» »

AMD Radeon R9-2xx

AMD Radeon R9-2xx

««
33 / 36
»»

djready ::

FX6300 OC 4.4ghz + XFX 280x Black DD + Asus M5A97 R2.0, XFX TS 550w, nobenga coil whina med igranjem, v menijih, unigine, frame lock ali brez.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

hojnikb ::

si pač trofu lucky kombinacijo :)
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Ko vklopiš HBAO+ recimo v Far Cry 4 ali Dying Light tudi vse tiho?

djready ::

Far Cry 4 nisem igral, sem pa igral BF4 ultra z HBAO, Son of Rome (uporablja CryEngine 4th gen.), Dragon Age Inquasition, Batman AO, Watch Dogs.. igram pa vedno na 1080p in kolikor se da vse na ultra (so zdej izjeme son of rome kr počepne z frame rate če greš res ultra, watch dogs) ampak nobenege coilwhina. Drugače sem imel na Sapphirovi 7950 coil whine + zjebane ventilatorje sem tipu nazaj vrnu.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

AapocalypseE ::

Ko boš sprobal ti dve igri sporoči.

m0LN4r ::

Igra nima veze, coil whine je posledica elektromagnetnega valovanja oz. resonance.
Če cvili cvili, če ne pa ne. Ralika je le v tem, da enkrat slišiš, ker je naglas, drugič je potiho.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Meni samo v teh dveh igrah cvili, ko igram z HBAO+ v nobeni drugi igri pa ne. Če dam vstran HBAO+ se pomiri in je tiho.

matobeli ::

Jaz sem pa naletel na neko težavo pri moji Asus R9 280x DC2:

Po nekaj minutah (cca 10) se GPU dvigne na 92%. Tudi če je čisto v idle.

Poizkusil sem že:
-Nod32, našel nič
-Malwarebytes, našel nič
-Driver Sweeper (Safe mode)+najnovejši driverji, spet nič

Kaj se še da? (poleg reinštalacije Winsov)

Sem pa ugotovil da če npr. prižgem Chrome mi takrat zaniha poraba GPU (pade do par % in potem spet zraste).

boset ::

No takole imam nov sistem v zvočnikih pa še kar cvili....
pri moji R9 290x je coilwhiz prisoten, ampak nemoteč!
testiral pri ugasnjenem ojačevalcu!
za glasbo uporabljam, x-sonar + hibridni ojačevalec na lampo+tranzistor (izboljšan gainclone)

Ugotovil pa sem najhujše! GAMING PC in HI-END zvok ne gre skupaj!
Grafična generira coilwhiz zvok, ki ga A-B klassa ojačevalca potegne nase!

sedaj pa laufam en ''crap'' D-kasa ojačevalec in ne cvili nič več !!!

toliko o tem, da ne bose študij delal....
js sem se, kr fajn opekel

Lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

vaščan ::

Meni se valja doma v predalu ena X-FI XtremeGamer Fatal1ty Pro Series. Se spomnim, če sem zvočnike navil do konca brez muzike je bil prisoten šum na istih zvočnikih s to kartico ni bilo nobenega šuma.
Če si iz gorenjske ti lahko dam za probat.

boset ::

vaščan je izjavil:

Meni se valja doma v predalu ena X-FI XtremeGamer Fatal1ty Pro Series. Se spomnim, če sem zvočnike navil do konca brez muzike je bil prisoten šum na istih zvočnikih s to kartico ni bilo nobenega šuma.
Če si iz gorenjske ti lahko dam za probat.


Sej ASUS Xonar essence, deluje brez šuma, zvočna je OK, sem probal na ITX-u Q2900.
problem nastane pri hi-end pc-jih;novejše grafične žal najbolj vplivajo.
Sploh ko za ojačevalec uporabljaš A, A-B klaso in Lampe (pa sploh ne rabim nič dat naglas!)
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

vaščan ::

Možno jest imam 2grafične noter cel sistem navit teh problemov nimam. Imam pač srečo.

boset ::

za ozvočenje pa uporabljaš? kakšen amp? Sem siguren da nekaj v d klasi.
Še ma kdo kakšen A klaso amp? da potestiramo, (malenkost off topic.)
Lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

kemik25 ::

Sem nabavil 290 trix oc. Fina grafična slider na 1100mhz pa gasa. Ne gre čez 70stopinj. Zaenkrat zadovoljen samo z driverji so bili hudu problemi sem moral windows na novo gor dat iz 7ke sem prešaltal sedaj na 8.1.

Machete ::

Kje pa so nastali problemi z driverji? Mogoče starih nisi dovolj kvalitetno odstranil.
Jaz sem se kar na: http://www.guru3d.com/files-details/dis... navadil. Ker če ročno sam odstranjuješ, hitro kaj ostane.
Pa zadnjo verzijo pač pobereš z linkane strani (version 14.1.0.0).

vaščan ::

Dobre so te 290 grafične ja. Za okrog 300eur se jo da dobit mal je cenejša kot 970. Ko jo priviješ na ene 1100mhz pa butne dol stock 290x ter nvidio 970.
Ubistvu če bi gledal clock vs clock je 290 hitrejša kot 970.

hojnikb ::

#brezpodpisa

m0LN4r ::

Based on the 28 nm "Tonga" silicon, the R9 285 offers 1,792 stream processors based on AMD's Graphics CoreNext 1.2 architecture, 112 TMUs, 32 ROPs, and a 256-bit wide memory interface, holding 2 GB of memory.

In kupca brigajo take stvari točno en iztrebek.

Ubistvu če bi gledal clock vs clock je 290 hitrejša kot 970.

V bistvu je taka primerjava enako koristna, kot primerjava Pentium IV in 2015 clock per clock.

Sem pa zadnjič ga overclockers bral, da ima 290ka (predvsem navita) težave z hlajenjem in throotlanjem. Skor vsak 3. post.
Bi pa bilo fajn, če bi zdle pred izidom znižal cene na 270-280€, ampak to se seveda nebo zgodilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vaščan ::

Pri 290 je treba TDP dvignit za 50% potem pa ne throtla. Karte imajo pa res masivne hladilnike recimo 3x katero imam doma ima pošasten hladilnik navita na 1100mhz na original voltaži se greje glih na 70 stopinj full load v igrah s tem da se ventilatorji tko počas vrtijo da jih komaj slišiš s povečanjem obratov bi tud komot voltažo povišal in karto držal na okrog 70stopinj.

Za druge 290 in hladilnike nevem mogoče se res bolj grejejo in throtlajo za tiste s dobrimi hladilniki je amd z razlogom dal power limit da lahko povečaš za 50%.

hojnikb ::

power limit na +50% ja pomen, da ti lahko kartica vleče ~450W 8-O
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Power limit 50% in TDP ? Kaj mata skupnega?

Ja 3x maš lahko tudi na 750ti, če hočeš ali 970 :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

vaščan je izjavil:

Pri 290 je treba TDP dvignit za 50% potem pa ne throtla. Karte imajo pa res masivne hladilnike recimo 3x katero imam doma ima pošasten hladilnik navita na 1100mhz na original voltaži se greje glih na 70 stopinj full load v igrah s tem da se ventilatorji tko počas vrtijo da jih komaj slišiš s povečanjem obratov bi tud komot voltažo povišal in karto držal na okrog 70stopinj.

Za druge 290 in hladilnike nevem mogoče se res bolj grejejo in throtlajo za tiste s dobrimi hladilniki je amd z razlogom dal power limit da lahko povečaš za 50%.



Hmmm... No, dej en primer. R9 290 dela čist lepo na normalni voltaži z custom hladilnikom. Throttling je znan predvsem pri nvidi-ji. Pa tudi ta throttling ravno nepovzročal perf loss.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>Pa tudi ta throttling ravno nepovzročal perf loss.

Tale stavek se medseboj kontradikta.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

No, dej en primer. R9 290 dela čist lepo na normalni voltaži z custom hladilnikom.

Nevem se odločt za enga, kr je cel internet poln.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

Naviješ na 1100 mhz, užgeš vsync in imaš 230w porabe s overclockanim i5 ured.

gddr85 ::

a ni power limit povezan s tdp, ti kartici s 100% power limit omejiš max tdp kolker vem in če stvar ponuca več od tega, driver downclocka kartico

Napajalc ::

Z power limit omogočiš večjo maximalno porabo, se pravi bo zadeva bolj stabilan ob peak porabi.

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

>Pa tudi ta throttling ravno nepovzročal perf loss.

Tale stavek se medseboj kontradikta.

Ja ubistvu sem se zmotil. Nvidia res throttla svoje grafične recimo na furmarku etc. Drgač pa je predvsem v voltage regulation.
Če slučajno misli, da mu GPU throttla zarad voltaže se moti.

Zgodovina sprememb…

vaščan ::


Hmmm... No, dej en primer. R9 290 dela čist lepo na normalni voltaži z custom hladilnikom. Throttling je znan predvsem pri nvidi-ji. Pa tudi ta throttling ravno nepovzročal perf loss.


perf loss je če karta ob max obremenitvi spusti frekvence in voltažo. Jaz sem pri 7950 imel v biosu TDP nastavljen na 167W še pri 20%+ power limit mi je throtlalo dokler nisem kartice flashal in v novem biosu nastavil višji TDP. Uglavnem fino je da karta ne spreminja frekvenc med igranjem igre že tako je preveliko nihanje fpsjev najslabš za glatko izkušnjo igranja jaz v veliko igrah nastavljam fps limit v msi afterburnerju ravno zaradi tega ker se pri velikih razlikah fpsjev spreminja odzivnost igre kar mi res ne ustreza. Veliko ljudi pravi saj ne porajtaš razlike med 60fps in 160 z očmi morda res ne pa tudi lcd 60hz lahko prikaže na akranu samo 60 sličic v sekudni čeprav jih rač riše recimo 200 razlika se pa čuti v odzivnosti in mene recimo to moti. Spet vsynick je pa problem ko je lag med komando in ko se premakne na ekranu tega pa tudi ne maram. Sicer se da zadevo v nekaterih igrah ful dobr odpravt s tem, ko je vsynick vklopljen se vklopi še fps limit na pač frekvenco osveževanja nevem zakaj ampak vsynick lag se ornk zmanjša skoraj izniči je pa odvisno od gameengina pri enih deluje pri enih ne je pa sigurno vredno probat.

Če kdo hoče skurit svojo 290 nej pa požene OCCT naštima no fps limit ter power limit +50%.
VRMJE požene v višave resno v nezdrave številke tud gpu se kr ogreje poraba je gromozanska pa karta če se prav spomnim tud začne grdo nihat. Ta test mi zdrži moja 7950 ki ima flashan bios ter nastavljen TDP na nezdravo visoko vrednost hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

SuperVeloce ::

In koliko imaš sedaj nastavljen TDP? Edina, ki sem jo flashal, ta s Tahiti LE čipom v podpisu, je že standardno imela nekih 210W, sedaj flashana z višjo turbo frekvenco ima 230W, ampak zdrži vse stabilne frekvence brez spreminjanja v afterburnerju. Imam pa base clock rahlo znižan in krepko znižano voltažo zanj, če se mi zahoče tisine oz. kakšna igra ne potrebuje toliko moči (vklop hw pospeševanja videa pri GCN1.0 ne pusti turbota, ker upošteva samo UVD mode).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

^^bedarije...

Voltage regulation - je edina stvar ki ti bi throttlala GPU... Če pa pri stock dobi GPU premal "štroma", boš dobil blue screen.

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

si pač trofu lucky kombinacijo :)


lucky kombinacijo?
GTX 970 naj bi imele probleme...

Nekateri res pišete same bedarije.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Ti pa vodiš v pisanju bedarij. Pa vsak drugi stavek je "naj bi".
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

TOP ::

Ja lahko da ima res probleme sam je eden izmed redkih večina deluje BP,kar za ATI 280X ali 290 ni možno reč,ker jih veliko konča na servisu,tako kot moje.

PredatorX ::

SuperVeloce je izjavil:

Ti pa vodiš v pisanju bedarij. Pa vsak drugi stavek je "naj bi".



GTX 970 coil whine je bi kar pogost...
wccftech.com/nvidia-gtx-970-coil-whine/
http://www.pcper.com/news/Graphics-Card...
http://linustechtips.com/main/topic/242...


Govorit to, da ima R9 2*** serije probleme z coil whine je bedarija. Kakor to, da ti grafična throttla out of the box zaradi voltaže. GPU throttla zaradi T, CPu throttla zaradi slabe plate ali T. Če imaš pa premal V oz. "štroma" bo pa zadeva crashala.-

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

GTX 970 pol slabje rudari kot r9 290, ubistvu jih je zelo malo na servisu glede na uporabo.

hojnikb ::

PredatorX je izjavil:

^^bedarije...

Voltage regulation - je edina stvar ki ti bi throttlala GPU... Če pa pri stock dobi GPU premal "štroma", boš dobil blue screen.

Ne, ni res. Nastavi enkrat tdp na -50W, pa boš vidu, da ti bo grafo throttlalo.
#brezpodpisa

Napajalc ::

Dvomim da je trotling vezan poleg temperature še na padec napetosti na gpu.

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

PredatorX je izjavil:

^^bedarije...

Voltage regulation - je edina stvar ki ti bi throttlala GPU... Če pa pri stock dobi GPU premal "štroma", boš dobil blue screen.

Ne, ni res. Nastavi enkrat tdp na -50W, pa boš vidu, da ti bo grafo throttlalo.



saj sem... sam crasha mi.

hojnikb ::

No, ko jst nastavim že -20W na svoji 7950, mi takoj pade frekvenca na 500Mhz, ie. se throttla.
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Mojo 7950, če navijem na 1050/1.20v je dovolj, da imam power limit na 0%, ko pa dam na 1100/1.22v pa začne throttlat. Moram nastavit power limit na +10% in je OK.

Ko sem probaval to se je poznalo cca. 7fps v FC4.

Bios pravi, da je 175W TDP, power limit pa je 140 - 210W glede na to koliko % nastavim.

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

No, ko jst nastavim že -20W na svoji 7950, mi takoj pade frekvenca na 500Mhz, ie. se throttla.


Ti kaj na stock voltaži throttla?

PredatorX ::

- Eto resetiral bios.
nastavil na -20% power limit
nimam nobenega throttla in crasha, 15min BF4

bom še porabo izmeril, kasneje...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

PredatorX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No, ko jst nastavim že -20W na svoji 7950, mi takoj pade frekvenca na 500Mhz, ie. se throttla.


Ti kaj na stock voltaži throttla?

Ne, svojo mam undervoltano na 1.0V@800Mhz in se nič ne throttla.
#brezpodpisa

vaščan ::

7950 boost delajo na 1.25v in throtlajo če ne nastaviš power limita na +. Vem ker sem doktorat skorej naredu iz teh kartic. Ko sem flashal bios sem nastavil TDP na 500w ker sem bil mal togotn po dnevih zajebancije s to karto zdej imam noter crossfire 7950 boost obe flashane delata k šus. Imamo pa v drugem rač doma ki ni moj saphire trix 290oc dela odlično power limit sem že v štartu nastavil na +50% ker pač vem da to ne škoduje samo karta lahko več štroma potegne kadar rabi.

Napajalc Dvomim da je trotling vezan poleg temperature še na padec napetosti na gpu.
Ti imaš v biosu kartice voltaže podane za različne frekvence za boot za idle potem za performance ter boost vrjetno sem še kakšno zgrešil, če karta doseže tdp ali previsoko temperaturo zniža frekvenco in posledično tudi voltažo tko nekako to gre nvidia in amd imata to vsak malenkost drugače narejeno ampak princip je približno tak. Ati karte so bolj požrešne se bolj grejejo rabijo več štroma rabijo bolj masivne hladilnike ampak imajo en svoj čar.

Napajalc ::

Možno, na vodi ne trotla nč. Drgač pa r9 290 je dovolj + 25% power se direkt pozna na igrah, do 35% pa samo v sintetiki zbolaš score, več ni izmerljivo, do OC 1150mhz + 0.05v preverjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

PredatorX ::

mam eno vprašanje:
Kako točno deluje power limit +-20%

Če maš ti recimo porabe za 100W in daš pover limit na -+20%?
120/80W al je kej drugač?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jst dobim na 7870 čez pol ure samo r,g,b piksle v vrsticah izmenjajujoče in utripanje slike, če dam na +20%
Edit: +15 pa dela
Kak za boga vam gre to na +50%
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Če koga zanima, čisto sveži testi, tako referenčnih kot nereferenčnih modelov:
Novi špili, novi driveri in merjeno iz štekera:

Povprečje 1080p (normal details): http://www.computerbase.de/2015-05/graf...
Povprečje za 1440p se izbere v dropdownu. Dodano večina novih popularnih špilov AC, ACU, FC4, GTA V itn.

Posamezne igre 1080p z 16xFSAA: http://www.computerbase.de/2015-05/graf...
in poraba (iz vtičnice): http://www.computerbase.de/2015-05/graf...

Nereferenčni OC modeli - Rise of rome iz štekerja (vtičnice) z i7@OC:
290 = 410W
970 = 270W

Igre (290nonrefoc vs. 970 nonref OC) 1080p 16xAF:
AC Unity: +21% @970,
AssettoC: +16% @970,
GTA V: 11% @970
TV Attilla: +10% @970
Watchdogs: +13 @970
CivBE: +7% @290,
Evolve: 1% @290
itn...

Višje resolucije in nastavitve pa ne gledam, ker kartici tam niti približno ne dosegata 60fps niti ena.

Torej 100+W manj iz štekerja + shadowplay + povprečno večji performance v novih špilih + večja tišina.
Razlika 30-40€

Pa da se ne obesi kdo na Frame variance:
http://www.computerbase.de/2015-05/graf...
Nič kaj posebnega.

In h.265, ter h.264 ne pozabit (spodaj drop down): http://www.computerbase.de/2015-05/graf...

Zdaj pa naj vsak sam presodi ali ima teh 35€ viška.

Pa še primerjava med i7@4.4 in starim 2500K stock: http://www.computerbase.de/2015-05/graf...

Načeloma (teoretično) navit i5-2500K je nekje na meji za 290 oz. 290X
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

PredatorX je izjavil:

mam eno vprašanje:
Kako točno deluje power limit +-20%

Če maš ti recimo porabe za 100W in daš pover limit na -+20%?
120/80W al je kej drugač?


Tako ja. Ko sem testiral je z +35% powerja prišla poraba celotnega sistema na 380w (oc i5k 4.5ghz+ oc r9 290 1150/1550) ko se je rolal furmark, najprej sem mislil da je napajalc prešvoh, pa ne, tolk spusti toka napajalni del in konc, ne bo šlo čez.

Iste nastavitve: wot ~190w, crysis3 280w, bf4 ~230w.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()
««
33 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero R9 290? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6412303 (10273) FlyingBee
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11931855 (26637) chucki
»

NV GTX780Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6414120 (12869) klkkkkkkkkkk
»

Nvidia Geforce GTX 7xx (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Strojna oprema
675118981 (93993) Pro_moted
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424164 (18630) vaščan

Več podobnih tem