» »

Flashanje GeForca 2 MX

Flashanje GeForca 2 MX

BaRtMaN ::

Imam predpotopni 3D Blaster MX (GeForce2 MX200). S spleta sem si potegnil referenčni nVidiin BIOS s te strani:
http://www.x-bios.3dgames.ru/
Tam sem dobil tudi program za modificiranje BIOSa (Ray Adams NVIDIA BIOS Editor). BIOS sem malo preuredil.

Zdej me pa zanima kako zadevo dejansko flasham.

Sem prebral tudi, da se da BIOS na boot disketo od Win 9x skupaj s programom NvFlash in restarta (tukaj: GeForce FAQ).
Ne vem kaj ima kej zveze z Windowsi, sej pr bootu še niso zagnani.

Sem uporabu tud iskanje pa sm najdu tole:
Flashanje biosa od grafe
A mi kaj dosti ne pove.

Torej! A kdo ve kako in kaj?

root987 ::

povej ti mni zaka hoc flashat?????
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BaRtMaN ::

Za pohitritev! Občasno mi v kaki igri totalno zašteka in kakšen FPS več bi se takoj poznal. In pa zato, ker lahko dosežem višje frekvence že ob zagonu, ne pa da se spremenijo ob vstopu v Winse (žmiganje zaslona).

root987 ::

za to, dragi slo-techovec je pa register. navij kartico!!!!!!!!! ce ne znas nubenga nacina razn flashanja pa povej. mogoce celo povem....... :\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BaRtMaN ::

BI jazst zelo rad preko registra, a še svojga P4 1.5 GHz ne morm navit, ker mam Intlovo plato, ki tega ne podpira!

root987 ::

v registro jdi pod takle:
-Local Machine
-Softwear
-NVidia(Corporation)
- klikni na NVTweak ter dodaj vrednost(Dword)z imenom Coolbits, ter vrednostjo 3. Ce pa kaj ni prav pa povej ke sm se zmoto(od kar sm to delo je neki cajta).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Vesoljc ::

overclocking prek biosa je IMHO boljse od navadnega (registri) ker je kartica navita po "defaultu" in ne recimo v winsih (linux,dos, whatever...).
ce hoces zadevo navit rabs naslednje zadeve (poisci na netu):
- GF123x BIOS Edit.exe"
- nvflash.exe
- mogoce tudi vgabios.exe

prva zadeva je editor bios rom fajlov. za zacetek pozenes ta progi in iz svoje kartice potegnes ven originalen bios, le temu spremenis parametre (hitrost rama in gpu-ja, text, ki ti ga grafa izpljune na zaslon ob startu pc, itd...), ga sejvas na disk, (lahko ga tudi testiras s programom vgabios (kako pise v readme fajlu) in ce je vse kul lahko flashas bios. diskete ne rabs delat, pejt sam v cisti dos (mogoce jo bos pa vsen rabu, ce mas xp-je) in tm pozenes nvflash z izbranim bios fajlom (svojim modificiranim). med samim flashanjem gre valda zaslon v crnino, vendar diodke utripajo na tipkovnici, tko da ves da zadeva dela... na konc sam se restartas masino in to je to...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BaRtMaN ::

Koncno nekdo, ki me razume! Hvala, Vesoljc!

Sej prej sm se pa zmedu in sm namest BIOS napisu register. :8) Sej prek Coolbitsov že mam navito, sam to ni to.

root987 ::

kaka je pa razlika?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BaRtMaN ::

Ce mas navito prek CoolBitsov, se ti frekvence na kartici spremenijo šele ob vstopu v Windowse. Če maš pa modificiran BIOS za kartico, pa kartica že ob bujenju deluje hiperaktivno. :D

root987 ::

your point? :| isto se bo pregrevala....:\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BaRtMaN ::

Vem, ampak maš večji občutek overclockerja. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

root987 ::

morda, samo ce ga pr registro userjes lahko obnovis register ali(v najhujesm primeru) formatiras. ce pa ga userjes med flashanjem....... no comment :D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BaRtMaN ::

:D
Sej overclockanje je vedno hazard.
Tud če se mi kej sfuka, me ne skrbi preveč, ker itaq mislm novo grafo kupt.

Vesoljc ::

tud ce ga me flashanjem "userjes" se kartico da resit. itaq pa pri kakrsnemkoli flashanju lahko zajebes le ce ne uporabljas pravega biosa, ce uporabljas originalnega (ki ga le delno moddas :) ) pa se nimas kej bat. (ampak vseen shit happens tko da, dont blame me...). ce ti ze gre kej narobe, je s kartico vse v redu, problem je samo v biosu (a ne...). ce se ti to zgodi, kartico pustis na agp vodilu, le tega v pc biosu odklopis in v pc-ja porines navadno PCI kartico (verjetno non-nvidia). ko se pc zboota, se enkrat pozenes nvflash (ki ugotovi da mas sam eno nvidia kartico) in probas flashat z originalnim (nespremenjenim) biosom, ki si si ga valda na zacetku operacije nekam na varno posneu...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BaRtMaN ::

Wem, tud to sem že prebral. Ampak hvala vseen, je lepš brat v slovenščini kot v angleščini. :D
Bol so problemi, če gre pr plati kej narobe.

tihi ::

Jest sem svojo MSI8818 že tolkrat flešu, da nimam tolk prstov na rok. Na razne načine sem sprobal nastaviti BIOS od nje. Enkrat mi je celo po flešanju PC zmrznu. Bla je sama tema.
No, to sem rešu še z eno grafično na PCI vodilu.
Men se pa overclock sploh ne zdi tolk hazarden, mam vse navit kar sem lahko.

ČE si modificiral bios od grafike, ne naštimat, da ti ne pokaže koliko ima RAM-a. Težka ti bo pol.

root987 ::

se vedno bom rajs kr iz winsov delo. garant je le garant. jebes ti hazard pa flashanje........ nej ga pr nvidii s tem serjejo, jst nism tak psihopat. 8-)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Vesoljc ::

ampak ka enkrat vidis te bele (overclocked)fonte v dos text nacinu... razlika je ocitna :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

krucymucy ::

Na tak nacin mam jest navito ze zelo dolgo ... je blo pa neki problemov ker sem v bios-editorju mal preveliko frekvenco napisu in sem mogu fleshat na pamet ...:D

Vesoljc ::

exodus: zna bit ja... jest sem moru tud dvakrat popravt... :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894254 (3167) Sami
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655535 (4169) [_MW_]
»

FX 5900XT

Oddelek: Navijanje
131009 (867) Sami
»

4200>4600

Oddelek: Navijanje
222033 (1524) fictionel
»

Koncno! Enostavno navijanje GeForcov preko BIOSa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513638 (2741) Milko

Več podobnih tem