» »

win7 ali win8.1

win7 ali win8.1

«
1
2 3

gamer12345 ::

Pozdravljeni,

imam nov računalnik in bom še kupo windowse, ker piratski skos je...o.

Odločam se med 7ko in 8.1.

Zaj nevem, če res nemorš igrat piratskih igrc na 8ki?

Kaj se mi bolj splača kupiti?

BoLhCa ::

Vsekakor Win8, Win7 so bili itak sramota. Kjes pa pobral, da ne morš igrat igric?! svašta :)

Skyman ::

prej win 8 ko pa win 7 stramota!

Definitivno 8.1 pojdi sam sm bil na prewiev verziji dela obcutno bolje kot win7 bolj odzivni itd.. sam bom malo pocakal da se dobijo vsi gonilniki potem grem gladko na win 8.1

kixs ::

W7 so dalec od sramote in delez ima kar nekaj vecji od 8 in 8.1 skupaj.

 .

.

BoLhCa ::

Vsi gonilniki? Katerega pa nimaš?

Also, naj ma delež kakršn že hoče imeti, Win7 so bli razbita in poslabšana Vista, katere folk ne razume, je bila pa vsekakor boljša kt win7. Z vsemi updejti so celo popravlji, da je vsaj približno normalno delalu, no z Win8 pa so spet naredili zelo dober OS!

kixs ::

Also, naj ma delež kakršn že hoče imeti, Win7 so bli razbita in poslabšana Vista, katere folk ne razume, je bila pa vsekakor boljša kt win7. Z vsemi updejti so celo popravlji, da je vsaj približno normalno delalu, no z Win8 pa so spet naredili zelo dober OS!



Ocitno si s svojim misljenjem v manjsini... a nic zato...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

gamer12345 ::

Pomoje bom kr 8ko kupo, ker je novejši.

Me pa skrbi za gaming, ker sosed ma 8ko, pa mu baje igre nočejo delat če niso original.

Goran's Blog ::

Win 8 absolutno!
Veliko boljši od 7dmice, nasploh pa če imaš za uporabljati Hyper-V !!

blackbfm ::

ja, za igrce bo uporablju hyper-v! bravo!

Me pa skrbi za gaming, ker sosed ma 8ko, pa mu baje igre nočejo delat če niso original.


narobe te skrbi

Goran's Blog ::

blackbfm je izjavil:

ja, za igrce bo uporablju hyper-v! bravo!

Me pa skrbi za gaming, ker sosed ma 8ko, pa mu baje igre nočejo delat če niso original.


narobe te skrbi

Mogoče ga bo potreboval kdaj ;)
Igre pa delajo brez problema na 8-mki.

Good Guy ::

Kakšne probleme mate eni..

win 8 deluje identinčo dobro(oz boljše) kot 7-ca. Igrce in podobno deluje brez problema na win 8. Sam sem prešel iz win 7 na win 8 brez problema. Vse deluje kot mora.

Tudi gonilniki so za win 8 že porihtani, če ga slučajno ni, prime tudi tisti iz win 7.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Chev ::

Točno tako. Win8/8.1 je pri meni identičen Win7 (ob izpustitvi vmesnika). Izberi si kateri ti je grafično ljubši.

Sam sem iz sedmice šel na Win8, kateri mi je bil z tistim "modernim" vmesnikom polom, sem šel nazaj na Win7, ob MSDN izdaji Win8.1 sem spet upgradal in ker je še vedno tisti "moderni" vmesnik (pa čeprav sem ga uporabljal samo za all programs), ki se mi ne dopade sem spet nazaj na Win7.

CPU usage je enak, Memory (RAM) tudi, za disk se ne sekiram, iz sleep se oba prižgeta enako, vsi programi delujejo na obeh ... skratka kateri ti je vizualno bolj všeč.

Blazz ::

BoLhCa je izjavil:

Vsi gonilniki? Katerega pa nimaš?

Also, naj ma delež kakršn že hoče imeti, Win7 so bli razbita in poslabšana Vista, katere folk ne razume, je bila pa vsekakor boljša kt win7. Z vsemi updejti so celo popravlji, da je vsaj približno normalno delalu, no z Win8 pa so spet naredili zelo dober OS!


prosim ne trosi bedarij...se ne vem zakaj je potrebno trollat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

BoLhCa ::

Pač si še eden izmed mnogih, ki ne dojamejo. Dejstvo pa ostaja, da je win7 pokvarjen Windows, da so ovce ble zadovoljne in majo spet "prazen" ram in podobne bedarije. Tudi sam zagon win7 je smešen, pa u bistvu nima več veze, ne da se mi več zgubljat besed o bedastemu win7 OS-ju, kajti imamo novega, ki je v vseh pogledih boljši in hitrejši.
Seveda pa so že morali forsirat win 8.1 zaradi res noro bedastih ljudi, ki hočejo neki totalno useless start meni. Že večkrat dokazano, da so ljudje v osnovi zelo butaste živali, pa tudi edini ki posekajo drevo in iz njega naredijo list, da gor napišejo "save trees"... :rolleyes:

Chev ::

BoLhCa je izjavil:

Pač si še eden izmed mnogih, ki ne dojamejo. Dejstvo pa ostaja, da je win7 pokvarjen Windows, da so ovce ble zadovoljne in majo spet "prazen" ram in podobne bedarije. Tudi sam zagon win7 je smešen, pa u bistvu nima več veze, ne da se mi več zgubljat besed o bedastemu win7 OS-ju, kajti imamo novega, ki je v vseh pogledih boljši in hitrejši.
Seveda pa so že morali forsirat win 8.1 zaradi res noro bedastih ljudi, ki hočejo neki totalno useless start meni. Že večkrat dokazano, da so ljudje v osnovi zelo butaste živali, pa tudi edini ki posekajo drevo in iz njega naredijo list, da gor napišejo "save trees"... :rolleyes:

Se popolnoma strinjam. S svojim forsiranjem "new is better" ravno to dokazuješ.
Si morda pomislil, da se nekaterim ne dopadejo enake stvari kot tebi?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

BoLhCa ::

Govorimo o sistemu, ne pa lastnih preferiranjih. Dejstvo je, da je sistem boljši win8 kot 7 in dejstvo je da je Vista boljša od Win7.

Zdej če oseba ima raje linux, win7, xpje,... to pa ni predmet pogovora sedaj.

Chev ::

BoLhCa je izjavil:

Govorimo o sistemu, ne pa lastnih preferiranjih. Dejstvo je, da je sistem boljši win8 kot 7 in dejstvo je da je Vista boljša od Win7.

Zdej če oseba ima raje linux, win7, xpje,... to pa ni predmet pogovora sedaj.


OK. Tvoj naslednji post v tej temi - objektivna razlaga, zakaj sta Win8 (6.2) in Win Vista (6.0) boljša kot Win7 (6.1). Imel sem vse, žal pa nisem sposoben ugotoviti in potrebujem pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

BorutK-73 ::

BoLhCa je izjavil:

dejstvo je da je Vista boljša od Win7.


:))
statistika se ne strinja s tabo.
Vista je isti fail kot je bil Win Milenium.

matobeli ::

hehe, BoLhCa, pojdi v Ljubljano na LPP

win 8 je zoprn za uporabljat če ga nisi navajen. Win 7 pa je enostaven kot XP z vsemi zadevami rešenimi. je pa win 8 novejši in enako dober kot win 7.

Je pa logična izbira win 8.1. win 7 so dragi za kupit. 100€ OEM verzija8-O

PrimozR ::

BoLhCa je izjavil:

Govorimo o sistemu, ne pa lastnih preferiranjih. Dejstvo je, da je sistem boljši win8 kot 7 in dejstvo je da je Vista boljša od Win7.

Zdej če oseba ima raje linux, win7, xpje,... to pa ni predmet pogovora sedaj.

Dejstvo? Urlpls (za 7 vs. Vista).

Robi :P ::

gamer12345 je izjavil:

Pomoje bom kr 8ko kupo, ker je novejši.

Me pa skrbi za gaming, ker sosed ma 8ko, pa mu baje igre nočejo delat če niso original.

velik komu delajo tko da to jemlji za rezervo... bi ti povedo da tut men delajo ampak ti ne smem ker ne smem u piratstvo govorit... neka čudna pravila izražanja tule :P

lebdim ::

sem se navadil Win7, tako da jo ne zamenjam ...

Beaverdam ::

Jaz bi uzel 8.1, ker je novejši.

Good Guy ::

lebdim je izjavil:

sem se navadil Win7, tako da jo ne zamenjam ...


Prinpic obeh je isti.

začetni zaslon se da enostavno skenslat (s posodobitvijo 8.1 bo pa tudi start gumb nazaj).
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LitralSM ::

kixs je izjavil:

Also, naj ma delež kakršn že hoče imeti, Win7 so bli razbita in poslabšana Vista, katere folk ne razume, je bila pa vsekakor boljša kt win7. Z vsemi updejti so celo popravlji, da je vsaj približno normalno delalu, no z Win8 pa so spet naredili zelo dober OS!



Ocitno si s svojim misljenjem v manjsini... a nic zato...

Od kdaj pa tržni delež X produkta kaj povedo o X produktu? Razen tega, da se dobro prodaja.
Win 8(.1) je sodobnejši sistem, za par % hitrejši od predhodnika, pa menda tudi cenejši. Razlika je samo v Start meniju, ki se v Osmici odpre čez celi ekran, da ne rabiš skrolat gor in dol po bližnjicah, ampak jih imaš na pogled takoj.

gamer12345 ::

pol lahk igre dol s partisa na 8ko naložim brez problemov

pviran3 ::

če se kupuje windows, logično da se kupi win8 licenco in pol po potrebi downgrade naredi na win7. Če kupiš win7 pa win8 ne moreš imet... :D

gamer12345 ::

Aha, če kupim win8, lahk pol legalno brezplačno nazaj naložim win7, čeprav nimam orginal CD, al morm kupit win7?

mihibo5 ::

gamer12345 je izjavil:

Me pa skrbi za gaming, ker sosed ma 8ko, pa mu baje igre nočejo delat če niso original.


Za gaming je win7 še boljši. Da pa piratske igre ne bi delale, naj te pa ne skrbi. Meni so vse (razen minecraft, ker je zaradi vgrajenega OpenGL imel probleme, a sem posodobil grafične driverje in je vseeno delalo).

Janac ::

Če bi jim šlo vse po načrtih, 8.1 sploh ne bi bilo.

LitralSM ::

Če bi jim šlo vse po načrtu, tudi Service Packov ne bi bilo. Tudi Chroma 29 ne bi bilo, tudi Photoshopa N-te verzije ne bi bilo, tudi na stotere raznih bugfixov ne bi bilo. Sprijaznimo se že enkrat. Če bi šlo vse po načrtu - tole ni izgovor.

pviran3 ::

Ko sem nazadnje delal downgrade na novem računalniku z win8, je M$ svetovalec na telefonu povedu, da se rabi še en računalnik z win7 licenco, pol se tisti ključ vnese v ta z win8 nalepko in če ne gre aktivirat, pomagajo prek telefona

s1m0n ::

LitralSM je izjavil:

Če bi jim šlo vse po načrtu, tudi Service Packov ne bi bilo. Tudi Chroma 29 ne bi bilo, tudi Photoshopa N-te verzije ne bi bilo, tudi na stotere raznih bugfixov ne bi bilo. Sprijaznimo se že enkrat. Če bi šlo vse po načrtu - tole ni izgovor.


Če ljudje ne bi komplicirali za vsako malenkost/spremembo (win7->win8 start...) ne bi bilo Win 8.1
Jaz ne vidim zakaj bi kdo uporabljal pri novem računalniku Windows 7 razen, če že ima licenčno kopijo!

Chev ::

s1m0n je izjavil:

Če ljudje ne bi komplicirali za vsako malenkost/spremembo (win7->win8 start...) ne bi bilo Win 8.1
Jaz ne vidim zakaj bi kdo uporabljal pri novem računalniku Windows 7 razen, če že ima licenčno kopijo!

Ker je glupo do amena.

Primer pri meni. Nekaj iščem po spletu, se mi zalušta muzike. Kaj naredim?

    - Win7: WinKey -> Music -> CTRL+A, ENTER.

    - Win8: WinKey -> ? -> nek nov player, ki ne dela -> ? -> WinKey za vračanje na namizje ne dela, ker odpre spet start -> Desktop Shortcut -> Minimize Browser -> ? -> Music folder nekje v My Computer -> CTRL+A, ENTER.

    - Win8.1: Isto sranje kot Win8, le da sem imel nastavljeno da WinKey odpre All Programes. Ya very useful.


Saj ne da kompliciram, ampak iz enostavnih rešitev komplicirajo. Res je, da sem si potem vse programe nametal na namizje, ker nov full screen start je totalno neuporaben. Če bo MS nadaljeval ta idiotski trend, me ne vidijo več.

Nobenega kritiziram, naj vsak uporablja kaj pač želi. Nekateri prisegamo na classic shell, spet drugi ste pač, ... kako naj rečem, odprti za nove stvari. Sem lep čas uporabljal tako Win8 kot Win8.1 (preview & final) pa se mi sploh ne dopade.
No, zdajveš zakaj bi marsikdo pri novem računalniku z veseljem raje videl Win7.

BoLhCa ::

Tipičen primer userja, kateri hoče prikazati iluzije slabosti, potem pa dreka. win8 -> type: music -> ctrl - a, enter. če hočeš nazaj na desktop winkey d.
minimize browser?? hahaha, kt da nimaš v spodnji vrstici popolnoma enako ikono libraries, kot v sedmici. Kot da nimaš ikone za player v vrstici.
Kt da ne morš dat svojega main folderja za muzko v start window in imaš potem winkey - klik - ctrl a, enter.
Resno.. ne s takimi ven hodit. Res ne.

BoLhCa ::

Oz. kt da ne morš na main folder dat bližnjice, reciva ctrl shift m in ti direkt odpre tvoj folder z glasbo;)
Ne.. dejmo maksimalno zakomplicirat, ker se ne da ane? :)

Rias Gremory ::

BoLhCa je izjavil:

Govorimo o sistemu, ne pa lastnih preferiranjih. Dejstvo je, da je sistem boljši win8 kot 7 in dejstvo je da je Vista boljša od Win7.

Zdej če oseba ima raje linux, win7, xpje,... to pa ni predmet pogovora sedaj.

Kaj pa kadiš to?

http://www.techradar.com/news/software/...
http://windows.about.com/od/windowsosve...
http://www.notebookreview.com/default.a...

In day-to-day operation Windows 7 easily beats Vista with a quicker boot times, shutdown times, sleep times, and wake times. In some of those tests it was almost 50% faster, a huge lead when you consider how many of those cycles the computer will go through in its lifetime.


http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Chev ::

BoLhCa je izjavil:

Tipičen primer userja, kateri hoče prikazati iluzije slabosti, potem pa dreka. win8 -> type: music -> ctrl - a, enter. če hočeš nazaj na desktop winkey d.
minimize browser?? hahaha, kt da nimaš v spodnji vrstici popolnoma enako ikono libraries, kot v sedmici. Kot da nimaš ikone za player v vrstici.
Kt da ne morš dat svojega main folderja za muzko v start window in imaš potem winkey - klik - ctrl a, enter.
Resno.. ne s takimi ven hodit. Res ne.


Searcha nimam (da ne omenjam idiotskega iskanja v Win8.1), in ne, v spodnji vrstici nimam ikone libraries, tudi ikone za Player nimam. Kot sem rekel, rad imam classic shell look.

Lahko me prepričuješ kakšna revolucija je Win8/8.1, verjetno je tebi spremenil življenje na glavo (boljše ofc), meni ga pač ni in me tam več ne vidijo.

P.S. Še vedno čakam na tvoja dokazila o zakaj sta vsemogočna Win8/8.1 & Vista boljša os 7. Objektivno seveda.

hojnikb ::

@BoLhCa
hahahahah katere izjave.
Imaš tudi kake konkretne dokaze, ki bi tvoje blodnje potrdil ? :)):))
#brezpodpisa

PrimozR ::

Ma nima, kako jih bo pa imel, če je prvi, ki govori da je Vista boljša od sedmice. Po drugi strani je pa splošno znano, da je sedmica izpopolnjena Vista, ki deluje.

LitralSM ::

Rias Gremory je izjavil:

BoLhCa je izjavil:

Govorimo o sistemu, ne pa lastnih preferiranjih. Dejstvo je, da je sistem boljši win8 kot 7 in dejstvo je da je Vista boljša od Win7.

Zdej če oseba ima raje linux, win7, xpje,... to pa ni predmet pogovora sedaj.

Kaj pa kadiš to?

http://www.techradar.com/news/software/...
http://windows.about.com/od/windowsosve...
http://www.notebookreview.com/default.a...

In day-to-day operation Windows 7 easily beats Vista with a quicker boot times, shutdown times, sleep times, and wake times. In some of those tests it was almost 50% faster, a huge lead when you consider how many of those cycles the computer will go through in its lifetime.


http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...

Par linkov se osredotoča samo na prednosti Win 7, drugi par pa prikaže prednosti in slabosti. V vseh primerih pa je nakazano, da Win7 prednjači samo na nekaterih področji. Ne vem kako si lahko to ti definiraš kot boljši. Sorry, ampak
Zdej če oseba ima raje linux, win7, xpje,... to pa ni predmet pogovora sedaj.

Smotrno je, da imaš nameščen tisti sistem, za katerega imaš licenco. Če ti le ta ne zadosti vseh zahtev, posežeš po sodobnejšem/cenejšem/alternativi.
To, da je tebi Win 7 do jaja in da je nekim Win 8 GUI neuporaben, ker niso sposobni ga pravilno uporabiti (srsly, manj zahteven od predhodnika) pa je stvar Problemov človeštva, kjer se lahko kregamo, kako množica vpliva na odločitve posameznika.
lol
Vista sucks
/lol

WarpedGone ::

Po drugi strani je pa splošno znano, da je sedmica izpopolnjena Vista, ki deluje.

Jup, W7 je Vista Release2 i.e. vse to kar je že Vista imela namen bit, pa ni glih uspelo v detajlih.
8.1 je tako poskus izbolšanja 8ce s popucanimi največjimi fejli.
Narava stvari zahteva da se enkrat bol osredotočiš na nove fičerje nato pa na peglanje teh sedajženenevečnovosti, da ornk delujejo in da je profit večji od vložka.

XPji so "peživeli" ~13 let, 7ica zna preživet še dlje. Njen glavni profit proi XPjem je no-fuss 64bitna podpora. Zares vse dela, praktično nič te ne zafrkava iz čistega inata (kot je naprimer čisto nov in neznan UI v 8).
Zbogom in hvala za vse ribe

Rias Gremory ::

@LitralSM
Par linkov se osredotoča samo na prednosti Win 7, drugi par pa prikaže prednosti in slabosti. V vseh primerih pa je nakazano, da Win7 prednjači samo na nekaterih področji. Ne vem kako si lahko to ti definiraš kot boljši.


Imaš prav. Vista zmaga v sintetičnih testih.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BoLhCa ::

Murdoc daš sliko tvojega namizja? Kaj pa definiranje bližjice na tipke? Ti to ni dovolj "klasično" ? Odstranil si search? Torej ne morš potem kričat, da neki nimajo, če si odstranil.

Zakaj je boljš, večkrat sem že razlagal, mel sem spisek tudi, če koga zanima --> use search, ker absolutno se mi ne da it še enkrat skoz to. Preveč debilen sistem, dab bil vreden ponovnega vznemirjanja, če imamo sedaj sistem ki deluje. In je seveda neprimerno boljši in veliko hitrejši.

PrimozR ::

Mnja, zakaj bi se vznemirjal nad Visto, če imamo zdaj 7, ki deluje :D

Chev ::

BoLhCa je izjavil:

Murdoc daš sliko tvojega namizja? Kaj pa definiranje bližjice na tipke? Ti to ni dovolj "klasično" ? Odstranil si search? Torej ne morš potem kričat, da neki nimajo, če si odstranil.

Zakaj je boljš, večkrat sem že razlagal, mel sem spisek tudi, če koga zanima --> use search, ker absolutno se mi ne da it še enkrat skoz to. Preveč debilen sistem, dab bil vreden ponovnega vznemirjanja, če imamo sedaj sistem ki deluje. In je seveda neprimerno boljši in veliko hitrejši.


Saj se ne bunim nad bližnicami. Bunim se, ker Search na Win8 ne dela (oz ne dela pravilno), pa ker je start Full Screen in je meni totalno nepraktično. Searc-ha na Win7 sploh ne potrebujem, ker točno vem kje imam kaj, če pa potrebujem kakšnem Win program pa je tu še vedno Run.

Sliko Desktop-a tudi lahko dobiš.
 null

null



P.P.S. Bomo dočakali dokazila o tvojih prepričanjih? Sej veš, tisto zakaj sta že Win Vista in Win8 boljša od Win7, če si slučajno pozabil.

gamer12345 ::

Evo, kupo sm 8ko. Sam je nek upgrade iz 7ke. Prodajalec mi je reko, da bo 8ka delala brez problemov, čeprav nimam licenčnih windowsow7.
Ali to drži?

LP.

mtosev ::

itak, da win 8.1, ker je osmica izboljšana sedmica

gamer12345 je izjavil:

Evo, kupo sm 8ko. Sam je nek upgrade iz 7ke. Prodajalec mi je reko, da bo 8ka delala brez problemov, čeprav nimam licenčnih windowsow7.
Ali to drži?

LP.
ne, če nimaš licence za win 7 nebo delalo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gamer12345 ::

če mi je reko trgovec da bo

borut_p ::

jaz sem za časa, ko so prišli ven win8 instaliru še na sveže instaliran win7 (ki je kao en mesec brezplačen) in je vse delalo ok - sedaj imam vse skupaj licenčno.
LP
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270150 (62400) dr.Akula
»

Prvi posnetki Windows 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21255148 (44818) Steampunk
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17244784 (34486) AvtoR
»

Start menu naj bi se vrnil šele z Okni 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13035883 (30869) MrStein
»

Razvoj Windows 8.1 je končan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7623014 (18222) krneki0001

Več podobnih tem