» »

Printer ne printa več črne

Printer ne printa več črne

Null ::

 Primer tiskanja

Primer tiskanja



Tako izgleda če hočem naprintat črni kvadrat.

Probal sem že vse vrste čiščenja šob, ki mi jih printer omogoča, zamenjal sem kartuše, itd.
Po parih dnevih neuspešnega popravljanja se je pa še odločil, da modre barve sploh ne bo printal več (čeprav je prejšnji dan še delovala kot bi morala).

Gre se za printer Canon pixma IP4000.

Ima kdo kakšno idejo razen "nesi na servis" in "kupi novi printer"?
  • spremenil: Null ()

R-S-LoVe ::

Meni je po večkratnem čiščenju šob uspelo oživet printer, ker je pač prejšnji lastnik izpraznil kartušo do konca.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Null ::

Šobe sem probal sščistit vsaj 10 krat pa ni nekega opaznega napredka. Bom pa še poizkušal če ne bo druge možnosti.

madog ::

kompletno glavo ven vzet, na roke kirurške rokavice, cunjo in drgni tm kjer je najbolj zapacano, potek ko zdrgneš dol pa še ene parkrat čiščenje šob in bi moralo zadostovati, malo samo glej da ne boš preveč pritiskal na tisto črtico....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

fosil ::

Tukaj imaš postopek za čiščenje.
Ne vem sicer točno kaj je v tisti tekočini, ampak mislim da je mešanica alkohola in destilirane vode.

Drgnenje pa načelno ni priporočljivo, ker znajo bit glave precej občutljive.
Tako je!

Aston_11 ::

Ma če greš z alkoholom čež šobe, ni panike, ne bo škode, ker lepo stopi umazanijo, z vatirano pačćko npr.

Če ne pa kupiš novega, pa je mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Bias ::

Pri printerju iP4000 ti pri opisani napaki, verjetno ne bo uspelo očistiti glave, saj predvidevam da si upodabljal refile oz. kompatibilne kartuše. Vseeno pa:

Probaj glavo preprosto pustiti pod pipo (tekočo toplo vodo) torej da curek vode teče na tisti del kjer so vstavljene kartuše (v smeri kartuša>šobe) mogoče ti uspe.

Glave ni smotrno menjat, zato predlagam, da si nabaviš ta aparat: http://www.biring.si/trgovina/pregled-i...

LP, pa upam da tti uspe sčistit glavo!

fosil ::

Problem navadne vode je vodni kamen, uporabi destilirano vodo.
Tako je!

Null ::

Sem uporabljal kompatibilne kartuše ja. Ironično pa je, da se je problem pojavil ko sem po dolgem času spet kupil original kartušo. Bom javil rezultate čiščenja ko sprobam. Hvala vsem za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037022 (20736) gazer
»

Canon Pixma MX925 - čiščenje glave - pozna kdo

Oddelek: Pomoč in nasveti
172336 (1913) mat xxl
»

Kako očistiti tiskalnik, glavo, kartušo..

Oddelek: Strojna oprema
2213403 (7470) mulc007
»

Lexmark Z32

Oddelek: Strojna oprema
51236 (1127) Brane2
»

Čiščenje glav v printerju.

Oddelek: Pomoč in nasveti
95067 (4920) Brane2

Več podobnih tem