» »

Zaslužek

Zaslužek

MandMx3 ::

Hej!
No, na kratko... Danes mi je prijateljica s katero sem se po dolgem času srečala povedala za enga njenega dobrega frenda in je omenila, da je dobil zelo veliko denarja za to, da je prodal 2 skici nekih stanovanjskih hiš... Finta je, da je fant star 19 let, skice riše doma-za hobi... Ampak, da je sedaj imel baje tako srečo in jih je prodal za nek denar... Več ni vedela povedati.
Pa me zanima, če veste vi kaj o tem.. Kje, kako itn. Bi bilo to mogoče? Ker, če se pa na tak lahek način služi denar, potem pa res... :o
  • zaklenil: dzinks63 ()

Isotropic ::

temu se rece arhitekt

MilanP ::

ce misls da je to enostavn probi sam narisat enkrat

MandMx3 ::

sploh ni arhitekt, če je fant komaj končal gimnazijo :) sedaj oktobra pa gre na faks-študirat medijske komunikacije... torej nič povezano s tem. :) ampak mi je zanimivo, kako je prišel do tega, da je nekdo opazil njegove načrte, pa celo to, da jih je prodal.. :OO

BALAST ::

Ponavadi je kak mecen v ožjem krogu družine, ki z nakupom domačih izdelkov da fantu neko zaupanje vase.

Vsaj pri nas kupujemo, sicer bolj za ceno gajbe piva, kake slike ali rezbarije od žlahte.

Koliko so pa govorice tipa "zelo veliko denarja" v količinskem pomenu pa ne vem. :P
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Janac ::

Za nekoga je veliko denarja 10EUR.

shadeX ::

Ja za kitajce ki delajo za pest riža na dan. Za evropo pa si z 10€ skoraj 2 bureka ne moreš kupit.

mtosev ::

prodal za nek denar. to je lahko vse od 10e pa do 1000e. dvomim, da je šlo za dosti denarja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vikking ::

To je znana zgodba ki gre: prijatelj prijatelj prijatelja je povedal prijatelju prijatelja prijatelju. Ki je nato povedal moji prijateljici ki je povedala meni.

Pa rečmo, da zgoba drži. Ne vemo ničesar, le to kar sem zgoraj napisal.

martincek1 ::

Kako to misliš, da medijske komunikacije niso nič povezane s skiciranjem?

Ker, če se pa na tak lahek način služi denar, potem pa res... :O


Ne razumem. Glede na to, da ne veš nobene podrobnosti, res ne moreš reči, da je to lahek zaslužek. Jaz sem zadnjič dobil 40€ za par minut igračkanja v Photoshopu, ampak nebi rekel da je bil to lahek zaslužek, ker sem mnogo časa vložil da sem prišel do te stopnje. Če bi vse te ure delal preko študentskega servisa, bi lahko že BMWja kupil...

BorutK-73 ::

Slovenska "fovšija" ne pozna meja!

Vikking ::

BorutK-73 je izjavil:

Slovenska "fovšija" ne pozna meja!



Kako pa bomo prijatelju prijtelja prijateljice favš. Če ne vemo niti kdo je, se pravi smo favš X neznani osebi, za katero nič ne vemo. Ne vemo če smo mu favš za 10€ ali 10.000€.
Verjemi da nihče ne bi bil favš nadarjeni mladi osebi, ki uspe prodati kakšno svoje delo pri tej starosti in za 10.000€. Pravzaprav se je treba truditi, da bi kakšen 19letnik premaknil svojo rit in mogoče kakšen svoj hobi že tako hitro pretvoril v "posel".

PaX_MaN ::

Vikking je izjavil:

Verjemi da nihče ne bi bil favš nadarjeni mladi osebi, ki uspe prodati kakšno svoje delo pri tej starosti in za 10.000€.

Uf, presenečen bi bil. ;)

zuz3k ::

služit denar se da na več načinov - ni samo en način

ti moraš pa sebe vprašat - kako bi TI rada služila, ker nismo vsi za vse
ker ko boš vedela KAJ TEBE VESELI boš z veseljem služila, če boš pa
gledala kje se da največ zaslužit, boš pa SLUŽILA BREZ VESELJA, se pravi z muko!

eh mularija naivna..

MandMx3 je izjavil:

Hej!
No, na kratko... Danes mi je prijateljica s katero sem se po dolgem času srečala povedala za enga njenega dobrega frenda in je omenila
malo za res, malo za hec:
kjer tihotapjo drogo, se ponavadi začnejo tako pogovori :D
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

34054 ::

Ne vem zakaj domnevaš da je tako lahek način. Jaz sem v OŠ imel sošolca ki je znal narisati naravnost fantastične skice. Pač veliko je vadil (nonstop je čečkal v zvezke) in imel je talent. Čisto res, njegovi izdelki so bili fantastični.

Kaj se je šel učit se ne spomnim, ampak upam da vidiš da eno nima kaj dosti veze z drugim.

Tale odnos - "hej ti služiš z X stvarjo (in nimaš v tej smeri izobrazbe), torej bi lahko to tudi jaz???" Ta odnos je žaljiv.

Torej te prosim in vse ki se tako obnašate: nehajte s tem. Hvala.

krucymucy ::

shadeX je izjavil:

Ja za kitajce ki delajo za pest riža na dan. Za evropo pa si z 10€ skoraj 2 bureka ne moreš kupit.

Se bo kdaj nehalo govoriti o kitajcih in pesti riza? Ker resnica je dalec od tega.

shadeX ::

Jah to se simbolično tako reče. Recimo danes sem bral da kitajec dela apple izdelke 12ur na dan, za 22USD. Tako da cca 15 eur za 12 ur niti ni tako veliko.

[D]emon ::

Baba cula, baba rekla. Noben zasluzek ni "lahek zasluzek", ker se bodo vedno nekje skrival haklji. Oziroma drugace, there ain't no such thing as a free lunch. Grow up. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Koliko bluzenja v temi brez da bi tip napisal koliko je res zaslužil.

Zaslužiš toliko kot se uspeš prodat. Nekdo za minimalno plačo, drugi za 500 EUR/dan ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Zaslužiš toliko kot se uspeš prodat.


This. Za praskanje po dolocenih delih telesa te ne bo nihce placal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Rias Gremory ::

shadeX je izjavil:

Ja za kitajce ki delajo za pest riža na dan. Za evropo pa si z 10€ skoraj 2 bureka ne moreš kupit.

V Ljubljani dobiš za 10€ tudi 5 burekov.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

Enkrat sem kupu grafo za 80EUR in jo naprej prodal za 128EUR, ne govort da je težko zaslužt.

Znajdt se je treba, sicer težje kot pred 10 leti, ker zdaj ma že vsak kmet dostop do interneta...

Invictus ::

p4156485 This. Za praskanje po dolocenih delih telesa te ne bo nihce placal.[/st.citat naj bi izjavil:


Tudi za to določeni ljudje dobijo

Tudi za to določeni ljudje dobijo plačilo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MandMx3 ::

Pa se dogaja to, kar je tu na slo-tech že vsakodnevna navada.. kar nekaj spet samo obsojate.
S tem postom sem se hotela samo pozanimati... Morda imam sama podobne skice, slike, ki bi jih lahko nekam spravila/prodala, da bi bila neka korist od njih, ne da bi jih doma prelagala iz enega kota v drugega... Samo hotela sem se pozanimati, če kdo mogoče ve, kako torej to uspe... Na koga se moreš obrniti itd.

Vi pa spet, kot vedno, samo obsojate, kot če nebi vedeli rečti lepe besede in blablabla... :) Ma res, čuda!

shadeX ::

Ma če je to res, da je fant star 19 let in je že prodal nekaj njegovih "skic", potem je tip talentiran. To je dejstvo. Sedaj KOMU je prodal, to je pa spet vprašanje.

martincek1 ::

MandMx3 drugič malo več časa porabi pri odpiranju nove teme. + zadnji stavek ni naredil nobene koristi. Sicer pa, če je bil to tvoj namen, bi se obrnil kar na tega 19-letnega fanta, da vidiš točno kaj in kako. Kot so nekateri že rekli... glaven je marketing. Če boš te svoje skice prodajala na bolhi ne bo nobenega efekta. Ponudi jih 100.000 ljudem. Na tebi je, da ugotoviš kako in kaj :)

johnnyyy ::

MandMx3: Dobi kontakt od tega fanta (najbrž ne bo težko, če je od kolegice kolega) in ga povpraši, kaj, kje, zakaj, kako, komu itd. Tako boš imela brez komplikacij informacije iz prve roke.
Če pa imaš sama skice, risbe ali kaj podobnega, katere bi rada spravila v promet (med Slo-tehovce) pa malce več povej o tem, mogoče se pa tukaj kdo najde, ki mu bo to všeč in bo pripravljen za to tudi nekaj odšteti.

Mietzsche ::

MandMx3 je izjavil:

sploh ni arhitekt, če je fant komaj končal gimnazijo :) sedaj oktobra pa gre na faks-študirat medijske komunikacije... torej nič povezano s tem. :) ampak mi je zanimivo, kako je prišel do tega, da je nekdo opazil njegove načrte, pa celo to, da jih je prodal.. :OO


Ljudje bi naredili vse, da jim ne bi bilo potrebno plačevati dejanskim strokovnjakom. No, dejanskim strokovnjakom, ki so hkrati intelektualci. Polagalcem ploščic se vsi puščajo nategnit v rit. Štirikrat več za ploščice kot za PGD? Povsem logično in fer, pošlihtane prioritete. Aja, a 20.000€ hočeš za načrte, gospod arhitekt? Sosedov Timotej jih nardi za 35€ in potem, ko bo naredil FDV, ga bomo vsi valjal po dreku, rdečkarja, kdo si pa misli, da je, da hoče plačilo za svoje politkomisarsko psevdoznanje

Pithlit ::

Mietzsche je izjavil:

Polagalcem ploščic se vsi puščajo nategnit v rit.

Eni se usedemo. Pa naj polagalci ploščic pol nategujejo kot vejo in znajo.
Life is as complicated as we make it...

alexa-lol ::

Mietzsche je izjavil:

MandMx3 je izjavil:

sploh ni arhitekt, če je fant komaj končal gimnazijo :) sedaj oktobra pa gre na faks-študirat medijske komunikacije... torej nič povezano s tem. :) ampak mi je zanimivo, kako je prišel do tega, da je nekdo opazil njegove načrte, pa celo to, da jih je prodal.. :OO


Ljudje bi naredili vse, da jim ne bi bilo potrebno plačevati dejanskim strokovnjakom. No, dejanskim strokovnjakom, ki so hkrati intelektualci. Polagalcem ploščic se vsi puščajo nategnit v rit. Štirikrat več za ploščice kot za PGD? Povsem logično in fer, pošlihtane prioritete. Aja, a 20.000€ hočeš za načrte, gospod arhitekt? Sosedov Timotej jih nardi za 35€ in potem, ko bo naredil FDV, ga bomo vsi valjal po dreku, rdečkarja, kdo si pa misli, da je, da hoče plačilo za svoje politkomisarsko psevdoznanje


Ja očitno so polagalci ploščic organizem, ki je bolje prilagojen na fitnes funkcijo okolja.. verjetno bi vsi te strokovnajki vedeli vse o tem.

dzinks63 ::

Tema kot takšna je dala od sebe bore malo in nič ne kaže na kaj več,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transparentna Slovenija #7: Tudi spletna stran ZD Nova Gorica si zasluži nekaj ljubez

Oddelek: Novice / Zasebnost
3410881 (7058) aerie
»

Foxconn v eni tovarni več kot polovico zaposlenih zamenjal z roboti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7020357 (16362) Invictus
»

EU podaljšala zaščito glasbenih posnetkov s 50 na 70 let

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
3913690 (11658) TESKAn

Več podobnih tem