» »

TV več ne lovi pop tv in A kanala

TV več ne lovi pop tv in A kanala

tvirus ::

Imam eno težava, sedaj ko je pop tv prešel na nov multipleks ga več ne dobim, sem ponovno skeniral programe, resetiral televizor vendar ne gre, dobim vse kanale razen pop tv in a kanal.
Prosim za pomoč. Imam pa klasično anteno z ojačevalnikom.

kixs ::

Pri meni je enako, vsaj vceraj je bilo tako, danes se nisem preveril. Dodal sem Multiplex C, ampak je signal tako slab, da se se kocke komaj kdaj pojavijo. Na prejsnjem multiplexu tudi SLO2 HD lepo dela.

2x'=2 ::

Ja, C ima slabšo pokritost.

http://www.rtvslo.si/slovenija/18-000-g...

Alexius Heristalski ::

Tule je zemljevid, če v obrazec vpišeš svoj naslov, ti poda najbližje oddajnike, smer antene in oddaljenost. Če tvoj lokalni pretvornik nima muxa C, ga boš moral loviti s kakega večjega oddajnika. Možno je tudi, da signal na lokaciji je, ampak ti ga zaduši kak kanalni ojačevalnik (bolj verjetno, če gre za antenski sistem z več kot eno anteno). Zato velja preveriti sprejem z anteno, vštekano naravnost v sprejemnik, brez ojačevalcev.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Frenckie ::

Lahko ti ojačevalnik ne prepušča kanala na katerem oddaja MUX C.
Je pa treba vedeti, da je oddajanje MUX C še v fazi testiranja in s tem oddajanje z manjšo močjo.
Pokritost pa je in bo tudi manjša kot MUX A, ker nekateri pretvorniki ne bodo imeli komercialnega paketa - vse je odvisno od stroškov oddajanja, ki jih pokrivajo ponudniki komercialnih programov.

RejZoR ::

Kateri TV pa imaš? Ali imaš preko DVB-T škatle? Ker slednje so običajno dost crap. Glih zadnjič je očetu dopizdilo zajebavanje z DVB-T škatlo in kockanjem, da smo šli kupit nov LCD od Philipsa, priklopil na isto mesto in slika dela brez vsake težave, brez kockanja in zatikanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Alexius Heristalski ::

Ne, mux C ni več v testni fazi, 14. 10. je bil uradni začetek oddajanja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

neres ::

Jaz gledam tako mux A kot mux C iz Trstelja. Ampak A lovi odlično, C pa komaj oz. na enem od sprejemnikov sploh ne.
Dvomim, da je problem na samih sprejemnikih.

Hayabusa ::

Na mux A ni več komercialnih postaj.

Alexius Heristalski ::

neres, italijanske motnje, ki jih na A ni?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

neres ::

Hmmm, sem še malo testiral... Dejansko mi res bolje lovi če izklopim ojačevanje/napajanje na anteni. Preverjeno na dveh različnih sobnih antenah.
Nikoli prej še nisem opazil kaj takega, vedno je ojačevanje pomagalo, predvsem za italijanske programe.

Je to torej zaradi tehničnih lastnosti samih anten, ali zato ker se z ojačevanjem vmeša še kak italijanski signal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Alexius Heristalski ::

Lahko da si z zmanjšanjem ojačanja ravno toliko zadušil motilca, da ti sprejemnik/tv sestavi sliko. Kolikor berem, je na Primorskem s K22 velik problem, motnja pa prihaja iz Italije. Operater (RTV) tu ne more pomagati, frekvence je določil APEK. K27 je "čist", K22 žal ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

francek1 ::

Ojačevalec žal ojača tudi motnje in višje harmonske frekvence. Sploh cenejši ojačevalci so premalo selektivni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Velki ::

Jaz imam tudi problem da ne lovi. Kaj potem moram narediti da bom lovil POP TV in KANAL A, ker starši so jezni, jaz pa ne vem kaj moram narediti ker se popolnoma nič ne razumem v te stvari.

Hayabusa ::

Na novo poženeš iskanje kanalov na tv.

Velki ::

Smer
Oddajnik Kanal / Pol. sprejemne Razdalja
Mux A Mux C antene [km]
Nanos 27 H 22 H 104° 19.4
Slavnik 27 V 22 V 158° 33.7
Sežana 27 V - 160° 20.1
Trstelj 27 H 22 H 300° 9.6
Vreme 27 H - 139° 25.7

Ne mi ne najde na avtomatskem iskanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Hayabusa ::

Vidiš katerega od oddajnikov za mux C ? Kakšno anteno imaš ? Si jo poskusil obrniti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Velki ::

Ja to je na sobni anteni. Ja dobi mi KANAL A, ampak je samo črn ekran, se nič ne dogaja.

Pithlit ::

Velki je izjavil:

Jaz imam tudi problem da ne lovi. Kaj potem moram narediti da bom lovil POP TV in KANAL A, ker starši so jezni, jaz pa ne vem kaj moram narediti ker se popolnoma nič ne razumem v te stvari.

Lahko sicer naročiš voyo, če so dovolj jezni da jim ni žal tistih 5EUR na mesec. Ali pa iptv/kabel/lastovko/hell-if-I-know. Ob primerni motivaciji je rešitev več.

Ob neprimerni motivaciji... (tko kot smo mi brez 42" tv-ja ostali) rečeš pa 'f*** it...' in se znajdeš s tistim kar imaš (mi, recimo... s 15" monitorjem pa MMC ter Planet TV prek HTPC-ja).
Life is as complicated as we make it...

Velki ::

Ne saj v hiši imajo televizijo na optiko, vendar preživijo večino dneva v hišici, ki je ločena od hiše in tam je edina možnost sobna antena. Saj jaz sem bolj zadovoljen, saj mi ne bo potrebno gledati več tistih bedastih programov, ko bom prišel na večirijo, bomo lepo gledali SLO 1 kot je treba. Ma sepravi ni nobene možnosti da bi to lovilo al kako?

Pithlit ::

Povlečt kabel do hišice? Ruckus? DLNA? Kot rečeno, ob primerni motivaciji imaš mnogo rešitev.
Life is as complicated as we make it...

Velki ::

Ja ampak vse to stane, tako da ne pride upoštev.

Alexius Heristalski ::

Če nočeš zunanje antene, se pač potrudi najti boljšo mikrolokacijo sobne antene. V nasprotnem primeru si najdite monterja.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Pithlit ::

Velki je izjavil:

Ja ampak vse to stane, tako da ne pride upoštev.

Ja. Saj pravim. Ob primerni motivaciji. Če te ni, pol se pač ne bo zrihtalo. Simpl ko (slab) pasulj.
Life is as complicated as we make it...

techfreak :) ::

Od kdaj je pa SLO 1 vrh kvalitete oz. zakaj bi ga morali gledati?

Koliko je pa ta hišica oddaljena ter ali imajo kabelsko ali IPTV preko optike?

Velki ::

No ni ravno vrh kvalitete ampak vsak normalen odrasel človek se bo z mano strinjal da je boljši od POP TV-ja. Ma nene nikakor druge možnosti kot sobna antena ne pridejo v poštev v tisti hišici.

IL_DIAVOLO ::

Meni sicer lepo dela...mi lovi lep signal od planet TV, TV3, Kanal A, Pop TV in SLO 1,2,3...sploh ne vem, zakaj še sploh imamo amis :))

Sem pa nekje prebral, da pri nekaterih sploh ne bo možno gledat, ker ne pokriva signal...that sucks.

Sicer ne gledam veliko TV-ja, ampak včasih pa ga vklopim in je fajn, da dela, če že imam TV 8-)

Looooooka ::

Btw a telemach dejansko oddaja v DVB-T?
Ker mam obcutek, da oni dvb-c furajo.
Zadnjic en usb tv tuner vtaknil v laptop pa magicno ni najdel niti enega kanala preko kabelske(preko antene je potem nasel tiste "obvezne" rtvo slo 1 2 3...).
Tko da mam obcutek, da bo za kaksen euro drazji tuner s podporo dvb-c treba nabavit :)

Alexius Heristalski ::

telemach = DVB-C

Pa DVB-C tuner bo dražji več kot 1 EUR (npr. Technisat Cablestar USB je v tujih spletnih trgovinah okoli 60 EUR), ker potrebuješ takega z režo CI, kamor vtakneš modul in dekodirno kartico, ker so programi kodirani.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

http://www.rtvslo.si/dvb-t/obvestila

Gledalce obveščamo, da v izogib motnjam signala multipleksa C v obalno-kraški in goriški regiji, prehajamo na kanal 33 (frekvenca 570 MHz) na šestih oddajnikih:

Beli Križ 23.10.2013
Anhovo 24.10.2013
Tinjan 24.10.2013
Trstelj 24.10.2013
Skalnica 24.10.2013
Slavnik 25.10.2013


Gledalce, ki sprejemajo signal komercialnih TV programov s kateregakoli od navedenih oddajnikov, prosimo, da svoje sprejemnike nastavijo na novi kanal.


Po eni strani dobro, da so nekaj ukrenili, po drugi strani žalostno, da se morajo naši umakniti s frekvence, ki nam _pripada_ (!). Najbrž bi pri požrešnih Lahih zalegla le teroristična akcija bombardiranja motečega oddajnika.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Jah, no... verjetno so oni že prej oddajal na teh frekvencah. In naši genialci tega preprosto niso preverili in se kar uštulili zraven. Pol so pa lahi krivi...
Life is as complicated as we make it...

Alexius Heristalski ::

Seveda so krivi Lahi, ki smetijo vsepovsod po radiodifuznem spektru. Vse naše sosede razen njih se držijo mednarodnega dogovora razdelitve frekvenc, sprejetega leta 2006 na konferenci v Ženevi.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232845 (2581) ...:TOMI:...
»

Dvb-t hrvaški programi

Oddelek: Zvok in slika
287970 (6239) bosces
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956531 (33243) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494479 (3117) Alexius Heristalski
»

Dvdb-t ni več Pop Tv

Oddelek: Zvok in slika
475127 (3106) bbenci2

Več podobnih tem