» »

Nakup rabljenega telefona - pazljivosti?

Nakup rabljenega telefona - pazljivosti?

marceb ::

Zdravo, na področju mobitelov sem bolj laik, zanima pa me na kaj moram paziti, ker imam namen kupiti Samsung Galaxy S4 preko bolhe, takšnega ki ima račun in garancijo, po možnosti še zapakiranega.
Ali imam lahko kakšne težave če je npr. pri kakšnem oglasu napisano da je telefon iz nemčije (omrežje, itd.)?

Redneck ::

Ne. Vecjih tezav, kot jih imajo ocitno z servisom slovenski uporabniki, ne mores imeti. Se celo bolje, ce ga lahko na popravilo posljes v Nemcijo, mimo lokalnih serifov. Snami pokrovcek in pri bateriji in pod njo preveri indikatorje vlaznosti, ki morajo
biti bele barve in ne rdece. Ce so rdeci, bi znal imeti tezave z uveljavljanjem garancije tudi na postenem servisu v tujini.

Ce imas moznost, s prodajalcem skleni tudi kupoprodajno pogodbo.

To, da si vezan na servis na razvitem trgu kot je Avstrija, Nemcija,.. pa kvecjemu glej kot plus.

marceb ::

Aha ok. Kako pa zvem da telefon ni bil rootan in mi garancija še velja?
Pa še eno vprašanje sem pri tušmobilu in imam "navadno" sim kartico, pri lg nexus 4 sem opazil da ima micro sim kartico, ali to pomeni da gem enostavno do svojega operaterja in jo zamenjam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marceb ()

Lonsarg ::

Lahko jo zamenjaš pri operaterju, pomoje kaj računajo. Lahko jo pa obrežeš sam, dokaj enostavno.

LitralSM ::

Nekje 11€ se mi zdi, da je nova simka.

Če se ne motim, pa se da root ugotoviti tako, da greš v download mode. Če se ne motim, bi se moral pojaviti counter ali pa neka "zastavica". Naj me nekdo popravi, kako je s tem pri SGS4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9118648 (6451) smile-
»

MMS problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6217004 (13093) mojsterleo
»

Nakup novega telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
838682 (6595) heero
»

Tpad C450 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5423526 (10844) k4vz0024
»

Kupil pokvarjen telefon - garancija ne velja - kaj storiti?

Oddelek: Loža
336718 (5741) slomakita

Več podobnih tem