» »

Pošiljka iz Honkonga - carina?

Pošiljka iz Honkonga - carina?

markovsky90 ::

Iz Honkonga sem naročal baterijo. Pošiljatelj mi jo je poslal kot darilo. Ampak tukaj se je zalomilo. Klicali so me iz slovenske carine, kjer hočejo imeti račun plačila. Gospa mi je rekla, da je pošiljka res poslana kot darilo, ampak zadnje čase vsi tako pošiljajo, da ne bi bilo carine, in ona dobro ve, da je to navadna pošiljka, ki ima določeno vrednost. Jaz sem še vedno trdil, da je to poslano kot darilo in da nimam računa. Kaj narediti?
Očitno jim ga bom moral res poslati?

c0dehunter ::

Jaz jim ne bi dal računa. Če je pošiljatelj poslal kot darilo, je pač tako poslal. Sicer ne poznam zakona, ampak verjetno piše kako je s tem. Poglej in se nato sklicuj na to.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mtosev ::

sanjaj naprej. na carini niso tako neumni. ce ne bos poslal pac ne bos dobil izdelka in to je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c0dehunter ::

Japajade. Ne more ona od tebe izsilit računa. Kaj pa, če bi bilo _res_ poslano kot darilo in _res_ ne bi imel računa? Ti kar ne bi hoteli dat pošiljke?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

PaX_MaN ::

Kaj narediti?

Naj ti prijatelj izstavi račun za nek mali znesek, 100% popust in z velikimi tiskanimi "IT'S A GIFT, FUCKER!".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Daliborg ::

jah ...a si pomislu da imajo na carini vpogled v paket? Da, opravljajo carinske preglede vsak dan 3x na dan . In ce se je on odlocil da je treba prijaviti vrednost izdelka ga bos pac moral. Glede na to da je pa to "baterija" pa lahko velja da gre za DGR (Dangerous goods regulation) posiljko, tko da bod vesel da ti ne bo se kksn MSDS ( Material safety data sheet) prilagat. Pac doloceni cariniki se spoznajo tud na ebay pa take fore.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

zee ::

Ta fora z darilom ze dolgo casa ne "pali" vec. Samo v vednost.

Lahko pa racun "popravis" ;)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

markovsky90 ::

eh, sej za batrijo sm dal 40 evrov, tk da mislim, da niti ne bo ne vem kolk za plačat.
A je zadosti, če jim pošlem račun kr iz klika, da je pač bila transakcija na paypal?

d0rK ::

Davka bo 20%. Carina pa ne vem ce se ze vklop pri 40eur.

Avenger ::

Čudi me, da še noben ni napisal da darila niso izvzeta iz obdavčitve/carinjenja...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LuGi ::

Ko prejmes paket oz. obvestilo moras napisati da gre za darilo in "overiti" darilo pač koliko ga cenis in to vrednost ti carinijo.. tako naredil z posiljko iz taiwana ki sem jo prejel kot darilo-nagrado v nagradni igri.

Tako mi je rekla gospodicna na carinski ;)

Ampak seveda ne pretiravati z prenizko ceno.. ker drugace ti bodo enostavno zavrnali in iskali pravo ceno. Ampak glede nato da imas racun ga popravi in seveda izbrisi item id ebay stevilko, ker te bodo dobili in rekli da ni pravi racun. Done that been there :))

KoMar- ::

Iz Honkonga sem naročal baterijo. Pošiljatelj mi jo je poslal kot darilo. Ampak tukaj se je zalomilo. Klicali so me iz slovenske carine, kjer hočejo imeti račun plačila. Gospa mi je rekla, da je pošiljka res poslana kot darilo, ampak zadnje čase vsi tako pošiljajo, da ne bi bilo carine, in ona dobro ve, da je to navadna pošiljka, ki ima določeno vrednost. Jaz sem še vedno trdil, da je to poslano kot darilo in da nimam računa. Kaj narediti?
Očitno jim ga bom moral res poslati?

No shit. Če bi si prej prebral malo po forumih, bi videl, da "darilo" ne pali (več... oz. a kdaj je sploh?)... zdaj se ti razburjaš, da oni niso pošteni, čeprav si ti hotel goljufat? Hmm...

markovsky90 ::

Ne, jaz se ne razburjam, jaz samo sprašujem, kako pač najceneje priti do izdelka. Sprijaznil sem se s tem, da jim bom pač poslal račun. Zanima me samo, če ve kdo, ali je zadosti kar račun iz spletne banke (klika), no, pravzaprav drugega tako ali tako nimam :)

allex ::

carini se cena artikla + poštnina do mesta carinjenja, tako da če si dal 40+20 za poštnino se bo carinlo od 60eur skupaj; vsekakor poskrbi za kar najmanjši realni znesek in jim posreduj neko potrdilo - ni važno, samo da je približno jasno kolko si plačal
sicer se carinik usede na net, poišče enak artikel in prvo ceno, ki jo zagleda carini + upali ti kazen ker si v davčnem prekršku brez računa in glede na vrednost pošilke, se kazni vsekakor probaj rajš izognit, čeprav ne vem kolk točno je...
struggling with abundancy of computer power

Okapi ::

jaz samo sprašujem, kako pač najceneje priti do izdelka.
Na netu poišči trgovino, kjer to najceneje prodajajo, in ta sprintaj ali link pošlji na carino. Njih samo zanima, koliko je stvar vredna, ne koliko si ti zares plačal zanjo.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
406197 (3472) Daliborg
»

Posiljanje paketa iz ZDA v SLO

Oddelek: Loža
94532 (4256) Jan987
»

Carina zahteva fakturo (racun)

Oddelek: Loža
182369 (1828) Avenger
»

Prejeta pošiljka iz Amerike ( Dobil sporočilo iz Carinske pošte)

Oddelek: Kaj kupiti
244839 (4030) DominusSLO
»

Pošiljanje paketa iz Amerike v SLO

Oddelek: Loža
408878 (8064) borutz

Več podobnih tem