» »

CPU temp. nad mejo

CPU temp. nad mejo

«
1
2

einstein :P ::

Pozdrav, cpu Tcase imam lahko za xeon e5320 66°C, pa sem naredil bsel mod in je šlo do 70, pa sem prekinil. Zanima me, koliko grem lahko največ nad 66? Koliko je še varno? In opozarjam še, da je na intel arku podana tcase in ne tjunction temperatura. Kakšna je razlika torej?

Najlepša hvala za pomoč.

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Glej TJmax zaboga.

Kaj sploh pomen T case? Pomoje greš komot na 80-90. Seveda ne za 24/7 ampak par minut.

einstein :P ::

Ampak na real tempu mi pa kaže distance to tj max 50 stopinj, če je jedro na 40 stopinj, kar pomeni precej rezerve ampak to je spet tj in ne tc

@janac

ravno to, ker je podano samo tc in ne tj...

@janac

evo, poglej - Tcase: 66°C

http://ark.intel.com/products/28031/Int...

To je kao max. temp na ihs-ju...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Ne sekeri se. Xeoni so itak narejeni za najbolj robustne računlnike.

Pa za CPU vrede ene 14EUR se jst ne bi preveč obremenjeval.

einstein :P ::

pa če so vredni pol centa, jih je škoda, ker moram potem v celoti nabavit nov komp, zdajle pa nimam denarje glih za stran...

sem že bolj pomirjen: Maximum Tcase limit is much lower than Tjunction limit.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Ja sej sem ti reku.

TJmax za 3570K je 105, pa je še bolj občutljiv kot tvoje ladje.

einstein :P ::

ladje?

No, pa hvala! ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Evo, že tiktaka iz stocka (1886MHz) na 2501.6MHz (bsel mod in setfsb) in brez težav je zdržal cinebench. Trenutno imam samo en cpu notri, bom pa dodal seveda še drugega :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Hayabusa ::

Z bsel mod si dvignil multiplikator ?

hojnikb ::

Hayabusa je izjavil:

Z bsel mod si dvignil multiplikator ?

nope. Z bsel samo spraviš cpu do naslednjega standardnega fsbja (v njegovem primeru najbrž iz 1066 na 1333).
#brezpodpisa

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Z bsel mod si dvignil multiplikator ?

nope. Z bsel samo spraviš cpu do naslednjega standardnega fsbja (v njegovem primeru najbrž iz 1066 na 1333).


Tako je. Iz 1066 na 1333FSB. Zdaj imam 2333MHz namesto 1886MHz, pa če še malo navijem s setfsb-jem, gre tje do 2525MHz stabilno za težke operacije, brez obremenitve pa nekaj nad 2572MHz.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kaj pa prime95
#brezpodpisa

einstein :P ::

Kakšne nastavitve?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

blend test vsaj 12h..
#brezpodpisa

einstein :P ::

če boš plačal štrom... :)) drugače pa, po prvih nekaj minutah ni nič posebnega, temperature še z veliko rezerve...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

Če ne nardiš vsaj 12h testa,nemorš govorit glih o stabilnem sistemu...
#brezpodpisa

einstein :P ::

Stabilno je za CB in to je to, ostalega nisem preizkušal.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

dottor ::

Če že navijaš, navij tako da imaš kej od tega, ne pa samo za en test...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Pri tistih dveh prastarih Xeonih je itak vseeno, ker nekih realnih pohitritev pri resnem delu ni.

dottor ::

Bi se strinjal, ampak navijanje za 5 minut veselja, ker ti v nekem benchu prinese 1-2% točk pa je tudi zguba časa...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Jah, če človeka navijanje ter eksperimentiranje veseli, zakaj pa ne. Je pa seveda pozneje nesmisel ohranjati navitje, če je edini rezultat višja temperatura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

dottor je izjavil:

Če že navijaš, navij tako da imaš kej od tega, ne pa samo za en test...


Navijam ju za teste, ker trenutno nimam nobenih drugih programov, ki bi ju polno izrabili. Sploh pa 2333MHz je od 1886MHz odlična pohitritev (kot bi dal noter E5345), čeprav te hitrosti ne rabim. Kot pa sem že rekel, na 2,5GHz lahko dela vse, pa se ne bo ugasnil za ziher ampak tega preprosto ne rabim, na 2,333GHz pa sploh vse dela.

bluefish je izjavil:

Pri tistih dveh prastarih Xeonih je itak vseeno, ker nekih realnih pohitritev pri resnem delu ni.


To ti misliš... "Blefiranje" se temu reče. Trenutno pa še tako ali tako nimam dovolj resnega programskega dela.

dottor je izjavil:

Bi se strinjal, ampak navijanje za 5 minut veselja, ker ti v nekem benchu prinese 1-2% točk pa je tudi zguba časa...


Navitje prinese opa, 20-30% v cinebenchu. Iz stocka (1886MHz) sem dobil kakih 340-350 točk, pri 2510MHz pa 486. Kako torej bi ti rekel, da je 1-2% pohitritve, a? No, daj malo argumentiraj in podkrepi svoje izračune...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

Jah, če človeka navijanje ter eksperimentiranje veseli, zakaj pa ne. Je pa seveda pozneje nesmisel ohranjati navitje, če je edini rezultat višja temperatura.


Rad izzivaš in se posmehuješ, a? "edini rezultat višja temperatura" - nisi mogel bolj izzivalno oz. posmehljivo napisati, a? Kaj natanko te pa moti pri "prastarih xeonih"? Saj bi ti ustregel in kupil nove, pa nimam parih tisočakov, da bi se igral z "novimi xeoni". Za moje trenutno delo so bili že na stock frekvenci čisto dovolj zmogljivi, tako da ne vidim težave. Od povprečja računalnikov, ki jih imajo običajni ljudje (ne geeki) doma, je še vedno boljši...

Aja, pa nekam v offtopic rinete tudi modi, vidim...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

bluefish ::

Đizs, ni potrebno vzeti vsakega prispevka, ki se s tabo ne strinja, kot osebni napad.

Samo pravim, da je navijanje starejših procesorjev večinoma izguba časa, ker je efekt v realnem svetu izven benchmarkov minimalen.

Saj jaz tudi lahko navijem svojega prav tako prastarega X2 4200+, vendar bo pri kakem rendiranju par sekund pohitritve - irelevantno celo pri testnem renderju, ki ga recimo na konzervativnih nastavitvah menca vsaj pol ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

einstein :P je izjavil:

bluefish je izjavil:

Jah, če človeka navijanje ter eksperimentiranje veseli, zakaj pa ne. Je pa seveda pozneje nesmisel ohranjati navitje, če je edini rezultat višja temperatura.


Rad izzivaš in se posmehuješ, a? "edini rezultat višja temperatura" - nisi mogel bolj izzivalno oz. posmehljivo napisati, a? Kaj natanko te pa moti pri "prastarih xeonih"? Saj bi ti ustregel in kupil nove, pa nimam parih tisočakov, da bi se igral z "novimi xeoni". Za moje trenutno delo so bili že na stock frekvenci čisto dovolj zmogljivi, tako da ne vidim težave. Od povprečja računalnikov, ki jih imajo običajni ljudje (ne geeki) doma, je še vedno boljši...

Aja, pa nekam v offtopic rinete tudi modi, vidim...


Želel ti je povedat da s tem navitjem ne boš nobenega rekorda podrl.

54j0 ::

Res ste se grdo spravili nanj, ni čudno, da se brani. Ne vem, kaj je bil namen komentarjev, a so tudi meni delovali malce žaljivo. Rezultat se mi zdi super in zagotovo se pozna tako pri delu, kot pri igrah. Morda procesor res ni najnovejši in najhitrejši, a je ob tem navitju vseeno za 1/3 hitrejši od stock. Osem jeder na 2,5Ghz in kakšna pol-spodobna grafična kartica je že dovolj, da lahko brez težav poganja, recimo, battlefield 3 (seveda pri med/low nastavitvah). Tako pač je.

Evo, ena zgodbica z moje mladosti: bilo je obdobje, ko sta Zemlji vladala Quake 3 in Unreal Tournament. Mladi Jaz je bil praktično brez ficka in si je lahko komaj privoščil nekega "bednega" Pentium-a Pro 200MHz (skrbno navit na 233 : )) in grafični pospeševalnik na repu zmogljivostne lestvice (voodoo 3 2000). Morda ne deluje ravno "epic", a bilo je dovolj, da je tisti smrkavec lahko igral Quake 3 pri 50+ FPS in si lastil (own-al) prisklednike s 500 in več MHz procesorji Pentium 3/ Athlon, ter prvimi geforce karticami...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

einstein :P ::

@janac

Želel je povedat tisto, kar je povedal.

@54j0

Hvala za podporo in razumevanje :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

@janac

PS: seveda, tudi če se tvoj stavek v kakršnem koli pogledu vzame resno, ne drži. Podrl sem svoj prejšnji rekord s temi procesorji, ne moreš reči, da ni res. Prav tako ni tega želel reči, temveč je hotel povedati, češ "kam še rineš s temi starimi jajci, ko pa je popolnoma brez pomena" ampak tega on pač ne razume na pravi način. Če bi šlo za rendiranje, tam kjer se recimo uporablja vseh 8 jeder, bi se precej poznalo - 1/3 hitreje (to je ogromno in praktično zastonj) ni bilo treba drugih procesorjev naročat, samo malo sem odprl in zaprl kišto.

Navsezadnje, če praviš, da ne bom podrl nobenega rekorda, ga tudi ti ne boš s kakšnim novim i7, ker če govoriš o recimo največjih rekordih, kar se tiče frekvence, to itak uspeva samo tistim, ki so zelo zagreti in, ki imajo denar za opremo in se pač igrajo tudi s tekočim dušikom.

Poznaš rek "važno je, da sodeluješ, ne zmagaš"? Če bi vsaj za trenutek pomislil na ta rek, tvoj odgovor meni nebi bil tak. Jaz ne želim podreti nobenega rekorda, meni je pomembno sodelovanje in, da sem na lestvici, pa da se potrudim, kolikor s takim hardverom gre - to je dosežek, če si pa želiš samo "podreti rekord" in biti prvi na lestvici, je pa to samo merjenje ku*cev in je tekmovanje brez pomena. Nič ni narobe, če si prvi, ampak je pa treba vedeti, da v življenju ne moreš biti povsod prvi. Kaj pa ostali, ki tekmujejo? Kakšen je tudi pod mano na lestvici in nekaj jih je nad mano, pa ravno tako niso podrli nobenega rekorda, ampak to ni pomembno, pomembno je sodelovanje, pa tudi, če si zadnji, ni čisto nič narobe. Če bi imel jaz najbogatejše starše tukaj, bi si preprosto lahko kupil najboljši komp in ga še navil, pa pometel z vsemi ampak to ni bistveno. Če bi bil pomemben samo prvi na lestvici, lahko vse druge odstranimo iz lestvice, pa ostane sam - vidiš? Nima smisla.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

fr4nc ::

@einstein :P

Sem popolnoma na tvoji strani!
Vse pohvale za čas, trud in voljo ter navsezadnje tudi za rezultat navitja!

Pomembni so le osebni rekordi in osebne zmage - za vse ostalo se ne sekiraj!

Drugače pa je ta res malo grda in predvsem nepremišljena :|:
https://slo-tech.com/forum/t582664/p417...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

hojnikb ::

fr4nc je izjavil:

@einstein :P

Sem popolnoma na tvoji strani!
Vse pohvale za čas, trud in voljo ter navsezadnje tudi za rezultat navitja!

Pomembni so le osebni rekordi in osebne zmage - za vse ostalo se ne sekiraj!

Drugače pa je ta res malo grda in predvsem nepremišljena :|:
https://slo-tech.com/forum/t582664/p417...


Lp

in čisto upravičena... afterall še vedno je to core2 in nič druga...
#brezpodpisa

fr4nc ::

@hojnikb: Haha :D

Kar je brainless je brainless -
čisto opravičena
WTF 8-O!?

nekih realnih pohitritev pri resnem delu


Navitje - tudi če gre zgolj za 10% se pri večjih projektih pozna... verjemi mi.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

fr4nc je izjavil:

Navitje - tudi če gre zgolj za 10% se pri večjih projektih pozna... verjemi mi.
Vsekakor. Vendar na že tako spodobnem procesorju.

fr4nc ::

bluefish je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Navitje - tudi če gre zgolj za 10% se pri večjih projektih pozna... verjemi mi.
Vsekakor. Vendar na že tako spodobnem procesorju.


Hja... sej sta zato 2 ;).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

einstein :P ::

No, skratka blue, da se ne boš sekiral, pohitritev imam tam od min. 25, pa do 30%, kar se precej pozna.

@fr4nc

Tudi tebi hvala za podporo ;)

@hojnikb

Nauči se ločevati med core2 procesorji in xeon procesorji (razlika3)

PS: zakaj kar ne rečeš nekomu s core2 procesorji, da ima navsezadnje samo xeon procesorje?

Aja, tako kot vedno nadvse rad trobiš, da AMD nima realnih jeder, zdaj pa isto, nekaj podobnega...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

einstein :P je izjavil:

No, skratka blue, da se ne boš sekiral, pohitritev imam tam od min. 25, pa do 30%, kar se precej pozna.
V čem?

Janac ::

Ni šans da maš 30% pohitritve, saj si le za par Mhz navil.

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

No, skratka blue, da se ne boš sekiral, pohitritev imam tam od min. 25, pa do 30%, kar se precej pozna.
V čem?


V cinebenchu??? Sem že napisal, malo beri...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

M-XXXX ::

Nauči se ločevati med core2 procesorji in xeon procesorji (razlika3)

Aja? Ogromno modelov je zgolj čisto navadnih Core 2 preimenovanih v Xeon. Ali pa obratno, kakor želiš. Razlike ni!

einstein :P ::

Janac je izjavil:

Ni šans da maš 30% pohitritve, saj si le za par Mhz navil.


Ja, seveda ja... Navil sem za 624-656MHz iz 1886MHz, to je zate le par MHz? Vidim, da imaš matematiko cvek, če ne znaš izračunat, koliko % od 1886 je 624 oz. 654... Aja, saj res, te procente sem ti lani-(če se prav spomnim) jaz računal preko zs-jev, ko nisi znal...

M-XXXX je izjavil:

Nauči se ločevati med core2 procesorji in xeon procesorji (razlika3)

Aja? Ogromno modelov je zgolj čisto navadnih Core 2 preimenovanih v Xeon. Ali pa obratno, kakor želiš. Razlike ni!


Ah, seveda - zakaj pa potem kar core2 niso tlačili v serverje, namesto 10× dražjih ISTIH procesorjev? Malo misli z glavo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

Nauči se ločevati med core2 procesorji in xeon procesorji (razlika3)

Aja? Ogromno modelov je zgolj čisto navadnih Core 2 preimenovanih v Xeon. Ali pa obratno, kakor želiš. Razlike ni!

Exactly. VSI xeoni iz tistega obdobja so osnovani na core2 arhitekturi. A si resno mislil (oz. še misliš) da je intel delal posebaj arhitekturo za xeone ? :)):)):))
#brezpodpisa

bluefish ::

einstein :P je izjavil:

V cinebenchu??? Sem že napisal, malo beri...
Jaz sem tudi napisal, da večinoma razni benchmarki ne odražajo uporabe v realnem svetu, sploh pri starejših procesorjih.

Lej, konec koncev je vseeno. Važno, da si ti zadovoljen.

M-XXXX ::

Ah, seveda - zakaj pa potem kar core2 niso tlačili v serverje, namesto 10× dražjih ISTIH procesorjev? Malo misli z glavo...

Preimenovani so. Iste cene (govorim za tvojo generacijo, zdaj ne spremljam več toliko)... Ista zmogljivost, iste cene, isto se navijajo, isto porabijo...

Prej si to vbiješ v glavo, bolje bo.

hojnikb ::

Jederna arhitektura je pri xeonih vedno osnovana na consumer procih (ali obratno, kakor hočeš), ni intel tolk nor, da bi delal arhitekture posebaj za xeone oz. serverje.
Edina izjema tega so itanium proci, ki kot arhitektura niso bli v consumer svetu.

Tako da ja. Edina razlika, če primerjaš z consumer proci je v validaciji, več jeder, več memory kontrolerjov, multisocket podpora.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Janac je izjavil:

Ni šans da maš 30% pohitritve, saj si le za par Mhz navil.


Ja, seveda ja... Navil sem za 624-656MHz iz 1886MHz, to je zate le par MHz? Vidim, da imaš matematiko cvek, če ne znaš izračunat, koliko % od 1886 je 624 oz. 654... Aja, saj res, te procente sem ti lani-(če se prav spomnim) jaz računal preko zs-jev, ko nisi znal...



600Mhz, se pravi par Mhz. Nič ekskluzivnega.

einstein :P ::

janac, par mhz je 2mhz.

600mhz je večkrat po par mhz... pa a si res tako .. ali se samo delaš, da si? to navitje je več, kot 30 procentno, nauči se računat.

m-xxxx:
je zgolj čisto navadnih Core 2


hojnikb:
Edina razlika


fantje, fantje, še vedno ga sračkate...

no, dajta vidva frajerja stlačit 775 core2 v 771 socket na server plati... madona ste pametni. Ampak vi še kar "exactly the same sta..." Potem so vse limuzine za vaju enake, ker imajo enako obliko... ;((
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

fr4nc ::

einstein :P je izjavil:

janac, par mhz je 2mhz.

600mhz je večkrat po par mhz... pa a si res tako .. ali se samo delaš, da si? to navitje je več, kot 30 procentno, nauči se računat.


Se strinjam... bolj pomembni so %, kot dejanska razlika v frekvenci v samih številkah...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

V cinebenchu??? Sem že napisal, malo beri...
Jaz sem tudi napisal, da večinoma razni benchmarki ne odražajo uporabe v realnem svetu, sploh pri starejših procesorjih.

Lej, konec koncev je vseeno. Važno, da si ti zadovoljen.


Potem je očitno edina stvar, za katero uporabljaš računalnik, brisanje postov na st-ju? Zakaj pa ti malo svojih rezultatov ne pokažeš, pa tvoje ultra nove opreme, da malo pokomentiramo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

janac, par mhz je 2mhz.

600mhz je večkrat po par mhz... pa a si res tako .. ali se samo delaš, da si? to navitje je več, kot 30 procentno, nauči se računat.

m-xxxx:
je zgolj čisto navadnih Core 2


hojnikb:
Edina razlika


fantje, fantje, še vedno ga sračkate...

no, dajta vidva frajerja stlačit 775 core2 v 771 socket na server plati... madona ste pametni. Ampak vi še kar "exactly the same sta..." Potem so vse limuzine za vaju enake, ker imajo enako obliko... ;((

ga ne morš. doh če sta različna socketa. Ampak to še ne pomen, da je jederna arhitektura kej drugačna. Ker ni. Je namreč identična.
In upam da veš kaj sploh pomeni core arch. Ker sicer se smešiš pred celo slovenijo, če še vedno misliš. da so jedra v teh procih kej drugačna.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

einstein :P ::

Daj, hojnik zresni se, saj se ti smešiš. Študent si že, pa še vedno ne dovolj pameten, da bi razumel poste?

Daj citiraj, kjer sem napisal, da je arhitektura različna... da te vidimo...

pa tega foruma niti približno ne vidi cela slovenija...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

No, skratka blue, da se ne boš sekiral, pohitritev imam tam od min. 25, pa do 30%, kar se precej pozna.

@fr4nc

Tudi tebi hvala za podporo ;)

@hojnikb

Nauči se ločevati med core2 procesorji in xeon procesorji (razlika3)

PS: zakaj kar ne rečeš nekomu s core2 procesorji, da ima navsezadnje samo xeon procesorje?

Aja, tako kot vedno nadvse rad trobiš, da AMD nima realnih jeder, zdaj pa isto, nekaj podobnega...

iz tega je razumet, da gre za totalno različne procesorje. Čeprav realnost ne nakazuje na to (dosti xeonov je direktni rebrand core i procov oz core2 procov)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje s softverom

Oddelek: Navijanje
211458 (1216) einstein :P
»

Intel ponudil garancijo za navijanje

Oddelek: Novice / Procesorji
358542 (6253) marko2210
»

workstation

Oddelek: Kaj kupiti
213717 (3254) Tomyboy123
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218325 (15454) noraguta

Več podobnih tem