» »

Obupal nad računalnikom - prosim pomoč!

Obupal nad računalnikom - prosim pomoč!

SCHalko ::

V računalniku imam matični ploščo ASUS A7V133 raid in procesor Athlon 1333. Na raid imam priključena dva diska v Raid 0 načinu. Instalirane imam WIN XP z sp1. Računalnik lahko normalno instaliram in uporabljam par dni. Vsake toliko časa mi pri zagonu javi, da se je sistem po resni napaki obnovil, čeprav se je prejšnji dan računalnk normalno zaustavil.

Če vam pove kaj sporočilo o napaki:
C:\WINDOWS\Minidump\Mini031003-01.dmp
C:\DOCUME~1\Romeo\LOCALS~1\Temp\WER1.tmp.dir00\sysdata.xml

To obvestilo se mi pojavi od 3-4 krat, nakar se računalnik sploh ne zažene več. Napiše, da ne more prebrati iz \\windows\system... oz. da je datoteka okvarjena. Na srečo imam izdelan Ghost image, tako da sistem hitro ponovno vspostavim, vendar to ni rešitev...

Najprej sem mislil, da je nastal problem zaradi procesorja (not sem vtaknil XP 1800 - plata ga namreč ne podpira uradno, to da ista napaka se pojavlja tudi pri Athlonu 1333.) Računalnik je nekoč z instaliranimi WIN 2000 in Athlonu 1200 delal brez kakršnih koli težav!
Ima kdo kakšno idejo??8-O

Blisk ::

Probi ga na novo inštalirat in NE z Ghostom.
Sploh pa če si naredu Ghost, pa potem kej od strojne opreme spreminjal, ti lahk zarad tega jebe.

SCHalko ::

Sem že dvakrat na novo instaliral sistem, preden sem naredil Ghost image. Strojne opreme medtem nisem nič spreminjal!:'(

Blup ::

Kaj pa če j disk zanič?

Blup
:\

cekr ::

Kako imaš urejene gonilnike za RAID kontroler?
Si že poizkusil inštalacijo brez RAID-a?

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

SCHalko ::

Diska upam da nista zanič, ker sta bila ze enkrat garancijsko zamenjana - IBM... Ja z goniliki za raid v XP sem mel kar probleme. Našel sem ga na nemški Asusovi strani:

FastTrak Series Driver Diskette
Microsoft WindowsXP miniport driver ver. 2.00.1000.34

Saj sem uporabljal driver, ki je bil priložen plati (za win 2000), pa so mi Winsi Xp skoz javljali da ni el. podpisan... Ima mogoče kdo kakšno drugo verzijo fastrakovega driverja.

Han ::

Hmm, a nima tale Asuska Promisov RAID? Gonilnik zanj poišči tukaj.

Meni so se na IBM disku konstantno pojavljali odvečni indeksi. Odkar imam Seagatov disk, težav ni več.

Blisk ::

Če ne pa si sposodi dodatne raid kontroler, tistega na plati pa disabli.
Pa boš pol viud.
Ker dodaten kontroler pride itaq sam 7 jurjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362063 (1526) GrimReaper
»

prenos sistema na raid kontroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
51072 (942) refosk
»

Linux in SATA

Oddelek: Operacijski sistemi
171277 (1067) borchi
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413688 (9292) matrix2
»

Linux, RAID, Ghost - kako dobiti nazaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61038 (942) podtalje

Več podobnih tem