precej bolj ustreza.

trnvpeti ::

AC_DC je izjavil:


Od kdaj je Eula nad Eu/nacionalno zakonodajo ?

nekdo je kupil windows7/8(.1) in je sprejel EULA
če je nacionalna zakonodaja nad korporativno, zakaj se ne ukrepa pri očitnem kršenju že podpisane?

trnvpeti ::

          je izjavil:


Nič od tega. Govorim za doma, kjer čisto lepo shajamo brez MS izdelkov. Saj ne, da bi imeli kaj proti njim, le konkurenca nam precej bolj ustreza.


Recimo tvoji otroci lahko naredijo dokument v šoli/doma mimo MS produktov, in učitelji to potem tudi razumejo?

Doma ti in tvoji lahko izmenjujete in podpisujete dokumente z državo?

SeMiNeSanja ::

trnvpeti je izjavil:

AC_DC je izjavil:

trnvpeti je izjavil:


ce so v nasprotju z zakonodajo, se pac poslje prijazen dopis, kjer te lepo prosijo, ce lahko pregledajo pri tebi v hisi, in ti sestavijo eno ponudbo

Od kdaj je Eula nad Eu/nacionalno zakonodajo ?

Mešate pojme.

Če zakon pravi, da nihče ne sme vstopiti brez povabila v tvojo hišo, potem je EULA točno to povabilo, da sme vstopiti. Skratka vse v skladu z zakonodajo.

Zakoni pač predpisujejo kaj ne smeš, ti zagotovijo neke minimalne pravice - katerim pa se ti lahko kadarkoli odpoveš - in ravno to narediš, ko sprejmeš EULA - odpoveš se določenim pravicam oz. priznaš nosilcu avtorske pravice določene pravice, katere mu sam zakon ne predpisuje.

Na tebi pa je, ali boš sprejel EULA ali ne (proizvod zapakiral nazaj in poslal Microsoftu z dopisom, da jim vračaš izdelek, ker se ne strinjaš z njihovimi EULA pogoji).

Ampak ja...vsi bi uporabljali izdelke, EULA pa klinc gledal...? Kot da najemaš kredite, za vračilo dolga ti je pa figo mar. Sklepaš pogodbo z hudičem, pol pa nekaj jamrat, ko hudič pride po svoje.

AC_DC ::

SeMiNeSanja
Če zakon pravi, da nihče ne sme vstopiti brez povabila v tvojo hišo, potem je EULA točno to povabilo, da sme vstopiti.

Ne ni.

Mešaš jabolka in kombajne.

SeMiNeSanja ::

AC_DC je izjavil:

SeMiNeSanja
Če zakon pravi, da nihče ne sme vstopiti brez povabila v tvojo hišo, potem je EULA točno to povabilo, da sme vstopiti.

Ne ni.

Mešaš jabolka in kombajne.

Ni? Kaj pa je potem, če ni?

          ::

trnvpeti je izjavil:

AC_DC je izjavil:


Od kdaj je Eula nad Eu/nacionalno zakonodajo ?

nekdo je kupil windows7/8(.1) in je sprejel EULA
če je nacionalna zakonodaja nad korporativno, zakaj se ne ukrepa pri očitnem kršenju že podpisane?


Kaj pa je tukaj za ukrepati? Saj isto velja pri sklepanju vseh vrst pogodb (kar EULA je), npr. pogodb o zaposlitvi, najemni pogodbi, ... če je člen v navskrižju z zakonodajo, je ničen.

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

AC_DC je izjavil:

SeMiNeSanja
Če zakon pravi, da nihče ne sme vstopiti brez povabila v tvojo hišo, potem je EULA točno to povabilo, da sme vstopiti.

Ne ni.

Mešaš jabolka in kombajne.

Ni? Kaj pa je potem, če ni?

Jaz te lahko 100x povabim da prideš na kavo in ti na vratih mirno povem da ne smeš naprej. In se lahko na trepalnice postaviš, da sem te povabil, vstopiti ne smeš.

rokp ::

A če narediš s prsti figo medtem, ko klikneš "I agree", se šteje, kot da si sprejel ali nisi? ;)

Invictus ::

Ne vem kaj se bunite pri tem preverjanju.

To delajo praktično vse velike firme vsake toliko časa, da se preveri ali se programska oprema uporablja na način, kot je bil predpisan s pogodbo in tudi plačan.

Poleg tega mešate zasebnike in podjetja. Ni to isto...

MS lahko preprosto na podlagi zbranih podatkov od vas zahteva plačilo licenc. Če plačila ne dobi, gre v tožbo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Cveto ::

Meni se zadeva ne zdi tako huda.

Kot prvo, Microsoft ne naloži ničesar v vaš sistem pač pa to naredi uporabnik sam, prostovoljno. Če tega ne želi, pač ne naredi in MS ukrepa kakor pač ukrepa. Sami itak ne morejo kaj dosti več kot prosit ne morejo, lahko pa podajo kakšne sume ali prijavo na ustrezen uradni organ. In s temi se meni ne da ukvarjat, sploh ne ker imamo glede MS-ja vse "čisto", glede ostalega bi se pa verjetno našla kakšna malenkost (Total commander, Winrar ali kaj podobnega) in ti uradni organi so (če že pridejo) potem bitveno manj "mehki" kot MS.

Drugič: software, ki ga dajo, ni neka huda online zadeva, pač pa samo nek program za popis računalnikov in onsnovnih licenc. Ko zbere podatke, pošlje hkrati enake podatke tebi in MS. Še sem gledat drobni tisk (ki ga praktično ni) in ni videt da bi se pošiljalo kaj drugega. Obstaja seveda možnost da se javlja še kaj dodatnega, a če bi MS že hotel delat kaj takega, ne rabi tega programa, saj imajo windowsi gotov kak "backdoor".

neres ::

A je težko "ročno" pogledat za kake Total Commanderje? In, če ti programi prispevajo k produktivnosti podjetja, mogoče celo plačat za njihove licence? A to res pobere več časa kot nameščanje MS vohunske opreme, obisk njihovega predstavnika in poslušanje reklam o Office 356?
Če pa imate 100 zaposlenih, ki lahko po mili volji nameščajo (nelicenčno) programje, se je za vprašat o IT politiki podjetja.

Meni se vse skupaj zdi nekoliko neokusno. Prvič, nameščanje spywareja, in drugič, da MS izsiljuje in pošilja prodajalce na vrata, česar si manjša podjetja (Total Commander, Winrar...) seveda ne morejo privoščit.

Sicer pa se povsem strinjam z nekom zgoraj, ki je napisal, da se MSju ta obisk lepo zaračuna.

imagodei ::

Tudi pri nas smo ravno te dni dobili tale MS-jev poziv za popis licenc. Jaz sem se sprva tega lotil, ker se mi res ne da izgubljat časa z obiskom kakšnega BSA-jevca ali celo inšpektorja. V izogib temu sem namestil programsko opremo za popis, češ, itak imamo vse legalno... Potem pa sta se zgodili dve zadevi: na enem izmed računalnikov sem naletel na nelegalno verzijo MS Visia. In prebral sem si tole temo.

Zdajle sem kisle volje... Za MS zastonj opravljam delo med svojim delovnim časom, zaradi česar trpijo druge stvari. Izkaže se, da je treba vnesti prav vsako licenco, kar je pri nas nekoliko zoprno, ker imamo precejšnje število DSP licenc. Dodatnen faktor je, da smo v tuji lasti; nekateri razvojniki uporabljajo Visual Studio, ki nam ga zagotavlja matična firma... Skratka, preprost avtomatiziran popis, ki mi ga je v telefonskem pogovoru zagotavljal "Svetovalec za licenčno skladnost", g. David Gavrič, se bo sprevrgel v večdnevno zoprno opravilo, pa še potem najbrž v popisu ne bo vse tipi-topi. Kako označiš, da je določena programska oprema v lasti matičnega podjetja iz tujine?

Skratka - očitno sem štartal preveč "na prvo žogo" in bi moral malo prespati.


Se strinjam, da je neokusno, da Microsoft na ta način izsiljuje podjetja. MS nastopa iz pozicije moči, četudi imaš vse licenčno, si ne želiš obiska inšpektorja (nenazadnje, kaj če uporabniki z admin pravicami vseeno namestijo kaj nelegalnega? Kljub teoriji, ki pravi drugače, vsem uporabnikom v praksi enostavno ne moreš pobrati admin pravic ne da bi s tem bistveno zmanjševal produktivnost). Podton tega "AUDITA" je popolnoma jasen: sodeluj, ali pa bomo ukrepali. Nikjer v mailu ni nobenega disclaimerja, kjer bi MS povedal, da je popis zgolj informativne narave. Mail, ki sem ga dobil jaz, se celo začne z besedami:
Pri izvajanju preliminarnih analiz naših evidenc, smo opazili morebitna neskladja glede vaših licenc. Ta neskladja so lahko tudi posledica nakupov, ki jih ne beležimo, kot so nakupi celotnih izdelkov v trgovini ali nakup programske opreme z novo strojno opremo (OEM), vendar moramo kljub temu razjasniti stanje.

Razjasniti stanje... Ja. Itak.

Se mi pa tak način še vedno zdi bolj fer kot način nekaterih podjetij, ki imajo v svoj SW vgrajen malware s callback funkcijo, ki podjetju/proizvajalcu SW več mesecev sistematično sporoča statistiko uporabe programa, nato pa dobiš od pravnega zastopnika dokument, v katerem zahtevajo relativno visoke poravnave, v nasprotnem grozijo s tožbo. Microsoft v tem primeru vendarle ničesar ne namešča brez privolitve uporabnika.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

SeMiNeSanja ::

St235 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

AC_DC je izjavil:

SeMiNeSanja
Če zakon pravi, da nihče ne sme vstopiti brez povabila v tvojo hišo, potem je EULA točno to povabilo, da sme vstopiti.

Ne ni.

Mešaš jabolka in kombajne.

Ni? Kaj pa je potem, če ni?

Jaz te lahko 100x povabim da prideš na kavo in ti na vratih mirno povem da ne smeš naprej. In se lahko na trepalnice postaviš, da sem te povabil, vstopiti ne smeš.

Na poroki se tudi zavežeš, da boš s partnerjem skupaj, dokler vaju smrt ne loči, pa se jih en kup ločuje dolgo predno bi do tega prišlo.

Tudi na nogometno tekmo lahko prideš z vstopnico, pa te ne bo varnostnik spustil noter, če boš tako pod gasom, da komaj še na nogah stojiš.

Seveda lahko vedno na koncu, ko se gre zares, zaj* stvar in se ne držiš dogovora, ne izpolniš svojega dela, k kateremu si se prvotno zavezal.

Če si se s sprejetjem EULA zavestno odrekel pravici, ki ti jo zakon zagotavlja, potem pa ta dogovor prekršiš in pokažeš figo, ti tisti hip zagotovo nihče ne bo nič mogel. Se lahko 3x postavijo na glavo, ampak bo obveljajo to, kar zakon veleva.

Hudir je samo potem, če se zadeva nadaljuje v drugi rundi, da ti očitajo kršitev sprejetega dogovora pred sodiščem.

KER si z kršitvijo EULA pogodbe postal sumljiv in se lahko upravičeno predpostavlja, da prikrivaš še hujšo kršitev avtorskih pravic, pa je tudi logično, da ti bodo priskrbeli obisk inšpektorja, ki pa ima zakonska pooblastila in ga ne moreš kar tako pustiti pred vrati.

Skratka v čem je po tvoje poanta EULA? Očitno ni njen namen, da ti črno na belem poda kaj vse lahko ignoriraš, brez da bi se rabil bati kakšnih posledic?

petrus ::

Mene res zanima, če je Tržni inšpektorat RS že kdaj kdaj opravil inšpekcijski nadzor pri samem MICROSOFT d.o.o. na Ameriški ulici v Ljubljani, po moje bi se kar našlo stvari, nekako v smislu kovačeve kobile katera je vedno bosa.
stati inu obstati

mat xxl ::

Pri izvajanju preliminarnih analiz naših evidenc, smo opazili morebitna neskladja glede vaših licenc. Ta neskladja so lahko tudi posledica nakupov, ki jih ne beležimo, kot so nakupi celotnih izdelkov v trgovini ali nakup programske opreme z novo strojno opremo (OEM), vendar moramo kljub temu razjasniti stanje

Mislim, kako sprenevedanje, naj si pospravijo pri sebi, od mene ne bi dobili podatkov in tudi programe bom mv bodoče tako kupovali, kot bomo sami želeli in, ne kot bi MS želel. Ja če uporabljamo 10 let stare verzije Offica je to tudi povsem naš problem ne njihov.

Invictus ::

petrus je izjavil:

Mene res zanima, če je Tržni inšpektorat RS že kdaj kdaj opravil inšpekcijski nadzor pri samem MICROSOFT d.o.o. na Ameriški ulici v Ljubljani, po moje bi se kar našlo stvari, nekako v smislu kovačeve kobile katera je vedno bosa.

Mislim da bi se veliko več sranja našlo pri uporabniki MS programja.

Bi ugotovili da večina sploh ni kupljena.

BadB0y je izjavil:


V podpisu je

Najlepša hvala in lep pozdrav, David Gavrič
David Gavrič
Svetovalec za licenčno skladnost
EE-C3 HQ SMSP | Microsoft Slovenija | Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana
T: +386 1 5846 157 | E: v-dagav@microsoft.com

Upam da je kdo razmišjal, ampak bi rekel da ne...

Objava podpisa je kršenje zakona o varstvu osebnih podatkov in kot tak je Slo-Tech postal tarča za kako kriminalno preiskavo.

Toliko v info... Če bo IP kaj klical ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mat xxl ::

Če se oseba javno izpostavlja z službenimi kontakti, mislim, da je to OK.

Konec koncev imajo firme uslužbence z podatki in slikami na www straneh, pa je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

AC_DC ::

Objava podpisa je kršenje zakona o varstvu osebnih podatkov

Kateri člen ?


btw, ljudje v firmah bi morali uporabljati dopise tipa https://slo-tech.com/forum/t674443/p516... in https://slo-tech.com/forum/t674443/p517...
samo za zvišanje entropije v /dev/null.
Itak imate legalno programsko opremo, ane ?

Tirs lahko dela štihprobe brez dopisa, MS pa naj gleda srednji prst v ogledalu.

andromedar 1 post dalje je dobro povedal.
https://slo-tech.com/forum/t674443/p517...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Machete ::

Jaz še s statističnem uradom ne izgubljam več časa. Preprosto sem jih dal na ignore, po tem ko sem jih parkrat prosil, naj nehajo gnjavit in naj sami izbrskajo podatke za njihovo statistiko. Prav tako bom dal na ignore MS, če še enkrat kdaj pokličejo ali pošiljajo maile. So pa vabljeni, da mi osebno zrihtajo win 7, ki se mi ne updejta že več kot leto :)
Če pa pride inšektor z izkaznico državne inštitucije, pa bo dobil kavo in dostop do računalnikov. Upam le da je hiter, še raje pa vidim, da pride med malico. Preko mailov in raznih programov, pa niti približno ne bi sodeloval, tako kot Imagodei.
Ps Imagodei, prekini korespondenco in ne izgubljaj živcev z njimi, če ti to krade čas. Licence pa asap uredi z lastniki.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

mat xxl je izjavil:

Če se oseba javno izpostavlja z službenimi kontakti, mislim, da je to OK.

Konec koncev imajo firme uslužbence z podatki in slikami na www straneh, pa je OK.

To, da pošlješ enemu mail, še on ne dobi pravice do objave podatkov v njih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

O čem ti ti to? Kaka kršitev osebnih pdoatkov in IP?

ZVOP, med drugim določa:
5. člen
(1) Ta zakon velja za obdelavo osebnih podatkov, če je upravljavec osebnih podatkov ustanovljen, ima sedež ali je registriran v Republiki Sloveniji ali če je podružnica upravljavca osebnih podatkov registrirana v Republiki Sloveniji.

Kako torej je fizična oseba, ki nekaj objavi na spletu upravljalec osebnih podatkov ustanovljen... v RS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pesimist ::

Meni nekaj glede teh licenc sploh ni jasno. Ce imam racunalnik v firmi. Ali moram imeti obvezno Windows 10 PRO ali lahko pol cenejšo home verzije. Predpostavlaj da ne rabim dobenih PRO funkcijonalnosti.

knesz ::

Pesimist je izjavil:

Meni nekaj glede teh licenc sploh ni jasno. Ce imam racunalnik v firmi. Ali moram imeti obvezno Windows 10 PRO ali lahko pol cenejšo home verzije. Predpostavlaj da ne rabim dobenih PRO funkcijonalnosti.

Lahko imaš Home, če ti ustreza. Ne smeš imeti samo Office Home and Student.

Pesimist ::

Ma sej studiram tudi ce bi kar ubuntu gor pokno in se ne zajebavo z temi windows licencami.

Invictus ::

Se boš pa zajebaval z Ubuntu problemi...

Plus še vse ostalo sranje z nekompatibilnomi formati datotek...

Ampak če ti je čs za to manj pomemeben od tistih 500 EUR za licenco Office plus Windows, ti kar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

Uuu, linux problemi ..::twilight zone muzika v ozadju::...

Če se ne želiš ukvarjati z nadgradnjami verzij OS-a temveč samo s posodobitvami, pokni gor raje CentOS in imaš mir do izteka življenjske dobe računalnika.

mat xxl ::

Ja tudi sam nabavim sistem DSP in Office bi tudi DSP, pa jih ni...., potem pa, ko je nov računalnik po ene 5 letih navadno nov sistem DSP , office pa večinoma , kar stare, saj na koncu ne delajo nič slabše ko najnovejši, če jih imaš za osnovno uporabo.

Pesimist ::

kak jih ni? win 10 home ffp okol 120EUR .
ofice me ne zanima ze 10let runam open ali libre. Bom verjetno probal ubuntu z win 10 skinom :D
To je racunalnik za gledanje IPTV prek udpxy, browsanje, youtube,plex,hbo go, pickbox,netflix,voyo. Vse kaj mora znati sluzbeno je odpret email in pdf.
Fizično se nahaja v firmi. Ni pa last firme. Tak da če hočem licenco jo moram sam kupit. Ce pride inšpektor lahko sploh pregleda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

jaz sem se zaenrkat odlocil za Linux Mint z windows transformation temo. Mogoce tudi brez teme. To bom probal, ce bo pa fail pa bom kupil Windows 10 Home. Ampak zelim pa videt da res pise da lahko Home uporabljam na firmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mat xxl ::

Ma poglej če tega ne verjameš, pokliči sam na Microsoft, ti bodo še oni pojasnili.

Pesimist ::

ki piše to crno na belem? eula? Ker tudi če mi študent\ms delavec od microsofta po telefonu pove ni nič več vredna informacija kot iz forum ko me bo inšpektor vprašo.

knesz ::

Pesimist je izjavil:

ki piše to crno na belem? eula? Ker tudi če mi študent\ms delavec od microsofta po telefonu pove ni nič več vredna informacija kot iz forum ko me bo inšpektor vprašo.

Jaz sem ti napisal. Sicer je bilo črno na modrem, ampak tale post bo pa, če me ne bo kdo prehitel, črno na belem.

Pesimist ::

ja sem videl in me veseli da je tako, ce je. Ampak jaz bi rad da je uradna izjava.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterm...

Nekaj omenja remote dostop to pa tudi vse. Kaj ni prepovedano je dovoljeno?

Tu noter nič ne najdem. Vse prejšne windowse so delili, za 10 pa je samo ta zgornji dokument najti tu.
https://www.microsoft.com/sl-si/useterms

knesz ::

Pesimist je izjavil:

ja sem videl in me veseli da je tako, ce je. Ampak jaz bi rad da je uradna izjava.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterm...

Nekaj omenja remote dostop to pa tudi vse. Kaj ni prepovedano je dovoljeno?

Tu noter nič ne najdem. Vse prejšne windowse so delili, za 10 pa je samo ta zgornji dokument najti tu.
https://www.microsoft.com/sl-si/useterms

Kaj točno bi rad? Na ST od forumašev dobil uradno izjavo? Če bi rad res črno na belem, na papirju, žigosano, potem to ni pravi naslov. Vsedi se v avto, zapelji v LJ na Ameriško in tam zahtevaj uradno izjavo z žigom in podpisom Satya Nadelle.

broken/link ::

Potem pa kar pokliči na MS in jih prosi/zahtevaj, da ti pošljejo črno na belem, da lahko home verzijo uporabljaš v podjetju. informacijam na webu ne bi zaupal, ker lahko stran/dokument kadarkoli popravijo. Tako da pisno. po pošti. pa še priporočeno, da bo za zihr. Ker vse ostale informacije so očitno neveljavne in nekredibilne.

če pa spremeniš razmišljanje, google: "windows 10 home for small business"

Pesimist ::

broken/link je izjavil:



če pa spremeniš razmišljanje, google: "windows 10 home for small business"


Da, in mi pokaže win10 pro brez opcijske izbire.
https://www.microsoft.com/en-us/Windows...

opeter ::

trnvpeti je izjavil:

vecina se jih buni, da jim pride ms v hiso s taksnimi dopisi
ampak, oni so ze zdavnaj v hisi


Kateri OS uporabljaš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712500 (7939) Pimoz
»

win 7 neki poceni keyi in nasvet win 7 v win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
232366 (1804) jukoz
»

Inšpekcija: podatki na mreži, prenosni mediji, kriptirani podatki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5313173 (11190) noraguta
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113379 (9467) technolog
»

Enaa + računalnik brez OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10615148 (10190) Zvezdica27

Več podobnih tem