» »

Crashplan mnenja....

Crashplan mnenja....

Netrunner ::

Malo sem iskal dober cloud backup in Crashplan je pritegnil mojo pozornost, saj po veliko "reviewih" velja za enega izmed najboljših in nudi "unlimited" prostora za smešno nizko ceno ... kar mi je sicer sumljivo.

Kakorkoli .. trial sem testiral in zadeva dela super in razmišljam da bi vzel 1 leto subscriptiona vendar sem naletel tudi na nekaj negativnih postov kot so:

crashplan-lost-my-data ali ponovno crashplan-lost-my-data ali Do Not Trust CrashPlan

Nevem koliko so zaneslivi ti podatki .. ali je to bilo včasih in so imeli začetne težave ... ali samo kakšen jezen uporabnik jim je hotel narediti slabo reklamo ... tiposti se malo kregajo z review-i

Kakorkoli ima kdo osebne izkušnje z Crashplanom .. kako se obnese ipd?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mcgeek ::

Nekaj mesecev nazaj sem prestavil cloud backup iz Mozy na CrashPlan in sem popolnoma zadovoljen.
Backupiram več domačih računalnikov in več kot pol tera podatkov.

Do sedaj še nobenega problema pri restore-u podatkov.

Za večjo sigurnost in hitrejši restore imam tudi lokalno verzijo backupa, kar CrashPlan zelo enostavno omogoča.

Edini problem na katerega sem naletel je bilo plačilo s PayPal-om. Ker to menda omogočajo šele kratek čas, so imeli nekaj problemov pri plačilu oz. transakciji. Na koncu so vse zelo prijazno uredili in mi podarili še dodatnega pol leta naročnine zastonj. :-)

Mavrik ::

Catch pri CrashPlanu je, da ti ne zagotavljajo bandwitha ko delaš backup v/iz clouda na poceni paketih. Torej če maš 500GB backupov bi znalo bit to problem :)

Tako da če si pameten, boš backupe mel v njihovem cloudu in na enem svojem ločenem računalniku, zato da boš lahko restorno v vsakem primeru in maš njihov cloud kot res zadnjo opcijo. Drugače pripomb nad delovanje nimam, mal sem mel težav ker uradno ne podpirajo PPC arhitekture, samo sem potem vseeno uspel na mojem NASu zrihtati stvar.
The truth is rarely pure and never simple.

Netrunner ::

Vsekakor to ne bo moj edini backup, pa tudi vsega skupaj zaenkrat imam nekaj malega čez 100gb

Hvala za info... Kakšna mnenja pa imate glede povezav ki sem jih dal?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mcgeek ::

Je kar zaskrbljujoče, če kar tako izgubljajo podatke. Pričakovano bi bilo, da imajo backup na več diskih in na več lokacijah.
Glede na to, da imajo hitro odzivno podporo, sem jih poslal obsežen seznam vprašanj glede varnosti podatkov pri njih. Pa da vidimo odziv.

Mavrik ::

Netrunner je izjavil:


Hvala za info... Kakšna mnenja pa imate glede povezav ki sem jih dal?


Obviously če si dal svoj edini backup 3rd party providerju napol zastonj in potem pričakuješ da bodo 100% zanesljivi si naiven.
The truth is rarely pure and never simple.

Netrunner ::

mcgeek je izjavil:

Je kar zaskrbljujoče, če kar tako izgubljajo podatke. Pričakovano bi bilo, da imajo backup na več diskih in na več lokacijah.
Glede na to, da imajo hitro odzivno podporo, sem jih poslal obsežen seznam vprašanj glede varnosti podatkov pri njih. Pa da vidimo odziv.


Se strinjam ... res da so poceni, vendar si kaj takega ne bi smeli privoščit. Sporoči kaj ti bodo odgovorili prosim.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

levaky ::

Jah, če bi prebral pogodbo, notri piše, da ti ne garantirajo podatkov.
Verjetno enako piše tud v pogodbah za Mozy, skydrive,...

Tudi pri večini ponudnikov spletnega gostovanja piše, da sicer imajo backup, ampak da ti pa ne garantirajo, da imajo 100% vse tvoje podatke.

MAtej

mcgeek ::

Sem dobil nekaj odgovorov od njih:
- Podatke CrashPlan shranjuje na strežnike z RAID 6.
- Priznavajo, da so v preteklosti žal že izgubili kak podatek, vendar je bila to prej izjema.
- Podatke shranjujejo le na eni lokaciji za določenega uporabnika.
- Kot je pričakovano - in to bi moral vedet vsakdo - zagovarjajo pravilo 3-2-1. Tri kopije, dve offline na dveh različnih medijih in tretja offsite, kot je CrashPlan ali prijateljev računalnik (tudi to omogoča program).

Netrunner ::

Sem mislil da so tej cloud backupi bolj sigurni. Vsekakor upoštevam pravilo 3-2-1, vendar vseeno.... Imam 1 kopijo na lokalnem disku, drugo na prenosnem in tretjo na njihovem cloudu .. pa recimo da pride do požara izgubim oba mediaj .. kar ne bi bil problem če bi vedel da je varno nacloudu .. vendar očitno ni.

Je bolje da se s kolegom zmenim in delam backup pri njemu kot pa pri njih ... pa še zastonj je.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Lonsarg ::

Nikoli ni 100%. Je pa zmnožek možnosti, da izginejo podatki pri Crashplanu in na tvojem računalniku hkrati zelo majhen. Možnost da izginejo hkrati na računalniku in recimo kakemu Skydrive je seveda še manjši...

Vens ::

Je mogoče kdo že našel pametno alternativo Crashplanu, glede na to da so ukinili home.

https://www.theverge.com/2017/8/22/1618...

CrashPlan is making an immediate pivot to focus its cloud backup service exclusively on businesses, and the company is planning to shut down its consumer-facing "CrashPlan for Home" product as a result. That process will last several months, but effective immediately, CrashPlan has already stopped accepting new consumer users and won't allow existing non-business customers to renew their backup plan.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
416779 (2125) KTr1sk
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416891 (8043) dunda
»

Cloud backup za podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
355176 (3554) terryww
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273627 (2722) axee
»

Najboljši backup program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
123772 (3599) amigo_no1

Več podobnih tem