» »

Koliko plačate elektriko (stanovanje)?

Koliko plačate elektriko (stanovanje)?

1
2
»

Gogyto ::

Brias je izjavil:



kako ze ce jaz strom placujem 36 eur za 70m2 .... in ogrevanje preko toplarne ( okt nov dec jan feb mar apr ) manj kot 10 eur na mesec? :)


No, to, da tebe grejejo drugi v stolpnici, ker si na idealni legi, meni ne pomaga ravno preveč.
Sam sem ravno iz tega razloga nabavil klimo. Smo namreč kletno stanovanje, kjer upravnik in ostala banda, tebi podobna, niso ravno navdušeni nad fer korekcijskimi faktorji, ki bi to razliko pri ogrevanju pošteno porazdelila tudi glede na lego stanovanj. Tako imam jaz miren spanec, ker sem ogrevanje preko centralne in s tem povezano nerviranje praktično izklopil in preklopil na štrom. Se mi je lansko zimo milo storilo, ko sem se pogovarjal s sosedi, kako jih ponoči in zjutraj zebe, ker se špara na veliko, računi so pa ogromni. Tako da tvojih 10EUR/mesec niso ravno relevantni.

Brias ::

Gogyto je izjavil:

Brias je izjavil:



kako ze ce jaz strom placujem 36 eur za 70m2 .... in ogrevanje preko toplarne ( okt nov dec jan feb mar apr ) manj kot 10 eur na mesec? :)


No, to, da tebe grejejo drugi v stolpnici, ker si na idealni legi, meni ne pomaga ravno preveč.
Sam sem ravno iz tega razloga nabavil klimo. Smo namreč kletno stanovanje, kjer upravnik in ostala banda, tebi podobna, niso ravno navdušeni nad fer korekcijskimi faktorji, ki bi to razliko pri ogrevanju pošteno porazdelila tudi glede na lego stanovanj. Tako imam jaz miren spanec, ker sem ogrevanje preko centralne in s tem povezano nerviranje praktično izklopil in preklopil na štrom. Se mi je lansko zimo milo storilo, ko sem se pogovarjal s sosedi, kako jih ponoči in zjutraj zebe, ker se špara na veliko, računi so pa ogromni. Tako da tvojih 10EUR/mesec niso ravno relevantni.



he he meni podobna banda ...

od teh 10 eur na mesec je 2 eur moja dejanska poraba po stevcih, ....

8 eur pa racunajo po kvadratih in ne porabi ( 80% / 20% sistem ) ...

sem pa ke prizgem klimo ... vecinoma takrat, ko je poceni strom ... ( ce rabim )

in jap, zaradi lege se vse racuna 30% vec ....

Gogyto ::

Brias je izjavil:




he he meni podobna banda ...

od teh 10 eur na mesec je 2 eur moja dejanska poraba po stevcih, ....

8 eur pa racunajo po kvadratih in ne porabi ( 80% / 20% sistem ) ...

sem pa ke prizgem klimo ... vecinoma takrat, ko je poceni strom ... ( ce rabim )

in jap, zaradi lege se vse racuna 30% vec ....


Saj to ti pravim. Če imaš idealno postavljeno stanovanje, imaš radiatorje lahko zaprte. Vem iz prve roke, ko smo na obisk hodili svakinji. In seveda, ti gre v nos, da moraš dat celih osem evrov za 'podporo' drugim... LOL Kot rečeno - sem se odklopil od takšnih in imam svoj mir.

Poglej, osnovno računico, primerjava tvojega in mojega fleta...

Tudi sam sem lani imel 'pavšala' za ogrevanje cca 10-15 € za centralno (pač, poraba 0!, nič,nada, niente, nicht!). In štroma cca 80 € več za klimo.
Ti, s svojim idealnim flatom pa 10 evrov pavšala in koliko, 10 evrov še za klimo? LOOOOL:) Aja, pa govorimo o ogrevanju na 21-22°C v stanovanju. In mi zdaj reci, da si za korekturne faktorje, ki jih potrdi in podpiše večina...:)

PecenkA ::

30 EUR, živim sam. Pozna se pečica, ker precej pečem kruh in podobno.

Brias ::

Gogyto je izjavil:

Brias je izjavil:




he he meni podobna banda ...

od teh 10 eur na mesec je 2 eur moja dejanska poraba po stevcih, ....

8 eur pa racunajo po kvadratih in ne porabi ( 80% / 20% sistem ) ...

sem pa ke prizgem klimo ... vecinoma takrat, ko je poceni strom ... ( ce rabim )

in jap, zaradi lege se vse racuna 30% vec ....


Saj to ti pravim. Če imaš idealno postavljeno stanovanje, imaš radiatorje lahko zaprte. Vem iz prve roke, ko smo na obisk hodili svakinji. In seveda, ti gre v nos, da moraš dat celih osem evrov za 'podporo' drugim... LOL Kot rečeno - sem se odklopil od takšnih in imam svoj mir.

Poglej, osnovno računico, primerjava tvojega in mojega fleta...

Tudi sam sem lani imel 'pavšala' za ogrevanje cca 10-15 € za centralno (pač, poraba 0!, nič,nada, niente, nicht!). In štroma cca 80 € več za klimo.
Ti, s svojim idealnim flatom pa 10 evrov pavšala in koliko, 10 evrov še za klimo? LOOOOL:) Aja, pa govorimo o ogrevanju na 21-22°C v stanovanju. In mi zdaj reci, da si za korekturne faktorje, ki jih potrdi in podpiše večina...:)



sploh mi ne gre v nos, jaz to razumem kot ogrevanje skupnih prostorov ( hodnikov, pritlicja, etc etc ... ), cevi ki mi grejo cez flat v kuhinji, dnevni in kopalnici ,.,,

itak da mi ne bi bilo vsec ce bi se ratio spremenil ....

ce pa bo prisel na 50/50 ... v redu ... potem vem kje bodo koncali te kalkulatorji razlike v temperaturi :)

floyd1 ::

Glede korekcijskih faktorjev sem jaz razmišljal tudi v drugi smeri - pritlično stanovanje (nad mrzlo kletjo) bi lahko z mojo kupila kar nekaj ceneje kot to, ki sva ga potem dejansko vzela (pritličja pač ne odgovarjajo vsem). Zakaj točno bi potem jaz moral nekomu plačevati "slabšo lego" in večjo porabo? Jaz sem boljšo lego doplačal. Če ti kaj ne paše, pač prodaš... Seveda ne trdim, da so korekcijski faktorji nesmiselni, a pretiravati s tem spet ni treba.

...:TOMI:... ::

Res je, korekcijski faktorji so nič drugega kot:


    dobro služenje upravnika oziroma tistega, ki je zadolžen za kurjavo,
    idealno za spor sosedov (se gledajo postrani, ker morajo plačevati za nekoga drugega),
    subvencija, kot sem že večkrat omenil so vse subvencije škodljive za vse, razen za tistega, ki jih uvede.


Pri nas v hiši porabimo okoli 300-400 kWh na mesec, pozimi malo manj, poleti malo več zaradi TČ. Imamo 7 kW obračunsko moč, prej smo imeli 10, vendar škoda plačevati nekaj, kar ne rabimo. VT in MT sta v razmerju 50:50, peremo z zamikom.

Skupen znesek je pa odvisen od ponudnika, ki ga imamo in paketa, ki ga imamo, ter od tarife (VT, MT). Poglejte si izračun na spletni strani agencije za energijo za ceno.

Ne vem, kako uspete tako veliko potrošiti.
Tomi

kixs ::

Ve kdo koliko stane menjava glavne varovalke al kaj ze naredijo za spremembo obracunske moci?

Aston_11 ::

Pri elektro primorski ne stane nič - edino limitator na novo nastavi, varovalke ostanejo iste.

kixs ::

Hvala za info. Bom se na nasem koncu preveril.

...:TOMI:... ::

Pri el. Lj imaš 1x na leto brezplačno menjavo varovalk. Če si premisliš in hočeš zvišanje nazaj na prejšnje stanje prej kot v enem letu, boš plačal po ceniku.

Kot je nekdo menil je vsak kW okoli 1,7€/mesec.

Koliko a imaš sedaj in koliko bi imel potem?
Tomi

RobertDev ::

Od 90€ do 130€, poleti TČ, kmetijski stroji kar je na el., mlekovod, hlajenje mleka, 6 oseb, pozimi ogrevanje na drva, dva hladilnika, skrinja, tvji, pcji, žarnice zamenjane vse z varčnimi pred nekaj leti, pa tako pc gre v spanje po 45min neaktivnosti, dosledno ugašanje luči, če jih kdo ne ugasne dobi po riti, pa se še kar nabere :)

_Denny_ ::

Še moje nategovanje domačih...sem že hotel svoj števec pa bi bilo zaradi 3-fazne napeljave vse skupaj preveč komplicirano. Celotna položnica za hišo in el. kmetijske stvari (ventilacija hlevov, krmilna tehnika, sušenje zrnja ipd.) je 115€, z materjo pa domačim plačujeva 35€ za:

2x 23W cfl (4h/dan)
1x 55cm crt tv (2-3h/dan)
1x pc s podpisa (24/7, tričetrt časa je v idle)
1x 40" led lcd (do 10h/dan)
router, siolov modem, dvb-t, sobna tv antena (24/7)
pralni stroj (1x tedensko)
manjše stvari - polnjenje telefona, likanje, printanje ipd. (do 30min/teden)
kuha se na drva, ogrevanje in bojler sta vezana na centralno ogrevanje

Pomojem bi za vse to bilo še 20€ preveč. Mnenja?
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Spajky ::

kixs je izjavil:

Ve kdo koliko stane menjava glavne varovalke al kaj ze naredijo za spremembo obracunske moci?

Aston_11 je izjavil:

Pri elektro primorski ne stane nič - edino limitator na novo nastavi, varovalke ostanejo iste.
Meni je eden po telefonu rekel da cca.30e ... ali me poskušajo nategnit in/ali pa je res brezplačno ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Aston_11 ::

Jaz nisem plačal nič -marca letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

...:TOMI:... ::

_Denny_ je izjavil:

Še moje nategovanje domačih...sem že hotel svoj števec pa bi bilo zaradi 3-fazne napeljave vse skupaj preveč komplicirano. Celotna položnica za hišo in el. kmetijske stvari (ventilacija hlevov, krmilna tehnika, sušenje zrnja ipd.) je 115€, z materjo pa domačim plačujeva 35€ za:

2x 23W cfl (4h/dan)
1x 55cm crt tv (2-3h/dan)
1x pc s podpisa (24/7, tričetrt časa je v idle)
1x 40" led lcd (do 10h/dan)
router, siolov modem, dvb-t, sobna tv antena (24/7)
pralni stroj (1x tedensko)
manjše stvari - polnjenje telefona, likanje, printanje ipd. (do 30min/teden)
kuha se na drva, ogrevanje in bojler sta vezana na centralno ogrevanje

Pomojem bi za vse to bilo še 20€ preveč. Mnenja?


Glej, če meniš, da je poraba previsoka, lahko daš merilno napravo na izreden pregled, kalibracijo. Seveda se to plača. Sicer pa ni nič težje meriti 3 faze, pač nabaviš 3F merilnik, saj petrol ima en tak merilnik v prodaji za ljudi, ki imajo fetiš na svoje merilnike, meni zadostuje merilnik elektra.
Tomi

_Denny_ ::

@Tomi: si zgleda narobe razumel...situacija je taka - dvonadstropna hiša, 2 družini, z materjo živiva spodaj, stric in njegova družina v drugem nadstropju, števec je samo en, celotna položnica je 115€, teh 35€ plačujeva stricu in ne elektru. Edina možna opcija (predlog elektra) je bila, da v drugem nadstropju dajo števec, potem pa stric plačuje porabo zgoraj, midva z materjo pa razliko med spodaj in zgoraj. Stvar seveda ne pride v poštev, ker so na spodnji števec vezane vse kmetijske stvari in vodovod, premestitev števca in 3-fazne napeljave ven iz hiše pa je prekomplicirana in predraga. Teh 35€ za ~150kwh (izmerjeno z merilnikom) se mi zdi preveč zato, ker imajo nekateri v tej temi el. bojler, pečice, hladilnike, zamrzovalnike, itd. in plačujejo isto kot midva z materjo, ki teh stvari nimava. Je pa to žal problem z domačimi in ne z elektrom...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

...:TOMI:... ::

Vprašanje je, kako si prišel do številke 150 kWh si to ocenil na podlagi mnenj? Za 150 kWh je realna cena okoli 30 €, če bi imel svoj števec in 7 kW obračunske moči.
Seveda je lahko tudi 25 € za 150 kWh pri moči 3 kW.


Tukaj bi jaz rešil takole:

Ena možnost je, da vajino stanovanje priklopita na povsem samostojno vejo in montirata "odštevalni števec", ki bo prikazoval samo vajino porabo. Seveda predelava inštalacije stane €€€. Tu si delno neodvisen.

Druga možnost je samostojni priklop, kar pa je povezano še z dodatnimi stroški (soglasje, izgradnja priključka in predelava inštalacije). To pomeni €€€€€€€. Tu si popolnoma neodvisen.

Tretja možnost je, da pustiš vse stvari take, kot so in plačuješ 35 €.

Je pa tudi možnost (po moje najboljša), da montirate več odštevalnih števcev (stanovanje 1, stanovanje 2, hlev...) in vsak mesec odčitate vse 3 ter seštejete zadeve. To je najbolj pravično in čisti računi pomenijo dobre odnose.

Seveda sem predpostavil, da ob predelavi ne bi imel problemov s stricem in bi dovolil vse posege.
Tomi

_Denny_ ::

Hvala za nasvete. Do 150kwh sem prišel enomesečnim merjenjem vseh vtičnic s Conradovimi merilniki, na koncu pa sem vse porabe seštel, dodal približek za luči in zaokrožil navzgor. Ni ravno točno, je pa nek pokazatelj približne mesečne porabe.

Najbolj mi je všeč zadnja možnost z večimi odštevalnimi števci, ki je zgleda tudi najcenejša. Bom probal urediti na ta način, če se kdo ne bo strinjal pa pustim stvari tako kot so. Še enkrat hvala.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

...:TOMI:... ::

Ne, ni najcenejša, je pa najbolj pravična. Treba je preurediti inštalacijo (kot, da bi imel 3 stanovanja in 3 priklope) in namestiti 3 števce.
Tomi

šernk ::

150kW v visoki tarifi znese 19,5€ (glede na opravke predvidevam da je večina elektrike porabljene čez dan), temu dodaj če imaš drug priključek še takso in si na 30€. Morda plačuješ sedaj 5-10€ preveč, pod 25€ bi bilo pa težko zbit stroške, če bi imel popolnoma svoj priključek.

moje mnenje, ki je najcenejše od vseh možnih stvari je: pogovori se z drugimi, povej da si pač izmeril povprečno porabo tvojih aparatov in da znese elektrike za max 20€ mesečno + ostali stroški priključne moči in poizkušaj zbiti vsaj za 5€ dol na 30€. Električna energija je dokaj poceni glede na ostale postavke na računu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Saj sem mu že jaz napisal cene, ki so od 25-30€. Glej, za 50€ na leto se je brezveze pregovarjati, mogoče pa zastonj živita tam, brez najemnine...
Tomi

m0LN4r ::

@Denny 35EUR Se mi zdi res mal preveč. Bom malo bolj točno opisal svojo porabo:
Led TV (20ur/dan) + domači kino (5ur/dan),
PC navit (20ur/dan),
15let star pralni stroj in sušilc B razred (vsak dan enkrat),
star hladilnik (24h) grelec za vodo (2KW pol ure na dan),
prenosnika (par ur),
Tu pa tam pa še: sesalec, likalnik, toaster, pečica, kalorifer v kopalnici, filter za akvarij, 2 tiskalnika, modem, ruter, 4x60W stare žarnice, mikrovalovna, mixer itd. To me pride 25EUR/mesec.

Lahko bi se zmenil da plačaš enkratni znesek za celo leto 300EUR (to pa je 25EUR na mesec).
Čigavo pa je sušenje zrnja, kmetijska elektrika?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Alamar ::

Vsak dan star sušilc v uporabi in 25 EUR na mesec. Ni šans.

m0LN4r ::

Mogoče če tak napišem, 15 let star je samo pralni stroj, sušilc B razred. Ob desetih dava prat, pogledava film (recimo), dam v sušilca naštimam timer, da se ob pol petih vklopi. Šele zdaj vidim, da to ni vsak dan. To je en dan pranje ob desetih in drug dan zjutraj sušenje. Pol spet naslednji šele naslednji dan pranje. Zdaj bo manj, ker ne hodim več na šiht, faks, žurat, fitnes itd pa ne umažen tolko cunj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Ne morem dodat v prejšnji post, da nebom govoril na pamet tu so številke:
 tretje leto

tretje leto

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alamar ::

Številke nič ne povedo. Vsak drugi dan ni isto kot vsak dan. Pa tudi izmenično pralni-sušilni cikel ne verjamem. Imho je uporaba še veliko manj frekventna za tako nizek račun. Sicer pa mokre cunje v zaprtem bobnu 5-6 ur, wtf?

m0LN4r ::

Kaj pa misliš zakaj ma sušilni timer do 24ur za okras? Sušil že tut po tem ko so bli 1 dan v pralnem stroju (pač pozabil) pa se nič ne opazi. Aja pere se na 30C.

Predvidevam, da bo od novembra več ko bo obračun. Sušilc mava šele od pomladi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

...:TOMI:... ::

Sproti odčitavaj in boš imel brez poračuna.
Tomi

borutz ::

m0LN4r je izjavil:

@Denny 35EUR Se mi zdi res mal preveč. Bom malo bolj točno opisal svojo porabo:
Led TV (20ur/dan) + domači kino (5ur/dan),
PC navit (20ur/dan),
15let star pralni stroj in sušilc B razred (vsak dan enkrat),
star hladilnik (24h) grelec za vodo (2KW pol ure na dan),
prenosnika (par ur),
Tu pa tam pa še: sesalec, likalnik, toaster, pečica, kalorifer v kopalnici, filter za akvarij, 2 tiskalnika, modem, ruter, 4x60W stare žarnice, mikrovalovna, mixer itd. To me pride 25EUR/mesec.



imam podobno s tem da :
led tv ( gori kaksno uro dop. pa pop cca. 6 ur ( 8 ur/dan)
pc 24ur/dan - vcasih je ponoci tudi ugasnjen
pralni stroj star 2 leti ( peremo 1-2x tedensko) sva samo 2
hladilnik je res star, deluje 24ur/dan
boljler za vodo je nov najvisji razred
kuhamo na elektriko( tukaj je dop. prizgano kaksno 1-2 da se skuha in pop. 15-30 min za pogrevanje)
pa ruter je vseskozi prizgan, pa luci ki jih zelo malo prizigam,...

ta mesec je prisel racun 52 eurov

kako ti imas 25 eurov mi ni jasno oz. je pri meni nekaj kar res kuri oz. kaj narobe z racuni
sem si narocil merilnik porabe pa da vidim

kako je z menjavo ponudnika, imajo tudi oni kaksne akcije ce spremenis ponudnika?

edit: odcitavam vsak mesec in jim posiljam stanje sproti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

Aston_11 ::

Pere na 30 stopinj. Zanimivo bi bilo videti, koliko kwh dobiš za 25 EUR? Že PC ti odnese 60 kwh mesečno (6 EUR 60 x 0,10 optimistična varianta).

m0LN4r ::

Kak si prišel do 60KW za PC ? Oba pcja, ki jih mam prižgana porabljata povpečno pod 100W skupaj, razen ko rendriram tistih 4-5 ur na mesec.
Pcja odneseta 30KWh na mesec, ker ju mam približno 10ur na dan prižgana izmenično. Edino varčne žarnice bom nabavil, ker te tri mi porabjo več kot pa pcja.

Kmal bo prišel poračun, bom poročal kak bo. Je pa res da ne perem na več kot 30C, mogoče 1x na mesec al še to ne.

Aja pa električno pečico ne uporabljam. Mogoče 4x na leto maks.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

einstein :P ::

@m0LN4r

Wau, moj komp žre 200W samo, da namizje kaže.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BorutK-73 ::

einstein :P je izjavil:

@m0LN4r

Wau, moj komp žre 200W samo, da namizje kaže.


Kot sem sam ugotovil, je tudi važno kak napajalnik imaš. Pri meni je bilo 50W razlike med LC in Corsairjem(bronze+), seveda corsair žere manj.

einstein :P ::

No, jaz imam dva procesorja, vsak žre 85W že brez navitja, imam pa bsel mod, pa grafa kakih 200, pa vse ostalo... Sicer je mirovanje, ampak vseeno.

A drugače ti pa z LC-jem žre recimo 50W, medtem ko ti iz corsaira prihaja zastonjska energija? Prosim, nehaj s trolanjem ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

Kak si prišel do 60KW za PC ?


m0LN4r je izjavil:

PC navit (20ur/dan)


20 ur x 100 W x 30 dni = 60 kwh

kixs ::

Eni imajo pac varcne kompe. Moj v idle porabi okoli 100W in to res varcna in skoraj minimalna opcija. Zamenjal sem graficno in pridobil cca 50W (iz 460GTX sem sel na HD5450). Ven sem vrgel se dva trda diska. Vec se pa skoraj ne da (Phenom X6 1055T, 4x ram, 1x Soundblaster PCI, 1x SDD, 2x HDD, AMD HD5450, USB3 PCI-e kartica in Corsair napajalnik). Potem pa kaksnih 40W porabi monitor. Stacionarca prakticno sploh ne uporabljam vec. Laptop je pa druga pesem, v IDLE porabi zgolj 17W, vecinoma pa cca 20W - res skoraj 24/7 vklopljen - ko delam z njim, je vklopljen se dodaten monitor (40W).

Pred kaksnim tednom sem zamenjal GU10 zarnice z LED - za test. 3x35W sem zamenjal za 3x6W LED, vendar to ni to. Ali Kitajci zavajajo in ni 6W (cca 400lm) ali pa bo potrebno nabavit 9W LED.

šernk ::

Sam sem nabavil eno testno 8W led žarnico in se mi zdi da sveti za nekje 40W.

trenutno čakam testne 10W iz signapurja. Tako 3000K kot 4500K. Bomo videli koliko bodo dale od sebe, upam da bo nadomestek za nekje 60W.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BorutK-73 ::

einstein :P je izjavil:

No, jaz imam dva procesorja, vsak žre 85W že brez navitja, imam pa bsel mod, pa grafa kakih 200, pa vse ostalo... Sicer je mirovanje, ampak vseeno.

A drugače ti pa z LC-jem žre recimo 50W, medtem ko ti iz corsaira prihaja zastonjska energija? Prosim, nehaj s trolanjem ;)


Si spregledal?!

BorutK-73 je izjavil:

50W razlike

m0LN4r ::

a10-6800k (z dvemalaptop diskoma) mi dela med gledanjem hd filma 2ghz in 0.9V-1.1.
pravtako dela intel (samo 1ssd) na 2ghz med 0.9-1.2.

Napajalnika imata oba 87% certi. Ja jaz sem rekel brez monitorjev.

Pa pri izračunu si se zmotil, ker je (10urx50W + 10urx50W)x30 = 30KWh

Iger pa ne igram tako da so grafe večinoma v tisti varčni fazi nonstop. V apuju pa tak al tak nimam grafične.

Torej če trolam, potem tudi tu vsi trolajo al kako? http://www.computerbase.de/artikel/proz...

Pravtako, se tv izklopi, ko ne pritisneš nč na daljincu za 1h. Ekran pa ma eco način in daš da izklop slike pa gre ekran tudi v standby.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jinto ::

Sama napetost procesorja ti bolj malo pomaga pri izračunu porabe procesorja. Zakaj pa zraven še diske omenjaš?

m0LN4r ::

Ker so eni nad mano tudi. Pa tiste meritve na CB so narejene za celoten sistem na vtičnici. Tako da...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

einstein :P ::

BorutK-73 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

No, jaz imam dva procesorja, vsak žre 85W že brez navitja, imam pa bsel mod, pa grafa kakih 200, pa vse ostalo... Sicer je mirovanje, ampak vseeno.

A drugače ti pa z LC-jem žre recimo 50W, medtem ko ti iz corsaira prihaja zastonjska energija? Prosim, nehaj s trolanjem ;)


Si spregledal?!

BorutK-73 je izjavil:

50W razlike


Ja saj, ko ti iz LC-ja vleče 50W, ti iz Corsair-a 50W manj, ane? ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BorutK-73 ::

einstein :P je izjavil:

Ja saj, ko ti iz LC-ja vleče 50W, ti iz Corsair-a 50W manj, ane? ;)

Samo za tebe in razlika je še večja:
poraba z LC - 130W
poraba z Corsair - 72W

happy?>:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektrika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711938 (3261) Ganon
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712385 (10703) feryz
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749686 (36310) Duhec
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408689 (7108) Volk|
»

Poraba el. energije v gospodinjstvu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6324044 (22611) gruntfürmich

Več podobnih tem