» »

iOS 7.0.2 odpravlja luknje zaklepanja zaslona

iOS 7.0.2 odpravlja luknje zaklepanja zaslona

Povzetek popravkov v iOS 7.0.2 med namestitvijo

vir: Ars Technica
Ars Technica - Nedavno smo poročali o dveh zelo lahko dostopnih in precejšnjih luknjah v iOS 7, ki sta napadalcem navkljub zaklenjenemu telefonu omogočali opravljanje klicev (vseh, ne zgolj klicev v sili) ter dostop do kontaktov, slik, elektronske pošte, Twitterja in kratkih sporočil SMS žrtve. Poročali smo tudi o tem, da je prišlo do praktično enake situacije že ob izidu iOS 6. Takrat so luknje hitro pokrpali, zato se je predvidevalo, da bo tudi tokrat tako.

In res se je to tudi zgodilo. Vsega osem dni po prvotnem javnem izidu iOS 7.0 smo dobili že iOS 7.0.2 (iOS 7.0.1 je popravil par hroščev na iPhone 5s in 5c, torej je bil omejen zgolj na ta dva telefona). V iOS 7.0.2 sta odpravljeni varnostni luknji zaklenjenega zaslona, a to ni vse, saj so dodali še možnost uporabe grške tipkovnice pri vnosu kode, potrebne za odklepanje zaslona naprav z iOS-om (funkcionalnost je bila sicer prisotna v iOS 6, ne pa v iOS 7.0). Za razliko od iOS 7.0.1 je verzija 7.0.2 na voljo za vse podprte naprave, torej za iPhone 4, 4S, 5, 5S in 5C, iPad od 3. generacije naprej ter iPad Mini in iPod Touch od 5. generacije naprej.

iOS 7.0.2 tako prinaša popravke za le najbolj znani in najnevarnejši varnostni luknji, na krpanje pa čaka še lep nabor drugih hroščev. Nasploh se uporabniki pritožujejo, da je iOS 7 precej hroščata izdaja, torej bo za bolj gladko delovanje očitno potrebno počakati vsaj na iOS 7.1. Takrat bomo videli, kako bodo pri Applu rešili pritoževanje uporabnikov nad animacijami, ki po poročanju nekaterih uporabnikov povzročajo celo slabost!

25 komentarjev

amacar ::

In imamo že nov lockscreen bug tudi v iOS 7.0.2
Link: http://www.iclarified.com/34254/new-loc...

GabrieLeo ::

Ljudje imajo res preveliko časa s tem odkrivanjem bugov. Še bolj smešno pa je to da čeprav neke velike škode s tem bugom ne moreš narediti (ali pač?), je odziv javnosti še vedno hud. Kot da bo zdaj čakala grožnja vdora na vsakem ovinku ali kaj..

PrimozR ::

Jah od neke firme, kot je Apple, se ne pričakuje takihle kiksov. Pa če ljudje ne bi imeli preveč časa, da bi iskali take buge, bi ti šli naprej neopaženi. Potem bi jih pa lahko za kak hujši exploit izkoristili virusi npr.

Glugy ::

Glej če že preplačaš telefon zarad znamke pol normalno da pričakuješ brezhibnost. Kaj bi bil sicer smisel kupovanja znamke če pa isto dobiš prek alternativ in za nižjo ceno?

Glugy ::

Ne ne, ti kr opozarji na vse napake. Sej ni fer do vseh uporabnikov da ne deluje tko k mora pa če je apple samsung al pa kako drugo podjetje. Včasih so nardil tko da je bla stvar praktično brez hroščev zdj pa hitijo sam da prodajo pa boli jih k.... . Grdo!

techfreak :) ::

@Glugy: zadeve so zdaj bistveno bolj zapletene in povsod bos naletel na hrosce.

Phantomeye ::

Upam, da bo zdej iphone zares vodoodporen

Furbo ::

Menda nisi nasedel na tisti scam?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Furbo je izjavil:

Menda nisi nasedel na tisti scam?


Na slo-techu postavljaš takšno vprašanje? :D dude

Pa ni scam, ampak šala.+

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Phantomeye je izjavil:

Furbo je izjavil:

Menda nisi nasedel na tisti scam?


Na slo-techu postavljaš takšno vprašanje? :D dude

Pa ni scam, ampak šala.+


Na slotechu si, pa ne veš da se da v takem primeru zraven smajli?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

techfreak :) ::

Kateri mobitel ponudnik v slo ima iphone 5S v prodaji?

Simobil bo verjetno imel.

amacar ::

Ja decembra.

TRIROG ::

če ...

amacar ::

Ker sem lani 2 meseca čakal na dobavo simobila, sem letos rajši naročil iz UK, bodo kmalu dostavljeni (en zlat bo za prodajo, če kdo želi ZS).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Jst ::

Še en bug v iOS7:

iOS7 Makes You Sick

Apple's new mobile operating system for the iPhone and iPad, iOS 7, is stark and minimal, yet dynamic. It makes frequent use of zoom and slide animations; the home screen boasts parallax, with icons apparently floating above subtly animating wallpaper. And it's making people sick.

Triggers and symptoms vary, but TidePool mobile app developer Jenni Leder's experience is not uncommon. A self-professed power-user, she frequently switches apps; but on iOS 7, this has caused headaches and feelings associated with motion sickness. "I now have to close my eyes or cover the screen during transitions, which is ridiculous," she told The Guardian, adding that there's nowhere to hide: "It's not apps that affect me, but accessing them. Tap a folder and the view zooms in. Tap an app and it's like flying through the icon and landing in that app's micro world — and I'm getting dizzy on the journey there."



http://www.theguardian.com/technology/2...



Kako bodo pa rešili ta "Bug"? Efektov se trenutno ne da izklopiti, teme, kot jih poznamo na androidu, pa niso prisotni v iOSu. Zanimivo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

GabrieLeo ::

Mah to so še ene bučke. Saj ko so prišli pa prvi iPhoni ter potem kasneje telefoni s večjimi ekrani, so pa pravili, da bodo ljudje vse več bili sklonjeni nad telefoni ter si bodo kvarili oči ko bodo gledali videoposnetke na tako majhnem ekranu pa je kakšen problem? Vedno se bo našla skupinica ljudi, pa še te verjetno niso čisto zdravi in imajo SAMO -morsko bolezen- če mene vprašaš.

amacar ::

Parallax efekt se da izklopiti, prav tako animirano ozadje.

nekikr ::

Se mi zdi, da jo bo vseeno glavo bolela :) Če ne drugega bo pa na zlato barvo alergična.

tomaz- ::

ampak res: SVAŠTA, kaj peščica ljudi ne vrže ven.... Zdaj se je našlo cca 100 ljudi od DEVET MILIJONOV kupcev.. Iznašli so morsko bolezen.. In zdaj je to pri Apple haterjih nova "afera".. Pa ne me je**t, no :-)

Jst ::

Hja, to je Apple - oni bi MORALI misliti tudi na ljudi z morsko boleznijo* in takšne, ki ne držijo pravilno telefona in jim je zmanjkovalo signala. Ter na luščenje in ostalih 50 stvari, ki motijo manjšine. "Apple, Apple, vedno bolj ga serješ."

*ps: to je poročalo kar precej ljudi, ne samo iz guardiarna.

Sedaj pa samo še čakamo na next headline: "Apple products makes you gay." :)

edit: Ahh, to je že; bing na to temo: http://www.bing.com/search?q=Apple+prod...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Furbo ::

Zanimivo kako nekateri pljuvajo po applu, po drugi strani pa od njega pričakujejo nič manj kot popolnost. Tu nekaj ne gre skupaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

techfreak :) ::

amacar je izjavil:

Parallax efekt se da izklopiti, prav tako animirano ozadje.

Glede na prebrano (na razlicnih forumih/straneh) bi sklepal da so tudi efekti ki se jih ne da izklopiti in je edina opcija uporaba prejsnje verzije OSa.

Jst ::

Jaz sem enako slišal (na podcastu).

---

Seveda od Appla zahtevamo vse tip-top, zato pa tudi plačujemo premium ceno, da "mislijo za nas." :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amacar ::

techfreak :) je izjavil:

amacar je izjavil:

Parallax efekt se da izklopiti, prav tako animirano ozadje.

Glede na prebrano (na razlicnih forumih/straneh) bi sklepal da so tudi efekti ki se jih ne da izklopiti in je edina opcija uporaba prejsnje verzije OSa.


Ja sem opazil sedaj, da nekatere motijo prehodi iz in v aplikacijo. Meni se zdi na mojem nexusu na enak način narejen prehod iz in v meni kjer so vse aplikacije. Pomojem mnenju folk pretirava, kot so z antena gatom, pa sem imel tri iphone 4 pa pri nobenem problema.

pi pawr ::

Pri iPadu animmacije res niso očem prijazne. Pa še zelo se zatikajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple WWDC: iOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8323320 (14541) razerznak
»

iOS 7.0.2 odpravlja luknje zaklepanja zaslona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2513961 (8443) pi pawr
»

V končni verziji iOS 7 najdeni že dve luknji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2312590 (8873) driver_x

Več podobnih tem