» »

Ni slike na monitorju preko MiniDisplay porta.

Ni slike na monitorju preko MiniDisplay porta.

shadeX ::

Danes dobim mini display port adapter (slika spodaj), ker bi rad na prenosnik (Asus N750JK) priključil še tretji monitor (drugega imam preko HDMI porta).



Iztaknem HDMI in poskušam priklop samo preko MDP adapterja na HDMI. Monitor se ne odziva. Poskusim še na drugi monitor na vhod DVI. Prav tako ni odziva. Poskusim še na MAC miniju ter isto brez odziva.

Edino kar naredi je da zbudi ekran in nato kaže samo črno sliko. (Ni napisa "No signal" - kakor v primeru kadar je monitor popolnoma odklopljen).

A je tukaj kakšen trik katerega ne vem, ali je mogoče adapter pokvarjen, glede na to da sem poskusil na dveh monitorjih in dveh različnih napravah?

Google je s tem problemom izjemno skop. Večina so samo Apple problemi.

SloBiscuit ::

Mislim, da je to kvečjemu samo adaptor in NE moreš razdelit slik na več monitorjev hkrati iz enga adapterja.

Se pravi iz MDP lohka daš gor samo 1 napravo hkrati. Ali DVI ali DP ali HDMI in NE DVi in DP in HDMI. Razlika med "ali" in "in", kot je tudi "or" in "and". :)

Če pa priklaplaš samo eno napravo pa ne deluje, potlej a.) slab adapter b.)ebay c.) dead on arrival
neznanec555

shadeX ::

Mislim, da je to kvečjemu samo adaptor in NE moreš razdelit slik na več monitorjev hkrati iz enga adapterja.


Ja to razumem. Namen imam priklopiti samo en monitor na ta adapter.

Ubistvu rad bi kombiniral HDMI izhod ter MD port, da priključim še dva dodatna monitorja. Torej enega iz HDMI in drugega iz MDP.

Ampak ja. Če priklopim samo en monitor je zadeva mrtva..

Če ni kakšnega drugega hakeljca , bom zadevo reklamiral.

SloBiscuit ::

cheap ebay china stuff ane? ;)

Najbol da kupš posebi adapter se pravi MDP v HDMI pa MDP v DP. Razen če najdeš kaj podobnega in ubistvu deluje
neznanec555

shadeX ::

SloBiscuit je izjavil:

cheap ebay china stuff ane? ;)


Ja. Sicer je bil 4€ in se mi niti ni zdel tolk poceni.

Bom nabavil drugega samo z enim izhodom :)

DarwiN ::

Zakaj pa ne poskusiš kar s takšnim miniDP - hdmi kablom?

Sem jih že uporabljal in delujejo na relaciji PC - TV.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

shadeX ::

Ker monitor katerega bi povezal na MDP ima samo DVI ter VGA izhod. Je pa nov, kar je žalostno da nima HDMI namesto VGA.

DarwiN ::

Imaš tudi MiniDP - DVI kabel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

shadeX ::

Bom poizkusil tega ja :)

Sem pa nabavil adapter zato, ker ko delam na MAC-u potrebujem dodaten zaslon preko MDP. In drugi monitor ima pa samo HDMI in VGA.

Torej na mizi imam 2 monitorja, prenosnik in MAC-a. Prenosnik je vedno priključen na Samsungov monitor ki ima HDMI ter VGA izhod. Ko MAC-a ne potrebujem, bi rad samo preložil DVI kabel iz LG-jevega monitorja (ki je vedno priključen na MAC-a) v prenosnikov MDP.

Ko pa potrebujem MAC-a bi rad dodaten monitor (Samsung) priključil in tako dobil extra zaslon.

Zato sem kupil adapter da rešim HDMI/DVI problem in nakup več kablov. Ampak kot zgleda bom kupil dva različna kvalitena kabla pa bo mir.


Lahko pa bi kar MDP -> VGA kabel nabavil. Je kakšen drawback pri sliki potem?

EDIT: Jah pol bom spet potreboval dodatne VGA kable. Ne, ne pride v poštev. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Invictus ::

Mislim da je bolj problem da ti laptop ne more furat dveh digitalnih video izhodov.

Ali HDMI ali DP, oboje ponavadi ne gre ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SloBiscuit ::

Invictus je izjavil:

Mislim da je bolj problem da ti laptop ne more furat dveh digitalnih video izhodov.

Ali HDMI ali DP, oboje ponavadi ne gre ...


Ja ja, sva že šla čez to že na začetku :p
neznanec555

shadeX ::

Invictus je izjavil:

Mislim da je bolj problem da ti laptop ne more furat dveh digitalnih video izhodov.

Ali HDMI ali DP, oboje ponavadi ne gre ...


Prvo kar je bilo sem poskusil samo z enim monitorjem :)

shadeX ::

Kitajec mi je poslal nov izdelek in sedaj deluje tako kot mora. Očitno je v prvo poslal defekten produkt.

opeter ::

Jaz imam točno tak izdelek in deluje brez problemov. Ampak kot si že napisal, verjetno je bila prva pošiljka pokvarjena.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shadeX ::

Ja. Sej preden mi je poslal novega je kitajc zahteval video dokaz da res ne deluje. :D

shadeX ::

Imam majhen problem..

Torej sedaj imam 3 monitorje v naslednji postavitvi:

- LG
- PC Screen
- Samsung

S pritiskom na WIN+P aktiviram različne profile outputa na zunanje monitorje.

- Samo PC Screen -> OK
- Extend (Vsi trije monitorji podaljšani) -> OK
- Second screen only (Prenosnikov monitor se ugasne, ostaneta oba zunanja - v extend načinu)

A je mogoče s kakšnimi nastavitvami izbirati na katerem od dveh monitorjev bi bila slika prikazana? Se pravi samo na LG ali pa Samsung? Ker recimo 3 monitorje potrebujem v 30% časa, za ostalo uporabljam samo 2.

Sicer možne rešitve so:
-Iztakniti mini diplay port (stalno šlatat po kablih se mi preprosto ne da)
-Fizično ugasniti drugi monitor (to je sicer OK, ampak problem nastane, da mi potem nekatere programe odpira na zaprtem monitorju, kar je rahlo annoying).

Any ideas?

SloBiscuit ::

Naštimaš lohka primarny display.

Desni klik na namizje --> "Screen resolution" --> Make this my main display (pač klikneš na monitor ki ga hočeš imeti kot glavnega in šele potlej obkljukaš to opcijo)
neznanec555

crniangeo ::

pri intlovih graficnih driverjih si lahko nastavljal profile, tako da se poskusi poigrati s tem na svojem laptopu, kjer definiraš outpute..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345285 (3388) Heisenberg
»

Dell u2415 monitor, različne verzije?

Oddelek: Zvok in slika
253773 (1966) gddr85
»

gtx 1070 + 4x monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
293060 (2459) Modri dirkač
»

nvidia gtx 750 (ti) 2 monitorja,na drugem ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
152022 (1840) Senitel
»

Eyefinity- poceni DP-DVI, DP-HDMI ali DP-VGA adapterji

Oddelek: Strojna oprema
161810 (1341) Senitel

Več podobnih tem