» »

Applova prireditev bo 22. oktobra

Applova prireditev bo 22. oktobra

Ars Technica - Neuradne napovedi izpred nekaj dni so zdaj dobile uradno potrditev, Apple bo 22. oktobra ob 10:00 po lokalnem času (ob 19:00 po naših urah) v dvorani v Yerba Buena Center for the Arts v San Franciscu ponovno imel predstavitev. Vabilo je bilo razen kraja in časa dogodka precej skopo, povedali so le, da imajo za predelati oz. pokriti (če je to morda kak namig) še precej stvari. Kot smo že povedali, najbolj pričakujemo novo generacijo iPadov, ki naj bi po govoricah imeli prenovljeno ohišje, podobno iPad Mini. Nikakršno presenečenje ne bi bila predstavitev osveženih MacBook Projev s procesorji Haswell in končna predstavitev OS X Mavericks, dobrodošla pa bi bila seveda še bolj podrobna predstavitev bojlerja oz. nove generacije Mac Proja.

Poleg tega se pogosto sliši še, da Apple pripravlja nekaj novega na področju televizorjev in pametnih ur, a govorice o tem krožijo že dlje. Obenem ni pretirano verjetno, da bomo kateregakoli od omenjenih izdelkov videli že prihodnji teden, sploh če upoštevamo količino pobeglih informacij o drugih do sedaj predstavljenih Applovih izdelkih.

96 komentarjev

«
1
2

antonija ::

Applova prireditev bo 22. novembra
Apple bo 22. oktobra ob 10:00 po lokalnem času...
Vsaj ena od teh dveh trditev je napacna.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

GabrieLeo ::

antonija ::

Zdej lahko pa primoz se moj komentar izbrise, ker je popravil naslov 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

francek1 ::

A takrat bodo jabke dozorele?....Ah, ne, ohišja bodo nekaj revolucionarnega...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Gandalfar ::

antonija je izjavil:

Zdej lahko pa primoz se moj komentar izbrise, ker je popravil naslov 8-)


Hvala :)

GabrieLeo ::

PLUS: Vseh listov na sliki vključno tistega s belo barvo je 41. Ko je bil prvi iPad prikazan na keynote je bila ura 9.41 s tem, da je tista 1 minuta bila zaradi pripravljanja oz. rahle zamude (zato negativna barva lista) tako da iPad in mini bo zagotovo. francek1 prosim pojdi raje smetit svoje pametne objave pod kakšne forume namenjne special za čaščenje ostalih platform ter pljuvanja nas -ovc-. hvala

DODATEK: še malo illuminati šita -> http://www.david-marsden.com/apple-invi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GabrieLeo ()

error7891 ::

Aha, to je torej datum izzida novega Nexusa.
It's good to know.:)

skika ::

francek1 je izjavil:

A takrat bodo jabke dozorele?....Ah, ne, ohišja bodo nekaj revolucionarnega...


Haha epic šala.

simnov ::

Bumbarji C naj pocenijo kao poceni.

FlyingBee ::

spet mi bodo spremenili svet, Apple je res car

smash ::

sej ni šala..do sedaj nihče še ni naredil tako ohišje - jaz mu čist mirno lahko rečem revolucionarno

drugo leto bo pa to ohišje najbolj kopirana oblika na planetu...potem pa bodo nekateri spet jamrali, da apple ne more patentirati valjaste oblike itd itd

smash ::

smash je izjavil:

sej ni šala..do sedaj nihče še ni naredil tako ohišje - jaz mu čist mirno lahko rečem revolucionarno

drugo leto bo pa to ohišje najbolj kopirana oblika na planetu...potem pa bodo nekateri spet jamrali, da apple ne more patentirati valjaste oblike itd itd


ok nimam prav..apple je tisti ki kopira :)

FlyingBee ::

ni odvisno od makerja, ampak od ljudi, ki to potem naprej kot z religijo smetijo po forumih ... Apple brez privržencev ne bil to kar je, če spet zaplujemo v te vode

vsekakor so super

klinker ::

Verjetno si hotu rect da ce Apple ne bi bil tak kot je, ne bi imel privrzencev ;)

smash je izjavil:

smash je izjavil:

sej ni šala..do sedaj nihče še ni naredil tako ohišje - jaz mu čist mirno lahko rečem revolucionarno

drugo leto bo pa to ohišje najbolj kopirana oblika na planetu...potem pa bodo nekateri spet jamrali, da apple ne more patentirati valjaste oblike itd itd


ok nimam prav..apple je tisti ki kopira :)



Za prav vsak izdelek bi lahko najdu kako tako bullshit primerjavo, pa to se ne pomeni da stvar ni na nivoju. Spravit tak workstation v tako malo ohisje je pac novost, samo vam haterckom bo vedno nekaj slo v nos, ce ne drugo, odgriznjeno jabuko na produktu ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

ne, Apple brez privržencev ne bil to kar je .. ne pozabimo, da je to USA zadeva in kaj od tam tukaj ni popularno in po celem svetu?

MrStein ::

Marsikaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

Za mene je ta novi Mac Pro le posmeha vreden. Ni potrebe po spreminjanju tipičnih oblik (matična,grafična , napajalni del...) Ni slabo, da so to spravli v takšno malo formo ampak zakaj? Plus spet bodo mastno služili na razširitvah in posebnosti sistema :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

ne, Apple brez privržencev ne bil to kar je .. ne pozabimo, da je to USA zadeva in kaj od tam tukaj ni popularno in po celem svetu?


Aja seveda, ker Apple je edina ameriska firma in ima samo zato privrzence, ne pa zato ker dela zelo dobre produkte, katere pol sveta skusa posnemat kasneje.
iMac, Mac mini, ipad, iphone, macbooki air....za tem....ostali all in one, mini pcji, tablice in androidi, ultrabooki, ki pa so, nekateri, komaj sedaj dohiteli kvaliteto njihovih proizvodov.
Pac, ne trolajte takih glupih, ker drugo ni...nobena firma ne doseze nekega statusa z crapom, sploh pa ne tolko haterckov ki se zmrazijo samo ko zaslisijo jabuk ;)

Nummy ::

s1m0n je izjavil:

Za mene je ta novi Mac Pro le posmeha vreden. Ni potrebe po spreminjanju tipičnih oblik (matična,grafična , napajalni del...) Ni slabo, da so to spravli v takšno malo formo ampak zakaj? Plus spet bodo mastno služili na razširitvah in posebnosti sistema :)

V bistvu tale tanov mac pro oz. sama zasedba sploh ni tako slaba ideja. Namesto enegea velikega ohišja in več hladilnikov in en kup ventilatorjev, boš imel notri samo en hladilnik na sredini na en ventilator spodaj. Praktično cel računalnik bo zelo zelo tih in po specifikacijah sploh ni slab.
Največje presenečenje za mene je bilo par dni nazaj, ko sem na zunanji disk inštaliral hackintosh-a na moje računalo in potem gor photoshop. Sam performance težjih zahtevnih stvari je na mac-u 25-50% boljši. Prav tako imam na mac-u več RAM-a na voljo za photoshop, kot na windowsih. Poleg samega photoshop performance-a mi tud sam sistem dela kot šus, pa imam winse na SSD-ju, mac-a pa na zunanjem disku in mi mac dela res tak da komaj dohajam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

klinker ::

s1m0n je izjavil:

Za mene je ta novi Mac Pro le posmeha vreden. Ni potrebe po spreminjanju tipičnih oblik (matična,grafična , napajalni del...) Ni slabo, da so to spravli v takšno malo formo ampak zakaj? Plus spet bodo mastno služili na razširitvah in posebnosti sistema :)


Jst se pa raje tebi in takim komentarjem posmejem. Ce nisi opazu gre vse v ta nivo manjsanja...al kaj mislis da so integrirani gpuji v cpu, ipd. Ti tega sigurno ne bos uporabljal, ker to ni igracka za igrice gor spilat. Workstation se vedno kupi, drsa dokler zadeva sluzi kes, za tem pa komplet zamenja...uporabna periferija pa se bo tu lahko samo prenesla na novejsega.

PrimozR ::

klinker je izjavil:

Verjetno si hotu rect da ce Apple ne bi bil tak kot je, ne bi imel privrzencev ;)

smash je izjavil:

smash je izjavil:

sej ni šala..do sedaj nihče še ni naredil tako ohišje - jaz mu čist mirno lahko rečem revolucionarno

drugo leto bo pa to ohišje najbolj kopirana oblika na planetu...potem pa bodo nekateri spet jamrali, da apple ne more patentirati valjaste oblike itd itd


ok nimam prav..apple je tisti ki kopira :)



Za prav vsak izdelek bi lahko najdu kako tako bullshit primerjavo, pa to se ne pomeni da stvar ni na nivoju. Spravit tak workstation v tako malo ohisje je pac novost, samo vam haterckom bo vedno nekaj slo v nos, ce ne drugo, odgriznjeno jabuko na produktu ;((

Spraviti tak workstation v takšno ohišje je debilizem prve klase, ker s tem odleti vsakršna nadgradljivost. Pa fancy design, majhno ohišje in podobne zadeve so resnim uporabnikom, ki hočejo le in samo moč, ful važne ;)

Jasno je, da je Mac Pro Applu postal popolnoma nepomemben. In z razlogom bivši uporabniki Mac Projev bežijo na Windows in Linux ;)

EDIT: Intel ravno zaradi nadgradljivosti podpira en socket dve generaciji (45 in 32 nm oz. Nehalem in Westmere na LGA-1366, Sandy-E in Ivy-E na LGA-2011, Haswell ter morda celo Skylake, če ne Broadwell na LGA-2011-3), nadgradljivost grafe je nekaj, kar pride zelo prav, SSD-ja oz. diskovja pa prav tako. Pač zamenjaš par stvari in sistemu ZELO podaljšaš življenjsko dobo.

Tukaj imaš pa itak samo en CPU socket, samo 4 RAM slote, grafi sta propietary (in celo različni na levi ter desni strani), SSD je prav tako propietary PCIe, torej se moraš v štartu skeširati ko budalo, da dobiš kaj uporabnega, prostora za navaden disk ni (torej moraš priklapljati prek mreže/USB3/Thunderbolt, itd. Že samo če ti kaj crkne, je tukaj jeba.

EDIT2: tele fancy ohišja so že super za obliko in glasnost. Ampak to je super za domačega uporabnika, ki bo res vsakih 5 let menjal celo kišto in se ne bo sekiral. Za profi rabo je pa IMO to fail na celi črti. Sploh ker s starim Mac Pro ni bilo kaj pretirano narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nummy ::

RAm se da zamenjat 100%, disk prav tako. Procesor pa grafo pa itak ponavadi skupaj menjaš in ponavadi zraven še plato... Če pa rabiš ne vem koliko placa, pa imaš zunanje diske.

Res ne vem kakšno čudežno nadgradljivost bi eni radi?
Prenosniki niso nič bolj...

PrimozR ::

S čim boš zamenjal disk? Pa glede CPU-ja preberi moj edit, to velja še za grafe (v bistvu v štartu kupiš neko popolnoma osnovno grafo in jo nato po potrebi nadgradiš oz. noter vtakneš kar namensko compute kartico, v navadni kišti seveda).

Prenosnik ni namenjen za takšno profi uporabo, kot Mac Pro. Ne glede na Pro v imenu Applovih izdelkov. Pa nadgradljiv RAM bi bil tudi zelo fajn (oz. je fajn) v prenosnikih, ampak tam vsaj vemo kaj dobimo - tankost in nekaj teže. Za na mizo postaviti komp pa takole šparanje s placom RES nima pointa, če ti pokrivaš cel segment trga (če hočeš majhno kišto na mizi, pač kupiš ITX, pri Applu pa Mac Mini).

Tole paše še v zgornji post, ampak sem se preveč obiral:
EDIT3: fail za pro uporabnike je pa sploh dejstvo, da zadeva nima nekega pametnega zvočnega izhoda, niti optičnega, niti koaksialca, niti parih bananc. Vse moraš torej ven spraviti prek HDMI oz. DisplayPort (ali pa prek zunanjega DACa prek USB, kar v bistvu niti ni slabo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

s1m0n ::

Eni boste pa vedno podpirali v nulo to kar Apple naredi (Mac Pro v tem primeru), ki je kot pravi PIPI popolnoma zgrešena stvar v svojem segmentu.
Ok ohišje in sam koncept je nekaj posebnega (niti ni slab) ampak si zelo omejen, vse razširitve bodo preko TBja (in spet dodatni stroški za te razširitve, ki ne bi bili potrebni). Včasih je boljša rešitev če lahko v isto kišto stlačiš 10 HDDjev kot pa da maš zraven kište preko TBja 10 HDDjev. Kaj če potrebuješ kakšno PCIe razširitev ? Spet bodo kakšne rešitve preko TBja, ki jih bo imel samo Apple in bodo mastno dražje kot le nakup same stvari, ki jo želiš dodati. In takšna stvar je za mene korak nazaj glede na prejšen Mac Pro! Čisto te stisnejo v uporabo njihovih dodatkov...

Slika pove vse v kakšno smer gredo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

stuffy ::

Apple gre tja ko njegove delnice...pa ni slab da me kdo nebi napadu. Sem vesel uporabnik inaprav, niso pa tk idealne kot jih nekateri predstavljajo.

klinker ::

Ne vem no, samo poznam kar nekaj proficev tako audio, kot video in foto, pa noben od njih do sedaj ni nadgrajeval prav nic, ampak preprosto kupu iz prve top shit in ga drsal ene 3-4 leta, ter za tem spet kupu vse novo top shit. Niso to neki slotech friki ki sravfajo po kistah non stop.

Simon, boljse da ne vidis mize od kolega fotografa, z big tower Define XL kisto, katera ima placa za ohoho diskov, pa ima vseeno se ene 6 zunanjih hddjev, 3 card readerje, itd za svoje delo. Prav tako za video in sploh audio editing, se konzumira marsikaj zunanjega.

Se vidi kolko dobrih podjetij je tu v slo, ko ste tu vsi tako pametni in veste kaj kdo potrebuje ;(( No ajde, ce bi obstajal trg za simfanje in hateanje bi bli pa v slo sigurno zelo uspesni :))

Stuffy...ideal ne obstaja. Ljudje smo si razlicni in zato nek produkt ne bo nikoli vsem ugajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Invictus ::

V tujini ljudje kupijo mašino, ponavadi močnejšo kot jo trenutno rabijo. Za prihodnost.

Ne pa da non-stop drkajo nekaj okoli mašine in potem jamrajo kako je zadeva nestabilna.

Nekateri imajo računalnike za delo in služenje denarja, ne za hobi ...

Sam sem zelo malo nadgrajeval svoje škatle. Jih na začetku nabildam in potem pozabim ... Moram pač služit denar ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

klinker je izjavil:

Ne vem no, samo poznam kar nekaj proficev tako audio, kot video in foto, pa noben od njih do sedaj ni nadgrajeval prav nic, ampak preprosto kupu iz prve top shit in ga drsal ene 3-4 leta, ter za tem spet kupu vse novo top shit. Niso to neki slotech friki ki sravfajo po kistah non stop.

Simon, boljse da ne vidis mize od kolega fotografa, z big tower Define XL kisto, katera ima placa za ohoho diskov, pa ima vseeno se ene 6 zunanjih hddjev, 3 card readerje, itd za svoje delo. Prav tako za video in sploh audio editing, se konzumira marsikaj zunanjega.

Se vidi kolko dobrih podjetij je tu v slo, ko ste tu vsi tako pametni in veste kaj kdo potrebuje ;(( No ajde, ce bi obstajal trg za simfanje in hateanje bi bli pa v slo sigurno zelo uspesni :))

Stuffy...ideal ne obstaja. Ljudje smo si razlicni in zato nek produkt ne bo nikoli vsem ugajal.

Ne me narobe razumet, šravfat po kišti iz veselja je res neumno početje (tole pišem na v bistvu ~6 let stari kišti, v povprečju, sicer bolj iz finančnih kot praktičnih razlogov), ampak če za pol cene dobiš praktično enak upgrade (nove grafe, nova generacija procov in več RAMa v istem ohišju in na istih diskih), zakaj ne bi izkoristil tega in večji upgrade še zamaknil za leto, dve? Zadeve je treba vreči na papir in preračunati, kako se finančno splača. Če je boljša izbira komplet nova kišta, valda vzameš to. Ampak v industriji je želja, da se da nadgraditi, zato Intel z dvema generacijama podpre isti socket.

Invictus je izjavil:

V tujini ljudje kupijo mašino, ponavadi močnejšo kot jo trenutno rabijo. Za prihodnost.

Ne pa da non-stop drkajo nekaj okoli mašine in potem jamrajo kako je zadeva nestabilna.

Nekateri imajo računalnike za delo in služenje denarja, ne za hobi ...

Sam sem zelo malo nadgrajeval svoje škatle. Jih na začetku nabildam in potem pozabim ... Moram pač služit denar ...

To itak. Sam če ti zdaj zadostuje 256 GB SSD-ja, čez 3 leta boš pa potreboval 1 TB, kaj boš naredil? Dal zdaj 4x več za 1 TB, ki bo takrat, ko ga boš potreboval, stal enako kot danes 256 GB?

Pri navadni kišti pač priklopiš novega, zgostaš particijo in furaš naprej z več placa. V Mac Pro se pa lahko igraš z iskanjem večjega SSD-ja. Ali pa vržeš težke denarje zdaj. Podoben primer je RAM, ki je v Mac Pro sicer nadgradljiv, ampak katerikoli primerljiv PC ima 8 slotov. Torej je RAM avtomatično bistveno cenejši na zgornjem robu kapacitet (32 proti 64 GB za 'đabe', 16 GB palčke so pregrešno drage).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Invictus ::

PrimozR je izjavil:


To itak. Sam če ti zdaj zadostuje 256 GB SSD-ja, čez 3 leta boš pa potreboval 1 TB, kaj boš naredil? Dal zdaj 4x več za 1 TB, ki bo takrat, ko ga boš potreboval, stal enako kot danes 256 GB?

Pri navadni kišti pač priklopiš novega, zgostaš particijo in furaš naprej z več placa. V Mac Pro se pa lahko igraš z iskanjem večjega SSD-ja. Ali pa vržeš težke denarje zdaj. Podoben primer je RAM, ki je v Mac Pro sicer nadgradljiv, ampak katerikoli primerljiv PC ima 8 slotov. Torej je RAM avtomatično bistveno cenejši na zgornjem robu kapacitet (32 proti 64 GB za 'đabe', 16 GB palčke so pregrešno drage).

Čez 3 leta bom kupil novo škatlo, ne pa se zafrkaval s staro škatlo. Ker bo ziher 50% hitrejša, čas je pa denar. Ali pa več prostega časa.

Zakaj bi hotel sploh delat s 3 leta staro mašino? Zato da jo bom lahko nadgradil? Prodaš staro in si kupiš novo. Večina firm tako ali tako ne ponuja dodatne garancije nad 3 leta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

S čim boš zamenjal disk? Pa glede CPU-ja preberi moj edit, to velja še za grafe (v bistvu v štartu kupiš neko popolnoma osnovno grafo in jo nato po potrebi nadgradiš oz. noter vtakneš kar namensko compute kartico, v navadni kišti seveda).

Prenosnik ni namenjen za takšno profi uporabo, kot Mac Pro. Ne glede na Pro v imenu Applovih izdelkov. Pa nadgradljiv RAM bi bil tudi zelo fajn (oz. je fajn) v prenosnikih, ampak tam vsaj vemo kaj dobimo - tankost in nekaj teže. Za na mizo postaviti komp pa takole šparanje s placom RES nima pointa, če ti pokrivaš cel segment trga (če hočeš majhno kišto na mizi, pač kupiš ITX, pri Applu pa Mac Mini).

Tole paše še v zgornji post, ampak sem se preveč obiral:
EDIT3: fail za pro uporabnike je pa sploh dejstvo, da zadeva nima nekega pametnega zvočnega izhoda, niti optičnega, niti koaksialca, niti parih bananc. Vse moraš torej ven spraviti prek HDMI oz. DisplayPort (ali pa prek zunanjega DACa prek USB, kar v bistvu niti ni slabo).


Glede na to, da lahko imac mini sprejme notri 2 diska, potem ne dvomim, da tega ne bo omogočal tudi imac pro.
Ko zamnjaš CPU, menjaš ponavadi tudi plato zaradi novega socketa, ponavadi pa še RAM zraven. Jaz sem šel vedno DDR en čudn AMD podnožje -> DDR2 775-> DD3 1155.
Tanov imac pro ima notri 2 dovolj sposobni grafični kartici, tako da ne rabiš menjat verjetno naslednje 3 leta. Tolk hitr pa dons tud ne gredo več grafične, prav tako ne procesorji. Za RAM imaš 4 reže, kar je primerljivo z večino današnjih plat. Bolj redke so tiste z 8 RAM sloti. RAM lahko nadgradiš enako kot v prenosniku oz. bolje, saj imaš 4 slote, prenosnik ponavadi samo 2.

Fora imac pro-ja je v novem "revolucionarnem" načinu zasnove hlajenja. Naredili so računalnik tako majhen, da ga lahko praktično vzameš s seboj, recimo na dopust ali pa kar nosiš s sabo na šiht in domov.
Zakaj bi si folk rajš kupu imac pro-ja namest prenosnika? Preprosto: intel xeon prenosnikov imaš praktično zelo zelo malo. Prenosniki imajo ponavadi smo 4 reže in še bolj reki imajo notri 2 grafični kartici. Tole je pa praktično zelo zmogljiv PC, ki ga lahko preprosto kar vtakneš v nahrbtnik in ga lepo odneseš + zelo zelo tih, zaradi tega ker ima samo en ventilator in še ta bo verjetno kar velik, tako da bo imel nižje obrate za enako efektivnost hlajenja.

Prav tako kot že napisano: notri boš imel lahko 2 diska, če ti je to premalo, pa zunanji disk ali pa kar v cloud-u vse.
In večina uporabnikov ne potrebuje namenske compute kartice, ampak CPU in grafiko. Ne vem kaj ti vedno bluziš, ker če tole nebi bilo uporabno, potem ga apple 100% nebi naredil.

Nummy ::

Sicer pa da ne boš kaj na pamet govoril:
mac-pro
Notri imaš flash ki je expandeable, torej enostavno nadgradljiv. 4 slote DDR z ECC_jem in 4 kanalni.
2 FirePro AMD grafični in vsaka do 6GB dedicated VRAM-a...

Ne vem, ampak mislm, da tazga kompjutra vsaj 3 leta ali pa še več ne rabiš nadgrajevat...

zee ::

Teava je v tem, da so AMD graficne kartice bolj ali manj neuporabne za graficno zahtevne programe, ker slednji rajsi dosti bolje podpirajo Nvidijin standard CUDA kot pa OpenCL. Novi Mac Pro je zagotovo revolucionaren v izgledu in velikosti, funkcionalno pa je inferioren staremu Mac Proju, saj je nadgradnja RAM-a tezavna, diskovja se tezje. Res je, da lahko preko Thunderbolta prikkljucis malo morje periferije (monitorji, diskovna polja, ...), vendar se izkaze, da proizvajalci opreme niso ravno navduseni nad Thunderboltom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Saj mogoče bo pa v končni verziji notri Nvidia namesto AMD.

Apple zna te zadeve hitro zamenjat.

Mene bolj zanima če bodo predstavili nove Macbook Pro Retina ... Zaenkrat so bolj govorice ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

Sumim, da bodo Macbook Proji doziveli zgolj tiho nadgradnjo, podobno kot iMaci pred nekaj tedni. Nekaj vec pozornosti bo delezen OS X 10.9 Mavericks.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

driver_x ::

zee je izjavil:

Teava je v tem, da so AMD graficne kartice bolj ali manj neuporabne za graficno zahtevne programe, ker slednji rajsi dosti bolje podpirajo Nvidijin standard CUDA kot pa OpenCL. Novi Mac Pro je zagotovo revolucionaren v izgledu in velikosti, funkcionalno pa je inferioren staremu Mac Proju, saj je nadgradnja RAM-a tezavna, diskovja se tezje. Res je, da lahko preko Thunderbolta prikkljucis malo morje periferije (monitorji, diskovna polja, ...), vendar se izkaze, da proizvajalci opreme niso ravno navduseni nad Thunderboltom.


Na naši firmi že 15 let ne šraufamo več računalnikov, ker se nam to ne izplača. Že v štartu se kupi dovolj močna mašina, ki potem služi do izteka življenske dobe. Domačim uporabnikom pa tile Mac Proji itak niso namenjeni.

sirotka ::

driver_x je izjavil:

zee je izjavil:

Teava je v tem, da so AMD graficne kartice bolj ali manj neuporabne za graficno zahtevne programe, ker slednji rajsi dosti bolje podpirajo Nvidijin standard CUDA kot pa OpenCL. Novi Mac Pro je zagotovo revolucionaren v izgledu in velikosti, funkcionalno pa je inferioren staremu Mac Proju, saj je nadgradnja RAM-a tezavna, diskovja se tezje. Res je, da lahko preko Thunderbolta prikkljucis malo morje periferije (monitorji, diskovna polja, ...), vendar se izkaze, da proizvajalci opreme niso ravno navduseni nad Thunderboltom.


Na naši firmi že 15 let ne šraufamo več računalnikov, ker se nam to ne izplača. Že v štartu se kupi dovolj močna mašina, ki potem služi do izteka življenske dobe. Domačim uporabnikom pa tile Mac Proji itak niso namenjeni.


Potem je boljše, da četudi ne šraufaš, sploh nimaš opcije šraufat?

sirotka ::

Nummy je izjavil:

[
Največje presenečenje za mene je bilo par dni nazaj, ko sem na zunanji disk inštaliral hackintosh-a na moje računalo in potem gor photoshop. Sam performance težjih zahtevnih stvari je na mac-u 25-50% boljši. Prav tako imam na mac-u več RAM-a na voljo za photoshop, kot na windowsih. Poleg samega photoshop performance-a mi tud sam sistem dela kot šus, pa imam winse na SSD-ju, mac-a pa na zunanjem disku in mi mac dela res tak da komaj dohajam.



Sori, sam tle si ga pa mim vžgal, al si pa zelo slab win sistem imel, ali pa preprosto lažeš. Mac os x je hud sistem, se mi dopade vmesnik, ni pa tako vsemogočen, kot se govori. Glede na to, da sem imel oboje, ti lahko mirno rečem, da bluziš. Sploh pa to, da je win na ssd na isti kišti počasnejši od os x na zunanjem disku.

Evo, asus ima ssd raid.


in še photoshop:
The liquefy tool was used three times to apply complex meshes to a large 4K photograph. We then timed the results of 3 runs from a fresh boot for both software environments. Identical software, identical hardware, different OSes.



So pa določene stvari seveda hitrejše na os x in sam sistem je na taki stopnji enostavnosti uporabe, da ga res lahko vsak uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Nummy ::

sirotka je izjavil:

Nummy je izjavil:

[
Največje presenečenje za mene je bilo par dni nazaj, ko sem na zunanji disk inštaliral hackintosh-a na moje računalo in potem gor photoshop. Sam performance težjih zahtevnih stvari je na mac-u 25-50% boljši. Prav tako imam na mac-u več RAM-a na voljo za photoshop, kot na windowsih. Poleg samega photoshop performance-a mi tud sam sistem dela kot šus, pa imam winse na SSD-ju, mac-a pa na zunanjem disku in mi mac dela res tak da komaj dohajam.



Sori, sam tle si ga pa mim vžgal, al si pa zelo slab win sistem imel, ali pa preprosto lažeš. Mac os x je hud sistem, se mi dopade vmesnik, ni pa tako vsemogočen, kot se govori. Glede na to, da sem imel oboje, ti lahko mirno rečem, da bluziš. Sploh pa to, da je win na ssd na isti kišti počasnejši od os x na zunanjem disku.

Evo, asus ima ssd raid.



So pa določene stvari seveda hitrejše na os x.

Nič ne bluzim. Photoshop meni dela na Os X 10.9 velik hitrej kot na windows mašini.
Na windowsih rabi časih 5-10 sekund, da sploh pokaže tisto kar sem narisal na tablici (smudge, mix brush, in podobno...). RAM na voljo photoshopu tu je dobrih 7GB od 8GB.
Na mac sistemu mi preprosto naredi 1-2 sekundim, včasih sploh ne zalaga nič. RAM na voljo photoshopu na mac-u je 7,6GB od 8GB.

Ne vem kak je možno, da mi na mac-u dela photoshop tolk hitrej, ampak mi in definitivno si ne zmišljujem.

PrimozR ::

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??

zee ::

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


Vecjo tezavo predstavlja odpiranje iMaca, ki je brez ustreznih orodij prakticno nemogoce. Prosto po iFixitu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

CoolBits ::

Ssd dela čisto vsak v vsakem mac-u... tako kot vsak navaden disk.
Vse kar rabiš je TRIM enabler aplikacijo za ostale diske, ker je privzeto vključena samo na applovih...

driver_x ::

sirotka je izjavil:


Potem je boljše, da četudi ne šraufaš, sploh nimaš opcije šraufat?


Ne, nam je vseeno in to ni faktor odločanja. Sedaj imamo Lenovote in jih tudi ne šravfamo, ker pri 200+ računalnikih to enostavno ne gre. Niti nimamo ljudi, ki bi to počeli.

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


In kje imaš tak mini računalnik z 2011 socketom??? Ta računalnik lahko preprosto dam v vrečko in ga nesem domov iz službe, če mi paše. CElotnega desktop-a pa ni praktično prenašat.

SSD v mac-u se nadgradi tako da zamenjaš tisto flash "kartico". Če bi pogledal njihovo stran bi videl ampak vedno je najboljš neki na pamet natolčevat in se delat pametnga? Entry range bo imel že po defaultu 512GB flash-a notri, kar bo dovolj za naslednjih 3-5 let. Če pa res tako nujno rabiš več, pa pač skeširaš toliko več za 1TB. Meni je že 128GB dovolj. Toliko da je gor sistem, swap in tisti programi, ki jih laufam. Drug SSD oz. flash stakneš pri apple-u g. smarty pants in verjetno se bo po izidu tudi pojavil še kak izdelovalec. Za imac mini tudi ni potrebno kupiti apple RAM-a, ampak lahko kupiš od drugega proizvajalca, samo paziti moraš da ima enak priključek (če se ne motim 204-pin).

sirotka ::

driver_x je izjavil:

sirotka je izjavil:


Potem je boljše, da četudi ne šraufaš, sploh nimaš opcije šraufat?


Ne, nam je vseeno in to ni faktor odločanja. Sedaj imamo Lenovote in jih tudi ne šravfamo, ker pri 200+ računalnikih to enostavno ne gre. Niti nimamo ljudi, ki bi to počeli.


Nisem rekel, da je to faktor odločanja, sprašujem, če je bolje, da ti sploh ne dajo opcije?

edit: 200+ pro mašinc imate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Nummy ::

zee je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


Vecjo tezavo predstavlja odpiranje iMaca, ki je brez ustreznih orodij prakticno nemogoce. Prosto po iFixitu.

Zakaj bi odpiral imaca? A prenosnik tud non-stop šraufaš?
512GB entry level kompjuter dobi, če ti ni zadosti ali kupi že na začetku več, ali pa potem neseš na servis in ti tam zamenjajo. Sicer pa ponavadi rabiš samo torx izvijače. Prodajajo se pa tudi kit kompleti, kjer dobiš ves orodje za šraufat imace če ti srce poželi... In tu gre za imac pro in imac mini mašine, ne za tavelike imace. Torej notri ni zaslona, samo računalnik.

driver_x ::

sirotka je izjavil:

driver_x je izjavil:

sirotka je izjavil:


Potem je boljše, da četudi ne šraufaš, sploh nimaš opcije šraufat?


Ne, nam je vseeno in to ni faktor odločanja. Sedaj imamo Lenovote in jih tudi ne šravfamo, ker pri 200+ računalnikih to enostavno ne gre. Niti nimamo ljudi, ki bi to počeli.


Nisem rekel, da je to faktor odločanja, sprašujem, če je bolje, da ti sploh ne dajo opcije?

edit: 200+ pro mašinc imate?


Saj sem napisal: za nas je popolnoma vseeno.

Računalnikov je pa tam nekje, ja.

PrimozR ::

Nummy je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Nummy redke so lga 2011 plate s samo 4 ram sloti. Pa kako boš nadgradil SSD v macu, če je le-ta proprietary?? Kje boš staknil drugega??


In kje imaš tak mini računalnik z 2011 socketom??? Ta računalnik lahko preprosto dam v vrečko in ga nesem domov iz službe, če mi paše. CElotnega desktop-a pa ni praktično prenašat.

SSD v mac-u se nadgradi tako da zamenjaš tisto flash "kartico". Če bi pogledal njihovo stran bi videl ampak vedno je najboljš neki na pamet natolčevat in se delat pametnga? Entry range bo imel že po defaultu 512GB flash-a notri, kar bo dovolj za naslednjih 3-5 let. Če pa res tako nujno rabiš več, pa pač skeširaš toliko več za 1TB. Meni je že 128GB dovolj. Toliko da je gor sistem, swap in tisti programi, ki jih laufam. Drug SSD oz. flash stakneš pri apple-u g. smarty pants in verjetno se bo po izidu tudi pojavil še kak izdelovalec. Za imac mini tudi ni potrebno kupiti apple RAM-a, ampak lahko kupiš od drugega proizvajalca, samo paziti moraš da ima enak priključek (če se ne motim 204-pin).

Jah lej, če ti je point imeti majhen LGA-2011 računalnik... Good for you :D Sicer pa prideš na rahlo večjo velikost s praktično enakim HW-jem, a z bistveno boljšo nadgradljivostjo prideš z mATX LGA-2011 sistemom v recimo temle ali temle.

Pa če bi ti malce bolje bral moje poste, bi videl, da ne natolcujem ampak se pizdim izključno nad propietary formatom te kartice. Da imajo kartico je meni kristalno jasno. Ampak končno mi povej, kje boš dobil to večjo kartico v petek popoldne? Ali pa v roku enega tedna. Navaden SSD boš.

U, WAW, lahko vtakneš drugi RAM. 'Samo' 204-pinski mora biti. A tist del, kjer je SODIMM DDR3 z 204 pini dobro definiran standard si pa preskočil?? Geezus no, a ste res tko zatrapani v te japke, da ne ločite med dobrim in fail izdelkom? Če vam je pa veselje imeti Mac Proja na mizi ob TV-ju oz. karkoli že uporabljate monitor, pa dobro za vas, da lahko tako razmetavate z denarjem pa super za vas, da popolnoma zgrešite point uporabe tega računalnika.

Gregor P ::

:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

driver_x ::

PrimozR je izjavil:


U, WAW, lahko vtakneš drugi RAM. 'Samo' 204-pinski mora biti. A tist del, kjer je SODIMM DDR3 z 204 pini dobro definiran standard si pa preskočil?? Geezus no, a ste res tko zatrapani v te japke, da ne ločite med dobrim in fail izdelkom? Če vam je pa veselje imeti Mac Proja na mizi ob TV-ju oz. karkoli že uporabljate monitor, pa dobro za vas, da lahko tako razmetavate z denarjem pa super za vas, da popolnoma zgrešite point uporabe tega računalnika.


Fail izdelek je relativna stvar. Jaz tudi doma v ne-applu ne menjujem ničesar. Včasih bi me to motilo, ker sem si računalnike sam sestavljal in tudi nadgrajeval. Sedaj ga pa komaj še kaj prižigam, kaj šele šraufam in nadgrajujem. Kljub temu ne bi nikoli kupil Mac Proja, ker je za moje potrebe čisto premočan. Mogoče Minija.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
138021 (4890) noob96
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629958 (25907) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127240 (23198) SkipEU
»

Apple z iPadom ne dohaja strank

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
195198 (4598) JayKay
»

iPadi pred-razprodani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5315173 (13377) PrimozR

Več podobnih tem