» »

Windows 8.1 je prispel

Nummy ::

My mistake, ravnokar prebral, da bojda vse kepler kartice ne bodo podpirale dx 11.2. Torej Moja ga ne podpira, ergo samo 11.0

Tr0n ::

Nummy je izjavil:

Vse ostalo je old big shit od GUI-ja...

http://www.zdnet.com/the-metro-haters-g... :)

Nummy ::

Tr0n je izjavil:

Nummy je izjavil:

Vse ostalo je old big shit od GUI-ja...

http://www.zdnet.com/the-metro-haters-g... :)

You don't get it hah? Vsi gumbi so oglati in samo v dveh barvah. Kot da bi en froc z barvico narisu. Aero je prej naredu okna velik lepša, mal zaobljena in lepe prosojne barve. Zdej je vse skup k da bi en 11 letn mulc skup mal nametu in voila.
Če gledaš GUI win7 in sedaj, je lepo videt kak korak nazaj so naredil.
Poleg tega pa start meni še vedno zame ni start meni ampak en metro wannabe nadomestek. Ne gre GUI za tablice na desktop, pa če si uni tam postavijo na trepalnice.

darkolord ::

A si barvno slep?

kriko1 ::

darkolord je izjavil:

Misasagi: Če se ti da malo eksperimentirat, poskusi s temi driverji - v imenu so sicer Thinkpadi, samo je načeloma ista pašta pri HPjih.


Kje si to staknil? Jaz sem našel samo za HD 4xxx naprej, sam imam pa t400 in 3xxx serijo not...

Tr0n ::

Nummy je izjavil:

You don't get it hah? Vsi gumbi so oglati in samo v dveh barvah.

Malce vec kot dve barvi pa je le. :)


Meni se kr dopadejo, da lahko lepo po skupinah urejas zadeve. Veliko bolj organizirano, kot pa stari desktop. :)

RockyS ::

Največja bedarija je to, da 8.1 zjebe javo in prestavi določene .net mape, recimo windows\assembly\gac . Če revertaš na 8.1 pa tud ne pomaga.

ManDriver ::

Ima še kdo težave s cetifikati v IE (IE 11) po nadgradnji na 8.1?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

HeMan ::

Koliko pa bo stal Win 8.1 v prosti prodaji (ne kot upgrade). Zgleda kar zabaven OS :)

gwertix ::

A mi zna kdo pojasnit, kaj pomenijo te puščice navzdol? Ker se jih nikakor ne morem znebit :D

Assass1n ::

Pomeni da nimaš nameščenega programa, klikni da se ti prenese, ali pa odstrani iz starta.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gwertix ::

Ma programe imam nameščene, ker mi jih normalno odpira... tako da mora bit razlog nekaj drugega. Hmmm...

simnov ::

Enterprise slo pa še vedno ni.

kriko1 ::

A ima slučajno še kdo Dead space? Po dolgem času sem jo poskušal pognati na win 8.1 in glavni karatker takoj umre ko dobi kontrole v roke (ter posledično se še enkrat požene cela intro animacija). Sem že večkrat jo potegnil iz Origin in se vedno isto zgodi. Nimam pa nikjer opcije compatibility mode.

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vajenc ::

Improvements have been made to better support users who prefer a mouse and keyboard experience to access applications.

Hecno... kot, da so PCji in laptopi brez touchscreena prava redkost.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

MrStein ::

Broadband Tethering

Turn your Windows 8.1 mobile broadband-enabled PC or tablet into a personal Wi-Fi hotspot, allowing other devices to connect and access the internet.

Kako je to novost?
To počnem pod Win7 že nekaj časa in je delalo pod XP tudi.

Razen če so GUI poenostavili...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

@MrStein: Pod Windows 8 to ni delovalo brez dodatne aplikacije oz. alternativno se lahko s cmdjem/powershellom ukvarjaš.

MrStein ::

Ja, saj pravim: razen če so (G)UI poenostavili...

V zvezi s tem: a so popravili to, da Windows ignorira DHCP podatke in si kar nekaj po svoje izmisli?

Če kdo naleti (pri WLAN povezavah): fix je da izbrišeš zapomnjeno WLAN mrežo (Network Center / Manage Wireless Networks / Remove (tisti WLAN, kjer nagaja))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

spirit ::

Ima kdo idejo kako nastavit da mi start screen prikazuje aplikacije namasto ploščic? Ko dam puščico dol se to zgodi, vendar si ne zapomni nastavitve. Čudi me ker na prenosniku si je to takoj zapomnil na stacionarnem si pa ne, pa ne najdem nastavitev.

darkolord ::

a so popravili to, da Windows ignorira DHCP podatke in si kar nekaj po svoje izmisli?
Kaj pa je po tvoje bilo pokvarjeno?

spirit je izjavil:

Ima kdo idejo kako nastavit da mi start screen prikazuje aplikacije namasto ploščic? Ko dam puščico dol se to zgodi, vendar si ne zapomni nastavitve. Čudi me ker na prenosniku si je to takoj zapomnil na stacionarnem si pa ne, pa ne najdem nastavitev.
Desni klik na taskbar -> properties -> navigation -> show the apps view automatically when i go to start

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

darkolord je izjavil:

a so popravili to, da Windows ignorira DHCP podatke in si kar nekaj po svoje izmisli?
Kaj pa je po tvoje bilo pokvarjeno?

Ne vem.
Vem le da ni delovala povezava, Windows je nekaj o DNS serverju jamral, ni pomagal disconnect/(re)connect, niti reboot. Pomagalo je tisto, kar sem napisal (pa ni bilo prvič, tako da sem vedel za to možnost. Drugače bi bilo lepo doživetje, ker PC s problemom se je nahajal stotine km stran)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

spirit ::

darkolord je izjavil:

a so popravili to, da Windows ignorira DHCP podatke in si kar nekaj po svoje izmisli?
Kaj pa je po tvoje bilo pokvarjeno?

spirit je izjavil:

Ima kdo idejo kako nastavit da mi start screen prikazuje aplikacije namasto ploščic? Ko dam puščico dol se to zgodi, vendar si ne zapomni nastavitve. Čudi me ker na prenosniku si je to takoj zapomnil na stacionarnem si pa ne, pa ne najdem nastavitev.
Desni klik na taskbar -> properties -> navigation -> show the apps view automatically when i go to start



Hvala :)

Misasagi ::

darkolord je izjavil:

Misasagi: Če se ti da malo eksperimentirat, poskusi s temi driverji - v imenu so sicer Thinkpadi, samo je načeloma ista pašta pri HPjih.


Probal, ampak žal ne delajo. Sicer mi zdaj nekak dela Radeon, če prej v device managerju le to disablam, pa potem enablam, zgleda kot aktivna. Ni pa po inštalaciji nikjer nobenih nastavitev. Spet sem s tem upgradeom prehitel samga sebe :D

Vajenc ::

Meni sedaj na HP deluje tudi preklopna grafika s temi gonilniki. Povozil sem ati gonilnike, ki so bili nameščeni skupaj z windows 8.1., intelove nisem nič spreminjal.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Sba ::

A kdo ve kako nastavit, da mi nove appe vrže na začetni zaslon? Po posodobitvi niso samodejno pripeti.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Jst ::

Turn your Windows 8.1 mobile broadband-enabled PC or tablet into a personal Wi-Fi hotspot, allowing other devices to connect and access the internet.


Waw! PRvo v Osmici ukinejo WiFi Hotspot, nato se pa hvalijo, kako je to nova funkcionalnost. Bravo MS!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ziga Dolhar ::

Mnja, to je bilo res trapasto. No, hotspota v bistvu niso vrgli ven - le nisi ga mogel zrihtat več skozi grafični vmesnik, ampak čez ukazno vrstico. In to je (preverjeno) delalo.
https://dolhar.si/

superb_ ::

Še jaz bi nekaj vprašal...

Je možno kje videti mapo "Recent files"?
Je možno dati v opravilno vrstico ikono "Desktop"?
Je možno v Raziskovalcu določiti, katere mape naj se takoj prikažejo oz. odprejo v drevesni strukturi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

MrStein ::

A ni hotspot že v Win7 bil cmd line only?
Z drugimi besedami: kako ga urediti v GUI?
(sorry za oof topic)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

seba-beba :
Je možno kje videti mapo "Recent files"? ----- > Recent places. Po moje bolj urejeno. Imaš pa ko odpreš aplikacijo recent files (vsaj za office je tako).
Je možno dati v opravilno vrstico ikono "Desktop"? ----> to sicer ne vem toda kadarkoli klikneš start dobiš desktop, ali ALT+TAB, ali pa si nastaviš bljižnico v opravilni vrstici.
Je možno v Raziskovalcu določiti, katere mape naj se takoj prikažejo oz. odprejo v drevesni strukturi? ---> nisem našel, je pa res da ne vem zakaj bi to hotel... potem raje uporabim bljižnjico...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Za ikono ne vem (je 100% možno), je pa na desnem koncu opravilne vtstice področje, kjer klikneš in dobiš desktop. (če ne klikneš ampak samo kazalec tja postaviš, pa postanejo okna prozorna in vidiš desktop)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

micka15 ::

se da to inštalirat direktno iz stora, če imaš kriptiran disk?

meni javi nek error, pa me zanima, če je to razlog

techfreak :) ::

MrStein je izjavil:

A ni hotspot že v Win7 bil cmd line only?
Z drugimi besedami: kako ga urediti v GUI?
(sorry za oof topic)

http://lifehacker.com/5369381/turn-your... ampak je AdHoc varianta in ne deluje na mobilnikih/tablicah.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ja, ad-hoc in access point so hruške in oranže. ;)

Kaj zdaj 8.1 podpira access point mode? Ali le ad hoc? Ad hoc je bil odstranjen v 8?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

superb_ ::

Mr.B je izjavil:

seba-beba :
Je možno kje videti mapo "Recent files"? ----- > Recent places. Po moje bolj urejeno. Imaš pa ko odpreš aplikacijo recent files (vsaj za office je tako).
Je možno dati v opravilno vrstico ikono "Desktop"? ----> to sicer ne vem toda kadarkoli klikneš start dobiš desktop, ali ALT+TAB, ali pa si nastaviš bljižnico v opravilni vrstici.
Je možno v Raziskovalcu določiti, katere mape naj se takoj prikažejo oz. odprejo v drevesni strukturi? ---> nisem našel, je pa res da ne vem zakaj bi to hotel... potem raje uporabim bljižnjico...


1. Ja za Office je tako...za ostalo pač ne...iščem nekaj takega kot je bilo prej v XP ali 7 v meniju Start, "Recent items".
2. Želim dati ikono "Desktop" v opravilno vrstico...

MrStein ::

Google najde me drugimi tole: http://www.wintips.org/how-to-place-sho...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

superb_ ::

@MrStein

Sem naredil tako že pred časom, vendar po ponovnem zagonu računalnika, ta ukaz ne deluje več...torej, ta rešitev deluje samo do prve ugasnitve računalnika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

darkolord ::

Kako to misliš "ne deluje več"?

Poleg tega, kaj je narobe z že vgrajenim knofom za namizje v opravilni vrstici?

superb_ ::

Enostavno ne deluje...ko klikneš na ikono se ne zgodi nič.

Vgrajena ikona skrajno desno mi ne ustreza...

Tr0n ::

WinKey + D. To je to. Ne rabis ikone. :)

SLO_Matej ::

superb_ je izjavil:

1. Ja za Office je tako...za ostalo pač ne...iščem nekaj takega kot je bilo prej v XP ali 7 v meniju Start, "Recent items".
2. Želim dati ikono "Desktop" v opravilno vrstico...

1. V raziskovalcu so Nedavna mesta na levi strani pod Priljubljene. Če pa si jih od tam odstranil, se nahajajo v mapi Povezave.
2. http://www.wintips.org/how-to-place-sho...

itsjure ::

s1m0n je izjavil:

V Trgovini/Storu imaš posodobitev! Start -> Trgovina/Store

Jaz nisem posodobil ker sem zadovoljen s tem kar mi že 8 nudi.


Windows 8.1 je Windows 8 z novimi možnostimi prilagajanja. Izboljšali so tudi nekaj stvari katerih ne vidiš. Nekateri pravijo, da dela bolj tekoče kot pa 8.
Posodobitev pa mi tudi ni zbrisala nobenih programov.

itsjure ::

HeMan je izjavil:

Koliko pa bo stal Win 8.1 v prosti prodaji (ne kot upgrade). Zgleda kar zabaven OS :)

Če že imaš Windows 8 ga dobiš zastonj.
Če pa želiš vedeti ceno v prosti prodaji pa na mimovrste napiši Windows 8.1.
Tukaj ti ne morem povedati točne cene ker je več verzij in ne vem katero ti misliš vzeti.

HeMan ::

Hvala. Ko sem to spraševal še ni bilo na mimovrste. Sicer pa se mi niti ne sanja, kaj so to za ene verzije, ki jih mimovrste tako poceni prodaja. Sem pa medtem že kupil home verzijo prek windows.com

MrStein ::

(upgradal na 8.1)
Heh, koraki namestitve so preimenovani!

Namesto "Registering components" in "Aplying settings" je po novem "Getting devices ready" in "Setting up a few more things" ! Neverjetne inovacije!

A res ne morejo en j*beni normalen progress bar narediti?

"Installing/upgrading to Windows 8.1, N %" ? Ki bi šel (pazi!) od 0 in se počasi povečeval na 100? Vrednost 100 bi seveda dosegel (ideja za dva patenta) ... na koncu namestitve!

Komu pomagajo napisi "Getting ready" , "Getting ready 22%", "Setting up a few more things 66%", pa spet "Getting ready 14%" ???

Razen tega, a to spremeni tip tvojega account-a v Live account (ali kak se že imenuje)?

Sem mislil "vpišem svoj predzgodovinski MSN account, toliko da se prebijem čez namestitev, potem pa bom spet svoj normalen account uporabljal".
Jok, ta "novi" account je prevzel fajle starega in ga kot takega več ni.
Če bi vedel, bi takrat vnesel en drug lokalni account (neki testxxx).

Saj, napis "confirm your password" mi je že bil sumljiv.

Hvala bogu sem prej disk image naredil...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

"Installing/upgrading to Windows 8.1, N %" ? Ki bi šel (pazi!) od 0 in se počasi povečeval na 100? Vrednost 100 bi seveda dosegel (ideja za dva patenta) ... na koncu namestitve!
Sej, ko je bil progress bar, se je pa pizdilo, ker je en del šel čez hitro, drugega pa precej počasi.

MrStein ::

Huh?
(zdaj tudi dela enako - plus omenjene različne labele)


Še ena cvetka: Zakaj ne bi layout tipkovnice mimogrede spremenili? Saj te nadloge sem se takorekoč že navadil... :P

(pišem spet iz Win8)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Jah pri nekomu gre od 0-50% hitro pa se pri 78% ustavi za pol ure. Ali obratno in vse različne kombinacije, tako da ti ti procenti v bistvu nič ne povedo.

Tam kjer je precej linearna operacija (ekstrahiranje fajlov recimo) so pa tudi procenti zraven.

Kaj te je pa na 8.1 zmotilo?

MrStein ::

Saj sem napisal. Zjebal je account, ki ga primarno uporabljam.

Glede procentov: saj sem napisal. Bolj preprosto ne gre.

(res, od kje si potegnil pritožbo o nelinearnosti? Je mogoče res hecno, ampak še vedno bolje kot nula, katera je zdaj.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja nov paket popravkov za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6035190 (32383) Lindir
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339673 (32630) boolsheat
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013366 (11106) boolsheat
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10528967 (23363) kamuee
»

Predogled Windows 8.1: gumb Start je nazaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11546540 (39490) Tr0n

Več podobnih tem