» »

Chevrolet Aveo- abs senzor

Chevrolet Aveo- abs senzor

doder ::

Danes sem peljal avto na popravilo senzorjev abs- gorela mi je lučka abs.
Je cena 160€ primerna menjavi senzorja abs (z.l+z.d) Sklepam da to pomeni zadaj levo+ zadaj desno?

mat xxl ::

Pa saj to ni potrošen material, da bi kar tako odletavalo, meni se zdi zelo veliko za eno induktivno tuljavo.

Utk ::

So te nategnili? Niso.
Bi lahko naredil to ceneje? Sigurno.
Na uradnem servisu en komad ziher stane 50-60 evrov, plus delo, in si tam. Lahko bi pa prek ebaya nabavil komad za 40 evrov, ali kitajca za 30, in zamenjal sam, ali nekdo tako popoldan. Ne moreš pa tega primerjat s pravim servisom in pravim senzorjem.

RedDrake ::

mat xxl je izjavil:

Pa saj to ni potrošen material, da bi kar tako odletavalo, meni se zdi zelo veliko za eno induktivno tuljavo.

Jah, taksne so cene.
Recimo za mazdo je stal senzor pretoka zraka (MAF) 279 EUR. Kos plastike, en cip, par uporov in par zic.
Jebiga, tako pac je.
Ali pa plasticni pokrovcek na strehi za pritrditev stresnega prtljaznika (plastika velikosti 7cmx2cm) = 20 EUR.
Ali pa na Hyundai-u LED smernik na ogledalu (7 ledic + cca 10x3 plasticno ohisje) = 110 EUR.

Uradni servis za taksne "malenkosti" ponavadi stane presenetljivo veliko. Ce se kos dobi recimo v silux-u je lahko tudi vec kot 50% cenejsi. Ampak se ne dobi vsega ...

Pred kaksnim desetljem in pol so mi pa za podoben denar 25k SIT (110 EUR) zamenjali pol prednjega in zadnjega dela Skode Favorit (luci, odbijaci), s kleparskim delom skupaj sem bil pa ob dobrih 55k SIT ~= 250 EUR. Oziroma je bila zavarovalnica, potem ko so mi vrnili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija rabljenega avta

Oddelek: Na cesti
284561 (623) LeQuack
»

Najboljše lestvice za zanesljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7514065 (12086) krneki0001
»

Opel Astra (H) GTC 2008

Oddelek: Na cesti
387044 (5438) Scorpia
»

Izguba na rabljenih oz. novih avtih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24655102 (46473) Steinkauz

Več podobnih tem