» »

prepis avta

prepis avta

mulc007 ::

Ali mora biti ob prepisu vozila avto nujno prisoten, ali je dovolj že če se s sabo vzame le tablice? Ali pa niti tablic ni potrebno jemati s seboj?

smacker ::

Avta ne rabiš, tablice pa samo če novi lastnik želi nove tablice ali če vozila ne registrira takoj - potem je treba tablice vrnit.

modelno1 ::

Prodajalec mora imeti s sabo prometno in osebno, kupec le osebno. Pogodbo lahko napišeta tam, kjer bosta opravila prepis, vaju identificirajo in izdajo novo prometno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

;-) ::

Ce bo nov lastnik avto registriral in zavaroval npr.kasko, točo, stekla potem ga bo treba poslikat. Ce bo osnovno zavarovanje in ista zavarovalnica kot si imel ti to nebo potrebno.

mulc007 ::

Na amzs so dali papir v katerem se izpolne podatke o kupcu, prodajalcu in vozilu. Tam sta polji za vpis številke karoserije in številke motorja. Št. karoserije sem našel pod sopotnikovimi vrati, številke motorja nisem našel-verjento bi moral odstraniti okrasni pokrov motorja. Ker je avto že registriran bi podatek morali itak že imeti v bazi kajne? Če potebujem le osebno in prometno potem prepis ni kompliciran kot sem mislil.

Avto je registriran do sredine januarja. Prodajalec ob prepisu dobi nazaj delež zavarovanja.
Ali mora kupec ta avto peljati skozi tehničnega ali le plača zavarovanje do sredine januarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

;-) ::

Nerabi it na teh. St motorja ne rabis.

matobeli ::

plača se samo do sredine januarja, zavarovanje in cestni prispevek.

če res hočeš pa komot nardiš nov tehnični in za celo leto zavaruješ.

mulc007 ::

Ali mora v primeru če se plača do sredine januarja (brez novega tehničnega pregleda) na avtomobilu ostati stara registrska tablica?
Če ni potrebno, koliko stane nova tablica in ali se jo lahko brez dodatnih stroškov kasneje prenese na naslednji avto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Pac-Man ::

Če tablica ni po naročilu, [KR()NEKI] pa to, se ne da prenašat. Ostane z avtom ali gre na uničenje.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

;-) ::

Jaz vseeno mislim da je OP trol ker to pa je ze nevrjetno koliko vprasanj o banalnih zadevah.

mulc007 ::

Tako kot si ti nekoč od Persone non gratis napredoval v Persono rudis, je tud novinec moral najprej postavit nekaj vprašanj da je lahko napredoval v amaterja.

zobnik ::

Tablice pustiš take kot so ali pa novi lastnik vzame nove predno izdajo novo prometno.
Sicer pa pusti podrobnosti.

crniangeo ::

Tablice se vrne. Kupec mora po nove.

Vsaj tako jeblo cca 7 let nazaj
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

MIHAc27 ::

crniangeo je izjavil:

Tablice se vrne. Kupec mora po nove.

Vsaj tako jeblo cca 7 let nazaj


Že več kot 10 let menjavam vozila, pa še vedno sem kupil z tablicami in tudi prodal z istimi tablicami.

Lahko jih pa seveda zadržiš, nove stanejo cca 35€ za 2. Če rabiš še tretjo pa ne vem koliko je.

Edino če je vozilo odjavljeno od prometa, jih moreš v 14. dneh se mi zdi vrniti. Drugače pa ne.

tomazic89 ::

mulc007 je izjavil:

Ali mora biti ob prepisu vozila avto nujno prisoten?

Ne.
Nujno moras imeti potrdilo, da si avto zavaroval. Ce avta nimas pri sebi, svojemu agentu posljes podatke in ti skelene osnovno zavarovanje in ti da potrdilo, ki ga vzames na prepis. Ce bos kasneje dodajal kasko in bo agent zelel videti avto, to uredis takrat. Meni sicer agent se nikoli ni pogledal/slikal avta, pa imam polni kasko + vse delne.

mulc007 je izjavil:

ali je dovolj že če se s sabo vzame le tablice? Ali pa niti tablic ni potrebno jemati s seboj?

Tablic ni potrebno vzemati dol z avta. Vazna je samo kupoprodajna pogodba in stara prometna, na podlagi katere bodo naredili novo prometno. Tablice ostanejo na vozilu in ti lahko z njimi vozis dalje. Ce zelis druge, pa moras stare dati nazaj in kupiti nove (ki mimogrede niso tvoje in jih moras vrniti, ce se avto odjavi iz prometa).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega vozila (in kasnejša prodaja starega)

Oddelek: Na cesti
61596 (1319) profii
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530875 (10592) smacker
»

Nakup rabljenega avtomobila (postopek)

Oddelek: Na cesti
74836 (4664) Aston_11
»

Prodaja avtomobila

Oddelek: Na cesti
116346 (5812) RT74639
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710646 (10103) turist1

Več podobnih tem