» »

Presneta temperatura, kako je to mogoče???

Presneta temperatura, kako je to mogoče???

jerry2000 ::

Kupil sem Chieftech Big Tower, Zalman hladilnik in tri ventilatorje (na stranici, zadaj in Zalmanov...

Hrupa imam več kot prej, temperatura pa je enaka :-(((

Ohišje se mi je res shladilo iz 48 stopinj na 41, ampak procesor je pa še vedno na 57 (prej je bil pa na 60 no)...

TO JE preveč, ali ne??? Pa se Zalmanov hladilnik sem našponal na max obrate, sicer imam še vedno proc na 60 stopinj.

Imam Athlon XP 1500 in Gigabyte 7VRXP ploščo...

Če mi kdo lahko kaj svetuje, bom vesel...

Jerry

Matek ::

Ne prosim reč, da nisi dal termalne paste gor.

Pa maš kaj navito?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

jerry2000 ::

Ja, dal sem pasto, ki sem jo dobil zraven Zalmana, eno tanjšo plast, ne pa čisto tanko... Sem dal preveč?

Ohišje je zdaj OK, 39 stopinj, manj v moji vroči sobi ne more biti...

Ampak procesor na 55 stopinj neobremenjen, to je pa preveč, ne?

Jerry

PS - Ja, navit je na 140 FSB namesto 133... Ne bi se smelo kaj poznati, ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2000 ()

krucymucy ::

Mogoče kako stopinjo se pozna to da da si nvil dost pa ne! Pa jaz še vedno trdim, da gigabyte-ke kažejo več kot ostale! če te kej pomirja jest mam TB-ja na full load (seti) zdej ko je vroče na 60˙C - mel pa je že tud 90 ob izpadu napajanja ventov :D

jerry2000 ::

No, saj jaz imam tudi na 60 ko je full load zdaj...

Sem sprobal, 1 stopinjo se pozna, da sem navil, sicer je 54 pri idle...

Je pa ful vroce tule res!

Do kolk pa teli XP-ji 1500+ še lahko temperaturno gredo?

Zdi se mi pa res, da prej, ko sem imel SIS 735 (pa nisem bil zadovoljen ravno), ampak se mi zdi, da mi je manj kazalo...

Yuk-0 ::

Huh. Jast mam eno navadno midi kisto, pa mam na vrhu 80mm dimnik, pri strani pa dva 80mm. Na procesorju mam Titana. Procesor: Athlon 1600+@1800+. Idle temp. ohišja je 22°C, Procesor pa celih 40°C:\

msmiha ::

Vrjetno imaš v sobi zelo toplo pa še nekvalitetna termalna pasra je gori. Probaj jo zamenjat z vsaj Titanovo ali pa pa še bolje z AS3
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Yuk-0 ::

Hmm. Gor mam originalno Titan pasto. Jo bom dal še enkrat. Mogoče se ni dovolj razmazala.

msmiha ::

Yurk-0 nisem to mislil za tebe to sem mislil za jerryja. Naj povem da meni tudi se tudi računalnik sam resetira zaradi previsko temperature (niti ni tako visoka samo plata je v k****.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

jerry2000 ::

A ta pasta, ki je zraven Zalmana ni AS3 ali Tian? Bela je!

Ja, v sobi imam cca. 30 stopinj, živim v zadnjem nadstropju pod streho :-(((

Tako da v ohišju po mojem ne morem imeti manj kot 39 stopinj...

Je med AS3 alz Titanovo pasto in to, ki pride zraven Zalmana velika razlika?

Mimogrede, koliko se to namaže, tako kar občutno ali tako a se skoz belino vidi še glava precesorja? :-)

krucymucy ::

btw: med konradovo pasto za 300sit in AS2 je bla 1˙C razlike

jRk0 ::

Bela pasta je navadna silikonska in ne pomaga kaj dosti.

Titanova (to mam jaz) pa as2,3 pa so srebrne in boljse prevajajo toploto. Ti samo daj to gro, bo mogoce kaj boljse. das pa to tako gor, da lepo na sredino procas stisnes malo iz inekcije, pa nic ne mazes, ampak samo hladilnik gor, pa se lepo samo razmaze.
You fuck up once, you loose two teeth.

krucymucy ::

Sej mam jest tud zdej titanivo gor pa ni nič manj kot s silikonsko!

jerry2000 ::

Verjetno me bo kdo sunil v rit, ampak...

Ali mora pri Zalmanu Cu6000 ventilator pihati notri ali ven? Rekel bi da ven, ampak temperatura je v obeh primerih enaka...

Zdaj sem dal Artic Silver 3 pasto... Ni nič drugače oz. 1 stopinjo imam manj pri neobremenjenem - 54 stopinj :-(

[t502] ::

Sej nic zdaj ne pomaga kaj dostice je zracno hlajenje...edino vodno hlajenje no.

Ce je topel zrak ne moras pricakovat nevem kakih "nizkih" temparatur. Toplo + Toplo != hladno :D

zizi ::

>:D Ja!!!

h20 is the only way to go!!!!!!


Jerry ti mas res kr velike tempe...ampak jst tut ze neki cajta trdim da prevec temp kazejo te plate...

st mam 700@1000 trenutno navitega..pa mam prblizen 31 idle pa 39 load...

jst ti predlagam da se pozanimas za vodno hlajenje..vpras kerga kol ko ma vodno hlajenje!!!!

obstaja tud druga bol extremna moznost ce hoces znizano temperaturo...>:D >:D

Tekoc Dusik;)

lp

ZIZI
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Joze_K ::

V sobo si klimo nabavi pa spusti temperaturo sobe na 21, 22, pa bo tudi proc hladnejši >:D >:D >:D ...

ps: meni jo jutri montirajo :D !

badass!mofo ::

Ma jst mam isto ohišje pa pouhn ventou notr (like5) pa je vse skp tišje kt je prej vulcano sam ustvaruu zvoka. Mam tut zalmana tega k ti. Ampak men se je temperatura zmanjšala drastično. Prej sm meu idle 60- full-load 65-70, zdej je idle okol 45, ob nabijanju pa ene 50 give or take a degree. termalne so pa isti kurc, probavu od arctic silverja do navadnih etc. ohladit ti termalna ne more nič 8-O

zigadr ::

jerry2... ventilator mora pihati v hladilna rebra

tihi ::

Kolk ste vsi naivni. S temi termalnimi pastami vas sam nategujejo. Valjda je razlika če je nimaš al pa če jo maš. KrucyMucy je prov povedu, da je temperaturna razlika med pastami sam za 1 stopinjo.
Fora je v namestitvi ventov. V power suplayu mora pihat ven iz kište, na procu mora pihat stran od njega (sesa vročino ven iz njega in s tem dovaja mrzu zrak od odspod), na sprednji spodnji strani kište pa mora pihat v kišto (če gre ven, more tut nekje notr)

Fantje! Upoštevat je treba osnovno načelo fizike. tOPU ZRAK SE DVIGA!!!

gorenc ::

toplemu zraku se dviga

krucymucy ::

:D lol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382953 (1725) rejven
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222150 (1464) xenon74
»

Temp. procesorja je 66 stopinj ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
231460 (1167) Roadkill
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017615 (5405) the_unborn
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492330 (1353) Markoff

Več podobnih tem