» »

Omrežje za IP TV

Omrežje za IP TV

falotXP ::

Zadeva je sledeča:
do sedaj smo imeli kabelsko TV in to v dveh sobah. Ena je v 1 nadstropju, druga pa v prtličju. Seveda smo imeli do zdaj urejeno omrežje z koaksilnimi kabli.... zdaj je pa nastal problem, ker smo šli iz kabelske tv na IP TV...zdaj me pa zanima
kako najlažje, najboljše priti z internetnim priključkom do teh dveh sob, za priključek Amino-ta, da bo IP Tv deloval?
- ali lahko pride v poštev staro omrežje za kabelsko tv?

Kako imate to rešeno vi?

MTm2H37rqt7B ::

Najbolje bo, da enostavno zamenjas koax za utp kabel, ce infrastruktura le to omogoca (ne prevec zavita cev).

Doma smo enostavno tko naredil, koax za anteno zamenjal z utp kablom. Na eni strani v switch (tv porti), na drugi strani pa lepo socket in amino.

falotXP ::

To bo pri nas bolj težko izvedljivo.... Še kakšen nasvet?
Kaj pa ta NETGEAR XE104 PowerlineNetworking Adapter se odnese ali ne... ga je kdo preizkusil v navezi z IP TV?

MTm2H37rqt7B ::

Tele zadevce preko 220v so kar uredu, sicer je mensezdi omejitev 22mbit, vendar za iptv (3 kanale) ravnoprav.

pegaso ::

Bom kar tu nekaj vprašal glede IP TV?
Ali je možno še kako drugače spremljati Siol TV (različen kanal) na večih televizijah, brez da imaš Aminota za vsako TV posebej?
Nekaj sem prebral na TEJ strani, samo mi ne funkcionira oz. ne najde Aminota. Možen vzrok je, da je ADSL modem pred routerjem in PC-jem.
Če kdo pozna kakšne alternative, mu bom zelo hvaležen za opis.

Hvala.

MTm2H37rqt7B ::

@pegaso: mors vedt, da vsak kanal zasede tolikointoliko pasovne sirine ter da ni povsod mogoce saj preko ADSLja spravit dva kanala skoz.

pegaso ::

Ja to vem.
Trenutno je modem povezan s 14Mbit/s, kar bi moralo omogočat dva ločena kanala.
Ne bi pa rad dajal še 33.000sit za Aminota, če bi za to lahko uporabil PC. S PC-ja bi pa preko TV kartice spravil signal na TV.
Pri meni je mislim problem, ker je sam modem pred routerjem, ker tudi iz PC-ja ne morem na modem.
To storim tako, da grem s prenosnikom do modema in ga pač nastavljam. Verjetno je še kakšna druga možnost, samo mi je nepoznana.
Vseeno Hvala.

Sergio ::

Vgradi si dodatno mrezno kartico v racunalnik in se z locenim kablom povezi tja kamor je povezan Amino. Ce je samo 1 vhod, uporabi switch.

To bi moralo zadostovati.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

trnvpeti ::

imam xe102 deluje(85mbit), medtem ko xe104(14mbit) ne deluje(sem sprobal pa ni slo)

Yacksy ::

Wireless alternativa za prenos IPTV: Ruckus Wireless


Prenos po obstoječem električnem omrežju (vtičnici morata biti na isti fazi, drugače zadeva NE deluje): Corinex

Tako da maš kaj za razmislit :)
Shit happens

trnvpeti ::

koliko kosta Ruckus Wireless
pa kaksne so omejitve, pa je to kompatibilno z g mrezo, kaksne so izkusnje

Yacksy ::

Vse ti piše na strani

Ruckus 2825 - usmerjevalnik in access point

Ruckus 2501 - odjemalec (priklopi se na set top box)


Cene so napisane spodaj.

Te enote temeljijo na obstoječem g wireless standardu, tako da se lahko gor povežeš tudi z laptopom.
Enote niso ravno poceni, zato pa delujejo dobro.

Mislim, da je najbolje da za več informacij pokličeš na telos.
Shit happens

trnvpeti ::

a ti za telos prodajas?
ali uporabljas to
ce se lahk povezes gor, potem doma ne rabis wireless g?
no povej svoje izkusnje, pa kje lahko se kaj pridobis

pablic ::

Enak problem:

Potegnil sem UTP kable po plastični cevi poleg koaksialnih. Najceneje. Televizijo gledam preko antene ali IP-TV. Seveda sem se malo pretegnil po podstrešju. Zna bit problem če imaš koaksialce vzidane. Boš pa vsaj vedel za drugič kako se kable polaga.

Yacksy ::

Mam izkušnje s to opremo.

Pri starejših enotah (2900 AP in 2501 station) si imel samo AP vštekal v port za IPTV na modemu, station pa si vštekal v SetTopBox in televizija je laufala. V zraku je bil samo IPTV. Internet si mel kvečjemu tako, da si pred AP dal switch in tam pripeljal internet iz usmerjevalnika in IPTV, potem pa iz istega switcha povlekel kabel na AP (2900). Tako si imel na wirelessu internet in IPTV, samo to je malo bolj Macgyverska rešitev.

Pri novih enotah (2851 AP in 2111 station) je 2825 poleg tega da je AP za prenos IPTV tudi usmerjevalnik. Lahko delaš PPPoE povezavo ali ga priklopiš na že obstoječ usmerjevalnik (DHCP client ali Static IP). na 2825 imaš 2 wirelessa, ki sta povsem ločena med sabo. En wireless je samo za IPTV (skrit SSID po defaultu), drugi wireless je pa samo za internet (gor je tut DHCP server, porte lahko odpiraš ...). Roko na srce, sam usmerjevalnik ni bog ve kaj, samo za običajnega uporabnika povsem dobro opravlja svojo funkcijo. Itak je primarno za prenos IPTV, če pa pridobiš še usmerjevalnik z 3 LAN porti (za žično povezavo 3 kišt v mrežo) in wirelessom na katerega se lahko povežeš z laptopom pa toliko boljše :)

Šifriranje si lahko nastaviš WEP, WPA ali WPA2. Nastavlja se preko spletnega brskalnika.

Jaz nič ne prodajam, samo posredujem moje izkušnje. Da ne bo kdo narobe rezumel :)
Shit happens

falotXP ::

A je res mogoče uporabiti IP TV prek obstoječega koaksilnega omrežje ( obstoječe CATV omrežje) prek videorekorderja, kot je bilo opisano v reviji moj Mikro........... je kdo probal, kako to v resnici deluje?

falotXP ::

Ali to dela ali ne...no, ne vem, če prav razumem napisano v tem članku...

SloCop ::

seveda deluje, nabaviš ustrezen modulator in napravo za radijski prenos IR signala. Če imaš Amino 110 ki ima antenski vhod in izhod modulatorja ne potrebuješ, za oddaljeno upravljanje pa še vedno rabiš napravo za radijski prenos IR signala (ker ti dalinc drugače ne bo delal),
podpis :)

Tomson ::

Za dva TVja ti mora tudi paket na Siolu to omogačat. Pri TRIO 10/768 sta avtomatsko 2TVja, recimo pri 4/512 pa lahko izbiraš med 4+1tv ali 4+2tv ... zdaj pa zračunaj, za TV sem slišal da vzameš nekje 8-9mb za čisto sliko, zdaj pa krat dva + internet, če laufa vse naenkrat. Sem skoraj prepričan da je 14mb premalo za 2xtv + internet ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

falotXP ::

SloCop..kaj je potrebno narediti, da to dela? So kakšne posebne zahteve oz. nastavitve?

amigo_no1 ::

Glede na to da potrebuje TV okoli 8 MB , potem boš preko wi-fija gledal bolj črne piksle oz kvadrat(k)e.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiolTV brezžično

Oddelek: Pomoč in nasveti
91567 (1429) Nejkoy
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
319996 (6785) trnvpeti
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427345 (5778) Pesimist
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63698 (3356) Zm3-D3n
»

IPTV preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
71334 (1167) Yacksy

Več podobnih tem