» »

Najboljši backup program?

Najboljši backup program?

darkomiku ::

A mi lahko kdo predlaga kakšen dober program za delanje backupov. Ne mislim delat backup sistema in inštaliranih programov, ampak navadnih folderjev z datotekami kot so slike, filmi, dokumenti, ...
A obstaja kakšen program, da ko priklopiš zunanji disk, program primerja izbrane folderje na računalniku in na zunanjem disku ter skopira samo tisto, kar je novo? WD mislim, da ima en podoben program, ki ga dobiš zraven k passportu, sam tam se mi zdi, da se ne da izbirat folderjev.

Hvala lepa za nasvet!

LP D

axee ::

Rabiš backup (shranjuje prejšne verzije oz imaš backup, če zbrišeš pomotoma) ali sinhronizacijo (dve isti mapi na dve lokaciji, če na eni nekaj zbrišeš boš izbrisal tudi z druge)?

Trenutno zaupam CrashPlan-u, lahko backupiraš na lokalne diske, na svoje računalnike (preko wan ali lan) ali pa celo h kolegu, ki ti to dovoli. Jaz sem navdušen, je pa tudi zastonj, dokler ne nucaš njihovih strežnikov za backup.

darkomiku ::

Backup rabim. Vendar kot pravim, recimo če delam recimo enkrat na 2 meseca backup, ne vem čist točno, katere nove fotke, dokumente, itd. sem v tem času ustvaril in zato vedno znova kopiram cel folder. Imel bi pa program, ki bi primerjal direktorija na računalniku in na backup disku in skopiral samo tisto, kar je novo ... a ta CrashPlan to omogoča?

Hvala!

Uros!no ::

Pariah ::

Meni sta najblojša Windows Live SkyDrive in Dropbox, ki ti avtomatsko sam sinhronizira mape, lahko ga ustaviš, pavziraš sinhronizacijo, nastavitev kolikor češ. Začneš z 2GB, lahko pa dobiš do 10GB free; če se prijaviš preko mojega referral-a dobiš še dodatnih 250MB prostora. Link dobiš na PM...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pariah ()

axee ::

darkomiku je izjavil:

Backup rabim. Vendar kot pravim, recimo če delam recimo enkrat na 2 meseca backup, ne vem čist točno, katere nove fotke, dokumente, itd. sem v tem času ustvaril in zato vedno znova kopiram cel folder. Imel bi pa program, ki bi primerjal direktorija na računalniku in na backup disku in skopiral samo tisto, kar je novo ... a ta CrashPlan to omogoča?

Hvala!


Da. Če boš izbral sinhronizacijo pomeni, da če boš izbrisal iz svojega diska v tem času, ga bo nato izbrisal tudi iz backup diska. Crashplan ti bo backupal vse, seveda pa če želiš stisneš "compact" gumb, ki še enkrat preveri vse datoteke in izbriše stare in nerabljene.

Mimogrede, "backup" verzija je ponavadi v obliki nekih arhivov, ki jih lahko odpiraš samo z programom. To pomeni, da nemoraš kar s katerimkoli računalnikom prebrskati tega diska, ampak lahko po arhivu brskaš samo z instaliranim programom in vpisanim računom in geslom (meni je to velik plus). Odloči se sam. Če nimaš težav s tem, da kaj pomotoma izbrišeš, je sinhronizacija enostavnejša rešitev, ni pa tako "varna" kot popolni inkrementalni backup.

Tule imaš malo več o plačljivih programih, ampak predvidevam, da iščeš brezplačno rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

XCom ::

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianba...

Zastonj, preizkušeno in zelo uporabno.

darkomiku ::

Ja brezplačno verzijo ... ;) Ne razumem zdaj, če je ta Crashplan za oboje (backup in sinhronizacijo) ali samo za backup?

darkomiku ::

se pravi Allway Sync ali pa Cobian pride v poštev?

axee ::

Allway Sync ali pa Syncback ponujata sinhronizacijo, Cobian in Crashplan pa backup. Če se ne motim zastonjska verzija GFI backupa celo omogoča oboje, predlagam da preizkusiš in vidiš kaj ti najbolj ustreza..

Pariah ::

Dropbox, ki ti avtomatsko sam sinhronizira mape, lahko ga ustaviš, pavziraš sinhronizacijo, nastavitev kolikor češ. Začneš z 2GB, lahko pa dobiš do 10GB free; če se prijaviš preko mojega referral-a dobiš še dodatnih 250MB prostora.


Popravek: z Dropbox lahko dobiš do 16GB prostora free!!:)
Link na ZS.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pariah ()

axee ::

Daj ne nateguj no.. 50 priljateljev mora klikniti na tvoj link in si isti program naložiti na program, da prideš do 16GB. Jasno je povedal, da bi backupiral na zunanji disk, ne pa nek cloud backup. Tudi 16GB ni nič za nek backup. Zato se ne sili zraven, ker potrebuješ še 250mb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

amigo_no1 ::

Da ne omenjam "varnosti" podatkov nekje v oblaku...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
416753 (2099) KTr1sk
»

Crashplan mnenja....

Oddelek: Pomoč in nasveti
111872 (1116) Vens
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416836 (7988) dunda
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273612 (2707) axee
»

Kriptiran backup na oddaljeno lokacijo

Oddelek: Programska oprema
121486 (1185) levaky

Več podobnih tem