» »

Kako zamenjati BIOS grafične kartice?

Kako zamenjati BIOS grafične kartice?

fraising ::

Zanima me kako zamenjati BIOS grafike? Ker imam probleme z grafično in sem kontaktiral proizvajalca, ki mi je poslal BIOS grafične 6600GT in me sedaj zanima kako ga zamenjati?

hvala za pomoč.:D

boštjan ::

opiši probleme.mogoče pa lahko z driverji rešiš problem
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

_Dejan_ ::

Pejt na LINK pa boš tam dubu največ informacij. Drugače pa uporabi program nvflash in prej naredi varnostno kopijo starega biosa.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

fraising ::

Ko igram mi zamrzne slika in računalnik se resetira. S formatiranjem diska ni bilo sprememb, z drugimu driverji pa tudi ne. Preveril sem use kable + dodatno napajanje. Zamenjal napajalnik iz 350W na 420W.
Poskušal pa sem tudi AGP bus speed nastaviti iz 8X na 4X in ni šlo, torej poskušal sem vse vendar ni spremembe. Težave se ponavljajo

Prosim za pomoč. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

_Dejan_ ::

Če ti je pred menjavo grafične delovalo ok pol je verjetno grafična fuč.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

lopov ::

Kaksna je pa temperatura kartice? Ce imas Gigabyte s heatpipe je morda slabo montiran hladilnik (na moji 6800GT je ze bilo tako).

Drugace pa simpl:

Naredi DOS boot floppy (ali pa USB kljuc, ali pa bootable CD) brez autoexec.bat in config.sys fajlov (da se ne nalaga kaksna sara). Dodas nvflash.exe, cwsdpmi.exe in bios file (recimo bios.rom)

Postavis racunalo z diskete in:

- naredis backup obstojecega biosa: nvflash -b oldbios.rom
- flashnes novi bios: nvflash -f bios.rom

Ko konca, resetiras.

Edit: ce ti je proizvajalec poslal nov bios v obliki EXE fajla je to lahko floppy image -- vstavis disketo, pozenes file in ti formatira & naredi ustrezen boot disk. Dell in HP imata v nekaterih primerih tak nacin nadgradnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

fraising ::

Grafične kartica je od proizvajalca Inno 3D. temperatura se pa skoraj skozi vrti okoli 45*C ko pa grem igrat pri maximalnih nastavitvah pa od 55-65*C odvisno od zahtevnosti igre. BIOS pa je
u EXE. filu.

lopov ::

Heh, exe je lahko "self extracting file" in je notri samo bios, lahko pa je floppy image in ti naredi disketo -- bos moral sam pogledati.

- nisi povedal, si imel probleme tudi s staro kartico?
- mogoce bi bilo fino nadgraditi bios maticne? Poglej, ce je bila kaksna revizija ki odpravlja probleme z AGP.

fraising ::

Torej bom moral nadgraditi BIOS matične plošče in grafične kartice. problemov s staro FX5200 nisem imel. Sedaj so se mi začeli dogajati pa še drugi problemi ko zaženem računalnik mi napiše da je CPU unworable or has been changed, BIOS se je zaradi tega čisto spremenil vse nastavitve so zmedene. Torej bo treba BIOS matične zamenjati takoj?

boštjan ::

skiro,pa si ti probal še s temi driverji?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

lopov ::

Tja, najprej preveri baterijo oz. kondenzator na plati. V bistvu preveri plato -- to, da bios pozablja ni dobro znamenje. Ce imas moznost preskusi kartico pri kaksnem kolegu. Ce tam dela bp, definitivno ni ona.

Najprej to resi, pol se pa pozabavaj se z drajverji, biosom kartice, itd.

KWAN ::

Torej kako to naredim!?

V BIOSu naredim first boot device floppy?! Ali grem v DOS ko sem v Winsih? Oz kje se naredi DOS boot flopy pri WINDOWS XP Sp2!?

Posnamem na disketo NvFlash Tool 5.13 ki je exe (ali jo posnamem v kaki drugi obliki!?), na isti disketi imam tudi NOV BIOS "cr59xtRLT.rom.rom" zakaj 2krat rom.rom!? Kje hudiča pa naj najdem cwsdpmi.exe za WIN XP?


PROSIM NAJ NEKDO ČIM BOLJ NATANČNO KORAK ZA KORAKOM OPIŠE POSTOPEK!! Ne bi rad kaj zajebal pa še taki noooob sem v teh zadevah!

HVALA VAM VSEM ŽE V NAPREJ!!!

KWAN ::

ANYBODY? :\

jRk0 ::

Sraufnciger pa kladivo v roke.
You fuck up once, you loose two teeth.

lopov ::

Pri boot disketi ti pomaga stric Google -- prvi link, v ponudbi imas tudi "Driver Free Disk For Bios Flashing".

Vstavis floppy, pozenes ta exe file in ti naredi boot disk.

Hja, jaz imam starejso verzijo nvflash (4.46) in ta ima prilozen cwspdmi.exe -- morda ta novejsa verzija (5.13) tega ne potrebuje -- ne vem! In ne eden ne drugi *nista* za WinXP --> delujeta v DOSu (zato pa delas floppy).

- Skopiraj nvflash na disketo in sledi zgornji navodilom.
- rom.rom je napaka --> fajl lahko poimenujes cisto po svoje (nekaj, kar si lazje zapomnis).

Zakaj pa *ti* zelis flashat bios???
Ce ti dela OK ne seri, lazje zajebat kot popravljat.

KWAN ::

Mah sem mislil flashat svojo FX5900XT v ultra z BIOSom od le te.

Sam zdaj zgleda da ne bom, ker me je preveč strah da bi lahko kaj zajebal! Dela vse brez problema in super, žene me samo želja po čimveč točk v 3d marku 03!:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leadtek A6200TD@6600

Oddelek: Strojna oprema
162397 (1453) Fatboyslim
»

GeForce 6600GT pasivno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131427 (1101) sirotka
»

GF 6200 v 6600

Oddelek: Navijanje
272677 (1707) a13misko
»

Kako aktivirati senzor za temperaturo na grafični?

Oddelek: Strojna oprema
61421 (1243) Pyr0Beast
»

Grafična Kartica point of view 6600 128MB AGP8X prosim za pomoč :'( (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
573894 (3216) DR4G0N

Več podobnih tem