» »

Rootanje tablice Xplore xdroid xp770

Rootanje tablice Xplore xdroid xp770

«
1
2

TMUX ::

Iščem način, program ali postopek za »rootanje - root« tablice Xplore xdroid xp770. Skoraj dva dni sem porabil, preizkusil preko 20 načinov, programov in aplikacij, ni in ni šlo!
Tale xp770 me je presenetil. Deluje solidno, za to ceno pa sploh. Trenutno ga dobiš že za 80 EUR. Imam tudi Samsunga galaxy 10.1., je seveda dober, za v žep pa prevelik in neroden. Kitajc xp770 pa je priročen, majhen in deluje brezhibno, vendar nekoliko (včasih preveč ! ) počasi. Znanec ima podobnega »no name« kitajca kupljenega v Italiji, imel pa je srečo, da ga je z aplikacijo Z4ROOT APK v1.3.0 odklenil – rutal. Sedaj mu dela za 90 eur tablica hitreje in bolje kot moj famozni samsung galaxy. Sprašujem in prosim, če ima kdo izkušnje z rootanjem mojega Xplore xdroid xp770, naj mi odgovori (android 4.1.1.).

specing ::

si preveril da tvoja tablica ni že "rootana" po defaultu? pejt v terminal in napiši 'su'
-- moja je prišla "rootana" iz tovarne

TMUX ::

specing je izjavil:

si preveril da tvoja tablica ni že "rootana" po defaultu? pejt v terminal in napiši 'su'
-- moja je prišla "rootana" iz tovarne


sem preizkusil tudi terminalom in dobil odgovor:

permission denied...../$

$..pomeni seveda nerootana tablica :)

pa tudi noben program, ki že v navodilih zahteva dostop v software-drobovje mi ne dela in vsi po vrsti mi javljajo, da je moja mašinca ustrezna, toda prvo kot prvo naj jo rootam ! :)

Eno vprašanje: Imaš ti popolnoma isti tablični comp?

specing ::

TMUX je izjavil:

Eno vprašanje: Imaš ti popolnoma isti tablični comp?


Vsaj po nazivu ne (edini zadetek je na merkurjevi spletni strani)
Po drobovju pa možno, imam eno z istim processorjem in zaslonom a starejšim androidom.

Vsaj po nazivu ne (edini zadetek je na merkurjevi spletni strani)
Po drobovju pa možno, imam eno z istim processorjem in zaslonom a starejšim androidom.

Če hočeš vedeti, katero tablico dejansko imaš, se boš moral precej pozanimati o tem, kaj je notri.
Teli kitajci prodajajo nameless tablice in potem vsaka štacuna, ki kupi 10/100 komadov udari svojo znamko gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

TMUX ::

Thx, imaš mogoče kakšno idejo kje ugotoviti kakšnega kitajca pravzaprav imam.

Je pa res, da sem na večih forumih zasledil, da je tale "chinese android 4.1.1" blazno "zajeban" ali celo nemogoč za rootanje, pravijo, da je nov in moramo počakati linux stručkote, da ga bodo uspeli sesut :)

andromedar ::

Kateri procesor pa ima to čudo? RockChip RK3066?
Eh?

TMUX ::

andromedar je izjavil:

Kateri procesor pa ima to čudo? RockChip RK3066?


to čudo ima procesor BOXCHEAP A10 :)

TMUX ::

specing je izjavil:

....
-- moja je prišla "rootana" iz tovarne


Ja, reci, katero rootano tablico imaš,kje se jo dobi, cena, kako ti dela etc.

Dovolj mi je teh nerootanih tabličnih računalnikov.

Ogromno programov na njih niti slučajno ne dela. Za začetek že rahlo navitje procesorja z dvigom voltaže.
Potem, Programčki za povečanje rama-a na vstavljenih micro karticah ranga 10 in več itd.itd..........

TMUX ::

Na temle čudu xp770 sem preizkusil praktično vse.

Mnogi pišejo, da ima ekran neodziven. To ne drži popolnoma. Na "touch" se odziva popolnoma normalno, vendar predvsem zaradi "samo 512MB ram-a se hitro zaštofajo internetne strani", zaradi množice reklam, brez katerih žal ne bi imeli toliko "free" androip programov, igric itd. Kot sem rekel, ekran ni neodziven, samo počakaj! par sekund na netu in bo na klik reagiral, če pa si nestrpen in klikaš kar naprej ga res totalno upočasniš in zmedeš, celo zablokira. Rešitev pri podobnih poceni kitajcih je program za povečanje frekvence CPU in program za povečanje RAM-a s pomočjo zunanje spominske kartice, z zaželenim rangom 10 ali več (preverjeno na podobnih kitajcih!!)

Tv aplikacije RTVSLO, T2GO, delajo odlično že sedaj. Ravno tako razne igrice, tudi online. Pdlično dela android office. Filmi z usb ključa, ali spominske kartice - odlično. Glasba mp3-da ne govorim, g-mail super.
Skratka za 80 eur dobiš žepni multipraktik v vseh pomenih :)

Ravno zato me jeti, da je frendu mimogrede uspelo rutanje podobnega kompa, meni pa ne, hehe!!!!!!!!!!!!!!

andromedar ::

TMUX, z navitjem cpu-ja ne boš naredil kaj dosti, s povečanjem rama pa,...če imaš v mislih swap particijo - morda. Govoriš o "hitrih" class 10 micro sd karticah, če sem te prav razumel. Te bodo imele najbrž ravno kontra učinek od želenega. ZAKON za naključno pisanje/branje majhnih datotek (to je namreč pri tem namenu pomembno) so class 2 in class 4 microsd kartice proizvajalca SanDisk. So tudi do 10-20x hitrejše od kakih Class10 jajc tipa Verbatim in podobnih. En link na to temo. Ne vem pa, kako se odrežejo UHS1 kartice, preveri sam.

To si probal? LINK
Eh?

Zgodovina sprememb…

TMUX ::

andromedar, thx, zanimiva linka vsekakor. Bom ob priliki poskusil root po tem načinu. Zaenkrat pa mi tale xp770 dela v redu, kot sem opisal, malo bolj počasi vendar znosno.

specing in tudi drugi - katera tablica 7inčna je že nova rootana v maloprodaji, please answer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TMUX ()

TMUX ::

specing in ostali kje se dobi že novo rootano tablico, če kdo ve naj mi prosim napiše!

skrajno zoprno pa tudi riskantno je tole rootanje tabletov :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TMUX ()

TMUX ::

andromedar, sorry, mimogredee, a poznaš kakšen app android ali katerikoli način za povečan o delovanje rama ter CPU - BREZ ROOTANJA.

hojnikb ::

rama je tolk kolker ga je, nč ti nebo povečal tega (razn če gre lotat dodatne čipe gor). Lahko se pohecaš z compmem in swap, sam nekega efekta nebo. Pravtako nebo nekega efekta z navijanjem.
Drugič pa pamet v roke in kupit spodobno tablico.

mam tablico z istim chipsetom (in celo 1GB rama) in nedela glih najbolje, tak da vem..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TMUX ::

Nekdo me je še enkrat vprašal, kako tale xp770 dela.

Še enkrat odgovarjam: vse, res vse kar sem preizkusil dela zelo solidno, tudi uporaba družabnih orodij za prenos zvoka in slike - video klepet s frendom - kamera je tako tako, ampak za video klepet popolnoma zadošča. Edino kot sem rekel internetne strani zaradi obilice reklam se odpirajo počasneje, ampak je znosno in se navadiš. Različni tuji forumaši in android reportaže itak večinoma pravijo, da je android 4.1.1, ki je relativno nov, zelo dobro usposobljen za vse našteto in da delujejo "tablete" zelo dobro, ker je narejen predvsem za njih manj pa za telefone "pametnjakoviče" :) :) ;)

TMUX ::

Ni zlomek, da sem spričo slepega brezglavega prepričanja (90% je greenhornov od 11 do 20) in resnično strokovnih nasvetov dobro razpoložen. Velja kar generalno za vse slovenske forume.

Moram odkrito priznati, da sem precej manj napihnjenih mnenj in mnogo bolj uporabnih nasvetov našel na Zahodnih forumih.

Kar na nekaj slo forumih sem naletel (mogoče je tudi tu) na kakšno podobno mnenje in nasvet.

Kako nekritično nekaj mladcev zagovarja Samsung P1000 Galaxy Tab 7-inch 3G + Wi-Fi z android 2.2. Očitno gre za ljubezen teh stručkotov, ki kar skoraj množično svetujejo raznim spraševalcem: Kupi Samsung P1000 Galaxy Tab 7, ne bo ti žal, šrot kitajcev pa niti ne povohaj...hehe

Ne morem si kaj, da se tako slepi ljubezni, ne pa znanju, ne bi iz srca nasmejal...Danes, sem si vzel popoldne namenoma uro časa in skočil v sosesko, h kolegu inženirju računalništva, ki ima ta model Samsunga, da bi ga primerjam z mojim kitajskim šrotom xp770. Samsung p1000 sem imel dve leti nazaj, zato sem že pozabil njegovo kvaliteto.

Surprise surprise! Tako opevani touch screen tega Samsunga, kaj naj rečem, na kratko - spletne strani je ODPIRAL PRECEJ POČASNEJE KOT MOJ ŠROT XP770. Kolega, mi je dejal, da je sicer že dal gor android 4, vendar ga je lomil bolj kot zadnji uradni update -2.7, pač hardware-u očitno ne paše 3 in4 ?
Probala sve še druge catch -e ..V SPLOŠNEM slabše kot xp770!

Thats all, folks, think about that!

TMUX ::

No, ja tale neposredna izkušnja in direktna primerjava kitajca in korejcs me, priznam, potolažila. Kasneje pa sem dodal še zanimiv programček, ki deluje tudi na nerootanih mašincah - Ram booster, precej mi je izboljšal od odpiranje in naganje spletnih strani - toda POZOR! - natančno preberite navodila, da ne bo spet fuj in fej šrot :) :) ;)

specing ::

TMUX je izjavil:

andromedar je izjavil:

Kateri procesor pa ima to čudo? RockChip RK3066?


to čudo ima procesor BOXCHEAP A10 :)


Allwinner (kitajski proizvajalec) A10
imaš linux-sunxi.org ljudi ki se zafrkavajo s temi procesorji (vključno z mano).

TMUX je izjavil:

specing je izjavil:

....
-- moja je prišla "rootana" iz tovarne


Ja, reci, katero rootano tablico imaš,kje se jo dobi, cena, kako ti dela etc.

Dovolj mi je teh nerootanih tabličnih računalnikov.

Ogromno programov na njih niti slučajno ne dela. Za začetek že rahlo navitje procesorja z dvigom voltaže.
Potem, Programčki za povečanje rama-a na vstavljenih micro karticah ranga 10 in več itd.itd..........



tech-trade.si jo je imel
dela kot vsaka ARM naprava: z ogromno vloženega truda bolj tako-tako

za navijanje moraš spremeniti eno datoteko na boot particiji in rebootat
swap kolikor vem dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

TMUX ::

specing, praviš:

"dela kot vsaka ARM naprava: z ogromno vloženega truda bolj tako-tako

za navijanje moraš spremeniti eno datoteko na boot particiji in rebootat
swap kolikor vem dela."


THX, ker praviš, da si za svoje mašince porabil ogromno časa. Kakšno, pa je tvoje splošno mnenje o rootanju tablic. Jaz prihajam čedalje bolj do spoznanja, da se zelo verjetno ne izplača toliko mučenja :)

Z ozirom na to, da so tablice na tržiščih samo nekaj let in še ni zelo veliko izkušenj, berem na vseh mogočih forumih vse mogoče. Od skrajnih zagovornikov root-a do totalnih nasprotnikov.
In kaj ti misliš?

TMUX ::

samo en duhovit medklic pobran nekje na internetu:

"...Človek razumi, da marsikdo ne rabi ta najbolj super stvari. pol folka ma telefone in tablice pametnejše kot so pa sami, pa jih ne znajo uporabljati - izkoristiti..." :):(

specing ::

A10 processor lahko boota iz SD kartice, poglej navodila na https://sunxi-linux.org
recimo tole: https://linux-sunxi.org/Bootable_SD_card

Nato z root dostopom v tistem sistemu ki je na kartici mountaš NAND in spremeniš ustrezne stvari.

TMUX ::

thx

TMUX ::

po tvojem odgovoru sodeč, si mnenja, da se root izplača?
Pač če si pc freak, lahko počneš mnogo dodatnega, za hobi ?

specing ::

root je ekvivalent administratorskem dostopu. Zamisli si kaj vse lahko počneš na svojem osebnem računalniku/strežniku/toasterju in boš dobil idejo, kaj vse lahko počneš na tablici.

tiggx ::

imam tablico xp712, če komu uspe rootat naj napiše kako. thx.

zanima me še ali to tablico lahko sploh spraviš v flash mode?

TMUX ::

OK, specing hvala.

frend me sprašuje, če slučajno veš kako root-ati samsung galaxy tab 2 7.0 (gt-p3110), najhitreje in najbolj zanesljivo (android ics 4.0 slo), menda je precej bolj enostavno kot "rootanje" kitajcev, thx?

specing ::

TMUX je izjavil:

OK, specing hvala.

frend me sprašuje, če slučajno veš kako root-ati samsung galaxy tab 2 7.0 (gt-p3110), najhitreje in najbolj zanesljivo (android ics 4.0 slo), menda je precej bolj enostavno kot "rootanje" kitajcev, thx?


Je delovalo?
In ne vem kako rootat vsako XYZ random tablico.

TMUX ::

Je, delovalo, OK, thx.

Ja, no, ampak samsung galaxy tab 2 7.0 (gt-p3110), vseeno ni xyz tableta, :);)

specing ::

TMUX je izjavil:

Je, delovalo, OK, thx.

Ja, no, ampak samsung galaxy tab 2 7.0 (gt-p3110), vseeno ni xyz tableta, :);)


zame je

TMUX ::

Ja, deluje, samo mar par ur rabiš, da se brez napak prebiješ skozi cel postopek :)

TMUX ::

Rootanje se izplača, če je tablica/telefon stara in počasna, drugače odsvetujem, še posebej če je v garanciji. Seveda pa nekateri igričarji rabijo navit procesor in full rama, za te je pa rootanje primerno, samo kar nekaj ur bodo zabili za to opravilo, in če ne bodo zelo prevedni kaj kmalu lahko tablico pošljejo v večna lovišča.

Mislim...dobro razmišljanje, po mojem kar dobri nasveti v tem članku.

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

Rootan ali odklenjen telefon vam daje popoln nadzor nad vašim operacijskim sistemom. ...Takšno početje seveda ni brez nevarnosti, saj lahko nepravilno ravnanje popolnoma uniči vaš telefon. Tveganje se splača v primeru, ko je vaš telefon že nekoliko starejšega letnika in vas nanj ne vežejo kakšni posebni spomin..

specing ::

@Rootanje se izplača, če je tablica/telefon stara in počasna, drugače odsvetujem, še posebej če je v garanciji.

A ne obstaja neka direktiva EU, ki nalaga servisu, da ti morajo dokazati da si sam zaj*bal?

@Seveda pa nekateri igričarji rabijo navit procesor in full rama, za te je pa rootanje primerno,

A10-ko lahko naviješ brez rootanja (spremeniš druge fajle)
Ne vem pa, kako si misliš povečati količino RAMa

@samo kar nekaj ur bodo zabili za to opravilo,

odvisno od naprave (in odvisno od nas, ki smo zabili par mesecev da smo spisali tisti wiki)

@in če ne bodo zelo prevedni kaj kmalu lahko tablico pošljejo v večna lovišča.

Koliko osebnih računalnikov si do zdaj z administratorskim dostopom poslal v "večna lovišča" -- verjetno nobenega.
Če je crap hardware ga lahko uničiš, če pa ne, pa ima hardwerske varnostne mehanizme (npr. overheating poweroff), ki ti to preprečijo.
Kolikor vem, se A10-ke ne da uničit. (razen če se igraš z voltažami PMU-ja, tukaj je pa isto kot riziko na osebnih računalnikih)

To splošno sklicevanje da je administratorski dostop nevaren mi gre že počasi na živce. Naj popravijo hardware.

TMUX ::

OK, specing, se popolnoma strinjam. Prvo kot prvo, kdo za vraga daje tabličnim proizvajalcem pravico, da prodajajo nedostopne tablete, nerootane tablete!!?

Drugo, kot drugo, pa zame najpomembnejše, je katera "net police" blokira tisti "wiki" in druge strani da skoraj nemogoče prideš do njih, namenoma ti pa nekdo ali nekaj servira in nudi kup dezinformacij in fake programov za root-anje!!?

specing ::

@OK, specing, se popolnoma strinjam. Prvo kot prvo, kdo za vraga daje tabličnim proizvajalcem pravico, da prodajajo nedostopne tablete, nerootane tablete!!?

Kupci. Si kdaj slišal za volitve z denarnico?

@Drugo, kot drugo, pa zame najpomembnejše, je katera "net police" blokira tisti "wiki" in druge strani da skoraj nemogoče prideš do njih, namenoma ti pa nekdo ali nekaj servira in nudi kup dezinformacij in fake programov za root-anje!!?

Ta stran je 12. zadetek na DuckDuckGo-ju za "Allwinner A10", druga stran, ki se pa ukvarja z načrtovanjem hardwerja za te processorje (in tudi linka na sunxi-linux) pa je tretji zadetek.

TMUX ::

specing je izjavil:

si preveril da tvoja tablica ni že "rootana" po defaultu? pejt v terminal in napiši 'su'
-- moja je prišla "rootana" iz tovarne



Specing, ker si očitno velik stručko, da ne bomo filozofirali v nedogled, reci katere tablice se dobijo v maloprodaji »all over the world« ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE – pa bom prvi »volivec z denarnico« ki bom ustrezno volil.:);)

TMUX ::

specing_
tech-trade.si jo je imel
dela kot vsaka ARM naprava: z ogromno vloženega truda bolj tako-tako

tole, dragi specing žal ne pove nič, tech-tradu se niti sanja ne kaj si imel v mislih

"specing", specificiraj ta tvoj xyz tablet z natančnejšo opredelitvijo modela in firme!

specing ::

"jo je imel", ko sem to napisal je niso imeli več.

Specifikacija te tablete bo bolj težka, ker na njen ni nobenega logotipa in tudi ni označen model. (V stock androidu piše model: A10-MID)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

TMUX ::

OK,

specing, bodi v cvetju, nič, "ma ama niente" si s tvojimi SUPER STROKOVNIMI ODGOVORI, noben iz tega foruma žal ne more pomagat.

ČE NE ZNAŠ ALI NE VEŠ odgovoriti na tole:


Specing, ker si očitno velik stručko, da ne bomo filozofirali v nedogled, reci katere tablice se dobijo v maloprodaji all over the world ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE - pa bom prvi volivec z denarnico ki bom ustrezno volil.


..te prosim, da ne smetiš !!!!!!!!!!

TMUX ::

Upam, samo upam da bo možganski trust specing prejenjajal klobasati, in bo kak drug človek odgovoril na to vprašanje:

KDORKOLI, da ne bomo filozofirali v nedogled, naj pove katere tablice se dobijo v maloprodaji all over the world ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PA PROSIM - MODEL IN FIRMA!!!!

Nič me ne moti če je tablica "kitajc", "albanc" ali "marsovc"
:D

dragana ::

Mojo tablico so mi pomagali rootat tukajle. Dodal sem jo na seznam in čez teden dni je bil vodič napisan:
http://hexamob.com/android-phone-or-tab...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dragana ()

andromedar ::

TMUX, pri kitajcih nikoli ne veš kaj dobiš...

Jaz sem imel že veliko kitajskih tablic, veliko se jih je dalo rootat z Bin4ry metodo:

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Še enkrat pa se moreš zavedat, da root sam po sebi ne pohitri tablice...ali podaljša trajanja baterije.
Eh?

hojnikb ::

TMUX je izjavil:

Upam, samo upam da bo možganski trust specing prejenjajal klobasati, in bo kak drug človek odgovoril na to vprašanje:

KDORKOLI, da ne bomo filozofirali v nedogled, naj pove katere tablice se dobijo v maloprodaji all over the world ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PA PROSIM - MODEL IN FIRMA!!!!

Nič me ne moti če je tablica "kitajc", "albanc" ali "marsovc"
:D

goclever a104.2 je bla recimo rootana out-of-the-box... pa verjetno je še mnogo tablic, ki so takšne.
Remeber folks, nič ne zavezuje proizvajalce da ti dajo root. Tak da tisti sanjači, ki mislite, da so proizvajalci primorani priskrbeti root, se motite.

in še enkrat @TMUX.. root ti nebo magično naredil tablice hitre. V nabolšem primeru lahko naviješ proc za ~10% in stisneš ram. Ampak stvar nebo dobila magično 1GB rama, kot si ti misliš.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TMUX ::

hojnikb je izjavil:

TMUX je izjavil:

Upam, samo upam da bo možganski trust specing prejenjajal klobasati, in bo kak drug človek odgovoril na to vprašanje:

KDORKOLI, da ne bomo filozofirali v nedogled, naj pove katere tablice se dobijo v maloprodaji all over the world ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PA PROSIM - MODEL IN FIRMA!!!!

Nič me ne moti če je tablica "kitajc", "albanc" ali "marsovc"
:D

goclever a104.2 je bla recimo rootana out-of-the-box... pa verjetno je še mnogo tablic, ki so takšne.
Remeber folks, nič ne zavezuje proizvajalce da ti dajo root. Tak da tisti sanjači, ki mislite, da so proizvajalci primorani priskrbeti root, se motite.

in še enkrat @TMUX.. root ti nebo magično naredil tablice hitre. V nabolšem primeru lahko naviješ proc za ~10% in stisneš ram. Ampak stvar nebo dobila magično 1GB rama, kot si ti misliš.




Spet filozofija kaj naj pohitri in koliko ROOT. To me ne zanima. Sprašujem po MODELU IN FIRMI tablete rootane že T O V A R N I Š K O!

Kaj naj pomeni rootana out-of-the-box. Je to že rootana ali ne,:)

Kaj zavezuje proizvajalce in kaj ne me ne zanima! Znano mi je, edino to, da obstajajo in jih tudi prodajajo že rootane tablice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TMUX ()

andromedar ::

rootana out-of-the-box = rootana, ko-sem-jo-vzel-iz-škatle ;)
Eh?

TMUX ::

andromedar je izjavil:

rootana out-of-the-box = rootana, ko-sem-jo-vzel-iz-škatle ;)


ok, thx :)

specing ::

TMUX je izjavil:

Upam, samo upam da bo možganski trust specing prejenjajal klobasati, in bo kak drug človek odgovoril na to vprašanje:

KDORKOLI, da ne bomo filozofirali v nedogled, naj pove katere tablice se dobijo v maloprodaji all over the world ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PA PROSIM - MODEL IN FIRMA!!!!

Nič me ne moti če je tablica "kitajc", "albanc" ali "marsovc"
:D


In kaj na zdaj naredim? Naj ti na srebrnem pladnju predam seznam vseh tovarniško "rootanih" tablic? Še sploh ko kitajci izdajajo nove tablice dnevno (katere potem prodajajo ~en mesec in na katere vsaka trgovina nalepi svojo znamko)?

Pred vsakim nakupom se je treba o stvari pozanimati (Glede na to, da tehnologija potrebuje zelo dolgo da pripotuje v bananistan to nebi smel biti problem). Cviljenje po tem, ko si stvar že kupil ti ne bo pomagalo.

specing ::

Trenutno nobena tablica ni povsem odprta, četudi imaš root dostop. Probaj portat svojo najljubšo Linux distribucijo (ki ni android) nanjo in boš videl o čem govorim -- Moraš patchat jedro (kakšno iz 2012) z 10000 linijami kode (ki je zanič napisana), nato pa še instalirati binarne blobe da ti dela 3D grafika in strojno dekodiranje videja (če so sploh na voljo). Tukaj se seznam ustavi če imaš srečo.

Predlagam da počakaš, da Intel izda Medfield Atome (ki bodo imeli vse gonilnike opensource) in nato daš tistih 400E za tako napravo. (Seveda ko se prepričaš da njen proizvajalec/prodajalec ni bil poreden in jo zaklenil)

TMUX ::

dragana je izjavil:

Mojo tablico so mi pomagali rootat tukajle. Dodal sem jo na seznam in čez teden dni je bil vodič napisan:
http://hexamob.com/android-phone-or-tab...



Tole zna biti zanimivo, ob priliki bom poskusil

TMUX ::

Vsekakor, pa se strinjam, z mnogimi, na slo in tujih forumih, da če želite resno tablico,za resno vsakdanje delo (namesto žal blazno nerodnih in težkih note-bookov) s katero bo minimalno problemov kupite preizkušeno robo recimo Samsung ali kaj podobnega. Na primer cene za dokaj kvalitetni tablet Samsung GT-p3110 so od pomladi padle, dobi se ga že za manj kot 170 EUR, recimo v mimo vrste.

Če pa ga želite za občasno rabo in filme etc. za vašo mularijo so sevada čisto dobri "kitajci" za cca. 80 Eur iz kakega hoferja,spara etc.

:);)

TMUX ::

Priznam, kar nekaj časa, sem zviška gledal na tablice. Šele ko je žena želela in kupila nov comp in je pred nekaj več kot letom hotela samsung tablico 10.1, sem začel spoznavati mnoge prednosti te enkratne pogruntacije Steve-a Jobsa. Ker poklicno vsakodnevno rabim comp na terenu, sem praktično takoj prešaltal iz lap-topa na tablice. Mnogo manj pa se mi zdi potrebno imeti smart phone, in sem svoje "pametnjakoviče" vse že prodal.8-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D3 GO, Amis MobiaTV, T-2 tv2go [Hacked APK][ROOT] (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
482167199 (25397) yani2000
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408849 (7529) joze67
»

Custom ROM instalacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
101438 (1263) printer
»

Xpad

Oddelek: Kaj kupiti
298002 (3688) GeroZaver
»

Android Market ne dela

Oddelek: Programiranje
153400 (2639) bosmla

Več podobnih tem