» »

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

balaz ::

za tiste, ki še niste izvedeli:

S 1.7.2011 se je spremenil postopek pri prepisu avtomobila. Po novem overitev podpisa na prodajni pogodbi ni več potrebna. Namesto tega morata prodajalec in kupec prepis urediti osebno na upravni enoti ali pri ponudniku tehničnih pregledov motornih vozil.
Če prepis opravljata na upravni enoti, mora kupec predhodno urediti tudi zavarovanje vozila. Če se prepis opravlja pri ponudniku tehničnih pregledov, pa lahko kupec vozilo zavaruje tudi tam.
PRODAJALEC MORA VOZILO ODJAVITI, KUPEC PA PRIJAVITI
Poleg tega mora kupec plačati cestnino ter vozilo zavarovati. Če je zavarovanje uredil že prej, mora predložiti potrdilo o zavarovanju.

-Kar pa mene zanima, glede tehničnega ki še velja nekaj mesecev, ali se potem ko se avto odjavi tehnični prekine in moraš naredi novega? ali ne, in ti ob prijavi ostane veljavnost prejšnjega?
-Ubistvu kako je pol s tem če ti ostane veljavnost tehničnega za nekaj mesecev, ti pa plačaš AO zavarovanje za celo leto, registracija je pa lahko veljavna le do datuma dokler velja tehnični?

JanK ::

Tudi zavarovanje placas samo za preostali del veljavnosti registracije. Prejsnji lastnik pa lahko ta denar dobi povrnjen
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Hayabusa ::

Veljavnost tehničnega pregleda ostane (skupaj s papirji moraš dobiti tudi papir "veljavnosti tehničnega pregleda").

first_line ::

Tehnični ostane ker je vezan na avto.

Plačaš preostanek za zavarovanje in cestnino do tehničnega ker je vezano na 'uporabo' vozila (tehničnega pregleda ne moreš odjaviti in tudi pri novih avtih je šele čez nekaj let. Kdaj ne vem ker nisem še nikoli kupil novega avta :) )

Lahko imaš menda tudi zamaknjeno tehnični in zavarovanje, kar pa je silno neprijetno, že tako pozabim.

Tablice ostanejo na avtu, če avto pri prodaji kupec takoj na novo prijavi, drugače grejo na 'uničenje'.

GupeM ::

first_line je izjavil:

Tablice ostanejo na avtu, če avto pri prodaji kupec takoj na novo prijavi, drugače grejo na 'uničenje'.

Samo tukaj da te popravim: mislim da je rok 7 ali 14 dni.

Assass1n ::

Kako pa neregistriran avto prodaš?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Chev ::

first_line je izjavil:

Tablice ostanejo na avtu, če avto pri prodaji kupec takoj na novo prijavi, drugače grejo na 'uničenje'.


Mislim da ne, pred tednom dni sem ravno prodal avto in sem moral tablice vrnit. Kupec je takoj avto registriral in dobil nove tablice, pa mu je bilo vseeno kakšne so, tu če ostanejo stare.

Pri drugem avtu, ki sem ga prodal sredi 2011 (že nov zakon za prepis v veljavi) pa so lahko tablice ostale na avtu.

Assass1n je izjavil:

Kako pa neregistriran avto prodaš?


Enako kot registriranega. Problem je samo dostava avta do tehničnega (če je ta potekel). Prepis, kupec plača prodajalcu EUR, dobi tablice, registrira, zavaruje, ... in odpelje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

Assass1n ::

Jaz imam doma clia, neregistriran brez vsega. Tehnično neizpraven, kako ga prodam? Kupec se načeloma z drugimi tablicami odpelje, če pa gremo na legalno varjanto z prikolico ali avtovleko?
Ga ne misli registrirat takoj?
To da se prepiše takoj to vem, druga prometna, vendar a je sedaj obvezno da ga takoj registrera in zavaruje ali ne!
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

c00L3r ::

Kako je res s prepisom, če kupec avta ne registrira? Včasih si kupci dal overjeno pogodbo in je to bilo to.

Zdaj pa morata kupec in prodajalec skupaj prepis urediti na upravni enoti. Kaj pa če prodam avto/motor na drug konec Slovenije in bo tega novi lastnik registriral čez par mesecev, ali pa ne bo registriral (npr. vožnja po privat posestvu).

Chev ::

Assass1n je izjavil:

Jaz imam doma clia, neregistriran brez vsega. Tehnično neizpraven, kako ga prodam? Kupec se načeloma z drugimi tablicami odpelje, če pa gremo na legalno varjanto z prikolico ali avtovleko?
Ga ne misli registrirat takoj?
To da se prepiše takoj to vem, druga prometna, vendar a je sedaj obvezno da ga takoj registrera in zavaruje ali ne!


Prodaš tako: oddaš oglas, se z kupcem dobita, se dogovorita za ceno, avto odpeljeta do upravne enote/organizaciji za prepis (ali ga odpeljeta na prikolici, ali nelegalno z drugimi tablicami je TVOJA stavr in TI odgovarjaš če bo kaj narobe, saj si še vedno TI lastnik vozila), nato s kupcem skupaj stopita do okenca, kjer izplnita kupoprodajno pogodbo. Ti vozilo odjaviš za prepis lastništa (16,60 EUR), kupec pa nato registrira in zavarojue.

Tehnični se naredi pred ali pa po tem. To preveriš tam, sej ni razlike.

Po moje lahko kupec postane lastnik avtomobila, brez registracije in zavarovanja. Ampak potem ga mora na prikolici peljat domov. Sicer pa pokliči nekam kjer delajo prepise, boš zvedel s prve roke.

c00L3r je izjavil:

Kako je res s prepisom, če kupec avta ne registrira? Včasih si kupci dal overjeno pogodbo in je to bilo to.

Zdaj pa morata kupec in prodajalec skupaj prepis urediti na upravni enoti. Kaj pa če prodam avto/motor na drug konec Slovenije in bo tega novi lastnik registriral čez par mesecev, ali pa ne bo registriral (npr. vožnja po privat posestvu).


Lastništvo se prepiše (tvoj strošek 16,60 EUR), nov lastnik pa naj dela z avtom kar hoče. Ni tvoja stvar. Ti potrebuješ samo zavarovalniško pogodbo in kopijo prometne (in zeleno karto) da lahko prekineš zavarovanje in dobiš povrnjene stroške.

St235 ::

Ti potrebuješ samo zavarovalniško pogodbo in kopijo prometne (in zeleno karto) da lahko prekineš zavarovanje in dobiš povrnjene stroške.


Dvomim, da ti bo zavarovalnica karkoli vrnila, če ne boš predložil nove zavarovalne police. Vsaj pred leti je bilo tako.

Assass1n ::

Joj sem smotan, piše da se je to spremenilo leta 2011. To pa že vem kako gre, gresta oba na prepis, tam se naredi sprememba lastništva takoj, in gresta vsak svojo pot.
Kaj se potem dela z avtom/motorjem nima veze, ali je registreran ali pa ne...
Ne rabiš registrerat, zavarovat, karkoli samo lastnik se v registru takoj spremeni, tudi prometna ostane ista.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Hayabusa ::

Saj obstajajo preizkusne tablice...

balaz ::

Vidim da je več vprašanj kakor odgovorov v tej temi :D

-Kako avto odpelješ neregistriranega na tehnični?
kokr jst vem da obstajajo preizkusne tablice, greš tja in prosiš za začasne preizkusne tablice, in podpišeš nekaj da jamčiš da je vozilo izpravno tehnično. nevem točno, ampak malo se pozanimaj
-Kako je s prepisom?
ubistvu imaš rok 15 dni od datuma podpisa kupoprodajne pogodbe, da se naredi prepis uradno.

Imam pa jaz eno vprašanje:
npr. da tehnični velja še 5 mesecev, ti pa plačaš AO zavarovanje za celo leto, to sprašujem zato ker ene zavarovalnice sklepajo samo celo-letno premijo. Kako je pol ko tehnični poteče, ti imaš pa še zavarovan avto za 7 mesecev?

balaz ::

pa po novem zakonu piše, da moraš avto takoj zavarovati, ko narediš prepis.. tudi meni se zdi to čudno, če npr nočš avta registrirat :|

Chev ::

St235 je izjavil:

Ti potrebuješ samo zavarovalniško pogodbo in kopijo prometne (in zeleno karto) da lahko prekineš zavarovanje in dobiš povrnjene stroške.


Dvomim, da ti bo zavarovalnica karkoli vrnila, če ne boš predložil nove zavarovalne police. Vsaj pred leti je bilo tako.


Sem v procesu iskanja novega avta in dobim povrnjeno cestnino, pa še nekaj od zavarovalnice v vrednosti cca 75€.

St235 ::

ampak, ko si uveljavljal povračilo ali si moral predložiti tudi novo polico (od novega lastnika) oziroma a je novi lastnik avto tudi zavaroval?

Chev ::

St235 je izjavil:

ampak, ko si uveljavljal povračilo ali si moral predložiti tudi novo polico (od novega lastnika) oziroma a je novi lastnik avto tudi zavaroval?

Seveda ga je zavaroval, na zavarovalnici pa sem moral priložit kopijo stare prometne (z štempljem da je avto odjavljen. To vse itak naredi teta za okencem pri odjavi/prepisu).

St235 ::

Če ga ne bi, potem ti ne bi mogel dobit povrnjenega zavarovanja. Tako je bilo pred leti, ko sem nazadnje menjal avto, možno da je sedaj drugače.

Chev ::

Imaš prav, sem zasral tisti stavek.

balaz ::

first_line je izjavil:

Tehnični ostane ker je vezan na avto.

Plačaš preostanek za zavarovanje in cestnino do tehničnega ker je vezano na 'uporabo' vozila (tehničnega pregleda ne moreš odjaviti in tudi pri novih avtih je šele čez nekaj let. Kdaj ne vem ker nisem še nikoli kupil novega avta :) )

Lahko imaš menda tudi zamaknjeno tehnični in zavarovanje, kar pa je silno neprijetno, že tako pozabim.

Tablice ostanejo na avtu, če avto pri prodaji kupec takoj na novo prijavi, drugače grejo na 'uničenje'.


saj to me zanima, če imaš zamaknjeno tehnični in zavarovanje, kaj potem ko tehnični poteče, zavarovanje pa še velja za pol leta(ker si plačo celo-letno premijo)? a potem na novo tehnični in novo prometno delat?

dzinks63 ::

Seveda zavarovanje še vedno velja za naprej, drugače pa poštimaj zadevo, zavarovanje potegni ven in ga plačaj do datuma tehničnega pregleda, potem se ti bo v prihodnje vse ujemalo.

St235 ::

Sicer se stvari tukaj precej spreminjajo ampak ko sem pred cc 5 leti menjal avto sem doplačal zavarovanje samo tistih par emsece, ki je falilo do rednega zavarovanja (tehnični tisto leto ni bil poterben). Tako, da sem cestnino in zavarovanje palač za tri mesece, potem pa za polno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Shkorc ::

Chev je izjavil:

Prodaš tako: oddaš oglas, se z kupcem dobita, se dogovorita za ceno, avto odpeljeta do upravne enote/organizaciji za prepis (ali ga odpeljeta na prikolici, ali nelegalno z drugimi tablicami je TVOJA stavr in TI odgovarjaš če bo kaj narobe, saj si še vedno TI lastnik vozila), nato s kupcem skupaj stopita do okenca, kjer izplnita kupoprodajno pogodbo.


Se obrazec za to kupoprodajno pogodbo dobi na UE?

Assass1n ::

Dobi se...pojdi nekam kjer imajo tehnične preglede, in TAKOJ vse uredi. Če avto prodajaš ga takoj odjavi in spremeni lastništvo na kupca, da se izogneš morebitnim težavam ob kakšni nesreči itd. Pride dobrih 20EUR.
PS: morata biti prisotna oba, če avto ni reg. ali če ga kupec ne bo registriral, nima nobene veze.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

jalovec09 ::

Avto se sedaj odjavi, kot se je to delal pred 15 let.
Dobiš nazaj cestnino, zavarovanje, pogodba, avto je torej potem odjavljen in neregistriran, če se hoče kupec peljat mora ga registrirat še isti dan oz. vzame preizkusne.

Včasih pa je bilo sledeče, avto se je prodal, naredilo pogodbo in tko so se eni nategnil, moral si kopirat polico od novga kupca za povračilo zavarovanja, cestnina je šla na novga kupca.... zdej pa se odjavi in pika.

c00L3r ::

balaz je izjavil:

pa po novem zakonu piše, da moraš avto takoj zavarovati, ko narediš prepis.. tudi meni se zdi to čudno, če npr nočš avta registrirat :|

Bom obudil temo, saj rabim v kratkem to informacijo. Torej preverjeno ne gre narditi prepisa, brez da kupec opravi še registracijo?

jalovec09 ::

Avto se odjavi isto kot je bilo 20 let nazaj, naredi pogodbo, obvezna odjava, dobi se cestnino, tablice daš deponirat za 2 tedna, zavarovanje pa dobiš na podlagi odjavljene prometne.

Kaj potem sledi z avtom pa nima več veze s prodajalcem.

V

m0LN4r ::

Obudim temo.

Ker je leto 2014 in so nonstop neke spremembe, me zanima kako je z nakupom neregistriranega avta, ki ima opravljen tehnični pregled. Prej je bila potrebna kupoprodajna pogodba in jo overiš pri notarju in to je to. Kako pa je sedaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

...:TOMI:... ::

Najceneje je, če vse opraviš na upravni enoti. Na internetu poišči kupoprodajno pogodbo, naredi 2 izvoda in pojdita s prodajalcem na najbližjo UE.
Tomi

m0LN4r ::

...:TOMI:... je izjavil:

Najceneje je, če vse opraviš na upravni enoti. Na internetu poišči kupoprodajno pogodbo, naredi 2 izvoda in pojdita s prodajalcem na najbližjo UE.

Na amzsju tega nemoreš naredit?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

...:TOMI:... ::

Lahko, vendar je dražje.

Na AMZSju ali na ostalih tehničnih pregledih se dela samo TEHNIČNI PREGLED. Vse ostalo se dela zunaj, na upravnih enotah, preko spleta, na sedežih zabarovalnic/pri agentih, ker drugače te udarijo po denarnici. Ne vem, zakaj bi plačeval več, kot lahko.
Tomi

Cervantes ::

BTW, če avto prepišem na ženo, a kdo ve, kakšni so stroški?

...:TOMI:... ::

Ravno tako so visoki, kot, če ga prepiše na Janeza Novaka ali pa na svojega bratranca.

Zakaj bi to delal? Ko boš avto prodajal, bo imel še enega lastnika več, težje ga boš prodal in še brezvezne stroške si delaš.k
Tomi

Cervantes ::

Recimo, da nočem, da bi avto bil v nasledstvenem fondu, če me razumeš..:'(

vorantz ::

sux :|
upam, da si že nrdil isto za bajto

ttommy ::

Da še jaz nekaj vprašam- svoj avto sem že en teden prej zavaroval, potem pa nisem dobil tehničnega in ga ne bom popravljal, ker je preveč stroškov. Kupca še nimam. Ali lahko na AMZS nesem tablice in prometno ter avto odjavim iz prometa, da dobim povrnjeno zavarovalnino?
Gamer

samotest ::

Da.
Neses prometno in tablice, naredis odjavo in ta papir posljes zavarovalnici, kjer ti dajo svoj obrazec zahtevek, da ti povrne sorazmerern delez zavarovalnine. Pa polico in zeleno karto das nazaj jim.

ttommy ::

Hvala za odgovor. Če koga zanima 1999 Twingo Pack in je mehanične sorte, mu ga dam za 100€, vanj vloži cca 150€ in ga lahko proda naprej za cca 400€ ali še več. Sam nimam ne časa ne volje:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
Gamer

ttommy ::

A mi lahko še nekaj poveste? Sem avto odjavil iz prometa, danes ga pa pride nekdo iskat. Kakšno kupoprodajno pogodbo naj napiševa, če ga bo imel samo za dele? Ali se mora potem prepis vseeno delati?
Gamer

konspirator ::

Navadno kupoprodajno.
Seveda opraviš prepis.

St235 ::

ttommy je izjavil:

A mi lahko še nekaj poveste? Sem avto odjavil iz prometa, danes ga pa pride nekdo iskat. Kakšno kupoprodajno pogodbo naj napiševa, če ga bo imel samo za dele? Ali se mora potem prepis vseeno delati?

Kupopradajno pogodbo in overtitev podpisov. Drugače boš imel težave, ker avto ne more kar izginit.

ttommy ::

Sva naredila potem lepo prepis in je vse OK. Hvala za odgovore.
Gamer

Zig Zag ::

Zdravo, mene zanima kako je z prenosom registracije, če je avto registriran do drugega leta?

kloko ::

Tablice in veljavnost tehničnega pregleda ti ostane, zavarovanje in dajatev za ceste moraš plačati na novo.

L.p., Kloko

smacker ::

Registracija se ne prenese. Stari lastnik odjavi ter dobi vrnjen sorazmerni del cestnine in zavarovanja. Novi lastnik prijavi in plača za preostalo obdobje. Tablice grejo z avtom, razen če ma stari lastnik tablice po naročilu. Novi lastnik lahko po želji kupi tudi nove tablice (cca. 12eur).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624784 (8799) johanblond
»

prepis avta

Oddelek: Na cesti
144016 (3617) tomazic89
»

Registracija

Oddelek: Na cesti
91846 (1583) simone
»

"Postopek" nakupa prvega avtomobila

Oddelek: Na cesti
224971 (4370) loveJDM
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710614 (10071) turist1

Več podobnih tem