» »

Čiščenje C diska

Čiščenje C diska

oo7 ::

Imam eno vprašanje.

C disk bi rad malo ščistil in če dam c disk lastnosti in čiščenje diska mi tam piše začasne datoteke 4,8 gb. Zanima me če to lahko vse zbrišem? Ali bi moral najti mapo kjer so začasne datoteke in obkljukati kaj se lahko zbriše in kaj ne ?

hvala

smacker ::

CCleaner uporabi ;) Ne pozabit odznačit brskalnika, če nočeš brez zgodovine ostat

Han ::

Programu lahko zaupaš - zbrisal bo le nepotrebne začasne datoteke.

oo7 ::

Han je izjavil:

Programu lahko zaupaš - zbrisal bo le nepotrebne začasne datoteke.



Hvala

C disk imam velik 120 gb in E disk 500 gb.

C disk je SSD in E disk je navaden trdi disk.

Zdaj pa hec je v tem, da imam Steam posnet na C disku in lahko vse igre posnamem na E disk in igram edino igre od Telltales games pa ne delajo če niso posnete na c disku se pravi tam kjer je posnet Steam.

In zdaj sem začel igrati Batman igro. Na C disku sem imel prostega 20 gb dva dni nazaj sem posnel to igro in včeraj sem imel prostih še 6 gb na C disku. Danes pa samo še 2 gb in Steam mi javi, da ne morem igrati igre, ker mora narediti update in rabi prostora vsaj 2,7 gb za update.

No zdaj sem zbrisal začasne datoteke zdaj imam prostora 4 gb in seveda moram zdaj čimprej preigrati igro, da jo zbrišem in sprostim še dodatnih 14 gb na C disku.

Naslednjič bom pa moral steam posneti na tavelik disk, da ne bo takih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Han ::

Čiščenje diska omogoča v naprednih nastavitvah tudi odstranitev starih Windows update datotek, ki po nekaj mesecih zasedejo več GB prostora. Si to označil?

Ročno lahko izbrišeš vse datoteke v C:\ Windows\ Temp in glavni uporabnikovi TEMP mapi C:\ Users\ ime uporabnika\ AppData\ Local\ Temp (AppData je privzeto skrita mapa). Če se le da, prestavi to TEMP mapo na D (Sistemske lastnosti - zavihek Dodatno - gumb Spremenljivke okolja...)

Če uporabljaš Internet Explorer ali pa si ga v preteklosti, preveri še njegove začasne datoteke. Prejšni teden sem imel namreč na "zdravljenju" popolnoma zabasan C disk, na katerem je bilo zabetoniranih za 50 GB smeti v tej temp mapi. Internetne možnosti - Zgodovina brskanja - Izbriši / Nastavitve.

filip007 ::

Wise Disk Cleaner je dober.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ST-777 ::

filip007 je izjavil:

Wise Disk Cleaner je dober.
"Wise Disk Cleaner ... A thorough way to detect junk files, but beware - this isn't for beginners. The program may also recommend that you delete legitimate files, and you'll need the expertise to tell the difference" http://www.techadvisor.co.uk/download/s...

feryz ::

Kdo pa kupi sistemski disk 120 Gb in nalaga igre!?
Zamenjaj za 500 Gb.

Kar CCcleaner naredi, narediš tudi sam, brez njega. V trenutku.

Riff ::

saj lahko steam igro premakneš na d disk pol daš pa sm verfy gasme files pa daš ta nov folder kjer s ezdj nahaja igra pa ni treba ponovna inštalacija igre

oo7 ::

Igro sem že včeraj zbrisal z C diska. Ko sem včeraj počistil C disk in stare driverje z Nvidie sem pridobil 4 gb takoj, ko se je update nadlajeval je spet javil, da rabim novih 2,7 gb prostora na C disku sem imel pa samo še 900 mb prostora.
Sem šel na steam forum pod igro Batman in videl, da je bil update velik kar 12 gb nekaterim je ta update celo zbrisal vse shranjene položaje.

Riff je izjavil:

saj lahko steam igro premakneš na d disk pol daš pa sm verfy gasme files pa daš ta nov folder kjer s ezdj nahaja igra pa ni treba ponovna inštalacija igre


Bom pa zdaj posnel igro na D disk in naredil tako kot si napisal.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

scipascapa ::

kaj uporabljate za skeniranje in popravljanje napak na disku? da ni treba preko dosa?

crniangeo ::

fsutil dirty set c:
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Riff ::

ja steam igre se da bp premikat, ni problema z veseljem pomagam če da :)

oo7 ::

Mi lahko nekdo pove kaj se dogaja? :|

Včeraj sem inel na C prostega 21 gb.

Zdaj pogledam na C pa prostega 43 gb pa nisem brisal NIČ.

Han ::

Ali je na delu V.I.R.U.S. ali pa se je kakšen ogromen cache (piškotkov) spraznil...

SmeskoSnezak ::

Vcasih igre kreirajo, in ce so pametno narejene, brisejo svoje temp/cache folderje.
@ Pusti soncu v srce... @

branc ::

Edino pravo čiščenje diska je format c:

oo7 ::

Han je izjavil:

Ali je na delu V.I.R.U.S. ali pa se je kakšen ogromen cache (piškotkov) spraznil...



Računalnik dela normalno sem zagnal Avast in ni našel nobenega virusa. Če se je kaj spraznilo se je moralo samo.

Moj Disc C

Temp 80 kb
Windows 7 22,5 GB
Program files 3,44 gb
Programske datoteke(x86) 2,50 gb
Uporabniki 12 gb

Nimam pa pojma od kje je ušlo 20 GB.

Mare2 ::

Poglej na Prenosi :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ngc2392 ::

uporabi steam mover za te finte s steam-om. prestaviš vse na drug disk/particijo in mir. razen če hočeš imeti hitroooost na ssdju.
United We Stand, Divided We Fall

BorutK-73 ::

ngc2392 je izjavil:

uporabi steam mover za te finte s steam-om. prestaviš vse na drug disk/particijo in mir. razen če hočeš imeti hitroooost na ssdju.

On je pridobil prostor, ne zgubil.

Imaš kakšen program za čiščenje gor, Mpower?

laguna1 ::

Jaz uporabljam za čiščenje PrivaZer. Ima hibridno tablico ASUS t100 in mi z 32 GB in mi je že večkrat "rešil" težave s prostorom na tem disku.
LP

ST-777 ::

laguna1 je izjavil:

Jaz uporabljam za čiščenje PrivaZer.
"PrivaZer is a free application that allows you to free up disk space and to eliminate the traces of the previous uses of the PC It is very effective software and showed no problems. As with all programs that allow you to permanently delete information, it's good to act cautiously by making a backup of the entire contents of the hard disk. Without a doubt one of the best privacy tools I have ever tried" https://malwaretips.com/threads/privaze...

reeves ::

PatchCleaner
Na začetku daj raje "move" kot "delete" na drug disk.
Bi pa moral par Gb dobit.

oo7 ::

Še eno vprašanje.

Avast mi je javil


Lahko dam razreši ali mi lahko Avast pobriše kakšno pomembno datoteko?

BorutK-73 ::

Klikni na podrobnosti.:P

r3dkv1c4 ::

Delete Avast, problem solved.

Razni podobni app-ji(razen pro verzije), so po večini samo balast na disku in problem v sistemu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk D poln

Oddelek: Pomoč in nasveti
141551 (1150) Valery
»

Ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
263180 (2609) BorutK-73
»

Poln C disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273641 (2915) Invictus
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479398 (8493) cookyx
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143863 (3643) opeter

Več podobnih tem