» »

Applova prireditev bo 22. oktobra

1
2
»

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


In kje imaš tak mini računalnik z 2011 socketom??? Ta računalnik lahko preprosto dam v vrečko in ga nesem domov iz službe, če mi paše. CElotnega desktop-a pa ni praktično prenašat.

SSD v mac-u se nadgradi tako da zamenjaš tisto flash "kartico". Če bi pogledal njihovo stran bi videl ampak vedno je najboljš neki na pamet natolčevat in se delat pametnga? Entry range bo imel že po defaultu 512GB flash-a notri, kar bo dovolj za naslednjih 3-5 let. Če pa res tako nujno rabiš več, pa pač skeširaš toliko več za 1TB. Meni je že 128GB dovolj. Toliko da je gor sistem, swap in tisti programi, ki jih laufam. Drug SSD oz. flash stakneš pri apple-u g. smarty pants in verjetno se bo po izidu tudi pojavil še kak izdelovalec. Za imac mini tudi ni potrebno kupiti apple RAM-a, ampak lahko kupiš od drugega proizvajalca, samo paziti moraš da ima enak priključek (če se ne motim 204-pin).


Jah lej, če ti je point imeti majhen LGA-2011 računalnik... Good for you :D Sicer pa prideš na rahlo večjo velikost s praktično enakim HW-jem, a z bistveno boljšo nadgradljivostjo prideš z mATX LGA-2011 sistemom v recimo temle ali temle.

Pa če bi ti malce bolje bral moje poste, bi videl, da ne natolcujem ampak se pizdim izključno nad propietary formatom te kartice. Da imajo kartico je meni kristalno jasno. Ampak končno mi povej, kje boš dobil to večjo kartico v petek popoldne? Ali pa v roku enega tedna. Navaden SSD boš.

U, WAW, lahko vtakneš drugi RAM. 'Samo' 204-pinski mora biti. A tist del, kjer je SODIMM DDR3 z 204 pini dobro definiran standard si pa preskočil?? Geezus no, a ste res tko zatrapani v te japke, da ne ločite med dobrim in fail izdelkom? Če vam je pa veselje imeti Mac Proja na mizi ob TV-ju oz. karkoli že uporabljate monitor, pa dobro za vas, da lahko tako razmetavate z denarjem pa super za vas, da popolnoma zgrešite point uporabe tega računalnika.


In kolk je takih plat, kamor jih lahko vtakneš v tako šhišje in imajo 2011 socket? Bore malo. Pa še tisto kar je, se ti potem zatakne pri grafičnih, ker jih ne moreš dat notri ker so sloti preveč skupaj. Če pa že spraviš notri pa imaš probleme z gretjem.

Če naročiš kartico iz nemčije, jo imaš lahko v 4 dneh tu. Če ti pa to ni dovolj, pa se lahko sam zapelješ v avstijo in jo dobiš po možnosti na licu mesta ali naslednji dan. Niso povsod drugod tako zaplankani kot smo mi v tej gnili državi... In za nadgradnjo SS-ja se še nobenmu ni tolk mudil.

Tale mac pro ima prav veliko dobrih lastnosti:

-majhno lično ohišje, ki ga lahko prenašaš naokoli. Če ti na šihtu ne ustreza mašina, prineseš kar lepo svojo!
-super narejeno hlajenje. En hladilnik in en ventilator zadostujeta za celoten računalnik. Bi rad videl še kak drug računalnik s tem in s takimi specifikacijami!
-najbolj nadgradljiv izmed mac-ov
-po specifikacijah pravi monstrum in zadovolji potrebe za naslednjih 3-5 let, če ne še kako leto ali dve zraven. (dokupiš RAM in gasa).
-6GB dedicated VRAM, 4k ready. Kwa češ lepšega?
-idealna workstation mašina, še posebej za delo z grafiko. Za ta denar nikjer ne dobiš mašijne enake velikosti in primerljivih specifikacij.

Meni se bolj brezveze zdi nakupovanje navadnih iMac-ov, kjer notri rinejo mobile verzije grafičnih, ki so vredne pol ku*ca.

klinker ::

PIPI, a ti mislis da take masine kupuje folk s 500€ place? 8-O
Za primer, frend fotograf porok...niti ga ne klici ce nisi pripravljen placat vsaj 1200€, pa ima od maja do oktobra vsak vikend vsaj eno poroko...boljse da ne ves cene za poroko kje v tujini. Podobno je z audio in video editingom. Pravtako je taka masina niti ne tako draga, glede na ceno softwareja ki ga ta folk uporablja. In ta folk kot sem ze reku iz prve kupi nafilano masino do konca za to kar potrebuje, ko pa masina skripa se komplet menja. En drugi frend ki programira za par firm je za iMaca 27 dal 3800€, enako zafilan do max.
Kot sem ze reku, take masine ne kupujejo slotech geeki, ne glede na to al je MacPro, al nek tretji workstation. To ni roba za povprecnega slovencka ki mu ego skripa in gre po nekaj jabolcnega zato da se bo lahko kazal okoli.

PrimozR ::

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


In kje imaš tak mini računalnik z 2011 socketom??? Ta računalnik lahko preprosto dam v vrečko in ga nesem domov iz službe, če mi paše. CElotnega desktop-a pa ni praktično prenašat.

SSD v mac-u se nadgradi tako da zamenjaš tisto flash "kartico". Če bi pogledal njihovo stran bi videl ampak vedno je najboljš neki na pamet natolčevat in se delat pametnga? Entry range bo imel že po defaultu 512GB flash-a notri, kar bo dovolj za naslednjih 3-5 let. Če pa res tako nujno rabiš več, pa pač skeširaš toliko več za 1TB. Meni je že 128GB dovolj. Toliko da je gor sistem, swap in tisti programi, ki jih laufam. Drug SSD oz. flash stakneš pri apple-u g. smarty pants in verjetno se bo po izidu tudi pojavil še kak izdelovalec. Za imac mini tudi ni potrebno kupiti apple RAM-a, ampak lahko kupiš od drugega proizvajalca, samo paziti moraš da ima enak priključek (če se ne motim 204-pin).


Jah lej, če ti je point imeti majhen LGA-2011 računalnik... Good for you :D Sicer pa prideš na rahlo večjo velikost s praktično enakim HW-jem, a z bistveno boljšo nadgradljivostjo prideš z mATX LGA-2011 sistemom v recimo temle ali temle.

Pa če bi ti malce bolje bral moje poste, bi videl, da ne natolcujem ampak se pizdim izključno nad propietary formatom te kartice. Da imajo kartico je meni kristalno jasno. Ampak končno mi povej, kje boš dobil to večjo kartico v petek popoldne? Ali pa v roku enega tedna. Navaden SSD boš.

U, WAW, lahko vtakneš drugi RAM. 'Samo' 204-pinski mora biti. A tist del, kjer je SODIMM DDR3 z 204 pini dobro definiran standard si pa preskočil?? Geezus no, a ste res tko zatrapani v te japke, da ne ločite med dobrim in fail izdelkom? Če vam je pa veselje imeti Mac Proja na mizi ob TV-ju oz. karkoli že uporabljate monitor, pa dobro za vas, da lahko tako razmetavate z denarjem pa super za vas, da popolnoma zgrešite point uporabe tega računalnika.


In kolk je takih plat, kamor jih lahko vtakneš v tako šhišje in imajo 2011 socket? Bore malo. Pa še tisto kar je, se ti potem zatakne pri grafičnih, ker jih ne moreš dat notri ker so sloti preveč skupaj. Če pa že spraviš notri pa imaš probleme z gretjem.

Če naročiš kartico iz nemčije, jo imaš lahko v 4 dneh tu. Če ti pa to ni dovolj, pa se lahko sam zapelješ v avstijo in jo dobiš po možnosti na licu mesta ali naslednji dan. Niso povsod drugod tako zaplankani kot smo mi v tej gnili državi... In za nadgradnjo SS-ja se še nobenmu ni tolk mudil.

Tale mac pro ima prav veliko dobrih lastnosti:

-majhno lično ohišje, ki ga lahko prenašaš naokoli. Če ti na šihtu ne ustreza mašina, prineseš kar lepo svojo!
-super narejeno hlajenje. En hladilnik in en ventilator zadostujeta za celoten računalnik. Bi rad videl še kak drug računalnik s tem in s takimi specifikacijami!
-najbolj nadgradljiv izmed mac-ov
-po specifikacijah pravi monstrum in zadovolji potrebe za naslednjih 3-5 let, če ne še kako leto ali dve zraven. (dokupiš RAM in gasa).
-6GB dedicated VRAM, 4k ready. Kwa češ lepšega?
-idealna workstation mašina, še posebej za delo z grafiko. Za ta denar nikjer ne dobiš mašijne enake velikosti in primerljivih specifikacij.

Meni se bolj brezveze zdi nakupovanje navadnih iMac-ov, kjer notri rinejo mobile verzije grafičnih, ki so vredne pol ku*ca.

Za kakšen denar? Takoj zdaj lahko sestavim po specifikacijah identično kišto. Že dolgo, z Ivy-E že en mesec. Mac Pro ni niti dobavljiv, niti ni znana cena.
Da je najbolj nadgradljiv Mac je prej žalostno. Pa tudi ni resnično, nadgradljiv je samo in le RAM, tako kot na 27" iMacih, na Mac Mini in še parih kompih. Nadgradljiv je torej popolnoma enako, kot vsi drugi Maci - slabo.

Plate imaš 3, pa vse so dobre, nobena ni pretirano low cost. http://geizhals.at/?cat=mbp4_2011&xf=52...

2 grafi v takšno ohišje daš brez problema, spet gre za standardne zadeve, ki pašejo skupaj. Za razliko od propietary grafičnih v Mac Pro. Če te skrbi gretje, pač čez ventilatorja hladilnikov vržeš še en tih 120 mm vent. Pa big woop 6 GB VRAMa pa 4k, pač so dali notri precej huda AMD-jeva Fire Proja. Še to verjetno vsakega s samo 3 GB RAMa, da imajo skupnega 6 GB. Lahko pa dobiš 6 GB na grafo: http://geizhals.at/eu/?cat=gra16_512&xf...

Če si pa pameten, pa itak vtakneš v kišto dva Titana, če res potrebuješ toliko moči. Šele Hawaii bo pri AMD-ju presegel Titana. http://geizhals.at/eu/pny-quadro-k6000-...

Glede Apple SSD-jev, še vedno ne vem, kje boš staknil nadomestnega. Tudi v Nemčiji ne. Geizhals jih namreč nima: http://geizhals.at/?cat=hdssd Razsvetli me torej.

Aja, po specifikacijah pravi monstrum? Kaj tako 'monstrunskega' pa je notri? Verjetno 64 GB RAMa, 512 GB PCIe SSD, 6-core Ivy-E s Hyper Threadingom pa dva FIre Proja s Tahitiji verjetno. Če bojo noter vtaknili Hawaii čipe, super. Sam cena bo pa potem nora. Pod črto, razen fancy ohišja in nenadgradljivosti, torej nič posebnega.

no comment ::

Tako, pa je PIPI povedal kakšne računalnike morajo VSI delat in VSI kupovat.

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


In kje imaš tak mini računalnik z 2011 socketom??? Ta računalnik lahko preprosto dam v vrečko in ga nesem domov iz službe, če mi paše. CElotnega desktop-a pa ni praktično prenašat.

SSD v mac-u se nadgradi tako da zamenjaš tisto flash "kartico". Če bi pogledal njihovo stran bi videl ampak vedno je najboljš neki na pamet natolčevat in se delat pametnga? Entry range bo imel že po defaultu 512GB flash-a notri, kar bo dovolj za naslednjih 3-5 let. Če pa res tako nujno rabiš več, pa pač skeširaš toliko več za 1TB. Meni je že 128GB dovolj. Toliko da je gor sistem, swap in tisti programi, ki jih laufam. Drug SSD oz. flash stakneš pri apple-u g. smarty pants in verjetno se bo po izidu tudi pojavil še kak izdelovalec. Za imac mini tudi ni potrebno kupiti apple RAM-a, ampak lahko kupiš od drugega proizvajalca, samo paziti moraš da ima enak priključek (če se ne motim 204-pin).


Jah lej, če ti je point imeti majhen LGA-2011 računalnik... Good for you :D Sicer pa prideš na rahlo večjo velikost s praktično enakim HW-jem, a z bistveno boljšo nadgradljivostjo prideš z mATX LGA-2011 sistemom v recimo temle ali temle.

Pa če bi ti malce bolje bral moje poste, bi videl, da ne natolcujem ampak se pizdim izključno nad propietary formatom te kartice. Da imajo kartico je meni kristalno jasno. Ampak končno mi povej, kje boš dobil to večjo kartico v petek popoldne? Ali pa v roku enega tedna. Navaden SSD boš.

U, WAW, lahko vtakneš drugi RAM. 'Samo' 204-pinski mora biti. A tist del, kjer je SODIMM DDR3 z 204 pini dobro definiran standard si pa preskočil?? Geezus no, a ste res tko zatrapani v te japke, da ne ločite med dobrim in fail izdelkom? Če vam je pa veselje imeti Mac Proja na mizi ob TV-ju oz. karkoli že uporabljate monitor, pa dobro za vas, da lahko tako razmetavate z denarjem pa super za vas, da popolnoma zgrešite point uporabe tega računalnika.


In kolk je takih plat, kamor jih lahko vtakneš v tako šhišje in imajo 2011 socket? Bore malo. Pa še tisto kar je, se ti potem zatakne pri grafičnih, ker jih ne moreš dat notri ker so sloti preveč skupaj. Če pa že spraviš notri pa imaš probleme z gretjem.

Če naročiš kartico iz nemčije, jo imaš lahko v 4 dneh tu. Če ti pa to ni dovolj, pa se lahko sam zapelješ v avstijo in jo dobiš po možnosti na licu mesta ali naslednji dan. Niso povsod drugod tako zaplankani kot smo mi v tej gnili državi... In za nadgradnjo SS-ja se še nobenmu ni tolk mudil.

Tale mac pro ima prav veliko dobrih lastnosti:

-majhno lično ohišje, ki ga lahko prenašaš naokoli. Če ti na šihtu ne ustreza mašina, prineseš kar lepo svojo!
-super narejeno hlajenje. En hladilnik in en ventilator zadostujeta za celoten računalnik. Bi rad videl še kak drug računalnik s tem in s takimi specifikacijami!
-najbolj nadgradljiv izmed mac-ov
-po specifikacijah pravi monstrum in zadovolji potrebe za naslednjih 3-5 let, če ne še kako leto ali dve zraven. (dokupiš RAM in gasa).
-6GB dedicated VRAM, 4k ready. Kwa češ lepšega?
-idealna workstation mašina, še posebej za delo z grafiko. Za ta denar nikjer ne dobiš mašijne enake velikosti in primerljivih specifikacij.

Meni se bolj brezveze zdi nakupovanje navadnih iMac-ov, kjer notri rinejo mobile verzije grafičnih, ki so vredne pol ku*ca.

Za kakšen denar? Takoj zdaj lahko sestavim po specifikacijah identično kišto. Že dolgo, z Ivy-E že en mesec. Mac Pro ni niti dobavljiv, niti ni znana cena.
Da je najbolj nadgradljiv Mac je prej žalostno. Pa tudi ni resnično, nadgradljiv je samo in le RAM, tako kot na 27" iMacih, na Mac Mini in še parih kompih. Nadgradljiv je torej popolnoma enako, kot vsi drugi Maci - slabo.

Plate imaš 3, pa vse so dobre, nobena ni pretirano low cost. http://geizhals.at/?cat=mbp4_2011&xf=52...

2 grafi v takšno ohišje daš brez problema, spet gre za standardne zadeve, ki pašejo skupaj. Za razliko od propietary grafičnih v Mac Pro. Če te skrbi gretje, pač čez ventilatorja hladilnikov vržeš še en tih 120 mm vent. Pa big woop 6 GB VRAMa pa 4k, pač so dali notri precej huda AMD-jeva Fire Proja. Še to verjetno vsakega s samo 3 GB RAMa, da imajo skupnega 6 GB. Lahko pa dobiš 6 GB na grafo: http://geizhals.at/eu/?cat=gra16_512&xf...

Če si pa pameten, pa itak vtakneš v kišto dva Titana, če res potrebuješ toliko moči. Šele Hawaii bo pri AMD-ju presegel Titana. http://geizhals.at/eu/pny-quadro-k6000-...

Glede Apple SSD-jev, še vedno ne vem, kje boš staknil nadomestnega. Tudi v Nemčiji ne. Geizhals jih namreč nima: http://geizhals.at/?cat=hdssd Razsvetli me torej.

Aja, po specifikacijah pravi monstrum? Kaj tako 'monstrunskega' pa je notri? Verjetno 64 GB RAMa, 512 GB PCIe SSD, 6-core Ivy-E s Hyper Threadingom pa dva FIre Proja s Tahitiji verjetno. Če bojo noter vtaknili Hawaii čipe, super. Sam cena bo pa potem nora. Pod črto, razen fancy ohišja in nenadgradljivosti, torej nič posebnega.


Ok najdu si 3 plate... zdej mi pa povej kako boš na katerokoli dal 2 grafični ki si jih linkal? Vsaka grafična zasede 2 slota, na teh platah pa imaš PCI-E slote čisto skupaj. Good luck with that. Prav tako hlajenje... vsaka grafa en ventilator ali dva, potem pa še 120mm čez, pa še CPU, pa imaš že jet engine v sobi... Mac pro ima samo en ventilator za VSE. Prav tako hladilnik, kar naredi računalnik preklemano lahek.

Ti pričakuješ, da bodo imeli dele za računalnik že kar na zalogi, pa čeprav še ni uradno zunaj????
Vsaka naslednja debata s tabo je butanje z glavo v steno, ker si ******. Resno, prosim nehaj pametovati v vsaki temi, ker ti škodi. Pošteno.

no comment je izjavil:

Tako, pa je PIPI povedal kakšne računalnike morajo VSI delat in VSI kupovat.


Pust ga, če bi rad kupoval dele za računalnik, ki ga sploh še ni na trgu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

PrimozR ::

Nummy je izjavil:

Ok najdu si 3 plate... zdej mi pa povej kako boš na katerokoli dal 2 grafični ki si jih linkal? Vsaka grafična zasede 2 slota, na teh platah pa imaš PCI-E slote čisto skupaj. Good luck with that. Prav tako hlajenje... vsaka grafa en ventilator ali dva, potem pa še 120mm čez, pa še CPU, pa imaš že jet engine v sobi... Mac pro ima samo en ventilator za VSE. Prav tako hladilnik, kar naredi računalnik preklemano lahek.

Ti pričakuješ, da bodo imeli dele za računalnik že kar na zalogi, pa čeprav še ni uradno zunaj????
Vsaka naslednja debata s tabo je butanje z glavo v steno, ker si ******. Resno, prosim nehaj pametovati v vsaki temi, ker ti škodi. Pošteno.

no comment je izjavil:

Tako, pa je PIPI povedal kakšne računalnike morajo VSI delat in VSI kupovat.


Pust ga, če bi rad kupoval dele za računalnik, ki ga sploh še ni na trgu...

A midva gledava iste plate? Ker kakor jaz vidim na katerokoli lahko daš 2 grafični kartici. Like so:
Pa super, če so tvoje izkušnje s PCji stare 10 let, da imaš s 5 ventilatorji reaktivni motor. Moderne grafe na enem metru razdalje pod full load ne gredo čez 40 dB oz. morda malce čez. S tihim 120 mm ventilatorjem, ki dobavaja frišen zrak direktno v ventilator hladilnika grafe pa še to ni potrebno. A je Mac Projeva rešitev boljša? Z vidika hlajenja in glasnosti nedvomno, tukaj ni debate. Ampak jaz sem se zapičil v propietary komponente, ki jih takšna rešitev zahteva. A je vredno za malo bolj fancy dizajn in par dB pri relativno tihi kišti manj reskirati probleme kasneje? IMO ne.

Kaj še ni uradno zunaj? MacBook Air in iMac s PCIe SSDji, ki se bodo uporabljali tudi v Mac Proju? LEto in pol stari MacBook Air in MBP Retina, ki imajo še stari, propietary SSD? Dej no, vsaj malo se potrudi.

Jaz ti hočem samo povedati, da tudi ko bo na trgu, delov skorajda ne boš mogel dobiti. Menjava Retina panela na MBP-ju traja mislim da 3 tedne, preverjeno, ker vem za primer, ko ga je treba zamenjati. Pa gre za delovni računalnik. Sicer v Sloveniji, ampak itak boš garancijo uveljavlja tam, kjer ga kupiš, kajne? Zgodba bo z SSD-ji verjetno enaka, o grafah raje ne razmišljam.

Očitno že preveč butaš z glavo v steno in nisi sposoben prebrati enega mojega posta, sicer bi videl, da sam govoriš bedarije (sem ti ravnokar še enkrat napisal vse te bedarije).

GabrieLeo ::

SLO TECH: Edini forum kjer lahko že vnaprej veš da se bodo pod vsako še tako majhno novico o Applu nagrmadili PC svobodnjaki.

PrimozR ::

Odlična izbira besede (svobodnjaki) ;)

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

no comment ::

Ko je Apple nazadnje poslušal "PIPIje" je skoraj propadel.

Isto je z (neo)naciji, folk hitro pozabi lekcije iz zgodovine.

PrimozR ::

Elaborate please.

Sicer pa, MacBooki, iMaci, iPadi in iPhoni so pač super. Ampak na daleč je jasno, da se Apple posveča le in samo consumer trgu. Ubili so vse serverske izdelke, zdaj pa z nenadgrajevanjem Mac Pro-ja (in s temle bojlerjem) ubijajo še ta profijem namenjen segment.

smash ::

Moje teme - disable

Invictus ::

In zakaj bi se moral Apple ukvarjati z serverskimi izdelki? Če ne prinesejo dovolj denarja?

In z izdelki za profije? Ki jih je procentualno zanemarljivo? Saj siprofi, se boš že znašel ...

Dejstvo je da praksa multinacionalk nima prav veliko skupnega z željami nekih profijev. So pač premajhna skupina da bi se splačalo.

Apple pač deluje v kapitalizmu, ne v socializmu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Pa kot ze receno se profiji, tej ta pravi na wnb profiji, ne ukvarjajo z nadgradnjami workstationa ampak ko skripa ga pac v celoti zamenjajo, samo eni tega ne razumejo. Nima ta folk casa se s tem ukvarjat, da prispara par stotakov in svoj cas za to. Bolj bi blo smiselno sklincat to da se iMac zelo tezko upgrade-a, oz se prakticno ne da. Ker to pa kupuje tudi folk za domaco rabo, kjer bi kaka vecja moznost upgrade-a bla zalo dobrodosla.

antonija ::

Ce je pa en post visje razlozeno da apple ne dela izdelkov za profesionalce, ker se jim ne splaca (premajhen trg)... POcasi se boste moral zediniti glede argumentov, ker tole nikamor vec ne pelje >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PrimozR ::

klinker super, če so vsi tako nalovdani, da se jim ne splača investirati ene ure časa, da bi prišparali jurja. Očitno so njihove ure res vredne take bajne vsote. Ali pa če jim odleti ena komponenta, očitno je njihova ura vredna vsaj par k €, da si lahko privoščijo iti po Mac Proja, ki ga imajo v iStyle na zalogi, ga prinesti v pisarno in zapraviti par ur, da ga skonfiguriraš.

Aja, iStyle itak nima MAc Proja na zalogi, torej je vseeno, če naročiš rezervni del in čakaš par tednov, da ga dobijo. Namesto da bi šel po nov SSD v lokalno trgovino. Ali pa PSU. Ali pa grafo. Ali pa katerokoli drugo banalno komponento, ki zahteva pol ure šarjenja po kišti in nemoteno nadaljevanje dela. Štekam, da imaš ljudi, ki se jim to enostavno ne da. Ampak ne štekam, kako so lahko ptoem taki ljudje še v biznisu, razen če jim nikoli ni crknila niti ena komponenta. Meni (in parim kolegom, ki me nato kličejo) je že parkrat rešilo živce in furjasto ukvarjanje z nakupovanjem dejstvo, da imam na zalogi še en napajalnik s kupom adapterjev.

Invisctus nisem rekel, da bi se morali prilagajati profesionalcem. Rekel sem le, da se ne več in da je to očitno od daleč. Stari Mac Pro, ki bi ga enostavno nadgradili na LGA-2011, je ostal na LGA-1366. In se je prodajal še mislim da slabo leto nazaj v takšni obliki. Nov Mac Pro je popolnoma nenadgradljiv. No, pustimo ob strani dejstvo, da tisti pravi profiji poačsi zapuščajo OS X za Linux oz. Windows ;)

klinker ::

Tisti ki to uporabljajo, so kar nalovdani, ja in dobro sluzijo ne se bat, pa tudi imajo po eno backup masino ze skonfigurirano, ceprav problemov za sedaj niso imeli.
Sparovni pa majo kakega geeka ki jim stvar porihta...imam ene par ws-jev na cez, ceprav popravljal za sedaj nisem nic, le na pol leta jih grem malo spucat in ko treba menjat, se sestavi komplet nova.
Sej pravim da naceloma se strinjam z PIPIjem, samo tej nalovdani, kot jim on pravi, se pa prav bojijo custom varjant in niti nocejo slisat o tem, se zajebavat z izbiro komponent, sestavljat, itd...kupijo orng workstation in je.
Ene par sem jih pac preprical v custom zadevo, narocili komponente, sestavu in navil v mejah normale, ter si vzel 1 teden za masino se nastavit in potestirat. Pac, placajo par stotakov in ko rabijo sem jim na voljo, pa vseeno prisparajo na koncu. Vmes je tudi par hackintoshev, izkljucno zaradi Logic Pro, ker je res fenomenalen sw, je pa res kar pravi PIPI, da folk vse bolj uporablja kar winse, vsaj tej ki jih poznam ki se ukvarjajo z foto in videom, na linuxu zal ne poznam nobenega, edini ki programira pa je uni ki sem omenu zgoraj in si je kupu max nalovdanega iMaca 27

Antonja, mene ne zanima kaj tu drugi blodijo, samo pisem kar sem vidu oz. dozivel. Nisem noben Apple ali katerekoli firme frik ker imam doma vsega po malo, OSX, android, winse in obcasno linux...pac, vsaka platforma je za nek namen boljsa od kake druge in obratno. Samo pravim da tej ki kupujejo MacProje, vsaj te ki jst poznam so iz prve kupli nafilanega top shit in nikoli delali upgradeov ampak direkt menjali, enako je za ostale katere poznam in so kupli HPjeve workstatione, nic nadgrajevali ampak preprosto prodali in kupli novo. Ta folk skoraj da nima pojma o hardwarju in si skatle se odpret ne upajo, ampak pogledajo specse, kupijo taboljse in delajo...sploh v kaki firmi kjer je teh masin malo vec, se to ne dela.

PrimozR ::

Jah saj ne da bi moral sam sestavljati kišto, tudi HP-jev, Dellov, Lenovov, itd. Workstation iam še vedno standardne komponente, torej v krizni situaciji lahko pač vanje vtakneš nekaj s police trgovin. Ja, ohišje ni tako lepo, ja, zadeva bo glasnejša in večja. Sam ponavadi v delovnem okolju to ni tako hud problem, ali pač?

Res je sicer, da nadgrajujejo večinoma za to plačani sistemci serverje velike firme, kjer dobijo škatle CPU-jev nove generacije in nato menjajo enega po enega. Primer tega je bil superračunalnik Titan, ki je življenje začel kot Jaguar z 12C Opteroni in mislim da celo Fermi GPU-ji, potem so ga pa nadgradili na 16C Opterone in nVidiine Titane (GPU-ji GK110).

klinker ::

Ah kje. Brand masine imajo sicer ATX itd plate, samo navadne plate v to ohisje ne bos vtaknu ker ze luknje naceloma ne pasejo. No, z novejsimi res ne vem ce je se tako, ma sem ene 4-5 let nazaj dobu ene 5 Dellovih in 2 HPjeve masine z zjebanimi platami in klasicne plate ni slo zmontirat v ta ohisja, pa tudi napajalnik ne. S kako predelavo bi sicer slo ja, samo ni to to. Ni pa noben problem ostalega zamenjat, kar pac gre na te plate.
Zato pa folk ki to kupuje tudi nic ne upgrade-a, ampak takoj kupijo konkretno in drsajo vsaj 3-4 leta, pol se pa pac proda komu manj zahtevnemu in komplet zamenja.
Sej je tudi par folka tu na slotechu ki vsake tolko take starejse workstatione prodajajo prakticno v celoti.
Pa pustimo stat superracunalnike, govorimo o brand WSjih v "klasicnih" kistah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Invictus ::

PrimozR je izjavil:

Jah saj ne da bi moral sam sestavljati kišto, tudi HP-jev, Dellov, Lenovov, itd. Workstation iam še vedno standardne komponente, torej v krizni situaciji lahko pač vanje vtakneš nekaj s police trgovin. Ja, ohišje ni tako lepo, ja, zadeva bo glasnejša in večja. Sam ponavadi v delovnem okolju to ni tako hud problem, ali pač?

Hrup v delovnem okolju je problem. Moti koncentracijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

Seveda. Pri navadnem workstationu brez industrijskih ušesnih čepkov sploh ne moreš delat.

Bojler: lep je, ampak to je tudi vse. Glede na to, kaj Apple zadnje čase dela iz Aperture in Final Cut Pro mi je po pravici vseeno. Je cross-platform konkurenca že nekaj časa spredaj.

Nummy ::

Invictus je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Jah saj ne da bi moral sam sestavljati kišto, tudi HP-jev, Dellov, Lenovov, itd. Workstation iam še vedno standardne komponente, torej v krizni situaciji lahko pač vanje vtakneš nekaj s police trgovin. Ja, ohišje ni tako lepo, ja, zadeva bo glasnejša in večja. Sam ponavadi v delovnem okolju to ni tako hud problem, ali pač?

Hrup v delovnem okolju je problem. Moti koncentracijo.

To in seveda še zelo fajn, če si kupiš workstation privat in potem na šiht prineseš svojo mašino. Greš nekam na počitnice in še vedno lahko prineseš s sabo svojo mašino...
+adobe suite bolje dela na mac-ih kot kjerkoli drugje. (hec je v tem, da OS X lahko aplikaciji ponudi več RAM-a na razpolago, kot ga windowsi, in ne mi zdej, kupi si 32+GB, ker tudi tam lahko zamnjka...).

Furbo ::

Nadgradljivost je itak nekaj nedosegljivega, sem zamenjal že nevemkoliko PCjev, vsi so bili blazno nadgradljivi, na koncu sem bil pa lahko srečen, če sem ohranil vsaj ohišje.

V startu kupiš dobro mašino, čez par let zamenjaš kompletno pa je. Vmes morda zamenjaš grafo in to je to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

driver_x ::

Ko sem nazadnje nadgrajeval procesor doma sestavljenega PCja, sem moral kupiti še novo plato in RAMe.

MrStein ::

Že tam 5 let nisem nič nadgrajeval, edino RAM dokupil takoj po nakupu kompletne mašine (pa kaki disk).
Časi najstništva so mimo... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

+adobe suite bolje dela na mac-ih kot kjerkoli drugje. (hec je v tem, da OS X lahko aplikaciji ponudi več RAM-a na razpolago, kot ga windowsi, in ne mi zdej, kupi si 32+GB, ker tudi tam lahko zamnjka...).

[citation needed]

http://photofocus.com/2013/06/10/about-...

V video in foto fohu Apple že dolgo ni več nič posebnega. Oddaljujejo se od pro segmenta, česar jim ne moreš zamerit.

klinker ::

Res je. Na winsih ti adobe mogoce dela slabse samo zaradi zasvinjanega sistema, kar je naceloma edini problem winsew, drugace pa dela Adobe na winsih odlicno, samo je treba met to masino izkljucno za delo, ne pa se porn ipd srot vmes furat. Ce winse se malo optimiziras, odstranis nepotreben crap ki lavfa v ozadju pa sploh vse leti, sploh na 8-ki. Kar je boljse na OSXu, je samo to da ga bistveno tezje zasvinjas, vmesnik je recimo vsaj meni precej boljsi, kar je pa stvar posameznika in pa za audio editing je po moje se vedno OSX top izbira.

Nummy ::

PARTyZAN je izjavil:

+adobe suite bolje dela na mac-ih kot kjerkoli drugje. (hec je v tem, da OS X lahko aplikaciji ponudi več RAM-a na razpolago, kot ga windowsi, in ne mi zdej, kupi si 32+GB, ker tudi tam lahko zamnjka...).

[citation needed]

http://photofocus.com/2013/06/10/about-...

V video in foto fohu Apple že dolgo ni več nič posebnega. Oddaljujejo se od pro segmenta, česar jim ne moreš zamerit.


Dober vic...
Aplle nima veliko veze razen računalnikov in OS-a samega. Amapk ADOBE dela super programe za delo z grafiko.
Ok sam par stvari, ki sem jih opazu med windows in hackintosh stvarmi na mojem photoshop-u CS6:

-moja mašina ima i5 3350P, 8GB RAM-a in 128GB SSD (kjer so gor tud windowsi 8.1). V windowsih, imam lahko na voljo max okol 7100MB RAM-a. Toliko ga lahko dodelim photoshop-u. Na OS X 10.9, imam na voljo okol 7700MB RAM-a za photoshop. Scratch disk je v obeh primerih SSD, ampak pazi naslednje.
-na windows mašini ob zelo zahtevnih stvareh, photoshop uporablja max 50% CPU časa (delajo vsi 4 jedra). Karkoli naredim, ne pride photoshop nad 50% v task managerju, pa si lohk znucam vse. Pisal na adobe, po forumih, pravjo da bi moral delat... Yeah right. Probavu sem se špilat z affinity nastavitvami in nič ne pomaga. Photoshop ima na voljo vsa 4 jedra. Na OS X-u mi photoshop lepo uporablja celoten CPU oz. pride do 100% brez problema.
-amapk tukaj se še ne ustavi. photoshop podpira samo openGL, kar pomeni, da na windwosih dobiš po defaultu penalty, ker ti openGL pretvori v directX call-e in potem izrisuje/računa, na OS X-u je openGL native. NA windwsih inštaliraš driver za grafo (nvidia) in dobiš zraen cel kup bloatware-a, ki ga v praksi ne uporabljaš, razen mogoče enkrat da nastaviš vse. OS X ima vse te nastavitve že kot del sistema in driver je samo driver. Brez nvidia programov zadaj.
-color management. Tuki sploh ne bom komentiral, kako je microsoft zabluzil in zadevo zakompliciral do amena.
-in na koncu še pogledam porabo posameznih sistemov takoj po zagonu: windows pokuri 2.1GB RAM-a, gol sistem + driverji in vsi pripadajoči programi. OS X 500-700MB.
-pa da ne pozabim še stabilnosti: windows 8 so zelo stabilni, to lahko priznam. Problem so programi. Photoshop se lahko usuje kadarkoli in se mi je že zgodilo da se mi je in da je šlo tud po kako uro ali dve dela v maloro (človek pade notr in pač pozabi save-at, could happen to anyone). Na OS X-u, pa čeprav je samo hackintosh, se mi do sedaj še ni usulo NIČ. Niti enega samega errorja ali usutja programa še nisem doživel.

P.S.:
-da ne pozabim še adobe illustratorja: na windows-ih je adobe disable-al nekatere openGL funkcije ker niso delovale dobro in illustrator uporablja bolj kot ne samo CPU. OS X default openGL, deluje vse, kar pomeni da imaš tudi za 3D efekte v illustratorju grafično zraven, ki pomaga izrisovat. Pa da ne bo kdo mislu, da je kak inkscape kaj boljši. Treba se je sprijaznit, da openGL na windowsih včasih ne dela kot bi moral oz. nekatere stvari preprosto ne delujejo.
-in še zadnje kot bonbonček. windows 7 so bili po izgledu lepi in GUI je bil funkcionalen. Windows 8, so totalno za****al s tem metro style-om pa še grdi so kot smrt. Start meni je še vedno tisti bedni start metro shit, ki je še vedno narejen za tablice in ne računalnike.

driver_x ::

Sam lahko potrdim tezo o RAMu, ki ga imajo aplikacije v OSXu na voljo več, saj sem imel na idntičnem sistemu v Windowsih precej več problemov.

PARTyZAN ::

1. RAM je zelo poceni. Tistih 500MB razlike je zanemarljivih
2. Pri mojem i7 workstationu ps/premiere izkoriščata 100% CPUja
3. To z OGL je bull. Ne opazim nobene razlike pa uporabljam obe platformi. Povsod sta podprta CUDA in OpenCL
4. Premiere mi izredno redko crasha na obeh sistemih. Problematični so kakšni hroščati plugini, ki delajo štalo tako na Windowsih kot OSX. Največ problemov imam z Lightroomom 5, ki je (guess what) tudi hroščat na obeh platformah. Pa to vseeno toleriram, ker je Aperture nekonkurenčen, FCPja pa mi sploh omenjat ni treba. Z desetko je to postal fancy iMovie.

Se pa strinjam glede Metro vmesnika, crap je. Tudi desktop je grši, ampak podobno situacijo lahko pričakuješ tudi na OSX. Apple njegov izgled in UX približuje iOSu.

Tako da zaenkrat moj workstation ostaja na Windowsih. Enostavno se nočem spuščat v debilen vendor lock-in. Ko se odločim dokupit palčke rama grem lahko v najbljižjo štacuno. Enako velja za SSDje in grafično kartico.

So mi pa všeč Applove tablice in laptopi. Lepota Adobovega CSa je, da deluje na obeh platformah enako dobro, zato dokler konkurenca ne bo pokazala kakšne pametne alternative... na terenu preferiram avtonomijo in build quality MBPjev in Aira.

Nummy ::

RAM poceni? Po zadnjih podražitvah je 8GB (2x4GB) 90€. Zame to ni več poceni. Poceni bi bilo 50€.

nekikr ::

To je zastonj, če ga res rabiš. To je hotel povedati. Če ga ne rabiš (in očitno ga ne) potem je pa drag.

Invictus ::

Nummy je izjavil:

RAM poceni? Po zadnjih podražitvah je 8GB (2x4GB) 90EUR. Zame to ni več poceni. Poceni bi bilo 50EUR.

RAM je poceni.

16GB je 78 EUR.

http://geizhals.eu/?cat=ramddr3&xf=2216...

Ne vem kateri idiot kupuje RAM v Sloveniji po več kot 2x ceni. Javite se mi.Jaz ga prodam po 1,8x večji ceni ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MrStein ::

No, ena trgovina v celi Evropi (ali izven, kako gledaš)... Naslednja pa že po 115 EUR.
Seveda je razlika, ni pa treba pretiravati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

To velja za 8GB module. Če vzameš 4x4GB je stvar cenejša ...

Saj ponavadi rabiš samo eno trgovino ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

Zakaj bi šel na 4x4 in si zaprl upgrade path ter po nepotrebne obremenjeval mem kontroler? o.O

driver_x ::

Obremenjeval mem controler? A se ti bo obrabil?

PrimozR ::

Ne, ampak lahko pa privede do kakih nestabilnosti. Dobro znano dejstvo je, da je optimum ena palčka na kanal, če se le da.

opeter ::

zee je izjavil:

Teava je v tem, da so AMD graficne kartice bolj ali manj neuporabne za graficno zahtevne programe, ker slednji rajsi dosti bolje podpirajo Nvidijin standard CUDA kot pa OpenCL. Novi Mac Pro je zagotovo revolucionaren v izgledu in velikosti, funkcionalno pa je inferioren staremu Mac Proju, saj je nadgradnja RAM-a tezavna, diskovja se tezje. Res je, da lahko preko Thunderbolta prikkljucis malo morje periferije (monitorji, diskovna polja, ...), vendar se izkaze, da proizvajalci opreme niso ravno navduseni nad Thunderboltom.


Na MacOS-u niti ne. Tam je OpenCL dosti bolj podprt kot CUDA. Linux isto. Vprašanje, kaj bo s CUDO čez dve, pet, deset let ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Invictus je izjavil:

Nummy je izjavil:

RAM poceni? Po zadnjih podražitvah je 8GB (2x4GB) 90EUR. Zame to ni več poceni. Poceni bi bilo 50EUR.

RAM je poceni.

16GB je 78 EUR.

http://geizhals.eu/?cat=ramddr3&xf=2216...

Ne vem kateri idiot kupuje RAM v Sloveniji po več kot 2x ceni. Javite se mi.Jaz ga prodam po 1,8x večji ceni ....


Jaz sem za 16 GB RAM (DDR3 SO-DIMM, 1600 MHz) dal 125 + 6 EUR za poštnino ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Evo, quad xeon, 12 GB RAMa, 256 GB SSD-ja, 2 fireproja z 2 GB RAMa po kosu (torej pitcairn max) za 3k usd. A se samo meni tole zdi bolano drago?

driver_x ::

Ja, malo veliko je.

trnvpeti ::

Carji so. V recesiji so celo dvignili cene(ipadi).

So pa po drugi strani mal stisnili MS z free OS in free office.

Zheegec ::

Impresivno. IPad Air je tanjši od lanskega Asusa TF700 in komaj kaj debelejši od letošnje Sony Xperie Z.
Že vidim, da bo sedaj debata samo o milimetrih ^^
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

trnvpeti ::

Apple reklamira compressed ram, 4G se raztegne v 6G!
Apple is using WKdm compression, which is so efficient at packing data that the compression and decompression cycle is "faster than reading and writing to disk."

Druga zanimiva stvar, vse gre na retino.
Naj se drugi sledijo temu!

PrimozR ::

GLede Mac Proja imajo še s poletja super prispevek na Ars Technici: http://arstechnica.com/apple/2013/06/a-...

Očitno profiji celo upgrejdajo kompe, ne procesorjev, pač pa grafične. Kar je pri novem še toliko večji problem ;) Da ne omenjamo, kako zelo drag je nov Mac Pro, 3k za osnovno konfiguracijo, ki jo moraš opremiti še s par jurji Thunderbolt opreme.

sensei ::

Že vidim, da bo sedaj debata samo o milimetrih ^^

Beda, ane, bols ce je samo o jedrih!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
137995 (4864) noob96
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629788 (25737) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127073 (23031) SkipEU
»

Apple z iPadom ne dohaja strank

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
195174 (4574) JayKay
»

iPadi pred-razprodani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5315100 (13304) PrimozR

Več podobnih tem