» »

operacijski sistem boot iz CD-RW ROMa

operacijski sistem boot iz CD-RW ROMa

Yohan del Sud ::

Je že kdo probal. Recimo da ti crkne trdi disk in nimaš denarja trenutno za novega, pa nujno rabiš računalnik. Na drugem računalniku zapečeš OS na CDRW (kaki win98, ki je dosti majhen) v FAT mode in potem zadevo uporabljaš normalno kot 650 MB trdi disk. Bi šlo? Kaj pa pri izmenjavanju diska? Bi delal probleme?

SasoS ::

Hmmm...težko...sam sem si naredil W98 boot cd, ampak je posnet na navadnem CD-ju in uporablja ramdisk. Tako da če kaj narediš po rebootu vse izgine :D. S paketnim načinom na CDRW pa pomoje ne bo šlo ker nimaš driverja preden se winsi naložijo da bi jih naložil...

s4sH ::

Oporabi Knoppix Linux-e :D ... sicer sem probal z Nemsko verzijo ampak dela super

Yohan del Sud ::

Poznam to zadevo. Ampak mene zanima, če se da to rešit čisto hardwersko. Konec koncev bi lahko imel zadevo tudi kot operativen backup OS za reševanje podatkov, če gre kaj narobe. Računalnik je enostavno prepričat, da je CD-RW v resnici trdi disk. Ampak je že to kdo probal na licu mesta z OS-ji?

ABX ::

Hmm...zanimivo.

Enkrat sem se igral z NT 4.0 embadded in verjetno bi to delovalo.

Ker v praksi enkrat ko je asembliralo sistem ti ni preostalo nič drugega kot skopirat na disk, navaden copy in je sistem deloval, da bi pa zapekel OS na cd pa mi ni padlo na pamet.

Verjetno bi sistem kaj jamral glede swap file.


Je za probat.


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222014 (1663) cash1970
»

WD800JB se mi nekam čudno oglaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
7910 (781) |_CoBrA_|
»

cdrw 107Mb za koga???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101107 (939) Trdi
»

RW berljiv s cd romom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91130 (993) su37
»

pisanje cd-r-ja na cd-rw disk??

Oddelek: Strojna oprema
91386 (1244) kljukec

Več podobnih tem