» »

Cloud backup za podjetje

Cloud backup za podjetje

Fukomuko ::

Iščem ponudnika, po možnosti slovenskega, ki ima dobro razvito rešitev za cloud backup iz strežnika, ki se fizično nahaja v firmi in sicer že skrbi za varnostno kopijo podatkov iz ostalih računalnikov. Koga priporočate? Je cenovna razlika velika v primerjavi s tujimi ponudniki?

Tac20 ::

Kakšno rešitev pa? DPM? TSM? A bi imel v cloudu vse ali samo del itd., teh opcij je miljon.

Fukomuko ::

Backupi res niso moje področje, prav tako nimam nobenih informacij, kako je izvedena trenutna rešitev z backupi, niti kaj vse se nahaja v teh backupih, lahko pa poizvem, če je ključnega pomena pri izbiri ponudnika. Očitno bo potrebno sposobno podjetje, ki bo znalo tudi svetovati glede na trenutno situacijo. Se ponudniki za DPM in TSM razlikujejo ali običajno ponujajo obe storitvi?

Anney ::

Tole je neka nova zadevica, ki bo kmalo začela delovati, kako se bo obnesla pa ne vem. Prav tako ne, če je primerna za podjete, presodi sam.

https://owncloud.org/

Mavrik ::

Prosim, prosim, prosim, ne uporabljati OwnCloud za mission-critical zadeve. To je kos PHP softwara, kateremu sem za osnovno sodelovanje moral dodati pravilno escapanje bash znakov pri kopiranju, UTF-8 podpora pa je tako slaba, da če boš imel UTF datoteke bo sync cel čas crkoval.

Za domače igranje ja, ne pa tega vlačit na firmo, ker NI dovolj zanesljiv in bo TIHO ter brez opozorila crknil. Na žalost je tudi isto z linuxaškim duplicityem.
The truth is rarely pure and never simple.

Tac20 ::

nisi navedel za kakšno velikost firme gre, niti kakšen način clouda to, se pravi bi kompletno vse imel v cloudu, DPM je microsftova rešitev TSM pa od IBM, ampak verjetno to v tem primeru splh ne pride v upoštev in nista cloud storitvi v tem smislu kot ti navajaš, lahko je nek "del" v cloudu (npr. trakovi, ali diskovje + trakovi) itd....

Fukomuko ::

Kolikor mi je znano iz trenutnih informacij, se backup izvaja na centralni strežnik na HDD. Torej del ali vsa vsebina tega (teh) HDD bi morala biti pravtako tudi v oblaku, ker če se zgodi kaj hudega temu strežniku, ne bo ravno najbolj vesela situacija.

urosh ::

http://www.istor.net/ - mas streznike tudi v slo. Lahko je samo v slo, lahko je tudi v tujini. Lahko pa ga najames in ga imas tudi lokalno - kjer se odlocis, kaj naj bo samo lokalno, kaj naj pa se gre ven.

RockyS ::

Da se priključim, sem gledal owncloud že pred časom pa mi je zadeva bila super. Tako da mavrik, tvoje trditev bom še moral stestirati :)

Me pa zanima za alternativne variante freeware/software, ker strežnik že imam. Ko rečeno, manjka še programska oprema.

Lp

SeMiNeSanja ::

Če razumem Op-a, on išče Off-Site shrambo podatkov (npr. pride do požara in gre datacenter v maloro, vse izgubljeno).
Kako naj si tu pomaga z nekim own-cloud, mi ni čisto jasno.

Če se ne motim, sem pred časom zasledil, da je nekaj takega (eksplicitno backup) ponujala Pošta Slovenije, bi se pa verjetno dalo dobiti podobne variante pri drugih večjih hosting providerjih.

Malo me je edino strah zaradi bandwidth-a pri takih zadevah. Kakšen incremental backup, bi verjetno še šel skozi, full backup kopirati v oblak, se mi pa zdi malo huda. Na koncu je celo tako, da tudi če imaš ti gigabitno povezavo, to še ne pomeni, da jo ima tudi izbrani ponudnik backup storitve!

mm&r ::

Eno od možnosti ponujajo tudi tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()

String ::

link Kaj mislite o teli firmi. Rabimo za backup baze ERP-ja. 250 GB za cca 180 EUR na mesec.

c3p0 ::

Upload imate spodoben? Da ne bo pol meseca uploadalo teh 250GB. In da je klient spodoben, da ob prekinitvi povezave zna nadaljevati kjer je nehal in ne gre od začetka.

String ::

to je za 5 dni v tednu. 50 GB na dan ne bo. rezerva more bit. Je ta kapaciteta vredna tega denarja?

mzakelj ::

kaj pa lokalni nasi pa lepo backup, magari preko ftp-ja. Najbolj enostavno, ni pa najceneje. Owncloud pa sem tudi sam testiral in se sesuva. Na web strani je uper duper, v realnosti pa ne ravno tako.

trnvpeti ::

owncloud(nginx,php-fpm,....) se nic kaj ne sesuva
vsi podatki so na file sistemu
realnost je pa kje?

String ::

Pravzaprav, se bo 1 backup prenesel 1x potem pa samo spremembe, tako da upload bo uredu. Cena 180 EUR/mesec za 250 GB se vam zdi sprejemljiva?
Kdo je konkurenca Backupcity (ima varovane, zaščitene, itd. strežnike ki se nahajajo v Sloveniji)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: String ()

Invictus ::

Ni spejemljivo.

Za letno naročnino si lahko ubodeš kako tračno enoto za backup.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Cenovno je bolj ugodno najet en VPS z dovolj velikim diskom in sam poskrbet za prenos datotek tja, npr. preko duplicity, ki s PGP kriptira vse datoteke in podpira prenos le sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

String ::

Invictus je izjavil:

Ni spejemljivo.

Za letno naročnino si lahko ubodeš kako tračno enoto za backup.


Se ne strinjam.

Sago, nisi me prepričal. Backup je resna stvar. Ne more bit kar neka kavbojska varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: String ()

c3p0 ::

Duplicity je kavbojski? Uporabljali smo ga za centralni remote backup za kar nekaj strežnikov, nadomestil je Baculo in deloval mnogo bolj stabilno (manjkrat se je kaj zataknilo in bil potreben poseg). Zakaj ga več ne? Bolj namenska komercialna rešitev za specifiko podjetja, ki deluje na precej drugačen način od klasičnih.

mcgeek ::

Priporočam CrashPlan (Home ali Pro za podjetja):

http://www.code42.com/crashplan/
http://www.code42.com/business/

String ::

c3p0 je izjavil:

Duplicity je kavbojski? Uporabljali smo ga za centralni remote backup za kar nekaj strežnikov, nadomestil je Baculo in deloval mnogo bolj stabilno (manjkrat se je kaj zataknilo in bil potreben poseg). Zakaj ga več ne? Bolj namenska komercialna rešitev za specifiko podjetja, ki deluje na precej drugačen način od klasičnih.


Veš kaj... Pomisli malo na vse zunanje dejavnike, ki se lahko zgodijo in mi potem odgovori še 1x.

mcgeek je izjavil:

Priporočam CrashPlan (Home ali Pro za podjetja):

http://www.code42.com/crashplan/
http://www.code42.com/business/


Rešitve fizične hrambe zunaj SLO odpadejo - tako hoče vodstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: String ()

c3p0 ::

Lahko navedeš svoje pomisleke v primerjavi z drago rešitvijo, ki si jo sam našel. Z raznimi backup rešitvami imam sicer kar nekaj let realnih praktičnih izkušenj, a učimo se stalno...

String ::

c3p0 je izjavil:

Lahko navedeš svoje pomisleke v primerjavi z drago rešitvijo, ki si jo sam našel. Z raznimi backup rešitvami imam sicer kar nekaj let realnih praktičnih izkušenj, a učimo se stalno...


Moli da ne boš zvedel na lastni koži...če se ukvarjaš že vrsto let, ne vem za katera podjetja, pri našem izgubljeni podatki niso šala, pa naj gre za višjo silo ali ne.

Ziga Dolhar ::

Invictus je izjavil:

Ni spejemljivo.

Za letno naročnino si lahko ubodeš kako tračno enoto za backup.


... ampak na remote lokaciji.
https://dolhar.si/

Invictus ::

Mislim da se OP ne zaveda da bo backup rešitev za podjetje najbrž stala redo 10k EUR če bo hotel konkretno rešitev.

Vse ostale "home made" variante tukaj odpadejo, sploh če so podatki kritični.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

String je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Lahko navedeš svoje pomisleke v primerjavi z drago rešitvijo, ki si jo sam našel. Z raznimi backup rešitvami imam sicer kar nekaj let realnih praktičnih izkušenj, a učimo se stalno...


Moli da ne boš zvedel na lastni koži...če se ukvarjaš že vrsto let, ne vem za katera podjetja, pri našem izgubljeni podatki niso šala, pa naj gre za višjo silo ali ne.


Izgubljenih podatkov po naši krivdi še ni bilo, tako pri rešitvi za (cena licenc) od 0 EUR do nekaj kEUR. Backup rešitev se pač, hočeš nočeš, prilagodi budgetu stranke. Stranko se seznani s plusi in minusi vsake opcije, nekomu bo dovolj zunanji HDD, drugemu komaj robot s kriptiranimi LTO mediji, ki jih bo nekdo vsak dan fizično prenašal v trezor na oddaljeno lokacijo.

Ni pa backup sistema, ki bi bil hassle free, vedno je potrebno spremljat loge, delat redne teste in poskusne restavracije. Drugače se enega lepega dne zbudiš z nedelujočim sistemom in praznimi backupi (dejanska zgodba v enem največjih slo podjetij).

Drugače pa, admin, ki mora molit, je nesposoben. :)

Isotropic ::

na eni tuji strani sem bral, da backup ni backup, dokler nisi iz njega tudi restoral.

ZaphodBB ::

Jaz sem slišal, da je http://www.tarsnap.com/ zakon.

imagodei ::

Da mal hijackam temo - jaz pa iščem eno FOSS rešitev, najraje na Linuxu, ki bi znala delat backupe Windows mašin. Specifično, odprtih filejev na Windows mašinah. Torej, da bi znala delat z Volume Shadow Copy.

Zanimiv se mi zdi BackupPC, ampak menda ne podpira VSS.
- Hoc est qui sumus -

String ::

c3p0 je izjavil:

String je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Lahko navedeš svoje pomisleke v primerjavi z drago rešitvijo, ki si jo sam našel. Z raznimi backup rešitvami imam sicer kar nekaj let realnih praktičnih izkušenj, a učimo se stalno...


Moli da ne boš zvedel na lastni koži...če se ukvarjaš že vrsto let, ne vem za katera podjetja, pri našem izgubljeni podatki niso šala, pa naj gre za višjo silo ali ne.


Izgubljenih podatkov po naši krivdi še ni bilo, tako pri rešitvi za (cena licenc) od 0 EUR do nekaj kEUR. Backup rešitev se pač, hočeš nočeš, prilagodi budgetu stranke. Stranko se seznani s plusi in minusi vsake opcije, nekomu bo dovolj zunanji HDD, drugemu komaj robot s kriptiranimi LTO mediji, ki jih bo nekdo vsak dan fizično prenašal v trezor na oddaljeno lokacijo.

Ni pa backup sistema, ki bi bil hassle free, vedno je potrebno spremljat loge, delat redne teste in poskusne restavracije. Drugače se enega lepega dne zbudiš z nedelujočim sistemom in praznimi backupi (dejanska zgodba v enem največjih slo podjetij).

Drugače pa, admin, ki mora molit, je nesposoben. :)


Sej, sej :). Upam da ne doživiš nikoli in verjameš fortuni, sej je samo 1x zadosti. Jaz ne.

Fukomuko ::

Tudi v mojem primeru je zelo zaželeno, da za varnostne kopije skrbi slovensko podjetje, tako da ostale rešitve pridejo v poštev res v skrajni sili. Imate morda s katerim tovrstnim podjetjem izkušnje?

String ::

Jaz ga bom imel izkušnje kmalu, pa povem kaj več, ko preteče malo vode. Na serverje v tujino? Ne hvala.

peky ::

terryww ::

če se ne motim je boxov poslovni model ponujat cloud storage podjetjem
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox bo v brezplačni verziji podpiral le tri naprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7812174 (7597) SaXsIm
»

Varnostno kopiranje in arhiviranje v malih in mikro podjetjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6110361 (8750) borisk
»

Shramba podatkov za malo podjetje, kaksen disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210741 (9309) krneki0001
»

Ukraden (izgubljen) zunanji disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
719835 (7291) St235
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445281 (3537) aleksander10

Več podobnih tem