» »

Nagradna igra v ZDA

Nagradna igra v ZDA

Ciklamen ::

Pozdrav.

Tak čist iz firbca me zanima koliko se kaj plača prisojbine (davek, carina itd.) če zadeneš v nagradni igri, ki je globalna, poteka pa v ZDA (gre za sestavljen računalnik za $4900)?

Malo sem brskal, pa ne vem če sem prav poiskal, namreč da je davčna stopnja 22% ne glede na to iz katere države uvažaš? (iz ne EU države), carine pa ni (pri rač. komponentah).

Hvala :>
- End of the Post ->

kapitan ::

Si pogledal to temo?
Fedex carina

Ciklamen ::

Hvala :) Nisem pogledal, ker nisem nič konkretnega našel. Je pa tako kot sem si predstavljal ja, torej 22% DDV + carina, torej od takega računalnika če ga zadeneš, plačaš 1000€+ samo za prevzem nagrade, fail :D
- End of the Post ->

MIHAc27 ::

Še zmeraj imaš PC za 4000€

St235 ::

Ciklamen je izjavil:

Pozdrav.

Tak čist iz firbca me zanima koliko se kaj plača prisojbine (davek, carina itd.) če zadeneš v nagradni igri, ki je globalna, poteka pa v ZDA (gre za sestavljen računalnik za $4900)?

Malo sem brskal, pa ne vem če sem prav poiskal, namreč da je davčna stopnja 22% ne glede na to iz katere države uvažaš? (iz ne EU države), carine pa ni (pri rač. komponentah).

Hvala :>


Pri uvozu v Slovenijo plačaš DDV in jih kaj dosti ne zanima ali je bila nagradna igra ali si zadevo kupil.

Moraš pa upoštevat, da lahko tudi država izvora obdavči darilo in moraš najprej plačat njihov davek preden sploh lahko dobiš darilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naknadno zaračunavanje poštnine

Oddelek: Loža
233967 (3137) bbbbbb2015
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
295216 (4653) Gandalfar
»

Pošiljka iz Honkonga - carina?

Oddelek: Loža
142185 (2053) Okapi
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395537 (4424) mlav
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453879 (2880) b0j3

Več podobnih tem