» »

Spreminjanje particije v MAC OS X

Spreminjanje particije v MAC OS X

ian wolf ::

Pozdrav.

Stranka ima na Intel MAC-u inštalirana 2 operacijska sistema; MAC OS X Leopard in Windows XP. Ker na particiji od Windowsa zmanjkuje prostora, bi morali zmanjšati Leopardovo particijo. Se da to narediti znotraj Leoparda, brez izgube podatkov ? Baje ima Leopard nekakšen disk utility. Na Mac-a se žal ne spoznam. Kakšna ideja?

Hvala.
Errare humanum est...

borchi ::

mislim, da windows particije direktno ne boš mogel povečat.

jaz bi naredil image windows particije (npr. z Winclone), zbrisal windows particijo in naredil novo večjo windows particijo...
l'jga

ian wolf ::

Jaz rabim zmanjšati Leopardovo particijo in potem iz sproščenega prostora narediti drugo particijo za Windows.
Errare humanum est...

borchi ::

če pa hočeš samo dodat eno particijo pa ne bi smel bit problem. z disk utility zmanjšaš leopardovo particijo in dodaš novo particijo (za FS izbereš FAT, ki ga lahko potem v winsih preformatiraš v NTFS)...
l'jga

ian wolf ::

Hvala, bomo poskusili.
Errare humanum est...

CoolBits ::

Bootcamp Assistant.app ki je v applications/utilities ti doda ali spremeni velikost leopard particije in windows particije.
Raje naredi novo dodatno particijo za windows, ker če boš originalno večal boš najverjetneje izgubil podatke na njej.
Raje ne z disk utility manjšat leopard particije, ker boš še tam izgubil podatke oz verjetno ti niti ne bo dovolilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

borchi ::

> Bootcamp Assistant.app ki je v applications/utilities ti doda ali spremeni velikost leopard particije in windows particije.

??! si že kdaj probal (zmanjšat/povečat)?

> Raje naredi novo dodatno particijo za windows, ker če boš originalno večal boš najverjetneje izgubil podatke na njej. Raje ne z disk utility manjšat leopard particije, ker boš še tam izgubil podatke oz verjetno ti niti ne bo dovolilo.

??! in kako naj naredi dodatno particijo, če ne zmanjša leopardove particije? kateri (zastonjski) tool še zna delat z mešanim guid+mbr diski in je bolj zanesljiv od disk utilityja?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

CoolBits ::

Bootcamp assistant.app zna... (ne disk utility) saj zato je tam in ti zmanjša leopard paricijo in naredi particijo za windows...
Še kaj ni jasno?
Seveda sem probal... in lepo naredi particijo za windows z zmanjševanjem leopardove... zato je tam.

http://macs.about.com/od/bootcamp/ss/bo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

borchi ::

> Bootcamp assistant.app zna... (ne disk utility) saj zato je tam in ti zmanjša leopard paricijo in naredi particijo za windows...
Še kaj ni jasno?

boot camp assistant NE zna manjšat/večat windows particije (kar potrebuje OP). sam tolk, da bo jasno.
l'jga

CoolBits ::

Sej zato pa sem reku, da si raje doda ŠE ENO, če hoče obdržat podatke.

opeter ::

Obstaja še eno boljše, BREZPLAČNO orodje za to "operacijo": CampTune for MacOS X

Jaz sem že trikrat s tem orodjem povečal particijo oz. nazadnje pomanjšal. :D Deluje brez problemov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

borchi ::

> Sej zato pa sem reku, da si raje doda ŠE ENO, če hoče obdržat podatke.

če hoče dodat še eno, mora najprej zmanjšat leopardovo. in ti praviš..

> Raje ne z disk utility manjšat leopard particije, ker boš še tam izgubil podatke oz verjetno ti niti ne bo dovolilo.

se pravi, če hoče obdržat podatke naj naredi nekaj kar mu bo podatke izgubilo?!

še sreča, da je opeter dal link... :D
l'jga

vojko20 ::

finta je še da ti disk utility ne bo pustil zmanjšati particije če je fragmantirana. Sam sem imel predkratkim isti problem. Sta nekako 2 rešitvi. Prva je, če maš time machine vklopljen, lahko bootaš sistem z mac os x instal dvdja, pobrišeš particije in narediš restore (na 350GB disku traja kake 3ure). Druga je da defragmantiraš particijo, ki jo hočeš pomanjšat s kakšnim namenskim programom. Sam sem uporabil Idefrag & ipartition boot cd http://www.coriolis-systems.com/iDefrag.... Stvar je delovala odlično brez izgube podatkov. Je pa program plačljiv. Po defragu mi je disk utility zmanjšal particijo brez problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bootcamp ne pokaže v start-upu (MAC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
152000 (1801) luky
»

Problem z Mac OSX Lion Recovery HD?!

Oddelek: Operacijski sistemi
201066 (841) izolan
»

Windows 7 na Macu

Oddelek: Operacijski sistemi
6921 (830) zee
»

Mac resize particije- se ni resizal fajlsistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
9643 (605) Phoebus
»

Instalacija OSX

Oddelek: Operacijski sistemi
131337 (1063) CoolBits

Več podobnih tem