» »

elektronska dušilka

elektronska dušilka

JernejB ::

Pozdravljeni!

Imam eno zagato in me zanima, če bi mi kdo znal odgovoriti na naslednje vprašanje.

V elekrto trgovini sem kupil dušilko, ki jo nameravam uporabiti za 2×24w T5 sijalki. Prodali so mi dušilko na kateri je napisano 2×18W in 2×36W in zatrdili da bodo tudi 2×24W delale na njej, naslednji dan opazim, da na dušilki piše T8, nesem nazaj in mi ponovno zatrdijo, da bodo T5 2×24W na tej delali čeprav piše T8.

Zanima me, ali je to res, da bo normalno delalo, ali me majo za norca in seveda, ker imam namen žarnici montirati v akvariljski pokrov, če bosta žarnici svetili kot je potrebno (da bosta izkoriščeni 100%, kar je nujno za akvarijske rastline.

Hvala za odgovore!

mat xxl ::

Seveda, da je OK, tu ni dileme, dušilka ni transformator !!! Sicer bi bilo bolj pametno že narejeno luč kupiti, ker so cene elektronskih precej simbolične in se samogradnja sploh ne splača, pride navadno samo nakup komponent že 3 x cena, kot je cena narejeni luči, vsaj v Bauh.... je tako.

JernejB ::

Mat xxl hvala za info, kar se pa tiče nove luči, ne pride v poštev ker bi nato moral narediti nov pokrov za akarij za sedaj pa rabim samo dušilko in vodotesne čepe. Čeprv se pa strinjam če bi vse komplet doma naredil se nebi splačalo. Še enkrat hvala za odgovor!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elektronska dušilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413315 (7044) ethelred
»

Izdelava flourescentne luči - dušilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111728 (1505) energetik
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015733 (14228) energetik
»

G13 podnožje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81862 (1558) CoreySteel
»

Omejitev napetosti pri dinamu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223843 (3547) Azrael

Več podobnih tem