» »

Rootanje tablice Xplore xdroid xp770

Rootanje tablice Xplore xdroid xp770

1
2
»

andromedar ::

Tablic si ni izmislil Jobs, je pa res, da je bil ipad prva komercialno uspešna tablica ;)
Eh?

hojnikb ::

TMUX je izjavil:

hojnikb je izjavil:

TMUX je izjavil:

Upam, samo upam da bo možganski trust specing prejenjajal klobasati, in bo kak drug človek odgovoril na to vprašanje:

KDORKOLI, da ne bomo filozofirali v nedogled, naj pove katere tablice se dobijo v maloprodaji all over the world ŽE TOVARNIŠKO ROOTANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PA PROSIM - MODEL IN FIRMA!!!!

Nič me ne moti če je tablica "kitajc", "albanc" ali "marsovc"
:D

goclever a104.2 je bla recimo rootana out-of-the-box... pa verjetno je še mnogo tablic, ki so takšne.
Remeber folks, nič ne zavezuje proizvajalce da ti dajo root. Tak da tisti sanjači, ki mislite, da so proizvajalci primorani priskrbeti root, se motite.

in še enkrat @TMUX.. root ti nebo magično naredil tablice hitre. V nabolšem primeru lahko naviješ proc za ~10% in stisneš ram. Ampak stvar nebo dobila magično 1GB rama, kot si ti misliš.




Spet filozofija kaj naj pohitri in koliko ROOT. To me ne zanima. Sprašujem po MODELU IN FIRMI tablete rootane že T O V A R N I Š K O!


Kaj naj pomeni rootana out-of-the-box. Je to že rootana ali ne,:)

Kaj zavezuje proizvajalce in kaj ne me ne zanima! Znano mi je, edino to, da obstajajo in jih tudi prodajajo že rootane tablice.

sem ti napisal. GoClever A104.2 je rootana tovarniško. Ko sem inštaliral appe, ki potrebjejo root, so deloval, ergo root je prisoten.

če pa neveš kaj pomeni out of the box, pa ni moj problem..

TMUX je izjavil:

Priznam, kar nekaj časa, sem zviška gledal na tablice. Šele ko je žena želela in kupila nov comp in je pred nekaj več kot letom hotela samsung tablico 10.1, sem začel spoznavati mnoge prednosti te enkratne pogruntacije Steve-a Jobsa. Ker poklicno vsakodnevno rabim comp na terenu, sem praktično takoj prešaltal iz lap-topa na tablice. Mnogo manj pa se mi zdi potrebno imeti smart phone, in sem svoje "pametnjakoviče" vse že prodal.8-)

steve jobs si ni izmislil tablice. Si je pa izmislil zelo dober način, kako prodat to ovcam kot si ti :))

specing je izjavil:

Trenutno nobena tablica ni povsem odprta, četudi imaš root dostop. Probaj portat svojo najljubšo Linux distribucijo (ki ni android) nanjo in boš videl o čem govorim -- Moraš patchat jedro (kakšno iz 2012) z 10000 linijami kode (ki je zanič napisana), nato pa še instalirati binarne blobe da ti dela 3D grafika in strojno dekodiranje videja (če so sploh na voljo). Tukaj se seznam ustavi če imaš srečo.

Predlagam da počakaš, da Intel izda Medfield Atome (ki bodo imeli vse gonilnike opensource) in nato daš tistih 400E za tako napravo. (Seveda ko se prepričaš da njen proizvajalec/prodajalec ni bil poreden in jo zaklenil)

kekec, zamenjuješ odprtost in admin dostop. Root nima nobene veze z tem, kako odprt je hardware/software. Root ti le omogoča, da šariš po stvareh, katerih ti paše..

Medfield tut ne bo opensource, če slučajno sanjaš to. In tudi če bodo opensource driver, še ne pomen da bo zadeva dejansko odprta (binary blob and stuff)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

TMUX je izjavil:

Vsekakor, pa se strinjam, z mnogimi, na slo in tujih forumih, da če želite resno tablico,za resno vsakdanje delo (namesto žal blazno nerodnih in težkih note-bookov) s katero bo minimalno problemov kupite preizkušeno robo recimo Samsung ali kaj podobnega. Na primer cene za dokaj kvalitetni tablet Samsung GT-p3110 so od pomladi padle, dobi se ga že za manj kot 170 EUR, recimo v mimo vrste.

Če pa ga želite za občasno rabo in filme etc. za vašo mularijo so sevada čisto dobri "kitajci" za cca. 80 Eur iz kakega hoferja,spara etc.

:);)

resno delo na tablicah ? 8-O upam da se šališ oz. kadiš kej...
In če so ti laptopi nerodni, vzami v roke kdaj kej, ko ni 10 let star thinkpad :)) (ultrabooka recimo)
#brezpodpisa

specing ::

hojnikb je izjavil:

specing je izjavil:

Trenutno nobena tablica ni povsem odprta, četudi imaš root dostop. Probaj portat svojo najljubšo Linux distribucijo (ki ni android) nanjo in boš videl o čem govorim -- Moraš patchat jedro (kakšno iz 2012) z 10000 linijami kode (ki je zanič napisana), nato pa še instalirati binarne blobe da ti dela 3D grafika in strojno dekodiranje videja (če so sploh na voljo). Tukaj se seznam ustavi če imaš srečo.

Predlagam da počakaš, da Intel izda Medfield Atome (ki bodo imeli vse gonilnike opensource) in nato daš tistih 400E za tako napravo. (Seveda ko se prepričaš da njen proizvajalec/prodajalec ni bil poreden in jo zaklenil)

kekec, zamenjuješ odprtost in admin dostop. Root nima nobene veze z tem, kako odprt je hardware/software. Root ti le omogoča, da šariš po stvareh, katerih ti paše..

Medfield tut ne bo opensource, če slučajno sanjaš to. In tudi če bodo opensource driver, še ne pomen da bo zadeva dejansko odprta (binary blob and stuff)


Sem samo dodal, da ti root dostop ne omogoča vsega.
Medfield Atomi bodo imeli HD grafiko kot Intelovi "normalni" procesorji -- 4 EU-je.

HD2500 grafika deluje (3D) na mojem desktopu brez kakršnih koli blobov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

hojnikb ::

to še ne pomen da ma open driverje... oz. da je hardware kot tak odprt. Lahko da so driverji ko jih maš, kaka opensource varjanta, ki je bila narejena z obratnim inžiniringom... to še ne nakazuje, da je intel odpru svoje gpuje, ker to se NIKOL nebo zgodil
#brezpodpisa

TMUX ::

hojnikb..

niti slučajno se ne hecam, očitno si kak blazno pomemben konstruktor, da rabiš na terenu 3D (ali celo 4D:D) programe za kreiranje in načrtovanje 20 nadstropnih stolpnic :D.

za nas manj pomembne in bolj navadne uporabnike,ki smo zunaj pa je kar zelo priročen kakšen tablični računalnik neprimerno bolj kot npr.: ASUS' Zenbook UX301, taga hojnikb kar izvoli uporabljati..

primerček uporabe offica na tablici, za vse možne praktične uporabe lahko video clipe piščete na tubu




:);)

hojnikb ::

resno urejanje in tipkanje dokumentov na tablici brez tipkovnice... nope nope nope..
#brezpodpisa

TMUX ::

hojnikb je izjavil:

resno urejanje in tipkanje dokumentov na tablici brez tipkovnice... nope nope nope..



si slučajno že slišal za tablično zunanjo tipkovnico...:))8-)

specing ::

hojnikb je izjavil:

to še ne pomen da ma open driverje... oz. da je hardware kot tak odprt. Lahko da so driverji ko jih maš, kaka opensource varjanta, ki je bila narejena z obratnim inžiniringom... to še ne nakazuje, da je intel odpru svoje gpuje, ker to se NIKOL nebo zgodil


Oh, really?
Potem obišči https://01.org/ in se prepričaj sam.

TMUX ::

dragi hojnik :)

tole bo tudi verjetno za tvoje projektiranje nebotičnikov kar v redu:)



THINK ABOUT THAT :)

hojnikb ::

TMUX je izjavil:

dragi hojnik :)

tole bo tudi verjetno za tvoje projektiranje nebotičnikov kar v redu:)



THINK ABOUT THAT :)

in kako je tole drugačno od enga netbooka ? (razn seveda okrnjenga OSa)

specing je izjavil:

hojnikb je izjavil:

to še ne pomen da ma open driverje... oz. da je hardware kot tak odprt. Lahko da so driverji ko jih maš, kaka opensource varjanta, ki je bila narejena z obratnim inžiniringom... to še ne nakazuje, da je intel odpru svoje gpuje, ker to se NIKOL nebo zgodil


Oh, really?
Potem obišči https://01.org/ in se prepričaj sam.

očitno teb koncept open hardwarea ni čisto jasne..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

specing ::

Huh? Govorim o driverjih, ne o hardwareju. In tukaj je Intel as good as it gets.

hojnikb ::

In kaj točno ti koristi open source driver (če bi res bil), če so pa še odzad dodatni layerji ki niso odprti..

Lep primer je Rpi... čisto odprt driver za gpu, a še vedno se nič ne ve o gpuju (ker glavno delo dela blob, driver je pa sam high level posrednik)

In naj mi kdo točno pove, kako to sodi k rootanju noname tablice ?8-O
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

specing ::

hojnikb je izjavil:

In kaj točno ti koristi open source driver (če bi res bil), če so pa še odzad dodatni layerji ki niso odprti..

Lep primer je Rpi... čisto odprt driver za gpu, a še vedno se nič ne ve o gpuju (ker glavno delo dela blob, driver je pa sam high level posrednik)

In naj mi kdo točno pove, kako to sodi k rootanju noname tablice ?8-O


Poanta je v tem, da je tisti zaprti blob del hardwareja in se z njim ni potrebno ukvarjati.
Ne vem zakaj si se odločil kregat glede tega.

hojnikb ::

specing je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In kaj točno ti koristi open source driver (če bi res bil), če so pa še odzad dodatni layerji ki niso odprti..

Lep primer je Rpi... čisto odprt driver za gpu, a še vedno se nič ne ve o gpuju (ker glavno delo dela blob, driver je pa sam high level posrednik)

In naj mi kdo točno pove, kako to sodi k rootanju noname tablice ?8-O


Poanta je v tem, da je tisti zaprti blob del hardwareja in se z njim ni potrebno ukvarjati.
Ne vem zakaj si se odločil kregat glede tega.

fora je, ker je glih blob glavni del, driver je v tem primeru postranskega pomena in je skor vseeno če je odport ali ne (ker je itk blob glavn)
#brezpodpisa

specing ::

hojnikb je izjavil:


fora je, ker je glih blob glavni del, driver je v tem primeru postranskega pomena in je skor vseeno če je odport ali ne (ker je itk blob glavn)


Ne, imeti odprte driverje je zelo važno.
Ker zaprti te vežejo na določene verzije delov grafičnega stack-a (kernel, mesa, X11 server) in pa tudi sistemskih knjižnic (glibc).

Si probal kdaj laufat FGLRX (AMD-jev proprietarni driver) na Grsecurity (hardened) Linux jedru? (kolikor vem ga NVidija podpira)
Kaj pa na NUMA mašini?
Kaj pa na uclibc knjižnici? Kaj pa na musl knjižnici?
Kaj pa če hočeš namesto X11 display serverja uporabljati Wayland compositor?
Bog ne daj da imaš amd64-32 sistem.

Kot tipičnemu Linux abervezniku ti je potem seveda čisto vseeno, dokler stvar dela in ti je servirana na srebrnem pladnju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

hojnikb ::

hec je, in tega še ti vedno ne dojameš, da driverji niso celotna zgodba. Ko se bo odpru celotn stack, ki omogoča delovanje Gpuja (kar se nebo nikol zgodil), potem lahko govorimo o kaki odprtosti. Sj opensource driver je super, saj kaj ko je pa nižjenivojski stack še vedno zaprt in bo slej ko prej outdated, ko se intel odloči, da ga nebo več podpiral, kar pomen da bo tak hardware na najnovejših kernelih takrat useless na linuxu.

Ko se bo stvar v celoti odprla (kar se pri GPUjih nebo zgodil) in bo portanje na novejši kernel, x11, whatever trivialno, potem pa lahko govorimo o popolni odprtosti. Sam Open driver je pač sam del te odprtosti.


Not that i care anyway. Linux na desktopu redko povoham, pa še to samo v virtualkah :))
#brezpodpisa

specing ::

hojnikb je izjavil:

hec je, in tega še ti vedno ne dojameš, da driverji niso celotna zgodba. Ko se bo odpru celotn stack, ki omogoča delovanje Gpuja (kar se nebo nikol zgodil), potem lahko govorimo o kaki odprtosti. Sj opensource driver je super, saj kaj ko je pa nižjenivojski stack še vedno zaprt in bo slej ko prej outdated, ko se intel odloči, da ga nebo več podpiral, kar pomen da bo tak hardware na najnovejših kernelih takrat useless na linuxu.

Ko se bo stvar v celoti odprla (kar se pri GPUjih nebo zgodil) in bo portanje na novejši kernel, x11, whatever trivialno, potem pa lahko govorimo o popolni odprtosti. Sam Open driver je pač sam del te odprtosti.


specing je izjavil:

Huh? Govorim o driverjih, ne o hardwareju. In tukaj je Intel as good as it gets.

^

hojnikb je izjavil:

Not that i care anyway. Linux na desktopu redko povoham, pa še to samo v virtualkah :))


Se vidi.

hojnikb ::

still, kako vezo ma to z rootanjem tablic :))
#brezpodpisa

specing ::

To ti prepuščam kot domačo nalogo.

hojnikb ::

heh ti si raje za domačo nalogo preber, kaj vse je potrebno na linuxu, da hardware deluje kot je treba. Potem mi pa neboš već bluzil, da je odport driver vse kar potrebuješ..
#brezpodpisa

specing ::

odvisno kateri hardware, za moj i5HARDENED! z integrirano grafo nisem rabil čisto nič konfigurirat, vse je delalo out-of-the-box. Istega ne morem reči za mašino z NVidia grafiko ali pa za tisto z radeonom.

In odprt driver je vse kar potrebuješ!

markk1 ::

da uporabim tole temo, imam tablico Tagi Tab x10 in ni rootana. Potreboval bi vašo pomoč kako to narediti
Hvala

lp,
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D3 GO, Amis MobiaTV, T-2 tv2go [Hacked APK][ROOT] (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
482167242 (25440) yani2000
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408859 (7539) joze67
»

Custom ROM instalacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
101442 (1267) printer
»

Xpad

Oddelek: Kaj kupiti
298005 (3691) GeroZaver
»

Android Market ne dela

Oddelek: Programiranje
153400 (2639) bosmla

Več podobnih tem