» »

Nadgradnja pc-ja ali nakup novega?

Nadgradnja pc-ja ali nakup novega?

«
1
2

granArom ::

Pozdravljeni!

Jaz imam pa naslednje vprašanje: ali naj moj trenutni računalnik nadgradim ali pa naj novega kupim?

Trenutni računalnik:
Matična:ASUS Rampage III Extreme S1366/X58/ATX
Proc:Intel Core i7 950 3,6GHZ
Grafična:Sapphire HD 6870 1GB
RAM:Patriot DDR3 3x2GB 1600 MHZ Extreme
Napajalnik:Cooler Master Silent Pro 850W
Trdi disk:WD 1,5TB Green
Ohišje:Cooler Master HAF 932

Zanima me samo kaj lahko oz. kaj se splača nadgradit in pa s čim?

Za nov računalnik bi pa odštel do 1200-1300€ max. Seveda so priporočljive tudi nasveti in konfiguracije za nov računalnik kaj kupiti, kaj ne, kateri trgovini zaupati, ipd.

Računalnik bi bil seveda namenjen igranju prihajajočim zahtevnim igram kot recimo BF4 ipd.

Mal sm gledov od Angelo post (Nakup high-end gaming računalnika) sam 1600€ je kr mal preveč. Sam nisem preveč dober v izbiranju komponent zato rabim pomoč od vas;)

In pa seveda bi rač. kupil v roku 3-4 mesecev tko da so tudi nasveti na kaj počakati v neslednjih dnevih/mesecih dobrodošli!

Lep pozdrav.

dzinks63 ::

Imaš še vedno zelo dober računalnik, zaenkrat nadgradi samo grafično, nekaj za cca 300€ in boš še kamot preživel leto ali dve brez problema. Pa še kakšen SSD daj notri, pa bo sploh super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

granArom ::

dzinks63 je izjavil:

Imaš še vedno zelo dober računalnik, zaenkrat nadgradi samo grafično, nekaj za cca 300€ in boš še kamot preživel leto ali dve brez problema. Pa še kakšen SSD daj notri, pa bo sploh super.


Ja sej mal sm že gledov pa sm tud v to smer razmišlov: boljšo grafično, SSD disk pa kupu bi še ram. To mam trenutno v mislih. Sam zanima me še kakšno grafično kej priporočate?

Beaverdam ::

green disk je bolj počasen

keitai ::

Kup ssd, grafično kakšno 7950 (ali kej boljšega), pa proc navij.

klkkkkkkkkkk ::

Zdej jst ti priporočam kakđno 7970 za 240€ ali pa 7950 za 180€


Lp

dzinks63 ::

Če je cash, pokni ta novo amd, npr.: R9 280X 3GB Vapor-X, procesor je še vedno dovolj močan, pri full hd in ultra nastavitvah itak polno vlogo nase prevzame grafična kartica.

mtosev ::

jaz ti priporočam, da počakaš na naslednje leto ko pride ven ddr4 in pol menjaš komp.za zdaj pa samo dodaj en ssd če ga slučajno nimaš
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dzinks63 ::

Novi ddr4 bo v začetku drag kot žafran, enako je bilo z ddr3, čez kakšni dve leti se cene normalizirajo.

hojnikb ::

rukn noter 7970/280x + ssd in bo sistem kot nov.
#brezpodpisa

mtosev ::

ddr3 ni bil tak drag dober kit ramov je bil 200-250eur leta 2008
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

wow 250€ ni velik za ram ? 8-O

In ja, kot da je ddr3 bottleneck v današnih sistemih
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

granArom ::

Lepo se vam zahvaljujem za vse odgovore.

mtosev ::

hojnikb je izjavil:

wow 250€ ni velik za ram ? 8-O

In ja, kot da je ddr3 bottleneck v današnih sistemih
ja in ne. tisto za 250e so bili že kr dobri kiti. zame ~250e za dober ki ni preveč.tud sedaj npr dober kit 16gb ddr3 pride ~200e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

hojnikb je izjavil:

wow 250€ ni velik za ram ? 8-O

In ja, kot da je ddr3 bottleneck v današnih sistemih
ja in ne. tisto za 250e so bili že kr dobri kiti. zame ~250e za dober ki ni preveč.tud sedaj npr dober kit 16gb ddr3 pride ~200e

ki ga lahko koristiš le v merjenju e-penisa v benchih
#brezpodpisa

rok1986 ::

Da si malce sposodim temo...

Imam sledečo sestavo računalnika :

AMD Phenom II X4 940
4870x2 Sapphire
4 gb ddr2 Kingston 1066mhz
600w napajalnik
GA-MA790GP-DS4 plata
1000gb Samsung spinpoint
27' Samsung

Sedaj mi je šla očitno grafična kaput...se mi komp kar sam sesuva...Zanima pa me, kaj se sedaj najbolj splača...Če zamenjam samo grafično bo to dober boost (recimo kako 7950) ali se splača zamenjat še kaj drugega...

Odprt sm za vse predloge. Računalnik bi se uporabljal predvsem za gaming...

lp

dzinks63 ::

Odvisno koliko si pripravljen vložiti: nadgradiš lahko, npr:

samo z HD7790
ali
Phenom II X6 1100T + HD 7950 + 4GB rama (če je napajlnik dovolj zmogljiv), če je še kaj lufta, dodaš še SSD

Če imaš še večji budget, vse skupaj prodaj in nabavi nov komp.

NightHawk ::

Če boš menjal samo grafično si kupi eno od 7870 za slabih 150€ v tujini in je.

rok1986 ::

No mene samo zanima kaj se bolj splača, nagradit celotno mašino ali zamenjat samo grafično? Moj budget za zamenjavo je nekje med 700-800€. In če se že naročuje v tujini me zanima kje se najbolj splača - glede na ceno in glede na zanesljivost?

lp

DarwiN ::

Grafično in SSD nabavi.. Čez ~2 leti pa kupiš nov komp (8core cpu + ddr4) in vanj preneseš ta SSD in grafo.

Radeon 280x in si futureproof za ~5 let, kar se grafe tiče. In eden 250Gb SSD, ker verjemi, da brez SSDja ni več življenja..

Trgovina pa recimo HOH.de ali hardwareversand.de
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rok1986 ::

Ok hvala za odgovor. Torej s tole kartico nimam kaj zgrešit? Kako pa je s tem SSD diskam? Ali je važno kakega vzamem ali so vsi enaki (ne poznam sploh te zadeve, čisto sem zunaj vseh teh stvari). Kako je s plačilom v omenjenih trgovinah - paypal?

Lp

spirit ::

Ja pa napajlnik boš vrjetno tudi nov potreboval, vsaj 80 plus bronze ali boljše, ampak ja za ta denar raje upgrade zasedaj pa si prišparal kar precej denarja.

rok1986 ::

Za napajalnik sem se zmotil, mam 750w, bi bilo to dovolj ali bi vseeno rabil novega?

lp

Hayabusa ::

Napiši točen model napajalnika.

DarwiN ::

Napajalnik je več kot dovolj dober..

Ja, ta grafa, ki sem ti jo prilepil, je pomoje trenutno best buy na trgu..

SSDji so pa praktično vsi enaki.. So neke razlike na papirju, v praksi pa vsekakor ne.. Naprimer tega vzameš in si zmagal.

Plačilo pa je ponavadi najlažje preko spletnega bančnega nakazila.. Paypal tudi gre, ampak je kak procent ali dva provizije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Napajalnik je več kot dovolj dober..

Ja, ta grafa, ki sem ti jo prilepil, je pomoje trenutno best buy na trgu..

SSDji so pa praktično vsi enaki.. So neke razlike na papirju, v praksi pa vsekakor ne.. Naprimer tega vzameš in si zmagal.

Plačilo pa je ponavadi najlažje preko spletnega bančnega nakazila.. Paypal tudi gre, ampak je kak procent ali dva provizije.

ne če je kak jajc od intertecha :)
#brezpodpisa

rok1986 ::

Super hvala za vse odgovore. Napajalnik je : PC power & cooling; Silencer 750W Crossfire edition. Star je pa cca 4 leta.
Kaj pa glede ramov - bo dovolj 4gb ali se splača še kako palčko dodat?

lp

DarwiN ::

ddr2 rami so dragi ko pes, oziroma dražji od ddr3.. Poleg tega pa ne boš čutil velike razlike med 4 in 8Gb.. Pa tut vprašanje če ima tvoja plata še kakšne proste reže za rame.

Če se odločiš kupit nov komplet (plata+proc+rami) čez ~2 leti, potem si jaz na tvojem mestu zdaj ne bi mazal rok z rami.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rok1986 ::

Hvala za odgovor, ja imam namen čez kako leto ali dve nadgradit omenjene zadeve.

rok1986 ::

DarwiN je izjavil:

ddr2 rami so dragi ko pes, oziroma dražji od ddr3.. Poleg tega pa ne boš čutil velike razlike med 4 in 8Gb.. Pa tut vprašanje če ima tvoja plata še kakšne proste reže za rame.

Če se odločiš kupit nov komplet (plata+proc+rami) čez ~2 leti, potem si jaz na tvojem mestu zdaj ne bi mazal rok z rami.

Ja drugače imam še dve prosti reži, vendar če ne bo kake velke razlike je brezpredmetno...

spirit ::

Škoda keša, ker so ddr2 res dragi in resne razlike ne bo, raje pojdi na pivo in potem ko bo čas z kompletno nadgradnjo uloži tja ;)

rok1986 ::

Pa se splača kupit 250gb SSD diska ali bi bilo 120gb recimo dovolj?

BorutK-73 ::

Dovolj je že 64GB. Bi pa na tvojem mestu vzel 250GB ssd.

spirit ::

Se strinjam z Borutom, sem imel 120 pa sem šel na 250 :D

rok1986 ::

Kake pa so glavne razlike med tem ssd diskom in prejšnimi diski? Načeloma vem, da so hitrejši, še kake druge specifikacije? :)
Kaj se na te diske splača nalagati? Sprašujem zato, ker ne sledim več tem napredkom in sem totalen laik.. :)

tiran2000 ::

Gre za dva cist razlicna koncepta hranjenja podatkov... Ja SSD so hitri, vendar še vedno niso dovolj zanesljivi... Vrednih podatkov se na njih ne hrani...

DarwiN ::

SSDju se ne da narediti pravice z besedami. Ne da se ga opisat. Verjemi mi. :) Hitrejši je in vse se 10x hitreje odpre, ampak to se ne sliši tolk bistveno.. Gre za 3 sekunde tukaj, 2 sekundi tam, pol minute pri zagonu računalnika, in vse to se sešteva skozi dneve, tedne, mesece in leta... Ko enkrat to izkusiš, se boš zagotovo strinjal, da je bil to najboljši upgrade vseh časov in povratka enastovno ni več.. ;)

Skratka OS mora bit na ssdju.. Ampak ker običajno ljudje tut programe instalirajo na SSD, je potem 120Gb ravno tista meja... Sem mislil, da 120tka stane slabih 100EUR, ampak vidim da so po 80EUR, tako da so najbrž celo bolj smotrn nakup od 250Gb različice.. Če bi osebno danes kupoval, bi imel dilemo.. Razum bi od mene zahteval 120Gb, vlažni prsti pa malce luksuza in 250gb. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

rok1986 ::

DarwiN je izjavil:

SSDju se ne da narediti pravice z besedami. Ne da se ga opisat. Verjemi mi. :) Hitrejši je in vse se 10x hitreje odpre, ampak to se ne sliši tolk bistveno.. Gre za 3 sekunde tukaj, 2 sekundi tam, pol minute pri zagonu računalnika, in vse to se sešteva skozi dneve, tedne, mesece in leta... Ko enkrat to izkusiš, se boš zagotovo strinjal, da je bil to najboljši upgrade vseh časov in povratka enastovno ni več.. ;)

Skratka OS mora bit na ssdju.. Ampak ker običajno ljudje tut programe instalirajo na SSD, je potem 120Gb ravno tista meja... Sem mislil, da 120tka stane slabih 100EUR, ampak vidim da so po 80EUR, tako da so najbrž celo bolj smotrn nakup od 250Gb različice.. Če bi osebno danes kupoval, bi imel dilemo.. Razum bi od mene zahteval 120Gb, vlažni prsti pa malce luksuza in 250gb. :)

Ajoj, kot da bi prebral zanimivo knjigo, cela poezija... :) No potem ne bom nič razmišljal, kar 250 it is :)

Hvala za vse odgovore, sedaj samo še nakup :)

DarwiN ::

Če boš naročil pri hardwareversand.de, uporabi naslednjo kodo za popust:

VX3ERENHLF - 5€ popusta, pri nakupu nad 100€
V5TFR9TTR8 - 10€ popusta, pri nakupu nad 500€
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rok1986 ::

Super kodice, bodo uporabne, čez vikend naročam...rabil bi še nasvet za ohišje. Namreč moje ohišje trenutno, ne bo ustrezalo tej kartici, kvečem če bi ga rezal, kar pa mi ni ravno do tega :) Torej rabim nasvet glede ohišja..katerega se splača :)
Gledal sem nekako tole...
http://www.hardwareversand.de/articlede...
http://www.hardwareversand.de/articlede...
http://www.hardwareversand.de/articlede...
Zadnji mi je predvsem všeč, ker se da odstranit filter dol :) Skratka kaj mi svetujete ali je izbira, ki sem jo dal vredu ali priporočate kaj drugega...

lp

hojnikb ::

tiran2000 je izjavil:

Gre za dva cist razlicna koncepta hranjenja podatkov... Ja SSD so hitri, vendar še vedno niso dovolj zanesljivi... Vrednih podatkov se na njih ne hrani...

Kot da so pa hddji super zanesljivi.
Oba ti lahko crkneta. To da je ena tehnologija boljša oz. slabša še pa ni izgovor, da se ne dela rednih backupov :)
#brezpodpisa

spirit ::

Zalman definitivno, odsvetujm pa Anteca ker ma slabe možnosti kabel managementa.

micka15 ::

op:
zamenjaj grafično in kupi ssd

če ti zmanjkuje rama, se ti splača kupit še 3x2gb (če maš dost lukenj na matični)

@rok1986
ubistvu isto kot op, grafična in ssd, mogoče ram

kjero grafično je odvisno od ločljivosti monitorja, če maš 2xxx*1xxx pol rabiš boljšo kot za 1080p

ssd je 120 dovolj, ker filme, nadaljevanke in podobno maš itak na disku (ok, večji je valda bolj komot, tko da če si lohk prvoščiš), manj kot 120 pa jaz raje ne bi, ne prišparaš veliko, se moraš pa za moje pojme mal preveč jajcat, da nimaš polnega

ram je ddr2 res drag, zato se ti splača pogledat še za kakim rabljenim (pred nakupom opraviš memtest86+ tadolg test, da ne kupiš sranja)

rok1986 ::

Sem pogledal specifikacije svojega monitorja :
http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/sa...
in je maksimalna ločljivost 1xxx*1xxx, tako da mi bo tale grafična čisto dovolj.

Glede ramov sem že gledal, našel na bolhi nekoga, ki ga prodaja, vendar ne vem, če se mi splača nakupovat, če bom čez 1-2 leti nadgradil vse (plato, proc in rame)? Najbrž ni smiselno.

Disk bom verjetno kupil kar 250gb, da je mir za nekaj časa.

lp

rok1986 ::

Ima kdo izkušnje z naročevanjem preko http://www.hardwareversand.de ? Kolikor gledam imajo poštnino 20€ do Slovenije. Kako je z dostavo ? Kake izkušnje bi bile zaželjene :)

lp

54j0 ::

Vidim, da vas je kar nekaj napisalo, kako je ddr2 drag. Naj vas pomirim, njegov sistem podpira le ddr3 ram.

rok1986 ::

54j0 je izjavil:

Vidim, da vas je kar nekaj napisalo, kako je ddr2 drag. Naj vas pomirim, njegov sistem podpira le ddr3 ram.


?!? Kje si ti videl, da moja plata podpira ddr3 ram? http://www.newegg.com/Product/Product.a...

54j0 ::

Tebe sem čisto spregledal, sem mislil, da se nanaša na op-jev računalnik. Brez zamere..

micka15 ::

rok1986 je izjavil:

Sem pogledal specifikacije svojega monitorja :
http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/sa...
in je maksimalna ločljivost 1xxx*1xxx, tako da mi bo tale grafična čisto dovolj.

Glede ramov sem že gledal, našel na bolhi nekoga, ki ga prodaja, vendar ne vem, če se mi splača nakupovat, če bom čez 1-2 leti nadgradil vse (plato, proc in rame)? Najbrž ni smiselno.

Disk bom verjetno kupil kar 250gb, da je mir za nekaj časa.

lp

za ram je čisto odvisno, koliko ga porabljaš sedaj, če si na robu (oziroma čez) se splača, če ne pol ne

rok1986 ::

Glede teh kod za popust...Kje se to izpiše omenjene kode pri naročilu? Te med samim naročilom vpraša dotično ali se kje vmes dopiše kodo za popust?
lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik 600€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
40767581 (24146) hojnikb
»

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11717497 (13847) m0LN4r
»

Pomoč pri izbiri komponent za low budget PC - 350 €

Oddelek: Kaj kupiti
343119 (2310) AndreAS
»

Zadnje preverjanje za nakup novega PCja

Oddelek: Kaj kupiti
376702 (6048) Peaceful
»

Grafična kartica (HD 7870 vs R9 270X vs GTX 760)

Oddelek: Kaj kupiti
369957 (9586) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem