» »

Kei v Sloveniji?

Kei v Sloveniji?

xxx ::

Morda kdo ve, se da dobiti kje Kei microvane, tele naše krave od avtomobilov so čisto nepraktične za majhne razdalje, ki jih nudi Slovenija in dejansko neke hude praktičnosti ne ponujajo (mogoče jim je strong point lepota ampak ženske, ki pade na avto ne rabim).

Nekaj takega iščem:
Pa pa...
  • spremenilo: xxx ()

kalko ::

Good luck. Sam sem se pred časom zanimal za Nissan NV200 (sicer ni kei) in ga naš uvoznik noče naročiti, češ da njegova prodaja na slovenskem trgu ni predvidena. Zdaj sem nakup novega avta sicer odložil za nekaj časa, a če me bo še vlekel omenjeni Nissan, bom šel ponj v Italijo ali Avstrijo, kjer se ga dobi bp.

xxx ::

Hja verjetno bo to resen problem, seveda, uvozniki raje prodajajo dražje in veliko bolj neučinkovite avtomobile, na servis pa tudi ni fino hodit v drugo državo... heba...
Pa pa...

tumare ::

V Italiji Piaggio Porter in Daihatsu Hijet so kar pogosti, bolj redki so od Subaruja 4wd različice, tako da druge roke in uvoz, če se v Sloveniji nič ne najde.
200km od meje je izbira taka:
http://veicoli.autoscout24.it/?atype=C&...

Spajky ::

Po pravilu za vinjeto, bo zgleda rabu vinjeto za kombi :-( ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

theBill ::

Ne razumem, zakaj bi to sploh kupoval, to je ja dobesedno truga na štirih kolesih, boženedaj da se s tem kam zaletiš, ali da te celo nabaše (že pri majhni hitrosti) kak težki cestni terenec tipa Q7.

xxx ::

theBill je izjavil:

Ne razumem, zakaj bi to sploh kupoval, to je ja dobesedno truga na štirih kolesih, boženedaj da se s tem kam zaletiš, ali da te celo nabaše (že pri majhni hitrosti) kak težki cestni terenec tipa Q7.

Kupil bi iz nekaj razlogov:
- maksimizirana prostornina, dejansko je škatlasta oblika daleč najbolj učinkovita
- minimaliziran zunanja velikost, da se ga parkirat kot klasičen osebni avto
- normalna cena
- na vse 4 pogon, pripleza marsikam
- nizka poraba
Minusi, vsaj za nekatere:
- varnost, kar je sicer diskutabilno, tipično tole uporabljajo japonci, ampak pri primer kot si ga dal lahko rečeš tudi, kaj pa če se v Q7 zaleti tovorni vlak, ergo Q7 ni varen)
- hitrost, max 130, tolikšna je tudi omejitev na avto-cestah, sicer vem da se je slovenci ne držijo ampak to je samo stvar zakonodaje (v primeru da voznik vozi hitreje, zaplemba avtomobila, bo hitro mir).
- glede vinjete, nisi si pogledal dimenzij :)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: theBill ()

GupeM ::

xxx je izjavil:


- glede vinjete, nisi si pogledal dimenzij :)


Nad prvo osjo je avto višji od 130cm, torej rabiš vinjeto za 220€.

theBill ::

Minusi, vsaj za nekatere:
- varnost, kar je sicer diskutabilno, tipično tole uporabljajo japonci, ampak pri primer kot si ga dal lahko rečeš tudi, kaj pa če se v Q7 zaleti tovorni vlak, ergo Q7 ni varen)


Lahko delaš take primerjave ja, ampak moraš računati, da je tovornjakov in vlakov zelo malo. Medtem ko je že vsak povprečni avto skoraj 2x težji od tega mini-kombija, da o tem, da imaš kolena praktično 30 cm od sprednjega roba vozila, sploh ne izgubljamo besed.

Morda bi še bila stvar za po mestu, da bi se pa s tem po regionalkah vozil, no way.

Edit: pomotoma sem predlagal izbris tvoje objave.

xxx ::

theBill je izjavil:

Morda bi še bila stvar za po mestu, da bi se pa s tem po regionalkah vozil, no way.

Edit: pomotoma sem predlagal izbris tvoje objave.


Lej, če se bil kdaj v Italiji, boš jih boš videl povsod, sicer predvsem za dostavo. Sicer res, da so slovenci na cesti še večji idioti kot Italiani ampak vseeno očitno se da preživet. Če se bi šel takšno razmišljanje potem najbolje, da človek ostane kar doma ker nima dovolj denarja da bi si M1A1 kupil. Ampak ja, pri direktnem trku ti v taksni obliki ne pomaga noben airbag.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

DimmniBurek ::

Kupit nekaj iz tujine mogoče ni tako izi kot se sliši, sploh če vozilo ni bilo prodajano v Sloveniji! Malo se pozanimajte na zloglasnem LPP.
There Is No Stronger Drug Than Reality

theBill ::

xxx je izjavil:

theBill je izjavil:

Morda bi še bila stvar za po mestu, da bi se pa s tem po regionalkah vozil, no way.

Edit: pomotoma sem predlagal izbris tvoje objave.


Lej, če se bil kdaj v Italiji, boš jih boš videl povsod, sicer predvsem za dostavo. Sicer res, da so slovenci na cesti še večji idioti kot Italiani ampak vseeno očitno se da preživet. Če se bi šel takšno razmišljanje potem najbolje, da človek ostane kar doma ker nima dovolj denarja da bi si M1A1 kupil. Ampak ja, pri direktnem trku ti v taksni obliki ne pomaga noben airbag.


To sploh ni res. Tvoje pretiravanje je kot bi npr. downhill kolesar rekel, sej se itak lahko ubijem, s čelado in ščitniki ali brez. Seveda se v obeh primerih lahko ubije, ampak brez ščitnikov ima že ob povprečnem padcu (ko se s ščitniki samo pobere in pogleda, kje ima kaj strgana oblačila) mnogo večjo verjetnost težkih poškodb. Normalno pa če leti v prepad 100 m globoko (ali vaše prispodobe z nekimi tovornimi vlaki) mu nobeni ščitniki in čelada ne bodo pomagali in bo končni rezultat enak, s ščitniki ali brez njih.

Gre se samo za to, da s tem mini kombijem zavestno sprejmeš VELIKO večjo stopnjo tveganja in potencialno hujše poškodbe ob trku, kot pri nekem povprečnem avtomobilu. Varnost bi pri avtomobilu morala biti na prvem mestu, ampak nekaterim očitno ni - njihova stvar.

Sicer je pa to samo moje mnenje in moj pogled, dovolj smetenja po temi, avtorju teme je zgleda za varnost vseeno. Moj nasvet - naj si uredi dobro nezgodno in življensko zavarovalno polico.

zlobcek ::

Ma lahko ti povem iz prve roke - razbil sem se s toyotinim takim jajčkom.

Sem imel veliko srečo, da sem pravočasno odvil in nisem naletel čelno na voznika, ki ga je odneslo. Sem pa zapeljal s ceste v jarek na nos in nato bok malo nad 30km/h. Kletka je bila kar dobro nabita. Recimo sprednjih vrat nisem mogel več odpret. Čeprav mi ubistvu ni bilo nič. Od takrat ni nobene variante več pod soncem, da se furam z avtom ki spredaj nima ornk nosu in airgabov, ki ga je imel sicer že ta tudi. še bolje pa je vozit nekaj višjega - na primer Suv wannabe;D

Dejstvo je, da lastna pazljivost pri tej kulturi na cesti enostavno ni dovolj kakorkoli obrneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

vorantz ::

Ja dej
da bo še več takih nesreč
http://www.regionalobala.si/novica/huda...
se obrne na bok če pihneš v njega

krneki0001 ::

Teli domingoti in liberozi so kr zelo iskana roba. Tudi sam sem ga kr nekaj časa iskal. Je namreč odlično potovalno vozilo z družinsko posteljo že vgrajeno - vseh 6 sedežev se poleže in dobiš pravo posteljo. 1.2 motor od subaruja pa je tudi eden boljših in ne crkne kar tako. Pogon je pa itak svetoven in avto res prileze zelo daleč.

offroad z subaru libero (pihneš, pa se prevrne ????? - po tem videu očitno ne)


rally s tem avtom



Ni ravno tok nestabilen si večina misli.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334457 (30056) Invictus
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348983 (32580) Mare2
»

Razlaga uredbe o vinjetah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13629806 (24108) St235
»

Vinjeta - se splača?

Oddelek: Na cesti
293863 (2839) Bananovec
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220839 (18332) sirotka

Več podobnih tem