» »

"Brick" tablice Eee Pad Transformer Prime TF201

"Brick" tablice Eee Pad Transformer Prime TF201

urbybaby ::

Evo, "Zabrick-al" sem si tablico.:))

Imam Eee Pad Transformer Prime TF201. Z uradnim orodjem podjetja Asus sem jo odklenil in je vse delalo kot mora.

Potem sem jo root-al in še vedno je vse delalo.

Hotel sem namestiti neuraden ROM (seveda ga ni hotelo) in tablica je še vedno delala. Potem pa sem jo ugasnil in hotel ponovno zagnati in od takrat naprej mi pride samo do boot zaslona in noče nikamor več.

Volume down + power ne dela (isto pridem samo do boot zaslona), edino kar še deluje je APX mode, vendar si z njim nimam kaj pomagat.

Tablico sem poslal na servis, vendar jim jo ni uspelo usposobit, opcija je edino menjava celega drobovja, ki pa stane 200€+

Zanima me, če se da sploh kaj naredit ali imam drag podstavek za rože.

Hvala.

Mavrik ::

Očitno se jo da oživiti če si naredil backup nečesa, kar se mu pravi "blob.bin". A si to naredil?
The truth is rarely pure and never simple.

urbybaby ::

ne, nisem. Šele potem ko sem jo zj.... sem našel na internetu da se da na tak način rešit.

errhec ::

Ti tole pomaga?

1. Download a ROM from the Asus site and extract the blob using BlobTools (blobunpack)

2. Enter APX mode [Power + Vol-Up]

3. Run wheelie to start nvFlash mode [This is the blob.bin specific to your device generated while enabling nvFlash]
Code:
wheelie --blob blob.bin

4. Flash the bootloader
Code:
nvflash -r --download 4 blob.EBT
5. Flash the recovery image

Code:
nvflash -r --download 5 blob.SOS
6. Flash the kernel image
Code:
nvflash -r --download 6 blob.LNX

5. Flash the system image
Code:
nvflash -r --download 10 blob.APP

6. Reboot [This should reboot your device, else long-press the power button to reboot]
Code:
nvflash -r --go
dd

urbybaby ::

hm, bi mi, če bi prej z nvflash blob file shranil. na žalost jih nimam tako da ta postopek odpade. vseeno hvala

Lonsarg ::

Skora vse bricke se da dandanes resit, ce gre za neko napravo, ki ima podporo na forumih, a ziher ni mozno teh blob filov kar z interneta dobit?

Edit: Google res pravi da je blob.bin specificna napravi, kot bi se Asus potrudil da je lazje brickat...

Lahko vseeno probas ostale blob file flashat, mogoce je la tvoja blob.bin se delujoca in bos popravil recovery particijo z flashanjem recovery bloba, ki pa je na internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

urbybaby ::

sem poiskusil tudi to vendar ne gre, žal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

systemctl zagon programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
51073 (1034) korenje3
»

Rootanje tablice Xplore xdroid xp770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7217199 (15567) markk1
»

Grafična Kartica point of view 6600 128MB AGP8X prosim za pomoč :'( (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
573920 (3242) DR4G0N
»

Kako zamenjati BIOS grafične kartice?

Oddelek: Strojna oprema
151859 (1637) KWAN
»

Flashanje GeForca 2 MX

Oddelek: Pomoč in nasveti
201580 (1373) Vesoljc

Več podobnih tem