» »

Počasen internet na 1 monitorju (extended monitors)

Počasen internet na 1 monitorju (extended monitors)

Betelgeuse ::

Pa naj se sliši še tako čudno se mi to res dogaja :D
Imam laptop in na laptop priključen še drugi monitor (extended) in ko imam browser, utorent ali bilo kaj kar uporablja internet mi na monitorju od laptopa deluje normalno, youtube video mi predvaja super na 360p, če pa prenesem browser na drug monitor se mi nalaganje videa dobesedno ustavi in avtomatsko vrže na 144p in še takrat ne more sproti nalagat videa in se ustavi in začne nalagat, niti 144 mi ne predvaja gladko.
Mislil sem da je kaj narobe z browserjem (uporabljam chrome) pa sem naložil še mozillo in je ista zgodba.
Včeraj sem tudi znova naložil win 7 utimate 64bit, prej sem imel 32 bitnega pa še vedno isto.
To se pojavilo pred 3 dnevi, nisem ničesar lowdal, instaliral ali karkoli spreminjal na računalniku.
In tako konfiguracijo monitorjev uporabljam že kar nekaj časa, to se ni pojavilo ko sem nastavil še drugi monitor. Sprva je vse delalo isto na obeh monitorjih.

Hayabusa ::

Katera grafična, tip povezave na monitorjih ?

Betelgeuse ::

grafična je ati mobility radeon hd 5730
in povezan je prek vga kabla

Betelgeuse ::

naj dodam
malo sem še brskal in našel da lahko signal monitorja zmoti wifi signal
probal sem z izključenim monitorjem, ugasnjenim monitorjem, modem sem resetiral pa mi speedtest vedno da približno enako vrednost dl/ul
tudi ko primerjam hitrost ko je browser na monitorju od laptopa s hitrostjo interneta ko je browser na drugem monitorju mi da enake vrednosti

Zgodovina sprememb…

Betelgeuse ::

no, danes sem ročno updejtal windows in izgleda da je to rešilo problem
ne vem zakaj pa bi kar naenkrat samo od sebe začelo to delat, za zdaj je vse vredu

Betelgeuse ::

ja no, ni trajalo dolgo pa mi spet to dela...
nastavil sem tudi da je ta 2. zunanji monitor primary monitor pa tudi to ni pomagalo...

BorutK-73 ::

Imaš elektriko priklopljeno na isti razdelilec (router/modem in monitor). Probaj monitor na drugi vtikač.

Zgodovina sprememb…

futune ::

A ti problem na drugem monitorju dela samo youtube, ali vse video datoteke? Ker ponavadi je tako zatikanje bolj problem nedelujočega strojnega pospeševanja ( lahko ga poskusiš izklopit v configu od chroma oz v flash pluginu ).

Drugače pa - system restore, tako boš vsaj najhitreje izključil programsko napako.

MrStein ::

Betelgeuse je izjavil:

naj dodam
malo sem še brskal in našel da lahko signal monitorja zmoti wifi signal
probal sem z izključenim monitorjem, ugasnjenim monitorjem, modem sem resetiral pa mi speedtest vedno da približno enako vrednost dl/ul
tudi ko primerjam hitrost ko je browser na monitorju od laptopa s hitrostjo interneta ko je browser na drugem monitorju mi da enake vrednosti

Torej ni problem v internetu, ampak v predvajanju videa, zgleda.
Posnetki s PC.ja se tudi čudno predvajajo na tem monitorju?
HD posnetki?

Si kaj driver updatal za grafiko zadnje čase?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Betelgeuse ::

ko predvajam film ali kaj podobnega vse izgleda normalno
ko sem instaliral win pred 2 dnevi sem instaliral vse driverje na novo, grafičnega z ati catalyst.
d/l sem vlc in bsplayer da dobim še codece tko da video mi predvaja normalno na obeh monitorjih
 d/l hitrost

d/l hitrost


tuki mam še sliko, prvo sem imel torent na zaslonu od laptopa, in ko sem prestavil torent na zunanji zaslon mi je hitrost takoj padla.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Aha, speedtest pa vedno isto pokaže?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Betelgeuse ::

jp, speedtest je v vsakem primeru približno enak, +/- par bajtov, nič nenavadnega
sem naredil še video da si boste lažje predstavljali
zgornja polovica je zunanji monitor, spodnja pa laptop monitor
malo slabo se vidi ampak dovolj da se vidi kako pade hitrost torenta ko prenesem na drug monitor
P.S
pa da še odgovorim na BorutK-73
na razdelilec imam priključen samo monitor in laptop
vendar mislim da to nebi smelo biti vzrok za ta problem
preko poletja sem imel na isti podaljšek priključeno še prenosno klimo pa ni bilo takih problemov
video

Betelgeuse ::

zdaj ko gledam to, sumim na vga kabel, več ko je "outputa" na zunanji monitor, slabša je hitrost
bom jutri poiskal če imam neki drugi vga kabel in poskusil s tem
P.S.
:D
mislim da problem tiči nekje med vga-out>kabel>monitor
se probal še projector only, tko da imam sliko samo na zunanjem monitorju in mi isto zmanjša hitrost interneta
bom poskusil jutri še na TV priključit s HDMI pa bom videl če to kaj spremeni zadevo

Zgodovina sprememb…

Betelgeuse ::

hja no, danes se mislil poskusiti kako deluje net ko je priklopljen prek hdmi na tv in glej no glej, dela ok tudi na monitorju prek vga
dela normalno kadar se mu zahoče...
vseeno sem priklopil na tv in hitrost interneta se ni spremenila


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710753 (8229) PrimozR
»

VGA port ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
111387 (997) rodzy
»

Ni slike na monitorju preko MiniDisplay porta.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171733 (1353) crniangeo
»

Kako priklopim dodated monitor, če so že vsi porti za display nafilani

Oddelek: Kaj kupiti
151719 (1087) Senitel
»

Prenos slike iz pc-ja na prenosnik je možno?

Oddelek: Zvok in slika
103543 (3400) tempoFlow

Več podobnih tem