» »

priklop na Telekomovo omrežje

priklop na Telekomovo omrežje

someone155 ::

lep pozdrav!

imam težavo z dostopom do interneta. predaleč sem od centrale, kar pomeni, da interneta preko telefonskega omrežja ne morem imeti. lani so v tem času napeljali optiko do sosednjega kraja, ki je od mene oddaljen 1,5 kilometra. vendar pa so dela telekomovih operaterjev kar zastala za eno leto, potrebna pa je le še priključitev optike, ki je pripeljana v ta-prej omenjen kraj.
ko sem klical na telekom, so še enkrat povedali, da interneta ne morem imeti po kablu. vendar da vsako leto širijo omrežja, ter da naj napišem prošnjo, ter zberem čimveč podpisov. težava pa spet nastane, da sem doma v razgibanem kraju, kjer je skupno okoli 100 prebivalcev, vendar smo vsi kar precej oddaljeni drug od drugega.

ali se sploh splača napisati prošnjo, da bi se za tak "hribovski" kraj lotili postaviti omrežje?
ali je že kdo kdaj pisal podobne prošnje? prosil bi za osnutek.
ima kdo kakšne izkušnje s tem?

za odgovore in pomoč vam bom zelo hvaležen!

lp, Anže
Življenje je preenostavno... Zakompliciraj si ga! =)

kloko ::

Brezveze pisati na Telekom, od tega v tvoji situaciji ne bo nobenega haska. V tvoji situaciji je edina možnost, da se pritiska na župana ( oz. ustrezne ljudi na občini ), ker trenutno se nova omrežja na podeželju gradijo izključno s sponzorstvom občin ( in evropskega denarja ).

L.p., Kloko

Hayabusa ::

Če imaš vidno razdaljo do sosednjega kraja, potem wifi in usmerjena antena.
Hitrost ne bo bajna, vendar boš vsaj imel inet.

Dami ::

Hayabusa je izjavil:

Hitrost ne bo bajna, vendar boš vsaj imel inet.

Jaz bi rekel, da je cca 70mbit fullduplex na 6km kakor dela meni, kar lepa cifra, sploh kr je zadeva koštala 130€ za obe anteni :) Tak da če je možnost wifija, kar zrihtat, ker pri nas kable polagajo prepočasi, da bi lahko upal na kak fiber.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Goran's Blog ::

Mi kot mladina smo leta 2007 zbirali podpise po krajevni skupnosti in smo jih zbrali 30 in poslali na telekom. Leta 2008 smo dobili adsl. Meni dela net na 3.3km z 16Mb sinhronizacijo, tako da če je centrala uredi dela stvar lahko zelo daleč.

...:TOMI:... ::

Če hočeš imeti fiber, ga potegni iz sosednje vasi. Saj se da marsikaj narediti...

Drugače imaš pa air fiber... http://www.interprojekt.com.pl/ubiquiti...
Tomi

hojnikb ::

Goran's Blog je izjavil:

Mi kot mladina smo leta 2007 zbirali podpise po krajevni skupnosti in smo jih zbrali 30 in poslali na telekom. Leta 2008 smo dobili adsl. Meni dela net na 3.3km z 16Mb sinhronizacijo, tako da če je centrala uredi dela stvar lahko zelo daleč.

uredu more bit napeljava do tebe, ne tolk centrala. Seveda pomaga, če centrala ni glih še na taprvem adslju :))
#brezpodpisa

Senitel ::

In to, da "vlečejo optiko do sosednjega kraja" zate kot končnega uporabnika ne pomeni kaj hudo bistvenega. Sploh pa ne pomeni, da bo kakšen končen uporabnik dobil optiko. Hrbtenična omrežja so eno, omrežja do uporabnika pa nekaj povsem desetega.

Goran's Blog ::

hojnikb je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Mi kot mladina smo leta 2007 zbirali podpise po krajevni skupnosti in smo jih zbrali 30 in poslali na telekom. Leta 2008 smo dobili adsl. Meni dela net na 3.3km z 16Mb sinhronizacijo, tako da če je centrala uredi dela stvar lahko zelo daleč.

uredu more bit napeljava do tebe, ne tolk centrala. Seveda pomaga, če centrala ni glih še na taprvem adslju :))


Jaja res je linija je na novo narejena (baker, centralo so pa tudi naredili leta 2008 na novo (so jo posodobili). Sedaj bodo vsako leto potehnili optiko po zraku do enega kraja v KS bomo videli kako bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659738 (25797) Lonsarg
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328556 (7565) Topix
»

Internet/ponudnik problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121854 (1641) Berserker
»

Formuliranje peticije za TELEKOM

Oddelek: Omrežja in internet
393059 (1594) ABX
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114222 (10109) Bistri007

Več podobnih tem